Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το note 7 αποσυρανε. Μετά βγάλανε το fan edition με μικρότερη μπαταρία που δεν είχε θέμα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Α μαλιστα οκ τωρα καταλαβα επειδη δεν φανηκε ουτε Κυπρο ουτε ελλαδα το fan edition.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα, το τελευταίο διάστημα έχω παρατηρήσει πρόβλημα εστίασης της κάμερας σε βίντεο με μέτριο φωτισμό, σε σημείο που το redmi note 6 pro της γυναίκας μου στις ίδιες συνθήκες να τραβάει πολύ πιο καλό βίντεο και χωρίς πρόβλημα εστίασης, οταν κανω ταπ σε αυτο που τραβαω πάει να εστιάσει και δείχνει να διορθώνει το αποτέλεσμα, αλλά πάλι το χάνει και δείχνει οχι καλά, σε συνθήκες καλού φωτισμού το s7 είναι μπροστά.. Δεν είναι περίεργο? Υποτίθεται ότι το galaxy έχει ανώτερη κάμερα, ή μήπως είναι θέμα λειτουργικού?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Ο φακός σε τι κατάσταση είναι; Μήπως θέλει καθάρισμα; Αν έχει καμία γρατζουνιά επίσης μήπως έχει αυτή τη συμπεριφορά. Ο δικός μου δεν είναι σε τέλεια κατάσταση(σχεδόν 3 ετών συσκευή, δεύτερο χέρι που ο πρώτος δεν την πρόσεχε εξίσου). Έχω βάλει ένα προστατευτικό που βρήκα στο eBay, αλλά σκέφτομαι κάποια στιγμή να αλλάξω το φακό (το τζαμάκι εννοώ βασικά, όχι τον πραγματικό φακό που είναι μέσα).

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ιδια παρατήρησα τις τελευταίες μερες. Το 'προβλημα' το εστιαζω κυριως οταν υπαρχει κίνηση. (σαν να μενει το διαφραγμα λιγο περισσοτερο ανοιχτο). Εβαλα και εγω τζαμακι προσφατα και φαντάστηκα οτι ισως να επηρρεάζει αλλα σε αντιστοιχη φωτογραφηση την ημερα δεν διαπιστωσα προβλημα. Σημερα μαλιστα μου κρεμασε και η εφαρμογη της καμερας. (χτες περάστηκε το πατς φεβρουαριου).

Θα δοκιμασω και με αλλες εφαρμογες να δω τι γινεται.

Επισης θα δοκιμασω να κανω και clear cache της εφαρμογης (κατι που χρειαστηκε να γινει οταν περάστηκε η 8)

Αν εχουμε καποια ενημερωση νωρίτερα, εννοειται ειναι ευπροσδεκτη

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

μετά το τελευταιο πατς κρασαρει που και που η εφαρμογή καμερας οπως και ο messenger κατά την πρώτη εκκίνηση.

Με την 3η -4η ξεκιναει

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση ασφαλείας 1ης Φεβρουαρίου. Πολύ καλό που έρχεται ακόμη τόσο έγκαιρα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν έχω πρόβλημα. Εχθές συμπτωματικά πριν έρθει η τελευταία ενημέρωση έκανα reset. Θα το παρακολουθήσω και αν παρατηρήσω κάτι θα το μεταφέρω.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με κάτι θήκες - powerbanks που κυκλοφορούν, τι άποψη έχετε?

 

Πέρα από το αισθητικό μέρος, κάνουν δουλειά?

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς γιατί δε δουλεύει η κοινοποίηση τοποθεσίας όταν είναι στην εξοικονομηση ενέργειας? Στα xiaomi και huawei δουλεύει κανονικά. Στα 2 Samsung s7 των παιδιών δε μου δουλεύει. Τι παίζει? Είναι κάποια άλλη ρύθμιση? Στο ρυθμίσεις Google όλα είναι εντάξει αλλά δεν έχω την τοποθεσία των παιδιών με WiFi ή με δεδομένα ανοιχτά!

Αυτό που δε θέλουν τα παιδιά είναι να μην τους αυξήσω την κατανάλωση της μπαταρίας. Για αυτό δε θέλουν να βλέπουν ανοικτό το διακόπτη "Θέση".

Στα xiaomi - huawei ο διακόπτης ονομάζεται "GPS" και ακόμα και όταν είναι κλειστός έχω κοινοποίηση τοποθεσίας. 1.Στα Samsung πρέπει να είναι οπωσδήποτε ανοιχτός για να έχω κοινοποίηση τοποθεσίας στους χάρτες ?

2. Αν το ρυθμίσω στην εξοικονομηση μπαταρίας έχω σημαντικά λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας από την υψηλή?

Edited by nutrialex
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με κάτι θήκες - powerbanks που κυκλοφορούν, τι άποψη έχετε?

 

Πέρα από το αισθητικό μέρος, κάνουν δουλειά?

 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=External+Power+Charging+Battery+Case+Cover+For+Samsung+Galaxy+S7&_sacat=20357&LH_TitleDesc=0&_osacat=20357&_odkw=GALAXY+S7+EDGE+BATTERY+%CF%88%CE%B7%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%B5++CASE

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το βαζω κι εδώ για να χαρούμε κι εμείς λίγο (και για ..λίγο μόνο, αφού κατά τη γνώμη μου δεν παίζει να γίνει κάτι τέτοιο).

 

The customer service representative I talked to said Samsung is testing Pie on the S7 to see if the phone can handle the software.

 

qbTcRwf.jpg

 

Πηγή:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έσπασε η οθόνη και θέλω να πάρω backup, ύπαρχει τρόπος ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έσπασε η οθόνη και θέλω να πάρω backup, ύπαρχει τρόπος ;
Μπορεις να πάρεις με το Smart Switch στον υπολογιστή σου

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανείς που να έχει αλλάξει μπαταρία υπάρχει; Βλέπω στο Σκρουτζ να έχει με 10€. Είναι άραγε αξιόπιστες;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανείς που να έχει αλλάξει μπαταρία υπάρχει; Βλέπω στο Σκρουτζ να έχει με 10€. Είναι άραγε αξιόπιστες;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7760620#post7760620

Link to comment
Share on other sites

Πάει και το ACR.

Κάνει καταγράφει αλλά δεν αποθηκεύει με τους αριθμούς. Σε κάθε εγγραφή λέει άγνωστος αριθμός.

9c0b23b9061ccd114b32bf8f875264e0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με android 8.0 Μαρτίου security patch, έχω κάνει με επιτυχία το root . Ότι πρόγραμμα κι αν βάζω για να διαγράψω εφαρμογές συστήματος, δεν τις σβήνει. Παρόλο που ζητα κάθε πρόγραμμα έγκριση root permission. Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Το cgam υπάρχει για το κινητό μας;

Αξίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου πείτε πως να ανεβάσω από το κινητό που έχω δύο φωτογραφίες εδώ στο νήμα?

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/help/news-galaxy-note-fe-android-pie-update-t3914827

Επιτελους

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου πείτε πως να ανεβάσω από το κινητό που έχω δύο φωτογραφίες εδώ στο νήμα?

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/help/news-galaxy-note-fe-android-pie-update-t3914827

Επιτελους

Την έχουμε περάσει ηδη αχαχαχαχαad45b9aff01ce377420a6439d13e24bf.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Την έχουμε περάσει ηδη αχαχαχαχαad45b9aff01ce377420a6439d13e24bf.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πλακα κανεις???? Που την βρηκες?

Την Galaxy note FE η αλλη 9?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...