Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με συγχωρείς. Μάλλον δεν είναι αυτό. Για γράψε στον dialer *#1234# και δες τι csc σου βγάζει.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαίνεται πως είναι από Πολωνία. Για αυτό δε δουλεύει. Πρέπει να περάσεις rom ελληνική ή Cosmote. Θεωρητικά στο κάνουν δωρεάν σε κατάστημα Cosmote ή Γερμανού. Φίλος μου σε αντίστοιχη περίπτωση σε Γερμανό δεν μπορούσαν να του το κάνουν (προσπάθησαν ανεπιτυχώς). Τελικά ψάχτηκε και το πέρασε μόνος του και δούλεψε μια χαρά.

 

0632eac98424ce8a6670869df7218b26.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τον τελευταίο καιρό είχε πέσει αισθητά η απόδοση της μπαταρίας και είχα και ένα θέμα με την κάμερα (έκανε flickering κάποιες φορές όταν έπαιρνα φωτογραφία ή βίντεο) το πήγα και εγώ στη smartec. Η εξυπηρέτηση ήταν εξαιρετική όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές. Περίμενα περίπου 1.5 ώρα και το πήρα με αλλαγή μπαταρίας και κάμερας και φυσικά factory reset. Όταν όμως μπήκα στο phone info Samsung application σαν κύκλους φόρτισης γράφει 298 . Το ίδιο , προφανώς, γράφει και το αντίστοιχο αρχείο του συστήματος. Δεν μηδενίζει η ένδειξη μετά από factory reset; Υπάρχει περίπτωση να μου έβαλαν μεταχειρισμένη μπαταρία;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω αλλάξει και εγώ μπαταρία στην smartec η ένδειξη που αναφέρεις μηδενισε μετά την αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα που πριν λίγες μέρες μου άλλαξαν μπαταρία στη Smartec, μηδένισαν οι κύκλοι. Τώρα π.χ. είμαι στους 6 (Battery Discharge Cycles: 6).

 

p.s. πάντως να πω την αλήθεια, καλύτερη απόδοση / διάρκεια μπαταρίας δεν έχω δει με την αλλαγή της.

 

Επειδή τον τελευταίο καιρό είχε πέσει αισθητά η απόδοση της μπαταρίας και είχα και ένα θέμα με την κάμερα (έκανε flickering κάποιες φορές όταν έπαιρνα φωτογραφία ή βίντεο) το πήγα και εγώ στη smartec. Η εξυπηρέτηση ήταν εξαιρετική όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές. Περίμενα περίπου 1.5 ώρα και το πήρα με αλλαγή μπαταρίας και κάμερας και φυσικά factory reset. Όταν όμως μπήκα στο phone info Samsung application σαν κύκλους φόρτισης γράφει 298 . Το ίδιο , προφανώς, γράφει και το αντίστοιχο αρχείο του συστήματος. Δεν μηδενίζει η ένδειξη μετά από factory reset; Υπάρχει περίπτωση να μου έβαλαν μεταχειρισμένη μπαταρία;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Επειδή έχω αλλάξει και εγώ μπαταρία στην smartec η ένδειξη που αναφέρεις μηδενισε μετά την αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ξαναπήγα στη smartec και όντως είχαν ξεχάσει να μηδενίσουν τον μετρητή στο σύστημα. Τώρα είναι όντως καλύτερη η απόδοση. Δεν ξέρω αν το λειτουργικό βλέποντας μεγάλο αριθμό κύκλων μπαταρίας τη φορτίζει και σε χαμηλότερο επίπεδο και τώρα που μηδένισε τη φορτίζει περισσότερο. Πάντως έχει εμφανή διάφορα και ακόμα δεν έχω κάνει 4-5 πλήρεις φορτίσεις για να δω.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ξαναπήγα στη smartec και όντως είχαν ξεχάσει να μηδενίσουν τον μετρητή στο σύστημα. Τώρα είναι όντως καλύτερη η απόδοση. Δεν ξέρω αν το λειτουργικό βλέποντας μεγάλο αριθμό κύκλων μπαταρίας τη φορτίζει και σε χαμηλότερο επίπεδο και τώρα που μηδένισε τη φορτίζει περισσότερο. Πάντως έχει εμφανή διάφορα και ακόμα δεν έχω κάνει 4-5 πλήρεις φορτίσεις για να δω.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Δε νομίζω ότι παίζει κάτι τέτοιο με το OS. Και να έπαιζε, δύσκολο να ενεργοποιούνταν αυτό από τους μόλις 298 κύκλους. Από τους 500+ θα το καταλάβαινα ίσως (θεωρητικά αυτά).

Ετσι κι αλλιως μετά από κάποιους κύκλους θα έβλεπες διαφορά στην (καινούρια) μπαταρία.

Κι εγω από χθες άρχισα να βλέπω διαφορά πλέον. Δες το post μου στις 19 Νοεμβρίου που είχα μόλις 6 κύκλους και διαφορά δεν έβλεπα ακόμα. Πλέον στους 8 είναι καλύτερη η συμπεριφορά της στο θέμα διάρκειας. Τώρα άρχισα να καταλαβαίνω ότι έχω νέα μπαταρία.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής από σήμερα από την προσφορά του public. Υπάρχει τρόπος να βάλω gcam χωρίς να πειράξω καθόλου το κινητό; Έχετε κάποιο link με λειτουργική έκδοση; Αξίζει σε σχέση με την στοκ εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ξαναπήγα στη smartec και όντως είχαν ξεχάσει να μηδενίσουν τον μετρητή στο σύστημα. Τώρα είναι όντως καλύτερη η απόδοση. Δεν ξέρω αν το λειτουργικό βλέποντας μεγάλο αριθμό κύκλων μπαταρίας τη φορτίζει και σε χαμηλότερο επίπεδο και τώρα που μηδένισε τη φορτίζει περισσότερο. Πάντως έχει εμφανή διάφορα και ακόμα δεν έχω κάνει 4-5 πλήρεις φορτίσεις για να δω.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Ξέρεις κανείς πώς μηδενίζεται ο μετρητής στο σύστημα; Μου αλλάξαν την μπαταρία, δεν έχω δει καμία διαφορά και ο μετρητής δείχνει όσους κύκλους είχα από πριν. Δεν ξέρουν λέει κάτι για διαδικασία μηδενισμού μετρητή (από αλυσίδα service κινητών αυτό).

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια.μια βοηθεια.ειδα στο phone info τη μπαταρια στο 82.93%.τελευταια μου κραταει με κανονικη χρηση 3:30.πρεπει να αλλαχτει συμφωνατι πιστευεται.αλλος που αλλαξε ειδε βελτιωση η τσαμπα θα την αλλαξω.μου ειπαν 55 στη samsung στη πατρα.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής από σήμερα από την προσφορά του public. Υπάρχει τρόπος να βάλω gcam χωρίς να πειράξω καθόλου το κινητό; Έχετε κάποιο link με λειτουργική έκδοση; Αξίζει σε σχέση με την στοκ εφαρμογή;

 

Για μένα οχι, δεν αξίζει. Πολλά bugs, errors, και η διαφορά στις photos οχι τόση που να αξίζει να ασχοληθεί κανείς.

Η κάμερα του S7, 2 χρόνια μετά την κυκλοφορία του κινητού, παραμένει μια από τις πιο αξιολογες, δεν υπάρχει λόγος να την πειράξουμε.

Παρόλα αυτά, αν θέλεις να δοκιμάσεις:

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/themes/google-camera-portrait-mode-t3736859

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια παιδια.μια βοηθεια.ειδα στο phone info τη μπαταρια στο 82.93%.τελευταια μου κραταει με κανονικη χρηση 3:30.πρεπει να αλλαχτει συμφωνατι πιστευεται.αλλος που αλλαξε ειδε βελτιωση η τσαμπα θα την αλλαξω.μου ειπαν 55 στη samsung στη πατρα.

 

Πόσο καιρό το έχεις το κινητό; Ημερομηνία αγοράς, εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω το εχω 7 μήνες και με 94 κύκλους φόρτισης η μπαταρία ειναι στο 85,27%. Πώς το βλέπετε? Edited by christos_087
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις δει διαφορα στην καθημερινη χρηση μην δινεις σημασια σε αυτην την ενδειξη...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι ιδιαίτερη θα έλεγα. Ισως μια ελαχιστοτατη πτωση. Δεν ξερω αν μπορω να κερδισω κατι παραπάνω με εφαρμογες τυπου Greenify και Αpp Package disabler
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δεις μεγαλη διαφορα. Αν δεν το κανεις ηδη, θα δεις διαφορα με ενα μαυρο θεμα, και wallpapers και χρησιμοποιωντας dark theme σε οσες εφαρμογες το εχουν (πχ youtube)...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω με oreo γιατι οταν το ειχα ειχε Νougat αλλα ηταν ικανοποιητικη για μενα. Το S8 παντως εχει αρκετα καλυτερη αυτονομια...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το απλο εχω. 9 μηνες τωρα...

Εμενα το phone info δινει 156 κυκλους και 89.5 % μπαταρια αλλα δεν εχω δει καμια διαφορα στην αυτονομια...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω τώρα δύο χρόνια και η ένδειξη στο phone info είναι 1080 κύκλους και 79% υγεία.

Έχω δει διάφορα δεν κρατάει όπως κρατούσε παλιά

Να αλλάξω μπαταρία η να το αφήσω να πέσει κι άλλο;

Ρωτάω γιατί δεν μένει 1080 κύκλοι είναι πολύ αλλά 20% που έχει πέσει η μπαταρία δεν είναι και υπερβολικό Άρα τι κάνω;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1080 κυκλοι ειναι παρα πολλοι. Θα περιμενα η μπαταρια να εχει πεσει κατω απο 60 με τοσες φορτισεις. Εννοειται οτι θελει αλλαγη.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα οχι, δεν αξίζει. Πολλά bugs, errors, και η διαφορά στις photos οχι τόση που να αξίζει να ασχοληθεί κανείς.

Η κάμερα του S7, 2 χρόνια μετά την κυκλοφορία του κινητού, παραμένει μια από τις πιο αξιολογες, δεν υπάρχει λόγος να την πειράξουμε.

Παρόλα αυτά, αν θέλεις να δοκιμάσεις:

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/themes/google-camera-portrait-mode-t3736859

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πόσο καιρό το έχεις το κινητό; Ημερομηνία αγοράς, εννοω.

 

Το εχω απο το μαιο του 2016

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...