Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλακα κανεις???? Που την βρηκες?

Την Galaxy note FE η αλλη 9?

Είναι η base(android 9) του galaxy note fe

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι η base(android 9) του galaxy note fe

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πώς την πέρασες φίλε; Μπορείς να βάλεις Link με οδηγείες; Βλέπω πως ακόμα το προσπαθούν στο XDA...

Link to comment
Share on other sites

Απορίες σχετικά με επισκευή.

Στο ύψος που βρίσκεται το αριστερό touch button πρέπει να έχει ξεκολήσει το τζαμακι από την οθόνη(κάνει μέσα φυσαλλίδες όπως κάνανε τα αυτοκόλλητα προστασίας οθόνης).γνωρίζει κανένας διαδικασία (και αν αξίζει βέβαια) για επισκευή;ίσως γίνει και αντικατάσταση μπαταρίας.Ισως είναι και κάτω από δύο χρόνων συσκευή.παιζει ρόλο;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Είναι η base(android 9) του galaxy note fe

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου μπορείς να μας πεις η όποιος άλλος γνωρίζει πως να την περάσουμε κι εμείς και αν είναι σταθερή?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να μας πεις η όποιος άλλος γνωρίζει πως να την περάσουμε κι εμείς και αν είναι σταθερή?
https://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/blackdiamondfesmooth-fastv1-0-t3915483/post79204532#post79204532

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/blackdiamondfesmooth-fastv1-0-t3915483/post79204532#post79204532

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πως την βλέπεις, έχει κάποιο πρόβλημα η είναι εντάξει? Η κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

πως την βλέπεις, έχει κάποιο πρόβλημα η είναι εντάξει? Η κάμερα?
Η καμερα δουλεύουν ολα εκτός από το εφέ πανόραμα κ φαγητό. Κ για να ενεργοποιηθεί το bluetooth πρέπει να έχεις κλειστό το wifi. Αφού ανοίξεις το bl μπορείς να ανοίξεις κ το wifi Μετά .ολα αυτά τουλάχιστον σε μένα. Άλλοι δεν έχουν θέμα σε κανένα από τα παραπάνω που ανέφερα

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα δουλεύουν ολα εκτός από το εφέ πανόραμα κ φαγητό. Κ για να ενεργοποιηθεί το bluetooth πρέπει να έχεις κλειστό το wifi. Αφού ανοίξεις το bl μπορείς να ανοίξεις κ το wifi Μετά .ολα αυτά τουλάχιστον σε μένα. Άλλοι δεν έχουν θέμα σε κανένα από τα παραπάνω που ανέφερα

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μολις την δουλέψεις, δώσε μας και στοιχεία καταναλωσης

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

μολις την δουλέψεις, δώσε μας και στοιχεία καταναλωσης
Καλά πάει f26a2101468a8501d993a7b33b46b33a.jpg02092347b953f55f668caad5d5b9426f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα δουλεύουν ολα εκτός από το εφέ πανόραμα κ φαγητό. Κ για να ενεργοποιηθεί το bluetooth πρέπει να έχεις κλειστό το wifi. Αφού ανοίξεις το bl μπορείς να ανοίξεις κ το wifi Μετά .ολα αυτά τουλάχιστον σε μένα. Άλλοι δεν έχουν θέμα σε κανένα από τα παραπάνω που ανέφερα

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα.

VoLTE ή / και VoWIFI εχεις με αυτη τη ROM;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

VoLTE ή / και VoWIFI εχεις με αυτη τη ROM;

Οχι

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

ποιοτητα φωτογραφιων σε σχεση με την στοκ, πως είναι?

 

Σε dual sim παίζει αυτή η ρομ?

Η ποιότητα είναι μια χαρά. Απλώς κάποια εφέ στη πίσω κάμερα δε δουλεύουν. Ναι δουλεύει σε dual 50e1250d30bd6ae4641a61eaf28c2770.jpg17cc91e359ef9926c829d540188aea41.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα είναι μια χαρά. Απλώς κάποια εφέ στη πίσω κάμερα δε δουλεύουν. Ναι δουλεύει σε dual 50e1250d30bd6ae4641a61eaf28c2770.jpg17cc91e359ef9926c829d540188aea41.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραιος..

7+ ωρες SOT είναι αρκετα καλά.

Με την μανίσια μετα βίας 4+ωρες

 

Εχω εγγύηση μέχρι 11/19 αλλά ψήνομαι να την σπάσω. :p

 

Υ.Γ. : Οπου γράφει S7 flat εννοει το απλό s7, δλδ όχι το edge?

 

edit: το προβλημα του bluetooth μπορει να λυθεί με macroεντολή. Δλδ, να ορίσεις μία συνθήκη κατά την εκκίνηση της συσκευής οπότε θα είσαι οκ. (παλιά κόλπα από port σε mtk).

 

Δλδ, Ενεργοποίηση BT με συντομευση, σβησιμο WIFI, ανοιγμα ΒΤ, ανοιγμα Wifi

ή με συνθήκη If - then με trigger την ενεργοποιηση του ΒΤ

πολυ καλή η εφαρμογη macrodroid

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

1.,3. There's an workaround using macrodroid apk. Can be partially fixed.

 

For hotspot issue need some more research

 

Μακάρι να λυθούν όλα τα bugs και να έχουμε κι εμείς μια καλή Pie rom να βάλουμε (προσωπικά μετά τα Xmas, καθότι τότε θα έχει λήξει η διετία της εγγύησης).

Μέχρι τότε, κι αφού θα έχουν περάσει μήνες development, διορθώσεων και εκτεταμένης δοκιμής της από χρήστες, αντιστέκομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

 

Έχω ένα samsung galaxy s7 και εννοείτε εδώ και 1μιση χρονο το χρησιμοποιώ με Ελληνική sim αλλά πως μπορώ να μάθω αν είναι sim locked και αν είναι μπορώ να το ξεκλειδώσω χωρίς να χάσω την εγγύηση του κινητου?

 

 

Μπορώ δηλαδή να του βάλω μια Αμερικάνικη ή Ασιατικη κάρτα sim?

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/2019/04/01/galaxy-s7-quarterly-security-updates

 

From now on, Samsung will update the Galaxy S7 and Galaxy S7 edge with a new security patch every three months. Both devices were receiving monthly security updates up to this point, with the March 2019 security patch out for the S7 and S7 edge in some countries, and Samsung has now shifted them to the quarterly schedule.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα.

Στο phone info μου δείχνει CSC: AUT (switzerland)

Θέλω να περάσω της vodafone (VGR) και έχω κολλήσει λίγο.

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ odin.

Αυτό που κάνω είναι οτι απλά φλασάρω το firmware της vodafone που έχω κατεβάσει με το αντίστοιχο csc?

Σε κάποια site λέει οτι αρκεί αυτό, σε κάποια άλλα διάβασα για κάτι PIT (δεν ξέρω κάν τι είναι αυτό) και έχω ψιλοχαθεί.

Αν μπορούσατε να με κατατοπίσετε θα ήμουν υπόχρεος.

Ευχαριστώ.

 

EDIT: Μου βγάζει fail. Μάλλον επειδή η VGR είναι παλιότερη της EUR.

Μπορώ να φλασάρω μόνο το CSC ή θα τα κάνω σκ...α?

Edited by Theiosbill
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά! Χρησιμοποιω το s7 για μια διετία και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Το εχω καταχαρει σε ολους τους τομείς και αναμένω να πέσει λίγο σε τιμη το s10 ωστε να αναβαθμιστω καποια στιγμή.

 

Ερώτηση: Εδω και μια εβδομάδα παρατηρω οτι η φορτιση γίνεται πολύ πιο αργά χωρις να εχω αλλαξει τιποτα. (Φορτιστής που ειχε στο κουτί, επιλογή γρήγορης φόρτισης),

 

Να σημειώσω ότι 1,5 χρόνο το λειτουργουσα με την απλή φορτιση (και οχι την fast) για να μην επιβαρυνω την μπαταρία. Δεν ξερω και αν ισχύει βέβαια, απλά δε χρειαζόμουν την fast και ετσι δεν την χρησιμοποιούσα. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά! Χρησιμοποιω το s7 για μια διετία και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Το εχω καταχαρει σε ολους τους τομείς και αναμένω να πέσει λίγο σε τιμη το s10 ωστε να αναβαθμιστω καποια στιγμή.

 

Ερώτηση: Εδω και μια εβδομάδα παρατηρω οτι η φορτιση γίνεται πολύ πιο αργά χωρις να εχω αλλαξει τιποτα. (Φορτιστής που ειχε στο κουτί, επιλογή γρήγορης φόρτισης),

 

Να σημειώσω ότι 1,5 χρόνο το λειτουργουσα με την απλή φορτιση (και οχι την fast) για να μην επιβαρυνω την μπαταρία. Δεν ξερω και αν ισχύει βέβαια, απλά δε χρειαζόμουν την fast και ετσι δεν την χρησιμοποιούσα. Ευχαριστω!

 

Το έχω προσέξει και εγώ στο δικό μου (S7edge) το ίδιο και στο fast charge. Άλλες φορές θέλει 3 ώρες και άλλες μέσα σε 20 λεπτά έχει πάει από 10% σε 90%. Πιθανώς να έχει θέμα το καλώδιο ή είναι κάποια "κόλπα" της Samsung

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...