Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε S7 duos flat με μπαταρια στο 89,13% αποδοση και 575 κύκλους αποφόρτισης και λήξη εγγυησης συστκευης τον Σεπτέμβριο, αξίζει να αλλαχθεί η μπαταρία (εντός εγγύησης) με την εικασία ότι δεν αποδίδει σωστα?

 

Γενικά, πως το αντιμετωπίζουν το θέμα τα επίσημα?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε S7 duos flat με μπαταρια στο 89,13% αποδοση και 575 κύκλους αποφόρτισης και λήξη εγγυησης συστκευης τον Σεπτέμβριο, αξίζει να αλλαχθεί η μπαταρία (εντός εγγύησης) με την εικασία ότι δεν αποδίδει σωστα?

 

Γενικά, πως το αντιμετωπίζουν το θέμα τα επίσημα?

 

Εχουν τα δικά τους διαγνωστικά εργαλεία.

Αν μιλάμε για Smartec, τους το πας, τους λες οτι η μπαταρια τα εχει παιξει σε μεγάλο βαθμό, και βλέπεις τι θα σου πουν μετά τον έλεγχο που θα κάνουν. Υπόψιν το Flat εχει 1 χρόνο εγγύηση στην μπαταρία.

 

η μπαταρία έχει ένα χρόνο εγγύηση. Η αντικατάσταση της εάν η συσκευή είναι εντός ημερολογιακής εγγύησης στοιχίζει περίπου 20€ δλδ όσο το κόστος της μπαταρίας. Η συσκευή σας ωστόσο θα ελεγχθεί εάν όντως υπάρχει πρόβλημα στη μπαταρία. Εάν η συσκευή σας είναι πάνω από 2 έτη τότε θα υπάρξει επιβάρυνση +25,00 € εργασία και τα αυτοκόλλητα αδιαβροχοποίησης και το συνολικό κόστος ανέρχεται στα 56,00 περίπου.

smartec team

Link to comment
Share on other sites

Εχουν τα δικά τους διαγνωστικά εργαλεία.

Αν μιλάμε για Smartec, τους το πας, τους λες οτι η μπαταρια τα εχει παιξει σε μεγάλο βαθμό, και βλέπεις τι θα σου πουν μετά τον έλεγχο που θα κάνουν. Υπόψιν το Flat εχει 1 χρόνο εγγύηση στην μπαταρία.

 

αρα η μπαταρία είναι εκτός εγγύησης.

Εν όψει και της επερχόμενης λήξης της εγγύησης πάμε σε root και πέρασμα μιας λιγότερο ενεργοβόρας ρομ.

Σε Mediatek με δικές μου ρομ εφτανα έως και 50% περισσότερο SOT.

 

thanks man.

:)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

αρα η μπαταρία είναι εκτός εγγύησης.

Εν όψει και της επερχόμενης λήξης της εγγύησης πάμε σε root και πέρασμα μιας λιγότερο ενεργοβόρας ρομ.

Σε Mediatek με δικές μου ρομ εφτανα έως και 50% περισσότερο SOT.

 

thanks man.

:)

Θεωρώ ότι αξίζει να το πάς. Τα 20 Ευρώ είναι μικρό κόστος για νέα μπαταρία, που θα είναι αρκετά καλύτερη, υπάρχει και η περίπτωση να επισκευάσουν κάτι άλλο, πχ οθόνη, αν έχει "πέσει" μέσα στην εγγύηση (ακόμα και να μην χρεώσουν καν την μπαταρία)

Το κινητό θα είναι τότε ουσιαστικά καινούριο

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι αξίζει να το πάς. Τα 20 Ευρώ είναι μικρό κόστος για νέα μπαταρία, που θα είναι αρκετά καλύτερη, υπάρχει και η περίπτωση να επισκευάσουν κάτι άλλο, πχ οθόνη, αν έχει "πέσει" μέσα στην εγγύηση (ακόμα και να μην χρεώσουν καν την μπαταρία)

Το κινητό θα είναι τότε ουσιαστικά καινούριο

 

μόλις τηλεφωνησα.

το τηλέφωνο είναι εκτός Ευρωπαικής ένωσης οπότε δεν αναγνωρίζεται καμία εγγύηση

Κοστος μπαταρίας 57 ευρω

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επεσε στα χερια μου S7 συναδελφου που το λιωνει τωρα 3 χρονια και ειπα να κοιταξω λιγο τι παιζει με την μπαταρια. Συμφωνα με το Phone info του εχει κανει 1606 κυκλους και υγιεια μπαταριας 22% και ακομα δουλευει το σκυλι και κραταει περιπου 1μιση ωρα οθονης με πληρη φορτιση...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κ το δικό μου το πήρα από τον πατέρα μου ατη Γερμανία, 2.5 χρόνια φουλ χρήση, η μπαταρία κρατάει καλά, με YouTube μου έχει βγάλει κ 3.5 ώρες. Σε κάποια φάση βέβαια θα το κάνω αλλαγή μπαταρίας, εκτός κ αν αλλάξω συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα με τη χρηση που του κανει απορω που λειτουργει... Συνηθιζε να παιζει με τις ωρες παιχνιδια ενω φορτιζε. Η μπαταρια εχει περασει τα πανδινα. Του εχει σπασει και την οθονη... Θα αξιζε τον κοπο να το παει για αλλαγη οθονης πιστευω καθως παει πακετο με την μπαταρια...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πόσο κοστίζει. Και εμενα έχει σπάσει το τζάκι, αλλά μια τηλ. Προσφορά που πήρα πιο φτηνά το βρίσκω καινούργιο.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα με τη χρηση που του κανει απορω που λειτουργει... Συνηθιζε να παιζει με τις ωρες παιχνιδια ενω φορτιζε. Η μπαταρια εχει περασει τα πανδινα. Του εχει σπασει και την οθονη... Θα αξιζε τον κοπο να το παει για αλλαγη οθονης πιστευω καθως παει πακετο με την μπαταρια...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οθόνη γιατί να αλλάξεις αν δεν έχεις θέμα; Εγώ το έκανα και το μετάνιωσα. Γιατί είχε άλλες παρενέργειες, όμως σκόνη από κάτω κλπ

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη γιατί να αλλάξεις αν δεν έχεις θέμα; Εγώ το έκανα και το μετάνιωσα. Γιατί είχε άλλες παρενέργειες, όμως σκόνη από κάτω κλπ

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στη smartec θεωρώ πως κάνουν δουλειά εργοστασίου οπότε στεγανόποίηση κτλ θα είναι όλα κομπλέ.. Το θέμα είναι άλλο ότι τις οθόνες για το s7 edge τις χρεώνουν ακόμα 200/250 λόγω κυρτοτητας οπότε οδηγούν πολλούς πελάτες με αυτά τα λεφτά σε redmi note 7 η pocophone.. Απτό να φτιάξουν κινητό κοντά 4ετιας

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Στην σμαρτεκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πού ακριβώς σου είπαν για τα 70 ευρώ;

 

Στην σμαρτεκ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη rom για το κινητό μας;

 

Σου παραθέτω παλαιότερη απάντησή μου σε αντίστοιχο ερώτημα άλλου χρήστη

 

Αν μπεις και κάνεις έρευνα καλή για custom roms, στο τέλος θα δεις ότι όλοι σε ένα συμπέρασμα καταλήγουν. Ότι η μαμά rom (Samsung) είναι η καλύτερη τόσο σε θέματα σταθερότητας, όσο και στο θέμα μπαταρία. Κάποτε θα γελούσαμε με αυτό.

Custom rom που να μην έχει κανένα θέμα δεν υπάρχει..

Ναι, θα έλεγα να περιμένουμε να δούμε αν θα καταφέρουν να κάνουν port την 9αρα του Note 7 FE (αν όντως υπάρξει 9άρα για το FE), που κάποιοι λένε ότι ίσως να είναι απόλυτα συμβατή με το S7 (μην το έχεις και τόσο σίγουρο αυτό).

 

https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-note-fe-galaxy-note-7-android-pie/

 

Για την 9άρα του Note 7 FE μπορείς να βρεις info εδώ. Καλά θα ήταν να μας δώσουν feedback παιδιά του myphone.gr που την έχουν βάλει στο S7 τους.

 

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/blackdiamondfesmooth-fastv1-0-t3915483

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και S7 και Note FE με τις γνήσιες rom, πέρα από κάποιες λίγες κοσμητικές περισσότερο "βελτιώσεις" που πήρε το FE στο τελευταίο update, δεν θα έλεγα πως το S7 υστερεί κάπου (στημένα το ίδιο και τα χρησιμοποιώ εναλλάξ) και μάλλον δίνει την εντύπωση πως παραμένει πιο σβέλτο το S7...

Δεν θεωρώ πλέον σημαντικό να πάρει την επόμενη έκδοση.

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
καλησπέρα, έχει κανείς δοκιμάσει την εφαρμογή nextradio ( https://apkpure.com/nextradio-free-live-fm-radio/com.nextradioapp.nextradio ) στο s7?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω την lock screen να γυρνα οριζοντια, ειμαι root και δεν θελω να βαλω τον nova launcher μονο και μονο γι αυτο το λογο.

Κανω οτι λεει εδω αλλα δεν γυριζει

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω την lock screen να γυρνα οριζοντια, ειμαι root και δεν θελω να βαλω τον nova launcher μονο και μονο γι αυτο το λογο.

Κανω οτι λεει εδω αλλα δεν γυριζει

βαλε αυτο..

https://apkhost.co/x35z2w7tbqzt.html

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω αλλα δυστυχως το ιδιο συμβαινει, δεν αλλαζει η lock screen

Εκανα και restart μηπως..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω ενα Galaxy S7 κλειδωμενο απο παροχο στην Ιρλανδια. Eir λέγεται.

Invalid Sim card

Network locked sim cardi inserted

Ζηταει pin και puk παροχου , τα οποια δεν υπαρχουν

 

Καμία λύση υπάρχει? Που μπορώ να βρω οδηγίες να το φορμάρω απο την αρχή?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Πέθανε το myphone? Δεν ειναι δυνατον μετα απο τοσα χρονια να μην γνωριζει κανεις πως θα το φτιαξω.

Κανεις δεν διαβάζει πια ?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

 

Τα εχω δει αυτά. Αμφιλεγόμενες υπηρεσίες επι πληρωμή για να το ξεκλειδώσεις.

Αν το φλασαρω απο την αρχη με τιποτα adb δεν θα ξεκλειδωσει?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...