Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3η φορά κάτοχος του edge από σήμερα, αυτή τη φορά σε silver.

Μια ερώτηση επειδή δεν πολύ παρακολουθώ τελευταία, μόνο σε btu έχει έρθει η nougat ως τώρα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3η φορά κάτοχος του edge από σήμερα, αυτή τη φορά σε silver.

Μια ερώτηση επειδή δεν πολύ παρακολουθώ τελευταία, μόνο σε btu έχει έρθει η nougat ως τώρα;

Εδώ είσαι

https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώθηκε ποτε οτι οντως ισχυει οτι ειναι καλυτςρκ να μην φορτιζει στο 100?

 

Ισχυει γιατί γενικά οι λιθιου χαλάνε σε ακραίες τιμές, δηλαδή αν είναι άδειες συνέχεια 0% ή 100%. Όμως το να κάθεσαι να το βγάζεις στο 80 και να το δουλεύεις 80-20-80 μόνο είναι βλακεια, χάνεις τη μισή αυτονομία. Απλά μην το έχεις πρίζα μες το σπίτι και να το δουλεύεις.. Ούτε να μένει άδειο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Να σε καλά :)

Υπάρχει καμιά πιο ''σταθερή'' ως τώρα ή πάνω κάτω το ίδιο όλες ;

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά :)

Υπάρχει καμιά πιο ''σταθερή'' ως τώρα ή πάνω κάτω το ίδιο όλες ;

Σε σ5, σ6 και τώρα σε αυτό έχω πάντα BTU χωρίς κανένα θέμα, σκαλωμα, drain κτλπ

Την προτείνω ανεπιφύλακτα εννοείται πάντα με φόρματ πριν και μετά

Link to comment
Share on other sites

Μάριε πλέον η btu nougat έχει κανονικά το facebook σαν εφαρμογή συστήματος

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάριε πλέον η btu nougat έχει κανονικά το facebook σαν εφαρμογή συστήματος

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι φίλε ξέχασα να το αναφέρω, το εβαλε και σε μένα με το νεο Update.

Ευκολα όμως το ξεφορτωνεσαι με Package disabler pro χωρίς ρουτ εννοείται.

Δεν πάυει σαν firmware να είναι η BTU για μένα ενα απο τα πιο σταθερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω πότε θα έρθει το Official firmware στην Ελλάδα. Θέλω να κάνω την αναβάθμιση μέσω ota kai Oxi manual γτ δεν θέλω να χάσω κάποιες εφαρμογές οπότε θα περιμένω την Official. Πότε έρχεται Ελλάδα ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω πότε θα έρθει το Official firmware στην Ελλάδα. Θέλω να κάνω την αναβάθμιση μέσω ota kai Oxi manual γτ δεν θέλω να χάσω κάποιες εφαρμογές οπότε θα περιμένω την Official. Πότε έρχεται Ελλάδα ξέρει κανείς?

 

 

Αν κατάλαβα καλά δεν θα σου σβηστεί τίποτα αν την περάσεις χειροκίνητα με τον τρόπο που μας λένε τα παιδιά εδώ μέσα. Όσο για την Ελλάδα κάνεις δεν ξέρει πιστεύω να σου απαντήσει με ακρίβεια

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά δεν θα σου σβηστεί τίποτα αν την περάσεις χειροκίνητα με τον τρόπο που μας λένε τα παιδιά εδώ μέσα. Όσο για την Ελλάδα κάνεις δεν ξέρει πιστεύω να σου απαντήσει με ακρίβεια

 

Θα χάσω όμως τα δεδομένα των εφαρμογών σίγουρα, μετά από αλλαγή firmware

Link to comment
Share on other sites

Εάν περάσεις οποιοδήποτε λογισμικό καινούριο, χρησιμοποιόντας το home csc, και όχι το σκέτο csc στο odin, είναι σαν να κάνεις ΟΤΑ. Δεν χάνεις κυριολεκτικά απολύτως τίποτα!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν περάσεις οποιοδήποτε λογισμικό καινούριο, χρησιμοποιόντας το home csc, και όχι το σκέτο csc στο odin, είναι σαν να κάνεις ΟΤΑ. Δεν χάνεις κυριολεκτικά απολύτως τίποτα!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αλλά σε κάθε ινσταλ από οντιν προτείνεται to wipe για τυχόν bugs επίπτωση στη μπαταρία κρατάει σμάλτο προγραμμάτων κτλ. Δεν θέλω να έχω επιπλοκές και καθώς δεν το έχω ρουταρσισμεβο δεν μπορώ να κάνω ολοκληρωμένο μπακ απ. Εάν το κινητό δεν ήταν καινούργιο και δεν ήθελα να χάσω την εγγύηση δεν θα με ένοιαζε

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν περάσεις οποιοδήποτε λογισμικό καινούριο, χρησιμοποιόντας το home csc, και όχι το σκέτο csc στο odin, είναι σαν να κάνεις ΟΤΑ. Δεν χάνεις κυριολεκτικά απολύτως τίποτα!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν κρατάει σμάλτο παρεμπιπτόντως. Κρασαρισμα ήθελα να γράψω χαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...εδω και 2 μερες εχω προβλημα με το fingerprint scanner..δεν μου το αναγνωριζει και το ανοιγω με το pin...μετα απο googlarisma βρηκα οτι με ενα wipe cache αυτο διορθωνεται ...αλλα δεν βοηθησε ..εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο το προβλημα ??
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε κάθε ινσταλ από οντιν προτείνεται to wipe για τυχόν bugs επίπτωση στη μπαταρία κρατάει σμάλτο προγραμμάτων κτλ. Δεν θέλω να έχω επιπλοκές και καθώς δεν το έχω ρουταρσισμεβο δεν μπορώ να κάνω ολοκληρωμένο μπακ απ. Εάν το κινητό δεν ήταν καινούργιο και δεν ήθελα να χάσω την εγγύηση δεν θα με ένοιαζε

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν κρατάει σμάλτο παρεμπιπτόντως. Κρασαρισμα ήθελα να γράψω χαχα

Χαχαχα, κατάλαβα!

 

Το σωστό είναι να κάνεις install με wipe τα πάντα, σίγουρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...εδω και 2 μερες εχω προβλημα με το fingerprint scanner..δεν μου το αναγνωριζει και το ανοιγω με το pin...μετα απο googlarisma βρηκα οτι με ενα wipe cache αυτο διορθωνεται ...αλλα δεν βοηθησε ..εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο το προβλημα ??

 

Δοκίμασε να διαγράψεις τα αποτύπωμα και να ξανασκαναρεις από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

ψαχνω το πρωι ενα ποστ ενος παιδου που ειχα βαλει εναν λινκ για να κατεβασουμε την nougat και ενα βιντεο για το πως θα κανουμε ακριβως το φλασαρισμα.

μηπως θα ηταν ευκολο σε καποιον να με βοηθησει?

θελω να την περασω και σημερα εχω χρονο να το κανω.

Υ.Γ πειτε μου και καλη επιτυχια,πρωτη φορα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

ψαχνω το πρωι ενα ποστ ενος παιδου που ειχα βαλει εναν λινκ για να κατεβασουμε την nougat και ενα βιντεο για το πως θα κανουμε ακριβως το φλασαρισμα.

μηπως θα ηταν ευκολο σε καποιον να με βοηθησει?

θελω να την περασω και σημερα εχω χρονο να το κανω.

Υ.Γ πειτε μου και καλη επιτυχια,πρωτη φορα.

Κανε ενα λογαριασμό στο SamMobile θα χρειαστεί για να κατεβάσεις το firmware, επίσης έχει βίντεο και τα βήματα αναλυτικά.

Λιγο προσοχή στα βήματα και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα λογαριασμό στο SamMobile θα χρειαστεί για να κατεβάσεις το firmware, επίσης έχει βίντεο και τα βήματα αναλυτικά.

Λιγο προσοχή στα βήματα και εισαι οκ

εκανα λογαριασμο,εχει και βιντεο εκει?

μπορεις να μου δωσεις την ονομασια της για να βεβαιωθω οτι ειναι η σωστη μην κανω πατατα?

 

https://www.sammobile.com/firmwares/download/122404/G935FXXU1DQB3_G935FOXA1DQB1_BTU/

αυτη??

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ψάξε λίγες σελίδες πιο πίσω και θα βρεις και την νουγκατ και αναλυτικες οδηγιες το 7 με 10 σελδες πισω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην συλλογή όταν χαζεύω τις εικόνες πίσω απ'τις εικόνες έχει λευκό φόντο και μετά από δευτερόλεπτα γίνεται μαύρο που είναι και πιο καλο. Έτσι είναι και σε εσάς; είναι κάποιο bug

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω πότε θα έρθει το Official firmware στην Ελλάδα. Θέλω να κάνω την αναβάθμιση μέσω ota kai Oxi manual γτ δεν θέλω να χάσω κάποιες εφαρμογές οπότε θα περιμένω την Official. Πότε έρχεται Ελλάδα ξέρει κανείς?

 

Καλησπέρα. Συνάδελφος με το s7 edge duos έχει πάρει το επίσημο OTA. Εγώ που το έχω αγορασμένο από vodafone μονόκαρτο καθώς και 3 άτομα που γνωρίζω τίποτα ακόμα δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

εκανα λογαριασμο,εχει και βιντεο εκει?

μπορεις να μου δωσεις την ονομασια της για να βεβαιωθω οτι ειναι η σωστη μην κανω πατατα?

 

https://www.sammobile.com/firmwares/download/122404/G935FXXU1DQB3_G935FOXA1DQB1_BTU/

αυτη??

Θυμάμαι παλια είχε βίντεο, όπως σου είπε ο φίλος πιο κάτω υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες πιο πίσω, παντα με δική σου ευθύνη

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά στην συλλογή όταν χαζεύω τις εικόνες πίσω απ'τις εικόνες έχει λευκό φόντο και μετά από δευτερόλεπτα γίνεται μαύρο που είναι και πιο καλο. Έτσι είναι και σε εσάς; είναι κάποιο bug

Ετσι είναι απο την 1 βετα θυμάμαι, μάλλον είναι feature

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι παλια είχε βίντεο, όπως σου είπε ο φίλος πιο κάτω υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες πιο πίσω, παντα με δική σου ευθύνη

με το csc kai home csc τι κανω?εχω μπερδευτει.

εμενα ειναι ιταλικο.

 

σας ευχαριστω πολυ παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην συλλογή όταν χαζεύω τις εικόνες πίσω απ'τις εικόνες έχει λευκό φόντο και μετά από δευτερόλεπτα γίνεται μαύρο που είναι και πιο καλο. Έτσι είναι και σε εσάς; είναι κάποιο bug

Έτσι είναι σε όλους! Όταν σου εμφανίζει τα κουμπιά-επιλογες από κάτω και πάνω, έχεις λευκό φόντο. Μόλις εξαφανιστούν γίνεται μαυρο.

με το csc kai home csc τι κανω?εχω μπερδευτει.

εμενα ειναι ιταλικο.

 

σας ευχαριστω πολυ παιδια.

Το σκέτο csc βάζεις!

Τι csc έχεις τώρα; Αν συμπεριλαμβάνεται στα csc της BTU, δε θα σου αλλαξει το csc.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...