Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Καλωσήρθα στην παρέα σας! Νέος κάτοχος του s7 edge! Κάτι ερωτησούλες για αρχή:

1. Πως μπορώ να καταλάβω αν το κινητό μου είναι Ελληνικό και αν είναι branded ή όχι;

2. Το μικρόφωνο στο πάνω μέρος (εκεί που μπαίνουν sim και sd) που χρησιμεύει;

3. Η μπαταρία με κανονική χρήση (να μην το λιώνουμε δηλαδή, να ανοίγουμε wifi ή δεδομένα όποτε τα χρειαζόμαστε και φυσικά να κάνουμε κάποιες κλήσεις) κρατάει για 2 ημέρες;

4. Γρήγορη φόρτιση ή όχι; Τι προτείνετε;

Αυτά προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα χρησιμοποιεί κάνεις την εφαρμογή quickpic? Είχα κάποια θέματα δεν μπορούσα να διαγράψω η να μετακινήσω φωτογραφιες που βρίσκονται στην sd, με το πρώτο update της nougat λύθηκε όμως τώρα με το δεύτερο update παρουσιάστηκε ξανά. Μου ζητάει να βρω το root της sd αλλά δεν υπάρχει μέσα στο default file manager μήπως έχει βρει κάποιος κάποια λύση?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Την έχω εγώ την εφαρμογή και τη δουλεύω!

Δεν έχω τα προβλήματα που αναφέρεις.

Δοκίμασα να μετακινησω και να αντιγράψω αρχεία απ' την εσωτερική προς την sd, απ' την sd προς την εσωτερική, αλλά και αλλαγή φακέλων εντός της sd χωρίς πρόβλημα .

Μήπως δεν έδωσες τα απαραίτητα δικαιώματα;

Ποια έκδοση Quickpic έχεις; Εγώ έχω την 4.5.2.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά να επιστρέψω στην 6.0.1. Η μπαταρία τελειώνει γρήγορα, και προηγουμένως είχα κάποια λαγκαρισματα χρησιμοποιώντας τον chrome και το messenger.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανε κίνηση με το χέρι σου απο το δεξιό άκρο της οθόνης προς αριστερά και όταν είσαι οριζόντια Επίσης(δεξια αριστερά,δλδ απο κάτω προς τα πάνω)

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.geekslab.screenshot

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμένα δεν με βόλεψε γιατί πολύ συχνά μου άνοιγε τις γρήγορες επαφές....

 

 

Ευχαριστω πολυ παιδια ,με βολεψε πολυ αυτο που προτεινε πιο πισω ο φιλος @Spyglass

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια ,με βολεψε πολυ αυτο που προτεινε πιο πισω ο φιλος @Spyglass

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το floating button από τις ρυθμίσεις για screenshot

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια ,με βολεψε πολυ αυτο που προτεινε πιο πισω ο φιλος @Spyglass

 

Θα μπορουσες να παρεις screenshot me power button και κεντρικο ταυτοχρονως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως τραβουμε αυτη την φωτο 360ο με την καμερα του κινητου μας το εκανα μια φορα μονο αλλα μετα ξεχασα τι πατησα :(

Θελω να τραβηξω φωτο η οποια να γυριζει με το χερι μ στο φβ οταν θα την βαλω δεν ειναι GIF ουτε πανοραμα αλλα ουτε και κολαζ βιντεο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ.

Επειδή έχει πέσει ένα edge στα χέρια μου θέλω να βάλω τη nougat και να δω αν μου αρέσει για να το αγοράσω.

Λόγω συντήρησης του site της Samsung αν δε βρω κάποιο λινκ δε θα μπορέσω να κατεβάζω την αγγλική ρομ σήμερα όπως καταλαβαίνω

Μια ολλανδική που κυκλοφορεί στο xda είναι οκ;; Την έχει δοκιμάσει κάποιος να μου πει;;

Δε μ ενδιαφέρει να κοιτάξω διάρκεια μπαταρίας κλπ αλλά μόνο συμπεριφορά κινητού σε κανονική χρήση, δηλαδή να μην έχει κολλήματα και λαγκαρίσματα υπέρ του δέοντος .

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ.

Επειδή έχει πέσει ένα edge στα χέρια μου θέλω να βάλω τη nougat και να δω αν μου αρέσει για να το αγοράσω.

Λόγω συντήρησης του site της Samsung αν δε βρω κάποιο λινκ δε θα μπορέσω να κατεβάζω την αγγλική ρομ σήμερα όπως καταλαβαίνω

Μια ολλανδική που κυκλοφορεί στο xda είναι οκ;; Την έχει δοκιμάσει κάποιος να μου πει;;

Δε μ ενδιαφέρει να κοιτάξω διάρκεια μπαταρίας κλπ αλλά μόνο συμπεριφορά κινητού σε κανονική χρήση, δηλαδή να μην έχει κολλήματα και λαγκαρίσματα υπέρ του δέοντος .

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατεβασε την Αγγλικη 7.0 BTU απο εδω http://updato.com/firmware-archive-select-model?record=04F18B16DDF711E69215FA163EE8F90B

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την Αγγλικη 7.0 BTU απο εδω http://updato.com/firmware-archive-select-model?record=04F18B16DDF711E69215FA163EE8F90B

Μήπως υπάρχει πουθενά και η Ιταλική 6.0.1 ;

 

EDIT : Την βρήκα από samsung-firmware.org θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?

Edited by sokratisk91
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την Αγγλικη 7.0 BTU απο εδω http://updato.com/firmware-archive-select-model?record=04F18B16DDF711E69215FA163EE8F90B

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Το απόγευμα θα γίνουν όλα τα πειράματα :D

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει πουθενά και η Ιταλική 6.0.1 ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο το ιδιο site ψαξε την Ιταλικη και κατεβασε την http://updato.com/firmware-archive-select-model?r=&v=&q=g935f&exact=1

 

32812096206_c34d0d20d6_b.jpgΣτιγμιότυπο οθόνης (4) by panagiotisfx, on Flickr

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Η οθόνη όταν την κοιτάω από πάνω είναι φωτεινή λευκή...Όταν γυρίζω το κινητό στο πλάι φαίνεται πιο σκούρα σαν να γκριζαρει...Κυρίως όταν από κάτω υπάρχει λευκό φόντο. Το κάνει σε άλλους αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Απο το ιδιο site ψαξε την Ιταλικη και κατεβασε την http://updato.com/firmware-archive-select-model?r=&v=&q=g935f&exact=1

 

32812096206_c34d0d20d6_b.jpgΣτιγμιότυπο οθόνης (4) by panagiotisfx, on Flickr

Ευχαριστώ!

Ρε παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω το smart switch; Έχω προσπαθήσει σε δυο υπολογιστές, ο ένας με Windows 7 και ο άλλος με 10, και στους δυο μου βγάζει το ίδιο σφάλμα.

"Η εφαρμογή απέτυχε να ξεκινήσει επειδή η ρύθμιση παραμέτρων σε παράθεση δεν είναι σωστή. Για περισσότερες λεπτομέρειες, ανατρέξτε στο αρχείο καταγραφής συμβάντων ή χρησιμοποιήστε το εργαλείο γραμμής εντολών sxstrace.exe."

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ψαξε στο νετ για καμια πιο παλια εκδοση....πχ

 

Samsung Smart Switch 4.1.16121.3 Download - TechSpot

http://www.techspot.com/downloads/6086-samsung-smart-switch.html

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να κανω μια δοκιμη ακομη με το Samsung Keyboard..μηπως εστρωσε με την official Nougat...οι προτεινομενες λεξεις ευστοχες..αλλα παταω space φαινεται πολυ γρηγορα για να βαλει την διορθωμενη λεξη και τις περισσοτερες φορες δεν το παιρνει. Κανω εγω κατι λαθος ή δεν υπαρχει καν αυτη η λειτουργια στο πληκτρολογιο? Μαλλον για επιστροφη στο Swiftkey με βλεπω :(, κριμα γιατι εχει φοβερα skins το μαμισιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα

Ερωτηση,στο λινκ που εχουν δωσει τα παιδια στο xda ο τυπος γραφει οτι πριν φλασαρουμε μεσω odin πρεπει να επιλεξουμε το "require pin when device powers on" στην διαδρομη lockscreen and security/secure startup,και υπογραμιζει με bold γραμματοσειρα ¨"You'll be asked for it AFTER flashing'' Το εχει κανει κανεις??Εγω προσωπικα δεν βαζω ποτε κανενα pin στην συσκευη μου:worry:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα

Ερωτηση,στο λινκ που εχουν δωσει τα παιδια στο xda ο τυπος γραφει οτι πριν φλασαρουμε μεσω odin πρεπει να επιλεξουμε το "require pin when device powers on" στην διαδρομη lockscreen and security/secure startup,και υπογραμιζει με bold γραμματοσειρα ¨"You'll be asked for it AFTER flashing'' Το εχει κανει κανεις??Εγω προσωπικα δεν βαζω ποτε κανενα pin στην συσκευη μου:worry:

Ρυθμίσεις-ρυθμίσεις κλειδώματος και ασφάλεια-ασφαλής εκκίνηση και βάζεις ένα pin :)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Η οθόνη όταν την κοιτάω από πάνω είναι φωτεινή λευκή...Όταν γυρίζω το κινητό στο πλάι φαίνεται πιο σκούρα σαν να γκριζαρει...Κυρίως όταν από κάτω υπάρχει λευκό φόντο. Το κάνει σε άλλους αυτό?

Παιδιά κάποιος πλιζ!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω 2 ερωτήσεις στην κοινότητα. Εχω μια εβδομάδα που εχω περάσει nougat και εχω δυο θεματακια. Πρωτον το samsung keyboard φαινεται να χωλαίνει στην αλλαγη γλώσσας και να σκαλωνει για δευτερόλεπτο. Το κανει και σε εσας; Δευτερον, πως μπορουμε να κανουμε ποιο μικρα τα εικονίδια σε home screen και app drawer???

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω 2 ερωτήσεις στην κοινότητα. Εχω μια εβδομάδα που εχω περάσει nougat και εχω δυο θεματακια. Πρωτον το samsung keyboard φαινεται να χωλαίνει στην αλλαγη γλώσσας και να σκαλωνει για δευτερόλεπτο. Το κανει και σε εσας; Δευτερον, πως μπορουμε να κανουμε ποιο μικρα τα εικονίδια σε home screen και app drawer???

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Για το Samsung keyboard δεν ξέρω δεν το χρησιμοποιώ.

 

Στο δεύτερο ερώτημα πας display και screen zoom and font. Το έχω στα αγγλικά οπότε κάνε τη μετάφραση.

Λίγο πιο κάτω έχει κ το easy mode η standard για τα εικονίδια.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Καλωσήρθα στην παρέα σας! Νέος κάτοχος του s7 edge! Κάτι ερωτησούλες για αρχή:

1. Πως μπορώ να καταλάβω αν το κινητό μου είναι Ελληνικό και αν είναι branded ή όχι;

2. Το μικρόφωνο στο πάνω μέρος (εκεί που μπαίνουν sim και sd) που χρησιμεύει;

3. Η μπαταρία με κανονική χρήση (να μην το λιώνουμε δηλαδή, να ανοίγουμε wifi ή δεδομένα όποτε τα χρειαζόμαστε και φυσικά να κάνουμε κάποιες κλήσεις) κρατάει για 2 ημέρες;

4. Γρήγορη φόρτιση ή όχι; Τι προτείνετε;

Αυτά προς το παρόν.

 

Επειδή βλέπω και πηγαίνω πίσω.. Κάποιος για τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Η οθόνη όταν την κοιτάω από πάνω είναι φωτεινή λευκή...Όταν γυρίζω το κινητό στο πλάι φαίνεται πιο σκούρα σαν να γκριζαρει...Κυρίως όταν από κάτω υπάρχει λευκό φόντο. Το κάνει σε άλλους αυτό?

Απαντήστε κάποιος ρε παιδιά όλοι s7 edge χρησιμοποιείτε

Link to comment
Share on other sites

Για το Samsung keyboard δεν ξέρω δεν το χρησιμοποιώ.

 

Στο δεύτερο ερώτημα πας display και screen zoom and font. Το έχω στα αγγλικά οπότε κάνε τη μετάφραση.

Λίγο πιο κάτω έχει κ το easy mode η standard για τα εικονίδια.

Το εχω στο small αλλα και παλι τα εικονιδια ειναι πολυ μεγαλυτερα απο την 6. Ετσι ειναι το default?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Η οθόνη όταν την κοιτάω από πάνω είναι φωτεινή λευκή...Όταν γυρίζω το κινητό στο πλάι φαίνεται πιο σκούρα σαν να γκριζαρει...Κυρίως όταν από κάτω υπάρχει λευκό φόντο. Το κάνει σε άλλους αυτό?

 

Νομίζω ότι έτσι είναι σε όλους, επίσης νομίζω ότι είναι φυσιολογικό.

 

Καλησπέρα παιδιά. Καλωσήρθα στην παρέα σας! Νέος κάτοχος του s7 edge! Κάτι ερωτησούλες για αρχή:

1. Πως μπορώ να καταλάβω αν το κινητό μου είναι Ελληνικό και αν είναι branded ή όχι;

2. Το μικρόφωνο στο πάνω μέρος (εκεί που μπαίνουν sim και sd) που χρησιμεύει;

3. Η μπαταρία με κανονική χρήση (να μην το λιώνουμε δηλαδή, να ανοίγουμε wifi ή δεδομένα όποτε τα χρειαζόμαστε και φυσικά να κάνουμε κάποιες κλήσεις) κρατάει για 2 ημέρες;

4. Γρήγορη φόρτιση ή όχι; Τι προτείνετε;

Αυτά προς το παρόν.

1. Κατέβασε αυτό απ' το play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Και δες το σου γράφει.

2. Το μικρόφωνο πάνω προφανώς είναι για το ήχο στην καταγραφή βίντεο.

3. Με τη χρήση που λες πιστεύω σίγουρα θα σου βγάζει 2 μέρες. Εμένα σε 2 μέρες μου βγάζει περίπου 6 με 7 ώρες ενεργή οθόνη (έχω βγάλει και 8 ωρες)

4. Δεν ξέρω αν μπορεί να σου απαντήσει κάποιος αν μακροπρόθεσμα βλάπτει η γρήγορη φόρτιση (οι περισσότεροι λένε ότι βλάπτει). Η γνώμη μου είναι, όταν δε βιάζεσαι ή το φορτίζεις όλη νύχτα βάλε ενα φορτιστή πιο μικρό να φορτίζει αργά για να μην ανεβάζει πολύ θερμοκρασία, όταν βιάζεσαι να φορτίσει γρήγορα τότε βάλε το δικό του (γρήγορο) φορτιστή.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...