Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος δεν ξέρει να μην μιλάει εκτίθεται!

Και η WIND έχει HD Voice και μάλιστα το προσφέρει αποκλειστικά στο 100% του 2G δικτύου!

 

HD Voice

Η επικοινωνία σου περνά σε άλλο επίπεδο!

Στο πλαίσιο εκσυγχρονισμού του δικτύου, η δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσεων με υψηλή ευκρίνεια (HD voice) για τους συνδρομητές της WIND είναι γεγονός από τις αρχές του 2014.

Μέσω αυτής της λειτουργίας η επικοινωνία περνάει σε άλλο επίπεδο, εξαλείφοντας ουσιαστικά οποιονδήποτε ενοχλητικό θόρυβο κατά την διάρκεια της συνομιλίας , προσφέροντας μια μοναδική εμπειρία επικοινωνίας.

Η WIND προσφέρει αποκλειστικά δυνατότητα HD Voice στο 100% του 2G δικτύου (ή 98% 2G πληθυσμιακής κάλυψης) της εταιρίας και στο μεγαλύτερο μέρος του 3G δικτύου (57% πληθυσμιακή κάλυψη).

Βασική προϋπόθεση για να απολαύσει κάποιος κλήσεις με υψηλή ευκρίνεια είναι να χρησιμοποιεί συσκευές που υποστηρίζουν αυτή τη λειτουργία.

 

Πηγή : https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/kiniti/upiresies/hd-voice/

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όποιος δεν ξέρει να μην μιλάει εκτίθεται!

Και η WIND έχει HD Voice και μάλιστα το προσφέρει αποκλειστικά στο 100% του 2G δικτύου!

 

HD Voice

Η επικοινωνία σου περνά σε άλλο επίπεδο!

Στο πλαίσιο εκσυγχρονισμού του δικτύου, η δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσεων με υψηλή ευκρίνεια (HD voice) για τους συνδρομητές της WIND είναι γεγονός από τις αρχές του 2014.

Μέσω αυτής της λειτουργίας η επικοινωνία περνάει σε άλλο επίπεδο, εξαλείφοντας ουσιαστικά οποιονδήποτε ενοχλητικό θόρυβο κατά την διάρκεια της συνομιλίας , προσφέροντας μια μοναδική εμπειρία επικοινωνίας.

Η WIND προσφέρει αποκλειστικά δυνατότητα HD Voice στο 100% του 2G δικτύου (ή 98% 2G πληθυσμιακής κάλυψης) της εταιρίας και στο μεγαλύτερο μέρος του 3G δικτύου (57% πληθυσμιακή κάλυψη).

 

 

 

Πηγή : https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/kiniti/upiresies/hd-voice/

 

Αυτα ειναι...HD voice και σε 2G.Δηλαδη παντου..

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο βρεθηκε το hd voice..καταρχην δεν υπαρχει 3g και hd voice...το γυρνας σε lte και τοτε μονο υπαρχει hd voice...βεβαια πρωτα εστειλα και μην στη κοσμοτε 1333 και μετα ολα τα αλλα...το τριξιμο στο ακουστικο οταν καλεις καποιον τι ειναι τελικα?
Ποιο μήνυμα έστειλες? Ενημέρωσε μας λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο μήνυμα έστειλες? Ενημέρωσε μας λίγο.

 

 

 

Έχει μπερδέψει το VoLTE με το HD Voice. Αν και έχει HD voice η COSMOTE στο 3g, δε γνωρίζω αν υπάρχει πλέον κάποια ρύθμιση

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383608

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εγινα σαφης....για να ενεργοποιησω Volte-Vowifi στο κινητο επρεπε να στειλω μην στο 1333 wiffcall...δευτερον οπως ειπαν και δυο ατομα παραπανω η ενδειξη hd οταν καλουμε καποιον και μιλαμε αναγραφεται επανω αριστερα στην οθονη μονο οταν εχεις ανοιγμενο το 4g/3g/2g ...αν το γυρισεις σε προτιμωμενο 3g/2g..η σε 3g σκετο η σε 2g μονο ..δεν αναγραφεται στην οθονη hd οταν μιλας...αρα με απαγωγη σε ατοπο τι μπορει να σημαινει αυτο..?τελοσπαντων υπαρχει ομως κατι πιο σοβαρο το τριξιμο στο ακουστικο οταν καλεις καποιον τι μπορει να ειναι?το κινητο ειναι αγορασμενο ενα μηνα ολοκαινουριο...
Link to comment
Share on other sites

Και μένα το τουτ την ώρα της κλήσης με τρίξιμο ακούγεται, βασικά τώρα που το είπες το συνηδειτοποιησα, αλλά δε το θεωρώ κάτι ανησυχητικό εφόσον η ομιλία γίνεται κανονικά

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το τουτ την ώρα της κλήσης με τρίξιμο ακούγεται, βασικά τώρα που το είπες το συνηδειτοποιησα, αλλά δε το θεωρώ κάτι ανησυχητικό εφόσον η ομιλία γίνεται κανονικά

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Να πω μια σκέψη που μπορεί να είναι και άκυρη;

Αν πατε στα settings του dialer και μετα στα call alerts, εχετε τα call vibrations + call status tones ενεργοποιημένα;

Μηπως εχει σχεση κι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο βρεθηκε το hd voice..καταρχην δεν υπαρχει 3g και hd voice...το γυρνας σε lte και τοτε μονο υπαρχει hd voice...βεβαια πρωτα εστειλα και μην στη κοσμοτε 1333 και μετα ολα τα αλλα...το τριξιμο στο ακουστικο οταν καλεις καποιον τι ειναι τελικα?

Η επιλογη hd voice που ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Να πω μια σκέψη που μπορεί να είναι και άκυρη;

Αν πατε στα settings του dialer και μετα στα call alerts, εχετε τα call vibrations + call status tones ενεργοποιημένα;

Μηπως εχει σχεση κι αυτο;

 

Και έμενα εκεί πήγε το μυαλό μου :) ας δούνε τα παιδιά που έχουν πρόβλημα... εγώ τα έχω ενεργοποιημένα και κάνει την δόνηση αυτή όταν απαντάει ο άλλος ή όταν κλείνει η κλήση.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το τριξιμο στο ακουστικο δεν ειναι κατι.σας το λεω γιατι αυτο το εχω και εγω.δεν ακουγεται πολυ παρα μονο στην τερμα ενταση και θα πρεπει να υπαρχει ησυχια γυρω σας για να το ακουσετε.ολα τα s7 που εχω εως τωρα 4 για την ακριβια το ιδιο κανουνε.δεν το κανει σε ολες τις κλησεις αλλα σε μερικες.αρα δεν ειναι προβλημα γιατι δεν το κανει σε ολους.μην πατε το κινητο στο service γιατι και πλακετα να σας αλλαξουν το ιδιο θα ειναι.οτι θελετε με ρωτατε.
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι ίσως τελικά το S6/Edge θα παρει Oreo.

Αυτό υποθετικά / θεωρητικά μπορεί να σημαίνει ότι το S7/Edge θα πάρει και Android 9. Καλό μου ακούγεται σαν ενδεχόμενο... :happy:

 

https://www.sammobile.com/news/t-mobile-galaxy-s6-edge-galaxy-note-5-oreo-update-a-go

 

https://www.phonearena.com/news/US-carrier-confirms-Samsung-Galaxy-S6-S6-edge-S6-edge-Note-5-will-get-Android-Oreo_id102390

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω το galaxy s7 και θελω να κατεβασω ηχο κλησης.Το κατεβαζω λοιπον στο drive(αφου απο αλλου δε με αφηνει?) και μετα παω στουσ ηχους κλησης του τηλεφωνου και κατω κατω πατω προσθηκη ηχου και απο το drive επιλεγω τον ηχο....και ενω φαινεται οτι το κατεβασε, οταν παω στους ηχους κλησης δεν φαινεται ο συγκεκριμενος ηχος που κατεβασα.Κατι παιζει με τα δικαιωματα του drive αλλα δεν το εχω βρει......Καμια ιδεα κανεις?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΕΨΑΞΑ λιγο χωρίς να βρω ακρη.εχω στοκ βερσιον απο cosmote και μετα απο μθια αναβαθμιση οποτε βρει wifi fon μου πεταει συνεχεια να συνδεθω.πως μπορω να μην βγαινει αυτο το αισχος?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αν απενεργοποιησεις την αυτοματη επανασυσνδεση, για το "wifi fon", θα ησυχασεις.

 

ΕΨΑΞΑ λιγο χωρίς να βρω ακρη.εχω στοκ βερσιον απο cosmote και μετα απο μθια αναβαθμιση οποτε βρει wifi fon μου πεταει συνεχεια να συνδεθω.πως μπορω να μην βγαινει αυτο το αισχος?
Link to comment
Share on other sites

Αν με βοηθήσεις να βρω που στο καλό είναι κρυμμένο το wifi fon???
Ρυθμίσεις- WiFi - σύνθετες - διαχείριση δικτύων. Διέγραψε ότι έχει σχέση με Fon

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα εκεί μόνο τα δίκτυα που είχα κατά καιρούς συνδεθεί. Αλλά δεν λέω αυτό. Όταν περπατάω στο δρόμο σκάει μήνυμα σύνδεση φον και αν πατήσω βγαίνει μια σελίδα της κοσμοτε. Νταβατζιλικη ήμαρτον
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα εκεί μόνο τα δίκτυα που είχα κατά καιρούς συνδεθεί. Αλλά δεν λέω αυτό. Όταν περπατάω στο δρόμο σκάει μήνυμα σύνδεση φον και αν πατήσω βγαίνει μια σελίδα της κοσμοτε. Νταβατζιλικη ήμαρτον

 

Οταν ξαναδει καποιο δικτυο wifi fon και σου ζητήσει να συνδεθει, εκεινη τη στιγμή θα πας στο notification και θα μπεις να το κανεις disable / αγνόηση το δικτυο αυτό.

Εγώ έτσι κάπως το έκανα, απλά πάει καιρός και δεν θυμάμαι τις λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...