Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μπορείς φίλε δώσε πληροφορίες για το μαγαζί εστω με πμ που βρίσκεται ακριβώς. Την πήρες τη συσκευή?

Πειραιά

 

Sent from my MotoE2

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αφού ενημερώθηκα πως είναι έτοιμο πήγα να το πάρω.

Βάλαμε τις 2 κάρτες sim και τις είδε.

Είχε ένα θεματάκι στην αρχή και μου είπε πως φταίει η cosmote που έχει χάλια σήμα στην περιοχή. Όντως δεν ήταν καλό.

Φεύγοντας κάθησα να το δοκιμάσω λιγάκι.

Ενεργοποιήσα volte που το είχα κλείσει από την cosmote προσωρινά και έπαιρνε τηλέφωνο κανονικά και από αυτήν την κάρτα που ήταν στην πρώτη υποδοχή και από τη 2η που ήταν vodafone.

Κοίταξα το imei, και πράγματι ήταν κλωνοποιημένο.

Γενικά δεν φαινόταν να έχει κανένα ζήτημα στην λειτουγία του τηλεφώνου.

 

Εϊχε βγάλει επιλογή για ποια κάρτα θες να καλείς κανονικά, λες και είναι το κανονικό το δίκαρτο.

Ωστόσο βρήκα ένα προβληματάκι. Μέσα στις ρυθμίσεις δικτύου έχει υπομενού για διαχείριση καρτών sim.

 

Αυτό δεν άνοιγε με τίποτα. Κάθε φορά που το πατούσα κόλλαγε και έκλεινε την εφαρμογή των ρυθμίσεων.

Το πάω να το δει ξανά, και αφού δοκιμάσαμε τα πάντα (έβγαλα και την μία και την 2η κάρτα, επανεκκινήσεις κλπ) πήρε τηλέφωνο σε αυτόν που το έφτιαξε (δεν είναι στον ίδιο χώρο) και του είπε πως έχει φάει κόλλημα το λογισμικό και πρέπει να το ξαναπεράσει.

Μπορούσα να το κρατήσω και ετσι(απλά δεν θα μπορούσα να επιλέξω να έχει δεδομένα από τη 2η sim από ότι είδα), αλλά είπα να το αφήσω να το φτιάξει και τελικά θα το πάρω αύριο.

Θα σας μεταφέρω εκ νέου εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα με ενδιέφεραν και μένα πληροφορίες για το μαγαζί. Ευχαριστώ

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Αγόρασα πριν δύο μέρες ένα samsung s7 για την γυναίκα μου. Έκανα το πρώτο άνοιγμα φόρτωσε το λειτουργικό , όρισα την γλώσσα στα ελληνικά...... και για την συνέχεια μου ζητάει να βάλω κάρτα sim (δεν με αφήνει να πάω παρακάτω)........ στο δικό μου τηλέφωνο (s7 edge) θυμάμαι άνοιξε χωρίς την κάρτα..... κάνω κάτι λάθος;.....

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το τηλέφωνό μου πίσω. Τελικά δεν χρειάστηκε τίποτα πέρα από ένα factory reset... Το μοναδικό που δεν σκεφτήκαμε εχθές. Πλέον έχει μετατραπεί κανονικά σε 2καρτο και δουλεύει κανονικά όπως πρέπει λες και ήταν αγορασμένο ως τέτοιο.

Αυτό που μου αρέσει ιδιαίτερα μάλιστα, είναι πως ενώ η μία κάρτα είναι σε 4G μπορεί να κρατάει την 2η σε 3G. Δηλαδή hd voice και στις 2.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το τηλέφωνό μου πίσω. Τελικά δεν χρειάστηκε τίποτα πέρα από ένα factory reset... Το μοναδικό που δεν σκεφτήκαμε εχθές. Πλέον έχει μετατραπεί κανονικά σε 2καρτο και δουλεύει κανονικά όπως πρέπει λες και ήταν αγορασμένο ως τέτοιο.

Αυτό που μου αρέσει ιδιαίτερα μάλιστα, είναι πως ενώ η μία κάρτα είναι σε 4G μπορεί να κρατάει την 2η σε 3G. Δηλαδή hd voice και στις 2.

 

Sent from my XT1580

Ωραίος. Με το καλό να το χαρείς...Το κακό για εμένα είναι που δεν φτιάχνει ακόμα s8. Επίσης ποια έκδοση ρομ φορας? Έγραψε ο knox;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, μου είχες πει να ρωτήσω για το S8 αλλά τον πέτυχα την ώρα που έκλεινε και δεν το κατάφερα.

 

Δεν ξέρω πως φαίνεται αν έχει γράψει ο Knox.

Λογισμικό φαίνεται ότι φοράει ότι και πριν.

Του έκανα και επαναφορά από recovery και όλα καλά με τη λειτουργία dual sim.

50487f4abf934fb2625afbb44b2e3c4f.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, μου είχες πει να ρωτήσω για το S8 αλλά τον πέτυχα την ώρα που έκλεινε και δεν το κατάφερα.

 

Δεν ξέρω πως φαίνεται αν έχει γράψει ο Knox.

Λογισμικό φαίνεται ότι φοράει ότι και πριν.

Του έκανα και επαναφορά από recovery και όλα καλά με τη λειτουργία dual sim.

50487f4abf934fb2625afbb44b2e3c4f.jpg

 

Sent from my SM-G930F

 

Βαλε το phone info και δειχνει αν εχει γραψει

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν το σκέφτηκα.

Γράφει 0x1 και πως έχει γίνει root.

Εντάξει, δεν με πειράζει καθώς εγγύηση δεν είχα έτσι κι αλλιώς.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία φίλε μου!

Μακάρι να βρεθεί κάτι αντίστοιχο και Θεσσαλονίκη μεριά να το κάνω και εγώ!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Και μια μέτρηση αυτονομίας. Χωρίς πολλά τηλεφωνήματα, αλλά 5,5 ώρες οθόνη σε 18 ώρες που βγήκε από τη φόρτιση, με μπαταρία που το phone info την βγάζει στο 85% health, δεν το λες και άσχημο.

8620fe78f3ac54a82b18d26c7b289780.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και γω, βλέπεις τα νεότερα Samsung να μην ξεπερνάν τις 6:15 SoT, οπότε είμαστε καλά
Link to comment
Share on other sites

Stock android UI και εφαρμογες - την εχω σε ενα Redmi 3S και εχει παρει ξανα ζωη! Ειναι σχεδον bug free, θα μεινεις ευχαριστημενος, δεν ξερω μονο ποσο ευκολο ειναι το ξεκλειδωμα του bootloader σε Samsung σε συγκριση με Motorola & Xiaomi που την εχω περασει και παλιοτερα

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, προτιμώ την σιγουριά του εργοστασιακού λογισμικού. Όσες φορές έχω αλλάξει σε συσκευή πάντα υπήρχε κάποιο ποσοστό από bugs που με ενοχλούσαν, ενώ στο τέλος δεν έβλεπα τεράστια διαφορά στην απόδοση. Δηλαδή στην αρχή μπορεί να φαίνεται ότι πάει λίγο καλύτερα, αλλά μόλις φορτωθεί με εφαρμογές δεν ήταν κάτι το συνταρακτικό η διαφορά.

 

Άσχετο, είχα παραγγείλει ένα σετ μεμβράνες για οθόνη και πίσω μέρος και ήρθε σήμερα και τα τοποθέτησα. Πολύ ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα. Ήταν κάπως κυρτές στις άκρες (η περιγραφή στο eBay τις αποκαλεί 3D curved) και πολύ λεπτές, και από τη στιγμή που κόλλησαν σωστά είναι σχεδόν σαν να μην υπάρχουν. Το κορυφαίο δε, είναι πως κάποια μικροχτυπήματα και γρατσουνιές που υπήρχαν στην οθόνη εξαφανίστηκαν.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, προτιμώ την σιγουριά του εργοστασιακού λογισμικού. Όσες φορές έχω αλλάξει σε συσκευή πάντα υπήρχε κάποιο ποσοστό από bugs που με ενοχλούσαν, ενώ στο τέλος δεν έβλεπα τεράστια διαφορά στην απόδοση. Δηλαδή στην αρχή μπορεί να φαίνεται ότι πάει λίγο καλύτερα, αλλά μόλις φορτωθεί με εφαρμογές δεν ήταν κάτι το συνταρακτικό η διαφορά.

 

Άσχετο, είχα παραγγείλει ένα σετ μεμβράνες για οθόνη και πίσω μέρος και ήρθε σήμερα και τα τοποθέτησα. Πολύ ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα. Ήταν κάπως κυρτές στις άκρες (η περιγραφή στο eBay τις αποκαλεί 3D curved) και πολύ λεπτές, και από τη στιγμή που κόλλησαν σωστά είναι σχεδόν σαν να μην υπάρχουν. Το κορυφαίο δε, είναι πως κάποια μικροχτυπήματα και γρατσουνιές που υπήρχαν στην οθόνη εξαφανίστηκαν.

 

Sent from my SM-G930F

 

Μήπως έχεις Link για τις μεμβράνες;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια....

 

Όταν κάποιος με καλεί σε Viber & Whatsapp, η πρώτη τουλάχιστον κλήση τους πάντα μου βγαίνει σαν αναπάντητη. Ουσιαστικά δεν μου κάνουν αναπάντητη, απλά δεν την καταλαβαίνω εγώ, διότι δεν λαμβάνω καμία ειδοποίηση στην οθόνη, δεν έχω ήχο (ringtone), κλπ.

Μήπως πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση που έχει σχέση με την εξοικονόμηση μπαταρίας, κλπ, που ίσως τώρα τα μπλοκάρει εν μέρει;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Γίνεται η αναπάντητη χωρίς να πραγματοποιείται η ενεργοποίηση;

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Γίνεται η αναπάντητη χωρίς να πραγματοποιείται η ενεργοποίηση;

 

Sent from my SM-G930F

 

Ουσιαστικα δεν ακούγεται η κλήση και ούτε καν υπάρχει δόνηση. Απλά μετά από λίγο, λαμβάνω notification οτι εχω μια αναπάντητη απο Viber ή Whatsapp.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί στο κάνει. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως στον αριθμό που βλέπεις να σε καλεί το Viber, περιλαμβάνεται ο αριθμός ενεργοποίησης. Βγάλε τα 2 τελευταία νούμερα, και από αυτό που απομένει τα 6 τελευταία είναι ο αριθμός που θες. Για το what's app δε γνωρίζω.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πώς πάτε; Παρόλο που η δικιά μου είναι σε πολύ καλή κατάσταση, πλέον με WiFi είμαι SOT 1 ώρα κάτω από ότι παλιότερα(Nougat) και σε data κανα μισάωρο κάτω. Έβγαλα τη sim το βράδυ και με τα πάντα ανοιχτά, εκτός aod, μου έχασε 2%, οπότε δε νομίζω να φταίει κάτι από το λειτουργικό. Ίσως να βάρυναν οι εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...