Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξέρουμε κάποια ασφαλιστική εκτός απο ξηρογιαννη-generalli, mondial, allianz??? Στην πρώτη ασφαλίζουν μέχρι 1 μήνα, στην δεύτερη είναι πανάκριβα και είναι θυγατρική της allianz. Οπότε αν ξέρετε κάποια που να ασφαλίζει εντός 2μήνου και σε λογική τιμή θα σας ήμουν υπόχρεος. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Την ιταλική είχες εξαρχής; από πιο κατάστημα έγινε η αγορά του;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, την ιταλική είχε εξαρχής. Επειδή το πήρα μεταχειρισμενο δεν θυμάμαι το κατάστημα που έγινε η αγορά, μόλις πάω σπίτι θα κοιτάξω την απόδειξη και θα σου πω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά γύρισα στην 6.0.1. Νομίζω ότι έχει προβλήματα η 7, τουλάχιστον σε μένα. Αρχικά χάνω συνεχώς κλήσεις, δεύτερον είδα μερικά λαγκ, σε fb, messenger και Chrome και τρίτον νομίζω υπάρχει θέμα με την μπαταρία. Πέρασα ξανά την ιταλική ρομ και θα περιμένω update σε αυτή. Νομίζω ότι η 6.0.1 είναι πιο σταθερή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

επιβεβαιώνω για την μπαταρία. Έχω 45% και ήδη είμαι με 4,5 ώρες οθόνη. Με nougat όση προσπάθεια κι αν έκανα, στο 20% είχα 4 με 4,5 ώρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβγαλα από πλήρης φόρτιση το κινητό κατά τις 1μιση με 2 τα ξημερώματα. Σήμερα κατά τις 9 το πρωί είχε πάει στο 96%. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Μια χαρα εισαι....

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε, δες λίγο και πες μου, ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

από shop66.gr είναι αγορασμένο!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιο διάστημα σε όποιο pc και να το βάλω μου γράφει σύνδεση δεδομένων αποδοχή και απόρριψη αλλά σήμερα ειδικά δεν με αφήνει να μπω στη συσκευή παταω αποδοχή και το βγάζει ξανά και ξανά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να περάσω στον υπολογιστή ότι έχω στη συσκευή και μου βγάζει ότι έχω 22 πιασμένα και τα περνάω στον υπολογιστή και μου αποθηκεύσε 12 κρατάει μνήμη η συσκευή γιαυτό και δεν είναι όπα για αντιγραφή;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αναγκάστηκα και γύρισα από την αγγλική nougat σε ελληνική marshmallow γιατί έχοντας κάρτα wind δεν είχε καθόλου καλή ποιότητα ομιλίας με την αγγλική ρομ.

Αυξομειωσεις και χάσιμο της φωνής του συνομιλητη σε 3g, το 2g ήταν Οκ.

Με την ελληνική ρομ ήχος πολύ καλός.

Προφανώς το μόντεμ δεν λειτουργεί όπως πρέπει με τη wind

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα. Δες και το google photos, εγω την εσβησα καθως δε θελω να ανεβαζω φωτο εκει..

Επισης τον συγχρονισμο ανοιξε τον και απλα κλεισε μερικες λειτουργιες του.

Τελος, και το always on display τρωει 1%. Εγω προσωπικα το ανοιγω τη δευτερη μερα οταν κανω χαλαρη χρηση, γιατι ξερω οτι με βγαζει μεχρι το βραδυ, ενω αν το ανοιξω την 1η και με παει πχ στο 50%, θα το φορτισω γιατι ειναι ρισκο να παω τη δευτερη απο 50% και κατω.. Ενω αν κλεισω την 1η με 60% ειναι πιο ελεγχομενη η δευτερη. Ασε που το βρισκω και λιγο περιττο. ολα αυτα καλα ειναι, αλλα ταυτοχρονα και πολυτελειες.

Γιατί δεν τα έχεις όλα ανοικτά και να το φορτίζεις κάθε βράδυ ;

 

sent from my 1+3t

Link to comment
Share on other sites

παιδια help κατεβασα το οντιν για να περασω την νουγκατ τα εβαλα ολα στο οντιν συβδεω τη συσκευη αλλα μ γραφει οτι δεν εγειν εγκατασταση της συσκευης οποτε δεν μου κανει το added και η συσυευη εμιεν με ενα πρασινο βελος και δεν κλεινει γιατι δεν την αναγνωριζει ο υπολογιστης μου ? τι να κανω για να την περασω η εστω για να ανοιξω τη συσκευη?

 

κατεβαζω το σμαρτ switch με αυτο λογικα θα συνδεθει ? δεν με αφηνει να το βαλω το σμαρτ τι γινεται ρε παιδια ????

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γράφω ξανα μήπως και με βοηθήσει κάποιος.. σε 3 υπολογιστές στο σπίτι δεν μπόρεσα να κάνω εγκατάσταση το Smart switch μου γράφει λάθος ρυθμίσεις παραμέτρων σε παραθεση δεν ειναι σωστη... Εμεινα με τη χαρά... και δεν μπόρεσα να περάσω Τίποτα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

παιδια help κατεβασα το οντιν για να περασω την νουγκατ τα εβαλα ολα στο οντιν συβδεω τη συσκευη αλλα μ γραφει οτι δεν εγειν εγκατασταση της συσκευης οποτε δεν μου κανει το added και η συσυευη εμιεν με ενα πρασινο βελος και δεν κλεινει γιατι δεν την αναγνωριζει ο υπολογιστης μου ? τι να κανω για να την περασω η εστω για να ανοιξω τη συσκευη?

 

κατεβαζω το σμαρτ switch με αυτο λογικα θα συνδεθει ? δεν με αφηνει να το βαλω το σμαρτ τι γινεται ρε παιδια ????

 

ΓΙα να ανοιξεις την συσκευη ξαναπατα τα πληκτρα volume down+home button+power button πατημενα μεχρι να κανει επανεκκινηση.

Για να το δει το Odin βαλε τους drivers του κινητου.Συνδεσε το με ανοιχτη συκευη.Αστο να εγκαταστησει drivers μεχρι ο υπολογιστης να δει την συσκευη.Μολις τελειωσει και χωρις να το ξεσυνδεσεις κλειστο.Αστο να κανει κι εκει κουμαντα και μετα βαλτο σε download mode(με τα 3 πληκτρα που σου εγραψα πριν) και δες αν στο αναγνωριζει.

Οι τελευταιες εκδοσεις του Odin δεν βγαζουν πρασινο κουτακι.Στην λιστα στα πλαγια γρφουν ενα Added.

Για το smart switch δεν ξερω τι παιζει και δεν σου γινεται η εγκατασταση.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γράφω ξανα μήπως και με βοηθήσει κάποιος.. σε 3 υπολογιστές στο σπίτι δεν μπόρεσα να κάνω εγκατάσταση το Smart switch μου γράφει λάθος ρυθμίσεις παραμέτρων σε παραθεση δεν ειναι σωστη... Εμεινα με τη χαρά... και δεν μπόρεσα να περάσω Τίποτα

ψάξε 2-3 σελίδες πιο πίσω έχει απαντηθεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν γράψει ο knox η εγγύηση δεν ισχύει καθόλου και για τίποτα ή μόνο για τη πλακέτα;

Δηλαδή αν χαλάσει οθόνη ή μικρόφωνο θα στα φτιάξουν;

Απλά να γνωρίζω μήπως και κάνω κάνα ρουτ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τα έχεις όλα ανοικτά και να το φορτίζεις κάθε βράδυ ;

 

sent from my 1+3t

 

Γιατί θέλω να κάνω λίγες φορτισεις και να διατηρώ την μπαταρία σε καλή κατάσταση καθώς σκοπεύω να κρατήσω τη συσκευή αρκετά..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν γράψει ο knox η εγγύηση δεν ισχύει καθόλου και για τίποτα ή μόνο για τη πλακέτα;

Δηλαδή αν χαλάσει οθόνη ή μικρόφωνο θα στα φτιάξουν;

Απλά να γνωρίζω μήπως και κάνω κάνα ρουτ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν γράψει ο Knox χάνεις την εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν γράψει ο Knox χάνεις την εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σχετικό είναι αυτό. Αν γράψει και σου καεί η οθόνη πχ θα στην αλλάξουν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα το αφήσω ήσυχο το κινητό επομένως αν και πιο πολύ ρώτησα από περιέργεια.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά! Είναι με nougatina βλέπω αρκετές διαφορές στο μάτι χωρίς να έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών.. νομίζω ότι έχει πολλές διαφορές οπτικά σε σχέση με παλιότερες αναβαθμίσεις στη χρήση δεν ξέρω θα δείξει εσείς που την έχετε ξέρετε καλύτερα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Απ΄όταν του έβαλα τη nougat, στο AOD δεν μου δείχνει τα τραγούδια που παίζουν! Χρειάζεται κάποια ρύθμιση που δεν έχω δει;

Στη marshmallow θυμάμαι ότι τα έδειχνε με όποιον player κι αν έπαιζαν!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Απ΄όταν του έβαλα τη nougat, στο AOD δεν μου δείχνει τα τραγούδια που παίζουν! Χρειάζεται κάποια ρύθμιση που δεν έχω δει;

Στη marshmallow θυμάμαι ότι τα έδειχνε με όποιον player κι αν έπαιζαν!

Μόλις δοκίμασα με τον music player της Samsung από περιέργεια και μου δείχνει κανονικά τα τραγούδια στο AOD.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απ΄όταν του έβαλα τη nougat, στο AOD δεν μου δείχνει τα τραγούδια που παίζουν! Χρειάζεται κάποια ρύθμιση που δεν έχω δει;

Στη marshmallow θυμάμαι ότι τα έδειχνε με όποιον player κι αν έπαιζαν!

 

Τα δείχνει κανονικά και επιτρέπει και μια στοιχειώδη διαχείρηση πλέον, με double tap.

Κάτι έχει κολλήσει στο δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Όντως τα δείχνει με την εφαρμογή "μουσική" της Samsung που δεν την είχα εγκατεστημένη!

Δυστυχώς όμως με τον Player Pro που χρησιμοποιώ δεν τα δείχνει όπως έκανε στη μαρσμέλοου!:(:mad:

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλω να κάνω λίγες φορτισεις και να διατηρώ την μπαταρία σε καλή κατάσταση καθώς σκοπεύω να κρατήσω τη συσκευή αρκετά..

 

Επιβεβαιώθηκε ποτε οτι οντως ισχυει οτι ειναι καλυτςρκ να μην φορτιζει στο 100?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...