Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαφωνώ, και θα σου εξηγήσω γιατί. Οι εφαρμογές είναι σχεδόν πάντα οι ίδιες. Ωστόσο γιατί να παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο; Κοιτάς να δεις πόση ώρα δούλεψε η οθόνη, που είναι κάτι που καταναλώνει αρκετά την μπαταρία. Αν σε βάθος χρόνου αλλάζει το νούμερο, και η χρήση σου δεν μεταβάλλεται ιδιαίτερα, είναι προφανές πως πέφτει η μπαταρία.

 

Ψάχνοντας στο παρόν θέμα βρήκα το πρώτο post που είχα κάνει πριν από 13 μήνες, και γράφω πως μετά από αλλαγή μπαταρίας είχα γράψει 6 ώρες sot με μισή ώρα κλήσεων έχοντας πάει στο 8% από γεμάτο. Αυτό το νούμερο ούτε στον ύπνο μου δεν το βλέπω πλέον(άντε να φτάσω τις 4-4,5 ώρες πλέον). Οκ, είχε Android 7 τότε και τώρα 8, αλλά η διαφορά είναι εμφανέστατη, ακόμα και συγκριτικά όταν είχα αναβαθμίσει σε 8. Να σημειώσω δε, πως κάνω αρκετά τακτικά hard reset και δεν είμαι με μια εγκατάσταση επί πολλούς μήνες.

 

Επίσης αυτό που λέει το κείμενο που παρέθεσες είναι προφανές ότι δεν μας πιάνει. Δεν νομίζω να υπάρχει χρήστης smartphone που ασχολείται με sot όταν η χρήση του είναι κυρίως κλήσεις και μηνύματα.

 

Προφανώς και υπάρχουν παράγοντες που επηρεάζουν, όπως άλλο νούμερο θα πετύχεις με WiFi και διαφορετικό αν είσαι έξω με mobile data. Ωστόσο δεν ψάχνουμε το απόλυτο σαν μέτρηση, αλλά το χρησιμοποιούμε συγκριτικά.

 

Sent from my moto g(6) play

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε το SOT από μόνο του είναι το ιδανικό metric. Ακόμα κι αυτό εξαρτάται από το είδος της χρήσης που κάνει κάποιος. Γενικότερα το SOT εξαρτάται από παράγοντες που είναι διαφορετικοί σε κάθε χρήστη. Το SOT θα είχε νόημα μόνο σε τεστ συσκευών σε ελεγχόμενο περιβάλλον, δηλαδή με τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές εγκατεστημένες, τις ίδιες να τρέχουν στο background, την ίδια ακριβώς χρήση από την πλευρά του χρήστη κλπ.

 

Ο μόνος πραγματικά ουσιώδης και σημαντικός "δείκτης" είναι το αν και κατα πόσο με όσα ο καθένας κάνει με το κινητό του, βγάζει τη μέρα, δηλαδή το αν με average χρήση (δηλαδή κατά μ.ο. αυτή που κάνει σε μια τυπική του μέρα) καταλήγει ή όχι στο μέσο της ημέρας να ξαναφορτίσει το κινητό του.

 

Με εβγαλες απο τον κοπο :)

Ολη αυτη η συγκριτικη συζητηση για την διαρκεια της μπαταρίας μεταξυ χρηστων, που ειναι αναμφισβητητα τοσο προσωπικο και πολυπαραγοντικο ζητημα, εχει καταντησει αστικος μυθος κι εχω παψει να την παρακολουθω εδω και χρονια σε ολα τα forum. Αν στον εκαστοτε κατοχο, διαρκει ολη μερα ή και περισσοτερο, καθε αλλη συζητηση ειναι περιττη αλλα πανω απο ολα αντικειμενικα και τεχνολογικα αστηρικτη

Just my 2 (last) cents :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δεν κάνουν όλοι την ίδια χρήση.

Αλλά ας πούμε ότι σκέφτεσαι να αγοράσεις τηλέφωνο. Δεν υπάρχει κάτι αντικειμενικό που μπορείς να στηριχτείς για να έχεις μια ιδέα περί αυτονομίας; Σαν μέσος όρος έστω. Πράγμα που σημαίνει πως ανάλογα με τη χρήση μπορείς να βγάλεις και παραπάνω ή παρακάτω;

Για μένα το κυριότερο είναι το sot. Αν δεν ήταν η οθόνη ένα από τα πιο ενεργοβόρα πράγματα σε ένα κινητό δεν θα το συζητούσαμε.

 

 

Αν ρωτήσω κάποιον που κάνει έντονη χρήση, και δεν το έχει απλά για να μιλάει στο τέλος της ημέρες πόσες ώρες οθόνη έχει, μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να κάνει ένα τηλέφωνο.

Αν ξεκινάω την ημέρα με το τηλέφωνο φορτισμένο και βλέπω στο τέλος της ημέρας π.χ. αν είμαι μόνο με wifi 6 ώρες οθόνη, χονδρικά περιμένω αντίστοιχα με mobile data να βγάζει γύρω στις 4 ώρες. (περιγράφω τη συμπεριφορά του S7 όταν είχα καινούρια μπαταρία :p )

 

Αντίστοιχα μία ώρα ομιλίας σε 3G( ή 4G πλεόν) μειώνει περίπου αντίστοιχο χρόνο το sot.

 

 

Ρίξτε μια ματιά σε αυτό το άρθρο αν δε βαριέστε :

https://www.androidauthority.com/screen-time-important-725427/

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλω να μάθω για τη μπαταρία του επόμενου μου κινητού, κοιτάω μόνο τα reviews του notebookcheck πρώτα και έπειτα του gsmarena. Φυσικά και τα Sot των χρηστών εδώ μέσα είναι χρήσιμα, αλλά αφού περάσει το πρώτο δίμηνο :)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα ρυθμισεων, χρησης και ζωης της μπαταριας καθαρα... Πολλοι παραγοντες....

Εγω με το S8 βγαζω 6 ωρες SOT σε πληρη φορτιση, αλλα εχω πειραξει ενα σωρο πραγματα ενω συναδελφος που δεν εχει πειραξει τιποτα βγαζει 3 ωρες με το ζορι....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ, και θα σου εξηγήσω γιατί. Οι εφαρμογές είναι σχεδόν πάντα οι ίδιες.

 

Νομιζω ότι ξεκινάμε από λάθος βάση αν το θεωρούμε δεδομένο αυτό. Οι εφαρμογές δεν είναι σχεδόν πάντα οι ίδιες. Π.χ. εγώ είχα για καιρό την εφαρμογή του Flickr και στο παρασκήνιο μου έτρωγε διπλάσια μπαταρία (για να ανεβάσει photos + videos) από ότι τώρα το Google Photos (στο οποίο έχω καταλήξει πλέον). Ελάχιστοι γνωστοί μου είχαν την εφαρμογή αυτή. Άλλο παράδειγμα είναι αν χρησιμοποιείς fitness apps (Endomondo, Strava, κλπ) ή / και apps που δουλεύουν με κάποιο fitness tracker. Τρώνε μπαταρία γιατί χρησιμοποιούν το GPS. Θα μπορούσα να συνεχίσω με τέτοια παραδείγματα. Είναι τεράστια αυτή η συζήτηση.

 

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου που αφορά το ότι το SOT ίσως θα μπορούσε να αποτελεί κριτήριο διάρκειας μπαταρίας για πολλούς την ώρα που ετοιμάζονται να αγοράσουν νέο κινητό (οπότε και συγκρίνουν), αλλά κι εκεί θα σου πω ότι δεν είναι πανάκεια. Όταν πήρα το S7 δεν μπήκα ποτέ να δω συγκρίσεις SOT. Είχε βγει πλέον το Android 7 και όλοι έλεγαν ότι με το 6 ήταν καλύτερη η μπαταρία του. Αν όχι όλοι, τουλάχιστον το 90%... Αυτο το "90%" μπορώ να το δεχτώ ίσως λίγο περισσότερο ως metric γιατί μιλάμε για λειτουργικό σύστημα, που αν είναι γενικότερα διαφορετική η συμπεριφορά του, μπορώ να δεχτώ ότι τους επηρεάζει εν μέρει όλους, αναλογικά. Ακόμα κι εδώ όμως με επιφυλάξεις, γιατί καθένας έχει διαφορετικό σετάρισμα / εφαρμογές / χρήση. Όπως λέει και ο dgeorge4, κι εγώ πριν το πάρω το S7 έριξα μια ματιά σε benchmarks (μεταξύ πολλών κινητών, σε labs, κλπ), αλλά κι εκεί βέβαια με επιφύλαξη. Το σωστό τεστ, σε κάθε περίπτωση, γίνεται με τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές, και τα ίδια (όσο είναι δυνατό αυτό) settings.

 

Όταν λοιπόν ήταν να πάρω το S7, έβλεπα που έλεγαν όλοι ότι αυτά τα παραπάνω 600 mAH του Edge έκαναν την διαφορά παρόλο που το Edge εχει μεγαλύτερη οθόνη, κλπ. Εμένα το Edge δεν μου άρεσε, ήθελα κάτι μικρότερο. Πήρα το "ρίσκο" και δεν το μετανιωσα. Παρατηρούσα ότι από τις 6 παρά που ξυπνάω, μέχρι να πάω στη δουλειά (κατα τις 7 +) η μπαταρία είχε πέσει στο 90%, χωρίς καμία σοβαρή χρήση από μένα - πιο πολύ στην αναμονή. Ξενέρωμα λίγο. Από κει και πέρα π.χ. είδα μεγάλη διαφορά όταν άλλαξα την μπαταρία του S7 στο κλείσιμο του 1ου χρόνου στην Smartec (προληπτικά) και ενώ είμαστε εδώ και καιρό στο Oreo. Το κινητό είναι ξεκάθαρα καλύτερο από ότι όταν το πρωτοπήρα καινούριο. Κι εμένα κουφό μου φαίνεται αλλά έτσι είναι. Πλέον πάω στη δουλειά με 95%+. Προφανώς όμως όταν το είχα πρωτοπάρει, (που ουσιαστικά δεν το έζησα ποτέ με 6 αλλά είχα κάνει κατευθείαν update σε 7) είχα άλλο σεταρισμα και εφαρμογές. Και παίζει ρόλο αυτό.

Βλέπεις να σου λένε μερικοί ότι έχουν SOT "τοσες" wow ωρες αλλά η χρήση τους είναι με φουλ σήμα 4G που δεν έχουν όλοι (και παίζει ρόλο - το δικό μου με κακό σήμα τρώει τον άπαχο από μπαταρία... ).

 

Μη ξεχναμε κι ότι το SOT είναι ένα metric που δυστυχώς διογκώθηκε και έγινε trendy στο Reddit. Κατέληξε να είναι μια συζήτηση στην οποία οι περισσότεροι συνέκριναν μεταξύ τους ποιος το έχει ...μεγαλύτερο. Ναι, υπάρχουν και άρθρα που υποστηρίζουν τη θεωρία αυτή, της σημασίας του SOT, αλλά όπως είπα και πριν, σημασία "στο τέλος της ημέρας" έχει αν το κινητό σου σε κρεμάει ή όχι ....πριν το τέλος της ημέρας, ή στο μέσο της ανάγκης που το έχεις και το χρειάζεσαι. :)

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναπώ, γιατί μάλλον δεν καταλάβετε πως το εννοώ αυτό που είπα.

 

 

Ας ξεκινήσουμε από το ότι πρότεινα στο φίλο που λέει ότι του δείχνει μειωμένη πρόβλεψη για max αυτονομία να συγκρίνει sot.

Δεν είπα να συγκρίνει με εμένα, ή με οποιονδήποτε άλλο χρήστη εδώ μέσα, αλλά με τον εαυτό του.

Εκεί πάει αυτό που έγραψα περί εφαρμογών, ότι θα είναι περίπου οι ίδες. Εννοώντας ότι και να έχει περάσει καιρός από τότε που το αγόρασε και να έχει κάνει και κανένα reset, λογικά η χρήση του θα είναι σε μέσες άκρες παρόμοια.

Και πολύ απλά είπα πως αν βλέπεις μικρότερο sot από ότι παλιότερα είναι ένδειξη πως η μπαταρία σου αρχίζει να φθίνει.

 

 

Από εκεί και έπειτα, είπα το εξής :

Ανεξάρτητα από τις συνθήκες που δουλεύει το τηλέφωνο (εφαρμογές, επίπεδο και ποιότητα σήματος, gps κλπ), η οθόνη είναι ένα από τα πιο ενεργοβόρα κομμάτια του τηλεφώνου. Αν θεωρήσουμε πως σύμφωνα με χρήστες που το έχουν καιρό βλέπουν ένα μέσο όρο X σε sot, που για να βγει αυτό υπάρχουν μετρήσεις με ±20-25% αυτού του αριθμού, αυτές οι διακυμάνσεις καλύπτουν όλες τις περιπτώσεις (είτε λειτουργία σε βέλτιστες συνθήκες, είτε στις χειρότερες δυνατές), πιστεύω πως σε μεγάλο βαθμό σου δίνει μια αρκετά καλή εικόνα του τι να περιμένεις αγοράζοντας τη συσκευή.

 

 

Από εκεί και πέρα, εγώ κοιτάζω και την αυτονομία που δίνει στις δοκιμές του το gsmarena. Πιστεύω πως είναι αρκετά αντικειμενικό γιατί μετράνε με συγκεκριμένη χρήση (1 ώρα κλήσεων, 1 ώρα browsing, 1 ώρα βίντεο ημερησίως) πόσες ώρες θα κάνει από φοριστμένο να αδειάσει. Ακόμα και να μην είναι η χρήση ίδια για τον καθένα, είναι μια αρκετά καλή ένδειξη του τι ψάρια πιάνει η κάθε συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ενδιαφεροντα παιδια κ ευχαριστω. Επομενως, κατα τη γνωμη σας ποτε ειναι καλο να προχωρησει κανεις σε αλλαγη μπαταρίας απο τοτε που πηρε το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Ολα ενδιαφεροντα παιδια κ ευχαριστω. Επομενως, κατα τη γνωμη σας ποτε ειναι καλο να προχωρησει κανεις σε αλλαγη μπαταρίας απο τοτε που πηρε το κινητό?

 

Ισχύουν τα παρακάτω, οπότε μπορείς να κρίνεις τι σε συμφέρει σε αυτό το θέμα:

 

Στην Αθηνα (τουλάχιστον - αν και αυτό κανονικά ισχύει σε όλους τους επίσημους αντιπροσωπους) την αλλάζεις (ή καλύτερα, ...σου την αλλάζουν και κρατώντας και την εγγύηση) δωρεάν λίγο πριν κλείσει τον ένα χρόνο στην Smartec. Μέσα σε 1,5 ώρα μου την άλλαξαν εμένα.

Λίγο πριν τα δύο χρόνια της εγγύησης (και μετά τον 1ο χρόνο) σου την αλλάζουν με κόστος μόνο αυτό της μπαταρίας (20 €).

Μετά τον 2ο χρόνο με 56 περίπου ευρώ (κόστος μπαταρίας και εργατικά).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το ειχα γράψει και σε προηγούμενο ποστ. Αν μετά από έλεγχο κρίνουν πως η μπαταρια εχει φυσιολογική φθορά την αλλάζουν με 57 € μέσα στην εγγύηση. Επειδή είχαν αλλάξει αρκετοί από εδώ ρώτησα επίμονα μηπως κάνει κάποιο λάθος και δεν είναι 57 αλλά δεν 20.
Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλάξει μπαταρία στην smartec τον Οκτώβριο μετά από 1.5 χρόνο που έχω το κινητό και πληρωσα 19ευρώ. Υπάρχει και σχετική απόδειξη.
Link to comment
Share on other sites

Δε σε αμφισβητώ απλά στη δικη μου περίπτωση αγορασμένο 2/17 ρο πήγα 2 φορές σμαρτεκ την ίδια βδομάδα μπαταρία δεν αλλάχτηκε από εγγύηση και στο τηλ μου είπαν αν θέλω να την αλλάξω ούτως η άλλως 57 €. Πριν 2 βδομάδες έγινε αυτό που περιγράφω.
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ παιδια αλλα επειδή το θεμα εχει 344 σελιδες και δεν μπορω να τις διαβασω ολες τ μια ερωτηση θελω να κανω αν γινεται!

Βρηκα από γνωστη αλυσιδα καταστημάτων ένα s7 συσκευή βιτρίνας του οποιου όμως εχει φουσκωσει και ανοιξει η πλατη του κινητου από μαλλον φουσκομενη μπαταρια μου ειπαν και μου το δινουν 90 ευρω χωρις φυσικα εγγυηση και θελω να ρωτησω αν είναι "κοινο πρόβλημα" του s7 το φουσκομα της μπαταριας και αν τελικα αξιζει να δωσω αυτά τα 90+(10 ευρω η γνησια μπαταρια από σκρουτζομαγαζα)για το συγκεκριμενο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ παιδια αλλα επειδή το θεμα εχει 344 σελιδες και δεν μπορω να τις διαβασω ολες τ μια ερωτηση θελω να κανω αν γινεται!

Βρηκα από γνωστη αλυσιδα καταστημάτων ένα s7 συσκευή βιτρίνας του οποιου όμως εχει φουσκωσει και ανοιξει η πλατη του κινητου από μαλλον φουσκομενη μπαταρια μου ειπαν και μου το δινουν 90 ευρω χωρις φυσικα εγγυηση και θελω να ρωτησω αν είναι "κοινο πρόβλημα" του s7 το φουσκομα της μπαταριας και αν τελικα αξιζει να δωσω αυτά τα 90+(10 ευρω η γνησια μπαταρια από σκρουτζομαγαζα)για το συγκεκριμενο κινητο?

 

Γενικά δεν ειναι εύκολη η αλλαγη μπαταρίας τουλάχιστον στο edge που έχω εγώ. Αν το πάρεις εγω θα σου έλεγα να κάνεις μια ερώτηση πρώτα πόσο κοστίζει στο σέρβις (στο edge ειναι 57 €) και μετά να δεις αν σε συμφέρει να το πάρεις. Φουσκωμένες μπαταρίες εγώ έχω να δω απο note 2 εποχή.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν ειναι εύκολη η αλλαγη μπαταρίας τουλάχιστον στο edge που έχω εγώ. Αν το πάρεις εγω θα σου έλεγα να κάνεις μια ερώτηση πρώτα πόσο κοστίζει στο σέρβις (στο edge ειναι 57 €) και μετά να δεις αν σε συμφέρει να το πάρεις. Φουσκωμένες μπαταρίες εγώ έχω να δω απο note 2 εποχή.
Έχει φουσκώσει γιατί ήταν συνέχεια στον φορτιστή αφού ήταν εκθεσιακό από ότι λέει ο φίλος. Το πιθανότερο θα είναι να έχει και η οθόνη θέμα αφού ήταν εκθεσιακό και συνέχεια αναμμένο...
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγη μπαταριας φαινεται σχετικα ευκολη συμφωνα με κατι βιντεακια που ειδα στο youtube μιας και η πλατη εχει ηδη ξεκολησει η μιση!

Η οθονη και όλα δουλευουν κανονικα στο τηλ. μιας και με αφησαν και το περιεργαστηκα κανα 5λεπτο,μαλιστα αρχισε να κατεβαζει και update από μονο του, αυτό που ισος δεν δουλεψει είναι η ασυρματη φρτιση γιατι από το φουσκομα ειδα ότι αναμεσα πλατης και μπαταριας βρισκοταν συον αερα ένα λεπτο μαυρο που αν δεν κανω λαθο αυτό κατι τετοιο πρεπει να΄ναι

Εγω ρωταω αν εχει τυχει και σε αλλους εδώ στο φορουμ να φουσκοσει η μπαταρια και γενικα αν αξιζει να δωσω 100 ευρω για το συγκεκριμενο τηλ. που και 2+ χρονων είναι και σχετικα μικρη οθονη εχει και αμα τυχων σου σπασει η οθονη καλυτερα να το πεταξεις παρα να το φτιαξεις γιατι οι οθονες είναι πανάκριβες!

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις μόνος σου μπαταρία, δεν θα είναι αδιάβροχο. Η οθόνη έχει σίγουρα φάει τα ψωμιά της. Οι ώρες που θα ήταν ανοιχτή θα πρέπει να αντιστοιχούν σε 5 ζωές κινητών..

Ασε που δεν ξέρεις τι άλλα προβλήματα θα βγάλει, πχ με το βύσμα (αν ήταν συνέχεια συνδεδεμένο, απορώ πως λειτουργεί ακόμα.

Εγώ δεν θα το έπαιρνα. Αλλά μιλάω για μένα μόνο

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις μόνος σου μπαταρία, δεν θα είναι αδιάβροχο. Η οθόνη έχει σίγουρα φάει τα ψωμιά της. Οι ώρες που θα ήταν ανοιχτή θα πρέπει να αντιστοιχούν σε 5 ζωές κινητών..

Ασε που δεν ξέρεις τι άλλα προβλήματα θα βγάλει, πχ με το βύσμα (αν ήταν συνέχεια συνδεδεμένο, απορώ πως λειτουργεί ακόμα.

Εγώ δεν θα το έπαιρνα. Αλλά μιλάω για μένα μόνο

 

Ο ξάδελφος μου που κανει σερβις κινητών και ταμπλετ μου λεει ότι αμα βαλω τετοια κολλα https://www.ebay.com/itm/B-7000-Industrial-Fluid-Glue-Adhesive-For-Jewelry-Nail-Mobile-Phone-Frame-9-50ml/142943429378?hash=item214817a302:m:m_kqKTBmwTm78aW1ymlJtgg:rk:1:pf:0 (την οποια και εχω!) καλα γυρω από την πλατη δεν θα εχω κανενα πρόβλημα με την αδιαβροχοποιηση!

Η οθονη παιζει μια χαρα φιλε!

90+10 =100 ευρω φιλε .λιγα σχετικα με τα 300 ευρω που εχει στα σκρουτζομαγαζα,αλλα από την άλλη βαζω αλλα 40 ευρω και παιρνω ένα xiaomi Redmi note 5 που ναι ενταξει ισος εχει λιγο πιο αργο επεξεργαστη και χειροτερη οθονη και καμερα αλλα είναι 6 ιντσες εχει τρομερη υποστηριξη σε θεματα updates εχει εγγυηση 1-2 χρονια (αναλογα απο που θα το παρεις) και αμα σου σπασει καμια οθονη δεν κανει 200-300 ευρω όπως στο Samsung αλλα 20-30 ευρω,χθες αλλα ξα μια οθονη στο leeco le s3 του φιλου και η οθονη κοστισε μαζι με εργαλεία και tempered glass 15 ολοκληρα ευρω και είναι ιδια με της μαμας μιας και εχω μαμα εγω!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικο ειναι να βρεις ΓΙΑΤΙ φουσκωσε η μπαταρια. Υπαρχει η οχι θεμα στο κοντρολερ της φορτισης της μπαταριας? Φτιαει η μπαταρια η οποιοα ειναι και γνησια? Φταιει ο φορτιστης? Αυτο πρεπει να δεις γιατι αν φταιει η πλακετα.... δεν αξιζει.
Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικο ειναι να βρεις ΓΙΑΤΙ φουσκωσε η μπαταρια. Υπαρχει η οχι θεμα στο κοντρολερ της φορτισης της μπαταριας? Φτιαει η μπαταρια η οποιοα ειναι και γνησια? Φταιει ο φορτιστης? Αυτο πρεπει να δεις γιατι αν φταιει η πλακετα.... δεν αξιζει.

 

Aσ΄το καλυτερα,το εδωσα ακυρο τελικα για ολους τους πιο πανω λογους !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.

Μια μικρή βοήθεια. Την εφαρμογή Dark Sky μπορείτε να την κατεβάσετε από το Play Store;

Εμένα μου βγάζει "This app is incompatible with all of your devices."

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.darksky.darksky&referrer=utm_source%3DDSAppPage

 

p.s. δεν δοκίμασα ακόμα να κατεβάσω το .apk και να το κάνω sideload.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τώρα και λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τώρα και λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΟΚ ευχαριστώ.

Περίεργο μου φαίνεται που δεν μπορούμε να το αγοράσουμε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ειμαι και γω κάτοχος του s7 . Μετά απο τη τελευταια ενημέρωση παρατηρώ οτι στο κινητο μου δε δουλευει το gps . στους χαρτες με εμφανιζει οτι είμαι Πειραια ενω είμαι Λημνο και στο runtastic δε μετραει αποστάσεις. έβαλα νεο πρόγραμμα της nike αλλα τα ιδια ... μου εμφανιζει οτι δεν υπάρχει gps ενεργοποιημένο ενω είναι ενεργοποιημένο. Να σημειώσω οτι έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και hard reset. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σκέφτομαι να πάρω μεταχειρισμένο το S7.

Ήθελα να ρωτήσω γενικά αν έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα σαν μοντέλο, αν θα πρέπει να προσέξω κάτι κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...