Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παίδες τη φάση ? Πριν 2 μήνες πιο πολλά έδειχνε https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160721/68fd9d2b4a27f86284a18d76a05ac63d.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160721/b63cea1bb9745cef890b25bb70fb6e65.jpg

Το android ίσως και από τα χειρότερα λειτουργικά συστήματα. Δεν γίνεται μετά από τόσους μήνες να μην μπορούν να το φτιάξουν. Πραγματικά ένα μεγάλο κρίμα σε εμάς...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα νομιζω αδικα αγχωνεστε.

 

Το μεσημερι κοιταξα το S7 Edge του αδερφου μου και ελεγε 13 ωρες.

 

Μεχρι που ειδα οτι εγραφε πως ο εκτιμομενος χρονος που απομενει, υπολογιζεται βαση της χρησης του τηλεφωνου τις τελευταιες 7 ημερες.

 

Αρα μου φαινεται λογικο εμενα να δειχνει 43 ωρες (δεν παιζω παιχνιδια) και σε καποιον αλλο να γραφει 10 ωρες.

 

Λογικα σε οποιον λεει 10-13 ωρες κανει αρκετη χρηση του τηλεφωνου (παιχνιδια, pokemon κτλ).

 

Με λιγα λογια, αν σταματησετε για 7 μερες να παιζετε παιχνιδια, λογικα θα γραφει και σε εσας 40+ ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα νομιζω αδικα αγχωνεστε.

 

Το μεσημερι κοιταξα το S7 Edge του αδερφου μου και ελεγε 13 ωρες.

 

Μεχρι που ειδα οτι εγραφε πως ο εκτιμομενος χρονος που απομενει, υπολογιζεται βαση της χρησης του τηλεφωνου τις τελευταιες 7 ημερες.

 

Αρα μου φαινεται λογικο εμενα να δειχνει 43 ωρες (δεν παιζω παιχνιδια) και σε καποιον αλλο να γραφει 10 ωρες.

 

Λογικα σε οποιον λεει 10-13 ωρες κανει αρκετη χρηση του τηλεφωνου (παιχνιδια, pokemon κτλ).

 

Με λιγα λογια, αν σταματησετε για 7 μερες να παιζετε παιχνιδια, λογικα θα γραφει και σε εσας 40+ ωρες.

Πολυ σωστος. Ακριβώς έτσι πάει.

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί διαβάζοντας το θέμα δεν κατάλαβα...

Με τα tempered glass έχουν πρόβλημα μόνο τα edge ή και το απλό s7?

Και το πρόβλημα είναι μόνο με τα full screen ή και με τα απλά?

Γιατί έχω το "απλό" s7 και θέλω να αγοράσω αλλά προβληματίζομαι. Αν υπάρχει δοκιμασμένη λύση με link αγοράς θα ήταν ευπρόσδεκτο... (είδα κάποιο πριν αλλά δεν μπόρεσα να βρω λινκ για αγορά)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί διαβάζοντας το θέμα δεν κατάλαβα...

Με τα tempered glass έχουν πρόβλημα μόνο τα edge ή και το απλό s7?

Και το πρόβλημα είναι μόνο με τα full screen ή και με τα απλά?

Γιατί έχω το "απλό" s7 και θέλω να αγοράσω αλλά προβληματίζομαι. Αν υπάρχει δοκιμασμένη λύση με link αγοράς θα ήταν ευπρόσδεκτο... (είδα κάποιο πριν αλλά δεν μπόρεσα να βρω λινκ για αγορά)

Ευχαριστώ

 

εγω παντως απο το ς7 το κανονικο το εβγαλα το rempered glass//

 

δεν καλυπται σωστα και δεν την μπορουσα καθολου

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα νομιζω αδικα αγχωνεστε.

 

Το μεσημερι κοιταξα το S7 Edge του αδερφου μου και ελεγε 13 ωρες.

 

Μεχρι που ειδα οτι εγραφε πως ο εκτιμομενος χρονος που απομενει, υπολογιζεται βαση της χρησης του τηλεφωνου τις τελευταιες 7 ημερες.

 

Αρα μου φαινεται λογικο εμενα να δειχνει 43 ωρες (δεν παιζω παιχνιδια) και σε καποιον αλλο να γραφει 10 ωρες.

 

Λογικα σε οποιον λεει 10-13 ωρες κανει αρκετη χρηση του τηλεφωνου (παιχνιδια, pokemon κτλ).

 

Με λιγα λογια, αν σταματησετε για 7 μερες να παιζετε παιχνιδια, λογικα θα γραφει και σε εσας 40+ ωρες.

 

νομιζω εχεις δικιο και εγω σημερα ειδα ενα ς7 και του ελεγε 45 ωρες την ωρα που το δικο μου ελεγε 20 αλλα εκεινος το εχει μονο για κλησεις ...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο το ς7 το κανονικο το εβγαλα το rempered glass//

 

 

 

δεν καλυπται σωστα και δεν την μπορουσα καθολου

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

νομιζω εχεις δικιο και εγω σημερα ειδα ενα ς7 και του ελεγε 45 ωρες την ωρα που το δικο μου ελεγε 20 αλλα εκεινος το εχει μονο για κλησεις ...

 

 

 

Ωραία.....τζάμπα το hard reset που έκανα και μάλιστα χωρις επαναφορά από back up

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα την κινητάρα!

Καμια συμβουλή; το τρέχω με smart launcher pro λόγω συνήθειας

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα την κινητάρα!

Καμια συμβουλή; το τρέχω με smart launcher pro λόγω συνήθειας

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Πες μας σχετικά με τι χρήζεις βοήθεια να σε βοηθήσουμε. Καλορίζικο!

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα νομιζω αδικα αγχωνεστε.

 

Το μεσημερι κοιταξα το S7 Edge του αδερφου μου και ελεγε 13 ωρες.

 

Μεχρι που ειδα οτι εγραφε πως ο εκτιμομενος χρονος που απομενει, υπολογιζεται βαση της χρησης του τηλεφωνου τις τελευταιες 7 ημερες.

 

Αρα μου φαινεται λογικο εμενα να δειχνει 43 ωρες (δεν παιζω παιχνιδια) και σε καποιον αλλο να γραφει 10 ωρες.

 

Λογικα σε οποιον λεει 10-13 ωρες κανει αρκετη χρηση του τηλεφωνου (παιχνιδια, pokemon κτλ).

 

Με λιγα λογια, αν σταματησετε για 7 μερες να παιζετε παιχνιδια, λογικα θα γραφει και σε εσας 40+ ωρες.

 

Αδερφε μακαρι να χεις δικιο, αλλα πως εξηγεις οτι μετα απο factory reset μ βγαλε παλι 10-12ωρες σε 100% μετα απο restart? Επισης και δικιο να χεις, με τα reviews κλπ καταλαβα οτι την ημερα θα την εβγαζε και με δυνατη χρηση απο τν αποψη apps games κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

55, 65, 165 ώρες αντίστοιχα βγάζει το δικό μου.

 

 

εμενα με χαλαρη χρηση απο το πρωι μου βγαζει 30ωρες,37.5 ωρες,και 105 ωρες.

 

Παιδια εσεις τι χρηση κανετε στο κινητο?

Edited by drRodiL
Link to comment
Share on other sites

Πες μας σχετικά με τι χρήζεις βοήθεια να σε βοηθήσουμε. Καλορίζικο!

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Ε Γενικά τα λιώνω πολυ διαδίκτυο,κάνα παιχνιδάκι..

Απλά περισσότερο σε φάση ρυθμίσεων,καμία εφαρμογή που το βελτιώνει κλπ θα ήθελα κάνα στοιχείο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδια εσεις τι χρηση κανετε στο κινητο?

 

γενικα το ψιλοεχω σαν σκουλαρικι τωρα που ειναι ακομα καινουριο. πολυ browsing,viber, καναδυο παιχινδια , φωτο βιντεο κλπ. δεν το αφηνω και πολλες ωρες στην ησυχια του:D

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Με το wifi εχει καποιος αντιμετωπισει το θεμα της συνδεσης αποσυνδεσης ειδικα οταν μενει στην αδρανεια και δεν χρησιμοποιεις το internet οταν κατεβαζεις κατι ποτε δεν αποσυνδεεται ...????
Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογή της φωτογραφικής, την μαμά ή κάποια άλλη;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά είναι η δική του

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοασχετο αλλα μηπως γνωριζει κανεις, αν γρατζουνιστειθ η σπασει η οθονη στο s7, η vodafone , σου αλλαζει το κινητο με καινουργιο, με την εγγυηση που σου δινει στο red 2 ?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερικες μερες που ειχα drains (ακομα και μετα απο hard reset) εχοντας κανει για 2-3 μερες επανεκκινηση μετα την φορτιση, πλεον δεν κανω επανεκκινηση και κοιταω μονο το gsam battery monitor.. ακολουθουν καποια αποτελεσματα σημερα.. οθόνη στο αυτοματο.. ανοιχτο συνεχεια gps, wifi, 3g και πολυ κακο σημα ολη την μερα.. φαινεται να στρωνει πλεον..

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160722/a62d9e366df0aa2a9590db5875af8136.jpg

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερικες μερες που ειχα drains (ακομα και μετα απο hard reset) εχοντας κανει για 2-3 μερες επανεκκινηση μετα την φορτιση, πλεον δεν κανω επανεκκινηση και κοιταω μονο το gsam battery monitor.. ακολουθουν καποια αποτελεσματα σημερα.. οθόνη στο αυτοματο.. ανοιχτο συνεχεια gps, wifi, 3g και πολυ κακο σημα ολη την μερα.. φαινεται να στρωνει πλεον..

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160722/a62d9e366df0aa2a9590db5875af8136.jpg

Αυτά τα νούμερα πάντως εγώ Ούτε στον ύπνο μου

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω λιγη υπομονη θελει.. επισης φορτιζω με τον δικο του φορτιστη αλλα χωρις γρηγορη φορτιση και απο εφαρμογες παιζω με facebook, messenger, viber, tapatalk κυριως, ενω απο google συγχρονιζω μονο gmail kai keep.. επισης κανα 3ωρο την μερα το εχω με bluetooth handsfree.. ειχα ως μετρο συγκρισης ενα Α5 2016 που βγαζει με φουλ χρηση 2ημερο αλλα μετα απο 2-3 restart μετα απο φορτιση και ενα φορματ στρωνει το Σ7

 

Παρολα αυτα το Συστημα Android ειναι 20% τωρα και Υπηρεσιες Play και Android OS απο 7% εκαστο

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκε ενημέρωση 105 MB σε ιταλικό unbranded S7. Ξέρουμε τι μπορεί να είναι ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/14517741bc838691e67e1925fbb8777d.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/1ab39b775191425af81b90eb8aff5509.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/13375d61e4f7bcd8c742b0cd741be162.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/b1b931a8ac49396dc358a425946d8422.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by michaelp900
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκε ενημέρωση 105 MB σε ιταλικό unbranded S7. Ξέρουμε τι μπορεί να είναι ?

 

 

Ειναι η αντιστοιχη της G930FXXS1APG3 τωρα βγηκε αναβαθμιση για την ιταλια οσο τι βελτιωσεις εχει ...ο θεος και η ...Google-Samsung... γνωριζουν.

Συνεχεις βελτιωσεις κανουνε και βελτιωση δεν βλεπουμε...:p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το χάλι πως το φτιάχνουμε;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/fe86ae990adebc364684c31a15ed55dd.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως εχετε κανει μαυρες τις ρυθμισεις??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως εχετε κανει μαυρες τις ρυθμισεις??

New theme

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοασχετο αλλα μηπως γνωριζει κανεις, αν γρατζουνιστειθ η σπασει η οθονη στο s7, η vodafone , σου αλλαζει το κινητο με καινουργιο, με την εγγυηση που σου δινει στο red 2 ?

 

Αν διαβάσεις τους όρους εφόσον έχεις κάρτα σιμ μέσα όλα στα φτιάχνουν λολ εκτός από υγρό που νομίζω θέλει ,red3. Το αν σου δίνουν καινούριο κινητό ή σου φτιάχνουν την βλάβη δεν ξέρω.

Ένα ταμπλετ samsung που χε σπάσει οθόνη και πρόβλημα σε μπαταρία και θυρα φόρτισης μου το φτιάξανε χωρίς να μου δώσουν άλλη συσκευή.

Ήτανε και 0x1 κιολας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...