Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη 2η επιλογή στη 2η εικόνα σου.

Να σαι καλα φιλε μου και κατι αλλο θα μπορουσα να βαλω την αγγλικη Naought 7.1 συμφωνα με τις παραπανω εικονες που δειχνω το phone info του κινητου μου τι λεει.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να σαι καλα φιλε μου και κατι αλλο θα μπορουσα να βαλω την αγγλικη Naought 7.1 συμφωνα με τις παραπανω εικονες που δειχνω το phone info του κινητου μου τι λεει.

Μπορείς ναι, την περνάς κατ' ευθείαν.

Οδηγίες έχει λίγα post's πιο πισω.

Η Αγγλική BTU είναι προς το παρών 7.0 και όχι 7.1.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κλειδώσεις την κάρτα μνήμης?

Δηλαδή αν πχ σου κλέψουν το κινητό, να μην μπορούν να δουν τι έχει η κάρτα μνήμης....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κλειδώσεις την κάρτα μνήμης?

Δηλαδή αν πχ σου κλέψουν το κινητό, να μην μπορούν να δουν τι έχει η κάρτα μνήμης....

Υπάρχει η δυνατότητα κρυπτογραφησης.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κλειδώσεις την κάρτα μνήμης?

Δηλαδή αν πχ σου κλέψουν το κινητό, να μην μπορούν να δουν τι έχει η κάρτα μνήμης....

 

settings - lockscreen and security - encrypting sd card

 

ΠΡΟΣΟΧΉ διάβασε προσεχτικά πριν πατήσεις encrypting sd...

 

*δε θα έχεις πρόσβαση στην κάρτα χωρίς τη συσκευή που έγινε η κρυπτογράφηση, άρα για οποιοδήποτε λόγο χαθεί το κλειδί από τη συσκευή = ξεχνάς το πλήρη περιεχόμενο της sd (format)

 

edit: η διαδικασία κρατάει αρκετή ώρα και κάνει χρήση του hardware = καλό θα ήταν να είναι στη φόρτιση η να χεις full μπαταρία

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βγάλω screenshot με τίποτα, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το κάνει πιο εύκολο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βγάλω screenshot με τίποτα, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το κάνει πιο εύκολο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κεντρικο πληκτρο και power button ταυτοχρονα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βγάλω screenshot με τίποτα, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το κάνει πιο εύκολο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν κάνεις χρήση του edge panel = κατέβασε από samsung το softkey edge και παίρνεις δώρο και άλλα χρήσιμα κουμπιά ;-)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ναι, την περνάς κατ' ευθείαν.

Οδηγίες έχει λίγα post's πιο πισω.

Η Αγγλική BTU είναι προς το παρών 7.0 και όχι 7.1.

Καλο μεσημερη ναι αυτο ηθελα να πω 7.0 επισης δεν υπαρχει αφαιρουμενη μπαταρια οπως υπηρχε με το Note 4 που την εβγαζες την μπαταρια εκλεινε το κινητο και μετα πατουσες τα πληκτρα για να μπει στο recovery mode μετα το flashάρισμα της ROM και μετα απο αυτο πατουσες να διαγραφτει το cache και το wipe/factory reset. ΕΔΩ πως θα γινει ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις χρήση του edge panel = κατέβασε από samsung το softkey edge και παίρνεις δώρο και άλλα χρήσιμα κουμπιά ;-)

Τι είπες τώρα φίλε; :D σ ευχαριστώ πολύ, από τις καλύτερες επιλογές, αν γνωρίζεις και τίποτε άλλο πες μου :p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κλειδώσει με δακτυλικο κάποιες εφαρμογές.

Πως αλλάζει αυτό δεν βρίσκω την ρύθμιση για να της ξεκλειδώσω..

 

*συγνώμη παιδιά σε λάθος θέμα έγραψα..

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε νέα αναβάθμιση λογισμικού για BTU 98.,11 mb
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε νέα αναβάθμιση λογισμικού για BTU 98.,11 mb

Είσαι σίγουρος ότι ειναι νέα και όχι αυτη του προηγούμενου 4ημέρου? :rolleyes:

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η 7 για μένα είναι πιο γρήγορη και ομαλή από την 6. Ακόμα και εκεί που με την 6 μπορεί να είχα κάποια σπασιματακια όπως πχ στην multitask screen όταν τα έκλεινα ολα στην 7 δεν υπαρχουν. Γενικα δεν βλεπω lag σε μικρα πραγματα που στην 6 μπορει να εβλεπα, όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά υπήρχαν.

Η μονη εφαρμογη που μου φαινεται βαρια ειναι η στοκ gallery. Η οποια ομως ειχε ηδη βαρυνει και με την 6 απο τη στιγμη που αλλαξε το ui. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί να την διορθώσει η samsung κάποια στιγμη, έχω βαλει μια παλιότερη έκδοση της HTC στοκ και πάει σφαίρα όπως και η Piktures.

Μπαταρία, μαλλον λίγο πιο κάτω από την 6, είμαι όμως με entertainment mode έχοντας βγάλει μόνο την αύξηση της φωτεινότητας.

Το αποτύπωμα, απλά μεγάλη διαφορά με την 6, είναι αστραπιαίο και πιάνει παντα.

Γενικά ειμαι ικανοποιημενος απο αυτα που βλεπω, ελπιζω και σε περαιτερω βελτιωσεις στη συνεχεια.

 

Μου έδωσες ελπίδες. Το δαχτυλικο αποτύπωμα είναι κακό στην 6 και πιάνει οπότε θέλει με αποτέλεσμα να το έχω απενεργοποιησει γιατί χρησιμοποιώ παααααρα πολύ το κινητό στην δουλειά και αύριο με έβγαζε από τα ρούχα. Υπομονή λοιπόν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι ειναι νέα και όχι αυτη του προηγούμενου 4ημέρου? :rolleyes:

 

Δεν ξερω.ποια είναι Αυτή που λες;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω.ποια είναι Αυτή που λες;

Απλά ο φίλος εννοεί ότι δεν είναι και τόσο "νέα" η αναβάθμιση!!

Τι έχουμε περάσει εδώ και 4 μέρες :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά ο φίλος εννοεί ότι δεν είναι και τόσο "νέα" η αναβάθμιση!!

Τι έχουμε περάσει εδώ και 4 μέρες :)

 

Καταλαβα τι λέει.. .απλά έψαξα εδώ μέσα τις τελευταίες 4 μέρες και δεν βλέπω αναφορά σε αναβάθμιση γι'αυτό ρωτάω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι λέει.. .απλά έψαξα εδώ μέσα τις τελευταίες 4 μέρες και δεν βλέπω αναφορά σε αναβάθμιση γι'αυτό ρωτάω.

Τρεις μέρες, συγγνώμη.....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7073724

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βγάλω screenshot με τίποτα, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το κάνει πιο εύκολο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανε κίνηση με το χέρι σου απο το δεξιό άκρο της οθόνης προς αριστερά και όταν είσαι οριζόντια Επίσης(δεξια αριστερά,δλδ απο κάτω προς τα πάνω)

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βγάλω screenshot με τίποτα, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το κάνει πιο εύκολο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.geekslab.screenshot

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανε κίνηση με το χέρι σου απο το δεξιό άκρο της οθόνης προς αριστερά και όταν είσαι οριζόντια Επίσης(δεξια αριστερά,δλδ απο κάτω προς τα πάνω)

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

 

Εμένα δεν με βόλεψε γιατί πολύ συχνά μου άνοιγε τις γρήγορες επαφές....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ...

μετα απο λιγες μερες χρήσης μπορω να πω πως ειναι πολυ καλο κινητο (τι διαολο τοσα λεφτα δωσαμε)

θα ηθελα καλυτερη μπαταρια ... ελπιζω να μην πέσει η απόδοση της γρήγορα .

απο πτώσεις πως τα παει το κινητο ? ελπιζω να αντεχει

φοβαμαι πως αν πεσει μια ανακοπουλα χαλαρα την παθαινεις ..

*τι προστασια βολεύει για την οθονη ? τεμπερτ ή ζελατινα ?

tool
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς την EUR APC8 σε κανένα Dropbox Mega?? Το Sammobile έχει συντήρηση 10 11 12 του μήνα και σε free account δεν κατεβάζει. Όπου αλλού κοίταξα είναι όλα corrupted τα zip που κατεβαίνουν.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ...

μετα απο λιγες μερες χρήσης μπορω να πω πως ειναι πολυ καλο κινητο (τι διαολο τοσα λεφτα δωσαμε)

θα ηθελα καλυτερη μπαταρια ... ελπιζω να μην πέσει η απόδοση της γρήγορα .

απο πτώσεις πως τα παει το κινητο ? ελπιζω να αντεχει

φοβαμαι πως αν πεσει μια ανακοπουλα χαλαρα την παθαινεις ..

*τι προστασια βολεύει για την οθονη ? τεμπερτ ή ζελατινα ?

 

 

Αν σου πεσει γυμνό φίλε μου από ύψος τραπεζιου εκτός απροόπτου θα κάνεις μνημόσυνο.. μια θήκη βιβλίο βοηθάει κατά πολύ.. το ασχημαινει αλλά έχεις κάπως το κεφάλι σου ήσυχο.. γυαλί δεν ξέρω αν κάποιο κρατάει γιατί λόγω κυρταδας ξεκολλουσαν με τις θήκες..

 

Εκείνη τη νουγκατ-ινα θα γερασω και δε θα έχει έρθει

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη τη νουγκατ-ινα θα γερασω και δε θα έχει έρθει

Τώρα που είσαι...... νέος ακόμη, πέρασε με ODIN την BTU και αναμονή τέλος ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρησιμοποιεί κάνεις την εφαρμογή quickpic? Είχα κάποια θέματα δεν μπορούσα να διαγράψω η να μετακινήσω φωτογραφιες που βρίσκονται στην sd, με το πρώτο update της nougat λύθηκε όμως τώρα με το δεύτερο update παρουσιάστηκε ξανά. Μου ζητάει να βρω το root της sd αλλά δεν υπάρχει μέσα στο default file manager μήπως έχει βρει κάποιος κάποια λύση?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...