Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, δοκίμασε κανείς τον Samsung Experience 10 Launcher στο S7;

 

https://www.xda-developers.com/download-samsung-experience-10-launcher/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μετά από 2 χρονια η μπαταρία φορτίζει πολύ αργά.. Έχω αλλάξει φορτιστή αλλά πλήρης φόρτιση επέρχεται σε 2 ώρες και 50 λεπτά περίπου.. Δεν ειναι υπερβολικό αυτο; Παρεμπιπτόντως σε γρήγορη φόρτιση φορτίζει κανονικά και γρήγορα.. Ειναι για αλλαγή ή μπαταρία ή συμβαινει κάτι άλλο?

Sorry of topic ας μεταφερθεί στο S7 Edge

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 2 χρονια η μπαταρία φορτίζει πολύ αργά.. Έχω αλλάξει φορτιστή αλλά πλήρης φόρτιση επέρχεται σε 2 ώρες και 50 λεπτά περίπου.. Δεν ειναι υπερβολικό αυτο; Παρεμπιπτόντως σε γρήγορη φόρτιση φορτίζει κανονικά και γρήγορα.. Ειναι για αλλαγή ή μπαταρία ή συμβαινει κάτι άλλο?

Sorry of topic ας μεταφερθεί στο S7 Edge

'Εχεις αλλάξει και το καλώδιο, εκτός από φορτιστή;

Συνήθως τα πιο πολλά προβλήματα τέτοιου είδους, από εκεί προέρχονται και μετά και πολύ λιγότερο από φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 2 χρονια η μπαταρία φορτίζει πολύ αργά.. Έχω αλλάξει φορτιστή αλλά πλήρης φόρτιση επέρχεται σε 2 ώρες και 50 λεπτά περίπου.. Δεν ειναι υπερβολικό αυτο; Παρεμπιπτόντως σε γρήγορη φόρτιση φορτίζει κανονικά και γρήγορα.. Ειναι για αλλαγή ή μπαταρία ή συμβαινει κάτι άλλο?

Sorry of topic ας μεταφερθεί στο S7 Edge

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο s7 edge .σε κανονική φόρτιση στο 15% βγάζει ότι θέλει 2 ωρες να φορτίσει.ενω με γρήγορη βγάζει ότι θέλει 1 ώρα κ 24 λεπτά..νορμάλ δηλαδή χρόνο. Ενω στο flat της κοπέλας μου βγάζει τις σωστές ώρες. 1 κ 42 στην κανονική κ 1 και 24 στη γρήγορη. Φορτιζουμε και οι δύο με τον ίδιο φορτιστή. Του s7 edge.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο s7 edge .σε κανονική φόρτιση στο 15% βγάζει ότι θέλει 2 ωρες να φορτίσει.ενω με γρήγορη βγάζει ότι θέλει 1 ώρα κ 24 λεπτά..νορμάλ δηλαδή χρόνο. Ενω στο flat της κοπέλας μου βγάζει τις σωστές ώρες. 1 κ 42 στην κανονική κ 1 και 24 στη γρήγορη. Φορτιζουμε και οι δύο με τον ίδιο φορτιστή. Του s7 edge.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν εχεις προβλημα. Το S7 Edge εχει 3600 μπαταρια ενω το S7 το απλο 3000. Λογικο το Edge να θελει λιγη ωρα παραπανω να φορτισει.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις προβλημα. Το S7 Edge εχει 3600 μπαταρια ενω το S7 το απλο 3000. Λογικο το Edge να θελει λιγη ωρα παραπανω να φορτισει.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα το δυωρο που θέλει για να φορτίσει τώρα δε το έβγαζε από την αρχή.ξαφνικα το άρχισε δε θύμαμαι ποτέ ακριβώς έχει μήνες πάντως. Στην αρχή ήθελε τους χρόνους που ανέφερα πρίν.παντως δεν είναι πρόβλημα για μενα πάντα το φορτιζα βράδυ οπότε δε με νοιάζει πόσο χρόνο θα κάνει.αλλα κάτι παίζει πιστεύω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Τοτε πιθανον οι χρονοι να αλλαζουν οσο παλιωνει και υπαρχει φθορα στην μπαταρια αλλα και στην θυρα usb... Εμενα στο S8 στο 5 μηνο! χαλασε η γρηγορη φορτιση. Επισης φορτιζε απιστευτα αργα. Μετα απο καθαρισμα καλο της θυρας usb επανηλθε σε κανονικους χρονους αλλα η γρηγορη φορτιση εξαλουθει να μην λειτουργει... Οταν παω Αθηνα θα περασω μια βολτα απι τη Smartec....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τοτε πιθανον οι χρονοι να αλλαζουν οσο παλιωνει και υπαρχει φθορα στην μπαταρια αλλα και στην θυρα usb... Εμενα στο S8 στο 5 μηνο! χαλασε η γρηγορη φορτιση. Επισης φορτιζε απιστευτα αργα. Μετα απο καθαρισμα καλο της θυρας usb επανηλθε σε κανονικους χρονους αλλα η γρηγορη φορτιση εξαλουθει να μην λειτουργει... Οταν παω Αθηνα θα περασω μια βολτα απι τη Smartec....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα αλλά εμένα απ' ότι μου είπαν απ' το σέρβις είναι μητρική.. δεν έχω δοκιμάσει πάντως να το ανοίξω!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω και γω κάτι : Αγορασμένο σ7 τον Δεκέμβριο του 2017, πέρασα τότε 4 δαχτυλικά αποτυπώματα με τα οποία είχα εντυπωσιαστεί πάλι για το πόσο γρήγορα λειτουργούσαν! Επειδή είμαι δεξιόχειρας το 98% του τηλεφώνου το ξεκλειδώνω με τον δεξή αντίχειρα αλλά υπάρχουν και φορές που ξεκλείδωνα κανονικά και με τα υπόλοιπα 3 αποτυπώματα! Εδώ και 2-3 μήνες το πολύ άρχισε να ψιλοπετάει σφάλματα για μη σωστή αναγνώριση αλλά δεν έδωσα και ιδιαίτερη σημασία μιας και αν είσαι έξω όλη μέρα με ψιλοβρώμικα χέρια λόγο δουλειάς λογικό να κάνει και κάποια σφάλματα.. Με έκπληξη διαπίστωσα ότι τον τελευταίο μήνα τα άλλα 3 δαχτυλικά σταμάτησαν να λειτουργούν τελείως αλλά και πάλι δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία μιας και ο δεξής αντίχειρας φαινόταν να λειτουργεί με ικανοποιητικά ποσοστά επιτυχίας οπότε έκανα την δουλειά μου! Σήμερα όλη μέρα από το πρωί που άνοιξα το τηλέφωνο δεν ξαναλειτούργησε ούτε και το τελευταίο αποτύπωμα και πήγα και κατήργησα όλα τα παλιά αποτυπώματα και ξαναέβαλα καινούρια και τώρα πάει πάλι σφαίρα και με τα 4 δάχτυλα! Είναι φυσιολογικό αυτό το έχει ξαναπάθει κάποιος άλλος? Μου φαίνεται περίεργο μιας και υποτίθεται ότι τα δαχτυλικά αποτυπώματα δεν αλλάζουν γιαυτό και τα έπαιρνε η αστυνομία έναν καιρό για να εκδώσει τις ταυτότητες!! :p:p
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω ενα προβλημα εκανα update την τελευταια btu γιατι ειχα θεματα με το σημα με την eur και πηγα και αλλαξα και μια micro sim και εβαλα καινουρια και εδω ειναι το προλημα!! το κινητο μολις εβγαλα την καρτα την παλια εξακολουθουσε και εδιχνε την μπαρα του σηματος κανονικα και μαλιστα εδιχνε και 4-5 γραμμες χωρις να εχω την sim μεσα!!! και αφου εβαλα την sim μου εμφανιζει στις εφαρμογες συστιματος 2 εφαρμογες sim toolkit τις οποιες δεν μπορω να διαγραψω καμια απο τις 2. περασα τιν ρομ παλι περασα παλι την eur με καρτα σιμ και χωρις και παλι το εικονιδιο του σηματος παραμενει εκει και διχνει 3-4 μπαρες κανονικα!! εννοειτε δεν μπορω να παρω τηλεφονο αλλα με εχει παραξενεψει!! επεισης σταματησε να μου δουλειε και το *#*#4636#*#*
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνει πλέον, δείχνει σήμα για 112 λογικά και χωρίς κάρτα μέσα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω και γω κάτι : Αγορασμένο σ7 τον Δεκέμβριο του 2017, πέρασα τότε 4 δαχτυλικά αποτυπώματα με τα οποία είχα εντυπωσιαστεί πάλι για το πόσο γρήγορα λειτουργούσαν! Επειδή είμαι δεξιόχειρας το 98% του τηλεφώνου το ξεκλειδώνω με τον δεξή αντίχειρα αλλά υπάρχουν και φορές που ξεκλείδωνα κανονικά και με τα υπόλοιπα 3 αποτυπώματα! Εδώ και 2-3 μήνες το πολύ άρχισε να ψιλοπετάει σφάλματα για μη σωστή αναγνώριση αλλά δεν έδωσα και ιδιαίτερη σημασία μιας και αν είσαι έξω όλη μέρα με ψιλοβρώμικα χέρια λόγο δουλειάς λογικό να κάνει και κάποια σφάλματα.. Με έκπληξη διαπίστωσα ότι τον τελευταίο μήνα τα άλλα 3 δαχτυλικά σταμάτησαν να λειτουργούν τελείως αλλά και πάλι δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία μιας και ο δεξής αντίχειρας φαινόταν να λειτουργεί με ικανοποιητικά ποσοστά επιτυχίας οπότε έκανα την δουλειά μου! Σήμερα όλη μέρα από το πρωί που άνοιξα το τηλέφωνο δεν ξαναλειτούργησε ούτε και το τελευταίο αποτύπωμα και πήγα και κατήργησα όλα τα παλιά αποτυπώματα και ξαναέβαλα καινούρια και τώρα πάει πάλι σφαίρα και με τα 4 δάχτυλα! Είναι φυσιολογικό αυτό το έχει ξαναπάθει κάποιος άλλος? Μου φαίνεται περίεργο μιας και υποτίθεται ότι τα δαχτυλικά αποτυπώματα δεν αλλάζουν γιαυτό και τα έπαιρνε η αστυνομία έναν καιρό για να εκδώσει τις ταυτότητες!! :p:p
λογική η απορία σου και θα σου πω ότι το ίδιο ακριβώς παθαίνω και εγώ με το δικό μου S7 λογικά απάντησε όμως δεν πρόκειται να πάρουμε από καμιά Samsung

Πιο συγκεκριμένα όταν βάζω τα δακτυλικά αποτυπώματα για ένα μικρό χρονικό διάστημα δουλεύουν σφαίρα στη συνέχεια όσο καθαρά και αν είναι τα χέρια και τα δάχτυλα ξεκινά και δεν περνάει εύκολα το δακτυλικό αποτύπωμα Αν όμως τα αφαιρέσω και τα βάλω ξανά πάει σφαίρα.

Όποιος ξέρει κάτι ας πει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος ακομα και με root app, να κανουμε την αρχικη οθονη και την lock screen να γυριζει χωρις να χρειαζετε να βαλουμε αλλον launcher ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα αποτυπώματα το έχω και εγώ παρατηρήσει. Όχι τραγικά αλλά όσο περνάει μετά το πρώτο δίμηνο τα αναγνωρίζει με μεγαλύτερη δυσκολία ενώ στην αρχή πήγαινε σφαίρα. Είναι πάντως σπαστικό να πρέπει να τα ξαναπερναω από την αρχή και να τα ξαναβάλω σε όσες εφαρμογές τα χρησιμοποιούν.

 

Sent from my SM-P580 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, η γυναίκα μου έχει το sm g930f... Γίνεται να πάρει 2 sim; Διάβασα λίγο που το έψαξα ότι μπορεί να γίνει, αλλά είπα καλύτερα να ρωτήσω τους ειδικούς....thnx
Αν ήταν το G930FD θα μπορούσε. Με αυτό που έχει όχι...

 

Sent from my SM-G930F

Τελικά φαίνεται πως υπάρχει το hardware για 2η Sim.

Τελευταία παίζει διαφήμιση από μαγαζί που επισκευάζει κινητά πως αναλαμβάνει να το κάνει.

Τους έδωσα το δικό μου και αν όλα πάνε καλά θα το έχω πίσω αύριο.

Θα μεταφέρω εντυπώσεις.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται πως υπάρχει το hardware για 2η Sim.

Τελευταία παίζει διαφήμιση από μαγαζί που επισκευάζει κινητά πως αναλαμβάνει να το κάνει.

Τους έδωσα το δικό μου και αν όλα πάνε καλά θα το έχω πίσω αύριο.

Θα μεταφέρω εντυπώσεις.

 

Sent from my XT1580

 

Ναι γίνετε, το είχα ψάξει. Απλά χρειαζόταν να αγοράσω μηχάνημα και ήταν ακριβό.

Ποσό θα σου κοστίσει;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνετε, το είχα ψάξει. Απλά χρειαζόταν να αγοράσω μηχάνημα και ήταν ακριβό.

Ποσό θα σου κοστίσει;

Ενδιαφέρομαι κι εγώ. Πες μας τιμή και αν όλα πήγαν καλά...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

40€ το χρεώνουν παιδιά. Σε αυτήν την τιμή περιλαμβάνει και νέο Sim tray καθώς το δικό του δεν παίρνει 2η κάρτα. Θα σας πω νεότερα όταν το πάρω.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματικά γίνεται κάτι τέτοιο και στα απλά samsung galaxy s7 που δεν νομίζω ότι κυκλοφορήσαν duos s7 στην Ελλάδα τουλάχιστον πως ακριβώς γίνεται?

Απλά αλλάζεις το tray με ένα hybrid tray?

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως όλα τα S7 είναι dual SIM στο hardware (υπάρχει φυσική υποδοχή στην πλακέτα δηλαδή που δέχεται 2η SIM), απλά τα μονόκαρτα εκτός του διαφορετικού tray δεν έχουν επιλογή να την βλέπουν. Θέλει κάποιου είδους φλασάρισμα δηλαδή και δεν αρκεί απλή αλλαγή στο tray.

 

Το έχω κάνει σε άλλες 2 συσκευές άλλης μάρκας που είχαν την "υποδομή". Σε αυτές αρκούσε να περάσεις λογισμικό που είναι για dual SIM μοντέλο. Για τα Samsung είναι κάπως πιο περίπλοκο.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργούν έναν κλώνο με το imei της συσκευής ώστε να δουλεύουν και οι 2 sim. Δεν μιλάμε για απλό φλασαρισμα η συσκευή συνδέεται σε ειδικό μηχάνημα .

Πολύ καλή η τιμή μαζί με το πορτάκι κιόλας!

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Αυτό με το imei είναι ένα θέμα. Στις άλλες συσκευές που έχω μετατρέψει η 2η υποδοχή έχει imei 0. Έχω διαβάσει πως σε κάποιες χώρες του εξωτερικού δεν δουλεύει η Sim με μηδενικό imei, ακόμα και αν βρίσκει δίκτυο. Ωστόσο εδώ και με τους 3 παρόχους λειτουργεί κανονικά. Αν αντιγράφουν το ίδιο imei και στη 2η ακόμη καλύτερα.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Αυτό με το imei είναι ένα θέμα. Στις άλλες συσκευές που έχω μετατρέψει η 2η υποδοχή έχει imei 0. Έχω διαβάσει πως σε κάποιες χώρες του εξωτερικού δεν δουλεύει η Sim με μηδενικό imei, ακόμα και αν βρίσκει δίκτυο. Ωστόσο εδώ και με τους 3 παρόχους λειτουργεί κανονικά. Αν αντιγράφουν το ίδιο imei και στη 2η ακόμη καλύτερα.

 

Sent from my XT1580

 

Το κατάστημα βρίσκεται Αθήνα η θεσσαλονικη;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...