Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις εγκαταστησει το tiny bar η το lux η καποιο αλλο που προσθετει ενα φιλμ και τρεχει πανω απο την οθονη?σιγουρα αυτο ειναι.βγαλτο και θα φτιαξει.μπορεις επισης να μπεις στις ρυθμισεις που σου λεει το συγκεκριμενο μπανερ και να απενεργοποιεις τις εφαρμογες,καντο ανα πενταδες,και δοκιμαζε μεχρι να μπεις στα δικαιοματα τον εφαρμογων που θελεις.θα σου παρει λιγο χρονο αλλα σιγουρα θα λυθει το προβλημα σου.απλα οταν τελειωσεις μην ξεχασεις να επαναφερεις τους διακοπτες των εφαρμογων που εκλεινες μεχρι να βρεις ποιος φταιει που φυσικα θα τον αφησεις στο off Edited by amvro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άλλαξε server

 

τι εννοεις να αλλαξω σερβερ?στην εφαρμογη?

 

φταιει δηλαδη ο σεβερ της εφαρμογης?

γιατι με το Note4 παντα στο default ηταν η εφαρμογη και βαραγε πικ.

κατσε να παω σε περιοχη με καλο 4G+ και θα σου πω.

Thx

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Στη μουσική ρε παιδιά πως μπορούμε να κάνουμε τα τραγούδια να εμφανίζονται βάση ημερομηνίας που τα πρόσθεσαμε?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχεις εγκαταστησει το tiny bar η το lux η καποιο αλλο που προσθετει ενα φιλμ και τρεχει πανω απο την οθονη?σιγουρα αυτο ειναι.βγαλτο και θα φτιαξει.μπορεις επισης να μπεις στις ρυθμισεις που σου λεει το συγκεκριμενο μπανερ και να απενεργοποιεις τις εφαρμογες,καντο ανα πενταδες,και δοκιμαζε μεχρι να μπεις στα δικαιοματα τον εφαρμογων που θελεις.θα σου παρει λιγο χρονο αλλα σιγουρα θα λυθει το προβλημα σου.απλα οταν τελειωσεις μην ξεχασεις να επαναφερεις τους διακοπτες των εφαρμογων που εκλεινες μεχρι να βρεις ποιος φταιει που φυσικα θα τον αφησεις στο off

 

Όχι δεν έχω εγκαταστήσει τπτ εκτός Nova

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω δυο μερες την συσκευη και μονο θετικα σχολια εχω να κανω συνολικα. Παρατηρωντας ομως τις φωτογραφιες που εχω τραβηξει σε μερικες φωτογραφιες εντοπισα κατι κοκκινοροζ κουκιδες σαν κολλημενα pixel. Στην αρχη ειχα δει μονο ενα και νομιζα οτι ηταν απο σκονη στον φακο. Τον καθαρισα αλλα παλι τα ιδια. Κοιτωντας καλυτερα τελικα εχει μια μικρη σκονη στο εσωτερικο αλλα δεν ξερω αν φταιει αυτο διοτι ξαναεβγαλα καποιες φωτογραφιες και ειδα οτι πρωτον ειναι παραπανω οι κουκκιδες και δευτερον δεν βγαινουν παντα σε ολα τα σημεια αλλα αναλογα τον φωτισμο. Γενικα δεν μπορω να παω οτι χαλανε την φωτογραφια αλλα εχω μπει στο τρυπακι να το παω πισω μεσω doa. Πιστευεται οτι ειναι προβλημα του αισθητηρα η οντως φταιει η σκονη που εχει απο μεσα και αξιζει να μπω στην διαδικασια να το γυρισω πισω?

 

Να και μια προχειρη φωτογραφια που τραβηξα με οσο το δυνατον περισσοτερες κουκκιδες. Επισης οταν το φοντο ειναι πιο φωτεινο η δεν εχει σκουρα χρωματα δεν φαινεται τιποτα.

http://imgur.com/a/ycDcd

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση τις λέξεις που βγάζει το keyboard πως μπορούμε να τις κάνουμε clear?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω δυο μερες την συσκευη και μονο θετικα σχολια εχω να κανω συνολικα. Παρατηρωντας ομως τις φωτογραφιες που εχω τραβηξει σε μερικες φωτογραφιες εντοπισα κατι κοκκινοροζ κουκιδες σαν κολλημενα pixel. Στην αρχη ειχα δει μονο ενα και νομιζα οτι ηταν απο σκονη στον φακο. Τον καθαρισα αλλα παλι τα ιδια. Κοιτωντας καλυτερα τελικα εχει μια μικρη σκονη στο εσωτερικο αλλα δεν ξερω αν φταιει αυτο διοτι ξαναεβγαλα καποιες φωτογραφιες και ειδα οτι πρωτον ειναι παραπανω οι κουκκιδες και δευτερον δεν βγαινουν παντα σε ολα τα σημεια αλλα αναλογα τον φωτισμο. Γενικα δεν μπορω να παω οτι χαλανε την φωτογραφια αλλα εχω μπει στο τρυπακι να το παω πισω μεσω doa. Πιστευεται οτι ειναι προβλημα του αισθητηρα η οντως φταιει η σκονη που εχει απο μεσα και αξιζει να μπω στην διαδικασια να το γυρισω πισω?

 

Να και μια προχειρη φωτογραφια που τραβηξα με οσο το δυνατον περισσοτερες κουκκιδες. Επισης οταν το φοντο ειναι πιο φωτεινο η δεν εχει σκουρα χρωματα δεν φαινεται τιποτα.

http://imgur.com/a/ycDcd

Φίλε είναι καμμένα πιξελ στο φακό είχα το ίδιο πρόβλημα στην μπροστινή κάμερα σε ένα s6.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα γιατι δεν ειναι σε ολες τις φωτογραφιες? Αν παω στο μαγαζι θα μου το καλυπτει η doa? Και αν δεν φαινεται εκεινη την στιγμη?
Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά μου βγάζει ένα μνμ στα δικαιώματα εφαρμογών πως εντοπίστηκε επικάλυψη οθονης πως μπορώ να το απενεργοποιησω; δε έχω εγκαταστήσει καμία εφαρμογή για φίλτρο οθόνης τι μπορει να φταίει μια βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα γιατι δεν ειναι σε ολες τις φωτογραφιες? Αν παω στο μαγαζι θα μου το καλυπτει η doa? Και αν δεν φαινεται εκεινη την στιγμη?

Καλησπερα.Εαν δεν στο κανει συνεχεια δεν νομιζω να ειναι hardware θεμα αλλα software.Δοκιμασε καποιο αλλο προγραμμα για φωτογραφιες να δεις εαν στο κανει.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση τις λέξεις που βγάζει το keyboard πως μπορούμε να τις κάνουμε clear?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμισεις--> Γλωσσα και εισαγωγη--> Πληκτρολογιο samsung--> Επαναφορα ρυθμισεων--> Εκκαθαριση εξατομικευμενων δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

Το Android system ζει και βασιλεύει

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

 

Σε μένα είναι μια χαρά πάντως (με το νέο fw).

Έχω κάνει 5-6 φορτίσεις και το Android System είναι γύρω στο 12%.

Πρώτο έχω το sot με 4μιση ώρες περίπου...

Τη νύχτα στο standby χάνω το πολύ ένα 6% (αντί για 25 πριν).

Επιτέλους φαινεται να το διορθωσαν το πρόβλημα με τη μπαταρία...

Edited by syshalt
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα είναι μια χαρά πάντως (με το νέο fw).

Έχω κάνει 5-6 φορτίσεις και το Android System είναι γύρω στο 12%.

Πρώτο έχω το sot με 4μιση ώρες περίπου...

Τη νύχτα στο standby χάνω το πολύ ένα 6% (αντί για 25 πριν).

Επιτέλους φαινεται να το διορθωσαν το πρόβλημα με τη μπαταρία...

 

ποιας χωρας φιλε μου ? γιατι εγω με switzerland unbranded AUT το android system ειναι στην πρωτη θεση με 26% και εχω εκτιμωμενο χρονο χρησης 9 ωρες το πολυ στα 100% . Και εχω κανει factory reset χιλιες φορες και εχω κλειστα τα παντα. Το καινουριο fw ειναι APGO

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα είναι μια χαρά πάντως (με το νέο fw).

Έχω κάνει 5-6 φορτίσεις και το Android System είναι γύρω στο 12%.

Πρώτο έχω το sot με 4μιση ώρες περίπου...

Τη νύχτα στο standby χάνω το πολύ ένα 6% (αντί για 25 πριν).

Επιτέλους φαινεται να το διορθωσαν το πρόβλημα με τη μπαταρία...

Ποιό FW εννοείς φίλε...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιό FW εννοείς φίλε...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί δε μου βγάζει ενημερώσεις;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160801/b78c96d712ccd0025058cac387f67e16.jpg

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

 

Το τελευταίο ρε παιδιά (APG3)!

Ψάξτε το χειροκίνητα αν δεν σας το βγάζει αυτόματα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

G930FXXS1APG3

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μου βγάζει ενημερώσεις;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160801/b78c96d712ccd0025058cac387f67e16.jpg

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Εδώ μιλάμε για το απλό το s7. Εσύ έχεις το edge.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάμε για το απλό το s7. Εσύ έχεις το edge.

Όντως...

 

Εν τω μεταξύ εδώ λέει APG5

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που τραβαγα βίντεο βουτηξα το κινητό μέσα στο νερό (άθελά μου βέβαια).

Τη στιγμή που το κινητό βρέθηκε κάτω από το νερό η εγγραφή σταμάτησε.

Είναι φυσιολογικό αυτό; Έχει τύχει σε κανεναν;

 

Επίσης, μετά από λίγη ώρα το έβαλα για φόρτιση και μου έβγαλε μήνυμα ότι η θύρα φόρτισης είναι υγρή και να ξαναδοκιμασω αργότερα. Το έβαλα για λίγη ώρα στο ήλιο και όταν το ξαναεβαλα στην πρίζα η φόρτιση έγινε κανονικότατα!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις--> Γλωσσα και εισαγωγη--> Πληκτρολογιο samsung--> Επαναφορα ρυθμισεων--> Εκκαθαριση εξατομικευμενων δεδομενων.

Ευχαριστώ φίλε μου

Άκυρο εμένα σταμάτησε το android system να τραβάει μπαταρία δεν θέλει restart έφτιαξε μόνο του αλλά οι υπηρεσίες google τραβάνε πολύ....

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα αποθηκευμένα wifi που έχω μπει που τα βρίσκω?

Edited by tsoukis
Link to comment
Share on other sites

πιστευεται αξιζει η μεταβαση απο 6s? μπορω να βαλω δυο sim μαζι? (δν με νοιαζει να χασω την sd) Πως παει σε θεμα durability ?
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Έχω κλειστό το fast charge από την πρώτη μέρα δοκίμασα σήμερα wireless charging... μου δίνει χρόνο φόρτισης 2 ώρες ενώ άμα βάλω τον φορτιστή δίνει 3 ώρες +.

Μπορεί να τα έπαιξε ο φορτιστής του s7???

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160803/0de6d7c3f749ded00e0a823c753d98ae.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160803/5628946b37304a2bf3e367bfbfe3f548.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πιστευεται αξιζει η μεταβαση απο 6s? μπορω να βαλω δυο sim μαζι? (δν με νοιαζει να χασω την sd) Πως παει σε θεμα durability ?

Τι να σου πω φίλε σχετικό είναι Εάν αξίζει..Είναι θέμα Και Εάν μπορείς να αποχωριστείς το iOS..

 

Σαν συσκευή το ς7 τα σπάει το android Έχει όμως τα καλά και τα κακά του....

 

Για διπλή κάρτα sim από όσο ξέρω Όχι δεν μπορείς να έχεις τουλάχιστον στο μοντέλο που κυκλοφορεί εδώ στην Ελλάδα...

 

Στα θετικά της συσκευής sd card, οθόνη από άλλο πλανήτη , ποιότητα κατασκευής και κάμερα εξαιρετική...

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλός σας βρήκα.

Έκανα τελικά την μετάβαση μετά από μία συμβίωση 9 μηνών με το G4.

Ήμουν ανάμεσα σε HTC 10 και S7 αλλά τελικά και λόγο γραμμαρίων, τιμής, αλλά και λόγο λιπών μικρολεπτομερειών επέλεγα S7.

Το άνοιξα και δέχτηκε κατευθείαν αναβάθμιση την οποία και περνά τώρα.

Το πρώτο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πιο φορτιστή να πάρω για ασύρματη φόρτιση, να το έχω στο γραφείο. Για το σπίτι θα έχω το καλώδιο ή το ανάποδο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...