Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο, προσεξα μονο πως το λεντακι ειδοποιησεων καποιες φορες αναβει πιο εντονα και καποιες πιο αχνα, με το ιδιο χρωμα παντα, το κανει και σε εσας;
Και εγω το προσεξα αυτο πχ το πρασινο φως στην κλησεις καποιες φορες ειναι ποιο εντονο και καποιες ποιο αχνο πως γινεται να μην παντα εντονο ξερει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά βάζω το κινητό για φόρτιση και δεν κάνει την γρήγορη φόρτιση παρόλο που το έχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις στην μπαταρία, ξέρεις κανείς γιατί γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάζω το κινητό για φόρτιση και δεν κάνει την γρήγορη φόρτιση παρόλο που το έχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις στην μπαταρία, ξέρεις κανείς γιατί γίνεται αυτό;

Με το δικό του καλώδιο/φορτιστή;

Δοκίμασες άλλο καλώδιο;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Απο χθες είμαι κάτοχος του edge και ήθελα να σας ρωτήσω το εξής. Όταν κοιτάω το κινητό από διαφορετικές γωνίες θέασης υπάρχει μια μικρή αλλαγή στην απόχρωση του άσπρου .Αποκτά πιο έντονο λευκό θα έλεγα. Όταν το κινητό είναι μπροστά μου το λευκό είναι πιο μου μουντο. Είναι λογικό κάτι τέτοιο; Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Με το δικό του καλώδιο/φορτιστή;

Δοκίμασες άλλο καλώδιο;

 

Με το δικό του, άλλο δεν δοκίμασα λες να έχει πρόβλημα το καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

Με το δικό του, άλλο δεν δοκίμασα λες να έχει πρόβλημα το καλώδιο;

Υπάρχει αυτή η περίπτωση.

Επίσης δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση η/και να αλλάξεις πρίζα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με nougat που όλοι λογικά το έχετε το led ειδοποιήσεων όταν ειμαι έξω στο φως έχει δυνατό φως και το βλέπεις καλά αλλά όταν είμαι σε ποιο σκοτεινό μέρος γίνεται ποιο αχνό και δεν έχει τόσο φως δυνατό πως γίνεται να είναι δυνατό πάντα ας απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω περάσει την nougat εδώ και 10 μέρες και δεν μπορώ να αλλάξω με τίποτα το CSC πάντα περνάει το XEO Πολωνικο . Έχω φλασαρει 4 φορές την rom με όλους τους συνδυασμούς με τα csc home και μόνο του αμέσως μετά κάνω data factory reset αλλά τίποτα αυτό επιμένει με το XEO.. κάποτε πέρναγα μόνο το AP έκαναν μετά reset και περναγε το csc της rom το δοκίμασα και αυτό αλλά τίποτα...ξέρω ότι το CSC της BTU είναι multi region τη πρέπει να κάνω για να πάρει BTU;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω περάσει την nougat εδώ και 10 μέρες και δεν μπορώ να αλλάξω με τίποτα το CSC πάντα περνάει το XEO Πολωνικο . Έχω φλασαρει 4 φορές την rom με όλους τους συνδυασμούς με τα csc home και μόνο του αμέσως μετά κάνω data factory reset αλλά τίποτα αυτό επιμένει με το XEO.. κάποτε πέρναγα μόνο το AP έκαναν μετά reset και περναγε το csc της rom το δοκίμασα και αυτό αλλά τίποτα...ξέρω ότι το CSC της BTU είναι multi region τη πρέπει να κάνω για να πάρει BTU;

Λογικά το προηγούμενο csc που είχες, παρότι δεν ήταν default XEO, το περιείχε μέσα. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να περάσεις ένα firmware που να έχει csc χωρίς xeo (πχ το ελληνικό firmware) και μετά να περάσεις την αγγλική nugat με το csc της. Προσοχή, πάντα μιλάμε για το csc και όχι το home_csc.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω περάσει την nougat εδώ και 10 μέρες και δεν μπορώ να αλλάξω με τίποτα το CSC πάντα περνάει το XEO Πολωνικο . Έχω φλασαρει 4 φορές την rom με όλους τους συνδυασμούς με τα csc home και μόνο του αμέσως μετά κάνω data factory reset αλλά τίποτα αυτό επιμένει με το XEO.. κάποτε πέρναγα μόνο το AP έκαναν μετά reset και περναγε το csc της rom το δοκίμασα και αυτό αλλά τίποτα...ξέρω ότι το CSC της BTU είναι multi region τη πρέπει να κάνω για να πάρει BTU;

Όσες φορές και να τη περάσεις δεν πρόκειται να σου αλλάξει. Η BTU είναι multicsc, περιέχει και το XEO. Για να σου αλλάξει το csc, πρέπει πρώτα να περάσεις μια Rom που να μην βρίσκεται στα διαθέσιμα csc της BTU, π.χ την ελληνική και μετά να περάσεις την BTU.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω περάσει την nougat εδώ και 10 μέρες και δεν μπορώ να αλλάξω με τίποτα το CSC πάντα περνάει το XEO Πολωνικο . Έχω φλασαρει 4 φορές την rom με όλους τους συνδυασμούς με τα csc home και μόνο του αμέσως μετά κάνω data factory reset αλλά τίποτα αυτό επιμένει με το XEO.. κάποτε πέρναγα μόνο το AP έκαναν μετά reset και περναγε το csc της rom το δοκίμασα και αυτό αλλά τίποτα...ξέρω ότι το CSC της BTU είναι multi region τη πρέπει να κάνω για να πάρει BTU;

Θα περάσεις πρώτα μια rom που δε θα έχει το δικό σου csc, για παράδειγμα την Ελληνική (EUR), και μετά την BTU.

Επίσης, θα βάλεις το σκέτο CSC, όχι το HOME.

 

Edit: Με πρόλαβαν.....:)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος το πως να περασουμε την αγγλικη εκδοση για να δουμε και εμεις φως; τωρα εχω την ιταλικη, αυτην ειχε εξαρχης
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος το πως να περασουμε την αγγλικη εκδοση για να δουμε και εμεις φως; τωρα εχω την ιταλικη, αυτην ειχε εξαρχης

Εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7053091

Και 'δω:

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/how-to/official-stock-firmware-update-odin-t3335065

Τι csc έχεις τώρα; Μπορεί να χρειαστεί να κάνεις αυτό που περιγράφεται 2-3 post πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα λιγες λεπτομεριες θελω ρε παιδια προσπαθω να στηλω μια φωτο στο Messenger του fb αλλα κατι μ λεει για επικαληψη εφαρμογων κατι τετοιο για να το ρυθμισετε πηγαινεται στις ρυθμισεις εφαρμογων σας εχει τυχει και σας τι στο καλο ειναι αυτο παλι ρε samsung ; Ειμαι με ενημερωση δεκεμβριου 2016 Marshmallow 6.0.1 CY.

Οριστε και αναλυτικα στο προγραμμα:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ frame drops με τη nougat όταν ζορίζεται και κυρίως στη gallery αλλά και στα μενού, settings.

 

Το είχα στο service το τηλέφωνο για 10 μέρες περίπου. Το άφησα με mm και παρέλαβα nougat. Δε μπορώ να πω ότι τρελάθηκα.

 

Η μπαταρία είναι το ίδιο με mm πάντως, στα υπόλοιπα δεν ενθουσιάστηκα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειδα αρκετές αλλαγές προς το καλύτερο/ταχύτερο, γυρνώντας από 7 BTU (clean install) σε 6.0.1 ΧΕΟ (η μαμά ROM με clean install πάλι), όπως:

 

Πρώτον, όταν τελειωνα μία κλήση με την 7, έκανε 2-3 δεύτερα να ανάψει η οθόνη για να πατήσω το κόκκινο κουμπί που τερμάτιζε την κλήση...

 

Δεύτερον πολλές εφαρμογές που δουλεύουν internet αργούσαν σαν να σερνόταν η σύνδεση, ενώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο με τις άλλες συσκευές που κυκλοφορούν στο σπίτι, ή να έχει κάποιο πρόβλημα η ADSL του σπιτιού.

 

Τρίτον, το θέμα του "αργού ξυπνήματος" της οθόνης από αναμονή, εξαφανίστηκε, και τώρα με την χρήση πάλι δακτυλικών αποτυπωμάτων, ανοίγει αστραπιαία.

 

Τέταρτον, η ταχύτητα της συσκευής είναι αυτό που λεμε "σφαίρα" ενώ με την 7 την ένοιωθαν "βαριά", όχι με άμεση ανταπόκριση, σε πολλές διεργασίες.

 

Τέλος, η μπαταρία, δεν συγκρίνεται απλά, με την ίδια ακριβώς χρήση, 7: max 2,5 ώρες SOT, 6.0.1: max 4,5 ώρες SOT.

 

Ειλικρινά, δεν τα γράφω αυτά για να πω σε κανέναν να μην την βάλει την 7, αλλά απλά ενημερώνω την δική μου εμπειρία. Το αντίθετο, πιστεύω ότι πρέπει να δοκιμάσει ο καθένας και να έχει προσωπική άποψη.

 

Αυτά από μένα για την 7αρα, που δυστυχώς με απογοήτευσε στην χρήση, αλλά μου άρεσε πάρα πολύ σε εμφάνιση!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7053091

Και 'δω:

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/how-to/official-stock-firmware-update-odin-t3335065

Τι csc έχεις τώρα; Μπορεί να χρειαστεί να κάνεις αυτό που περιγράφεται 2-3 post πίσω.

 

ευχαριστω φιλε, CSC Version G935FITV1BPJ1 , αρα χρειαζετε να κανω τα πιο πισω βηματα;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η 7 για μένα είναι πιο γρήγορη και ομαλή από την 6. Ακόμα και εκεί που με την 6 μπορεί να είχα κάποια σπασιματακια όπως πχ στην multitask screen όταν τα έκλεινα ολα στην 7 δεν υπαρχουν. Γενικα δεν βλεπω lag σε μικρα πραγματα που στην 6 μπορει να εβλεπα, όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά υπήρχαν.

Η μονη εφαρμογη που μου φαινεται βαρια ειναι η στοκ gallery. Η οποια ομως ειχε ηδη βαρυνει και με την 6 απο τη στιγμη που αλλαξε το ui. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί να την διορθώσει η samsung κάποια στιγμη, έχω βαλει μια παλιότερη έκδοση της HTC στοκ και πάει σφαίρα όπως και η Piktures.

Μπαταρία, μαλλον λίγο πιο κάτω από την 6, είμαι όμως με entertainment mode έχοντας βγάλει μόνο την αύξηση της φωτεινότητας.

Το αποτύπωμα, απλά μεγάλη διαφορά με την 6, είναι αστραπιαίο και πιάνει παντα.

Γενικά ειμαι ικανοποιημενος απο αυτα που βλεπω, ελπιζω και σε περαιτερω βελτιωσεις στη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω οτι η μοναδικη εφαρμογη που δεν ρολαρει σωστα ειναι η γκαλερι.

Κυριως το ζορι φαινεται στο ρολαρισμα των αρχικων φακελων και οχι εντος.

Απ οσο θυμαμε στην 6.0. δεν υπηρχε θεμα .(παραδοξο)

Ενα δευτερο σημειο ειναι μπαταρια που ειναι ελαφρως χειροτερη.

Σε ολα τ αλλα η nougat ειναι εξαιρετικη!!

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα λιγες λεπτομεριες θελω ρε παιδια προσπαθω να στηλω μια φωτο στο Messenger του fb αλλα κατι μ λεει για επικαληψη εφαρμογων κατι τετοιο για να το ρυθμισετε πηγαινεται στις ρυθμισεις εφαρμογων σας εχει τυχει και σας τι στο καλο ειναι αυτο παλι ρε samsung ; Ειμαι με ενημερωση δεκεμβριου 2016 Marshmallow 6.0.1 CY.

Οριστε και αναλυτικα στο προγραμμα:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Καλημερες καποιος να με βοηθησει και μενα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες καποιος να με βοηθησει και μενα ;

 

Θα πας "Ρυθμίσεις > Εφαρμογές", θα πατήσεις επάνω δεξιά και θα επιλέξεις "Ειδική πρόσβαση > εφαρμογές που μπορούν να εμφανιστούν επάνω". Εκεί απενεργοποιείς τις εφαρμογές που προκαλούν το πρόβλημα.

Στο Google θα βρεις πολλές αναφορές. Είναι θέμα android 6+.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες καποιος να με βοηθησει και μενα ;

 

πήγαινε settings - applications - application manager - πάτα πάνω δεξιά = more - επέλεξε apps that can appear on top, στο αποτέλεσμα που θα σου βγάλει βρίσκεται η εφαρμογή που σου δημιουργεί το πρόβλημα, δυστυχώς δεν μπορώ να ξέρω τι εφαρμογές έχεις βάλει άρα θα πρέπει να το βρεις μόνο σου

 

*ψάχνεις στις εφαρμογές που έκανες εσύ εγκατάσταση και όχι τις υπόλοιπες που υπήρχαν ήδη

** η πιο γνωστή εφαρμογή που δημιουργεί το πρόβλημα είναι το clean master

Link to comment
Share on other sites

Θα πας "Ρυθμίσεις > Εφαρμογές", θα πατήσεις επάνω δεξιά και θα επιλέξεις "Ειδική πρόσβαση > εφαρμογές που μπορούν να εμφανιστούν επάνω". Εκεί απενεργοποιείς τις εφαρμογές που προκαλούν το πρόβλημα.

Στο Google θα βρεις πολλές αναφορές. Είναι θέμα android 6+.

Καλημερα μου εμφανιζει αυτα: Οποτε τι επιλεγω:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Αυτο το ειδικη προσβαση δεν το βλεπω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μου εμφανιζει αυτα: Οποτε τι επιλεγω:

 

Αυτο το ειδικη προσβαση δεν το βλεπω.

Τη 2η επιλογή στη 2η εικόνα σου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...