Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχετε κάνει το τελευταίο update της BTU και έχετε το Package Disable Pro, σας κάνει ενεργοποίηση;

Μου λέει να περιμένω για την ενεργοποίηση, αλλά δεν την κάνει ποτέ!

Πιθανόν να θέλει ενημέρωση η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όσοι έχετε κάνει το τελευταίο update της BTU και έχετε το Package Disable Pro, σας κάνει ενεργοποίηση;

Μου λέει να περιμένω για την ενεργοποίηση, αλλά δεν την κάνει ποτέ!

Πιθανόν να θέλει ενημέρωση η εφαρμογή.

Όντως κάνει αυτό που λες. :blink:

Περίεργο γιατί με την αρχική N δουλευε.

Τις εφαρμογές που είχα απενεργοποιήσει, τις έχει κρατήσει απενεργοποιημενες.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώστε αν δείτε κάποια διαφορά προς τα πάνω σε αυτονομία γιατί αυτά που διάβασα στο πρόσφατο battery test του GSMARENA με αποθάρρυναν και παρέμεινα σε MM. To περίεργο είναι επίσης ότι στην Nougat ο Exynos με τον S820 φαίνεται να είναι παρα πολύ κοντά σε αυτονομία, κάτι που δεν συνέβαινε στην ΜΜ όπου ο Exynos είχα κατα πολυ υπεροχή.

Θα συμφωνήσω! Γι'αυτό κι εγώ γύρισα στην ΜΜ γιατί η μπαταρία είναι μερα με την νύχτα. Πιστεύω όμως ότι κάποια στιγμή στα επόμενα uodates θα διορθωθεί η Ν και θα είναι πιο σταθερή η μπαταρία! Το εύχομαι τουλάχιστον...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως κάνει αυτό που λες. :blink:

Περίεργο γιατί με την αρχική N δουλευε.

Τις εφαρμογές που είχα απενεργοποιήσει, τις έχει κρατήσει απενεργοποιημενες.

Εμένα μου ενεργοποιήθηκαν όλες, γι' αυτό μου έκανε εντύπωση!

Επισης και το εξής κουφό!!!

Μετά το update βλέπω φάτσα κάρτα και Facebook!!! Έχω την εντύπωση ότι πριν δε το είχε η BTU......

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει το τελευταίο update της BTU και έχετε το Package Disable Pro, σας κάνει ενεργοποίηση;

Μου λέει να περιμένω για την ενεργοποίηση, αλλά δεν την κάνει ποτέ!

Πιθανόν να θέλει ενημέρωση η εφαρμογή.

 

έχει κλείσει η εφαρμογή, έχει κατέβει μάλιστα και από το playstore! (ban από google)

δυστυχώς φαίνεται ότι το ίδιο θα συμβεί και με τις υπόλοιπες (επιθυμία της samsung εδώ) πχ ez...

Link to comment
Share on other sites

Αυτα να τα βλεπουν καποιες ψυχες, Νικο, που μιλανε για Βιλαριμπα κτλ!

Μπραβο στη Sammy!

 

Η συντριπτική πλειοψηφία δεν έχει πάρει 7 ακόμη. Αυτό δεν το λες και μπράβο Sammy εκτός κι αν είναι σωστή υποστήριξη να τρέχουμε για BTU και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις...... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου φαίνεται ήρθε η ώρα να περάσω την btu, τζάμπα μένω με την ελληνική!

 

Νομίζω πως κάτι ειπώθηκε για Μάρτιο οπότε γιατί να μπαίνεις στον κόπο. Ο καιρός γαρ εγγύς που λέει και ο Λιακο. Εκτός κι αν υπάρχει άφθονος ελεύθερος χρόνος οπότε βοοοοουρ...... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ez disabler pro αφαιρεθηκε..δεν δουλευει πλεον!καταργηστε το οσοι το εχετε και βαλτε το packaze disabler pro!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ενεργοποιήθηκαν όλες, γι' αυτό μου έκανε εντύπωση!

Επισης και το εξής κουφό!!!

Μετά το update βλέπω φάτσα κάρτα και Facebook!!! Έχω την εντύπωση ότι πριν δε το είχε η BTU......

 

Ναι όντως το fb επανενεργοποιήθηκε, τώρα το πρόσεξα & το απενεργοποίησα με τον κλασσικό τρόπο.

Τα υπόλοιπα τα χει κρατήσει. Περίεργα πράγματα. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει το τελευταίο update της BTU και έχετε το Package Disable Pro, σας κάνει ενεργοποίηση;

Μου λέει να περιμένω για την ενεργοποίηση, αλλά δεν την κάνει ποτέ!

Πιθανόν να θέλει ενημέρωση η εφαρμογή.

 

έχει κλείσει η εφαρμογή, έχει κατέβει μάλιστα και από το playstore! (ban από google)

δυστυχώς φαίνεται ότι το ίδιο θα συμβεί και με τις υπόλοιπες (επιθυμία της samsung εδώ) πχ ez...

 

Παιδια το ez disabler pro αφαιρεθηκε..δεν δουλευει πλεον!καταργηστε το οσοι το εχετε και βαλτε το packaze disabler pro!

Μα ούτε αυτό δουλεύει!!:o

Μάλλον, πάνε τα λεφτά μας.....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω μεταχειρισμένο στα 400 περίπου ευρώ που το βρήκα, αλλαγή μπαταριας γίνεται από κάποια αντιπροσωπεία της Samsung? Σε περί που έχει ήδη πέσει πολύ η απόδοση, μιας και είναι ενσωματωμένη... Και πόσο κοστίζει?

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω μεταχειρισμένο στα 400 περίπου ευρώ που το βρήκα, αλλαγή μπαταριας γίνεται από κάποια αντιπροσωπεία της Samsung? Σε περί που έχει ήδη πέσει πολύ η απόδοση, μιας και είναι ενσωματωμένη... Και πόσο κοστίζει?

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο sevice γίνται αλλαγή μπαταρίας. Το κόστος ακριβώς δε το γνωρίζω αλλά θεωρώ ότι είναι γύρω στα 40€.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για το package disabler. Είχα βρει τρόπο να περνάω paid themes περαν όλων των άλλων.

Ελπίζω ότι ο developer θα το συνεχίσει εκτός playstore.

Link to comment
Share on other sites

χεχε, νομιζω οτι λιγο αν εισαι ρεαλιστης και πρακτικος, ετσι θα το στησεις. Δεν χανεις απο πρακτικοτητα, αλλα πετας ο,τι αχρηστο σου εχουν βαλει..

Παντως εγω εχω παθει πλακα, και με αναμονη που ειναι σαφως καλυτερη και με χρηση..

Μηπως πρεπει να ρυθμισετε τις εφαρμογες σε εποπτεια (εκει στη μπαταρια που τις βαζεις σε παρακολουθηση-αδρανεια κτλ? εγω τις εχω βαλει σχεδον ολες να τις κλεινει γιατι δε θελω να δουλευουν οταν δεν τις χρησιμοποιω. Μονο viber Κτλ εχω ανοιχτες γιατι δε θελω να κοβονται..

Πόσες ώρες sot είναι το ιδανικό ή έστω σχετικά ικανοποιητικο?Δηλαδή με μπαταρία να απομένει πχ 10% πόσες ώρες sot δίνει?Και το κινητό στημένο όπως ακριβώς μου είπες σε προηγούμενο ποστ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης από τις εφαρμογές είδα τι μπαταρία έφαγε η καθεμία από την τελευταία φόρτιση. Και βλέπω τις εξής που δεν γνωρίζω καν τι κάνουν να έχουν φάει την περισσότερη μπαταρια...KNOX,Beaming service,Gear vr service και OM Customize....Τι είναι αυτα;;Έφαγαν 8% μπαταρία σύνολο από 100% σε 90% με λίγη χρήση που έκανα το κινητό mail και viber...Τι γίνεται ****το δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες sot είναι το ιδανικό ή έστω σχετικά ικανοποιητικο?Δηλαδή με μπαταρία να απομένει πχ 10% πόσες ώρες sot δίνει?Και το κινητό στημένο όπως ακριβώς μου είπες σε προηγούμενο ποστ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης από τις εφαρμογές είδα τι μπαταρία έφαγε η καθεμία από την τελευταία φόρτιση. Και βλέπω τις εξής που δεν γνωρίζω καν τι κάνουν να έχουν φάει την περισσότερη μπαταρια...KNOX,Beaming service,Gear vr service και OM Customize....Τι είναι αυτα;;Έφαγαν 8% μπαταρία σύνολο από 100% σε 90% με λίγη χρήση που έκανα το κινητό mail και viber...Τι γίνεται ****το δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

 

4 με 5 αλλά μιλάω 3 με 4 ώρες στις 2 μέρες.. Αυτή είναι η χρήση μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για το package disabler. Είχα βρει τρόπο να περνάω paid themes περαν όλων των άλλων.

Ελπίζω ότι ο developer θα το συνεχίσει εκτός playstore.

Αφαιρείς Sim, κάνεις reboot, clear data σε samsung themes, ενεργοποιείς vpn και όταν πας στα θέματα μπορείς να δεις και τα paid

 

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

4 με 5 αλλά μιλάω 3 με 4 ώρες στις 2 μέρες.. Αυτή είναι η χρήση μου.

4 με 5 ωρες;Με μπαταρία 3600;Το iPhone 6s ενός έτους με μπαταρία 1700 μου έβγαζε 7 ώρες χρήση και αναμονή 24 ώρες.. .Ειλικρινά απογοητευτικός ο χρόνος για το s7 edge.

Άρα τζάμπα παραπονιομουν τόσες μέρες και νόμιζα ότι έχω προβληματική μπαταρία...Προφανώς όλα τα edge το ίδιο είναι απλώς εγώ ήμουν μαθημενος αλλιώς.. Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

4 με 5 ωρες;Με μπαταρία 3600;Το iPhone 6s ενός έτους με μπαταρία 1700 μου έβγαζε 7 ώρες χρήση και αναμονή 24 ώρες.. .Ειλικρινά απογοητευτικός ο χρόνος για το s7 edge.

Άρα τζάμπα παραπονιομουν τόσες μέρες και νόμιζα ότι έχω προβληματική μπαταρία...Προφανώς όλα τα edge το ίδιο είναι απλώς εγώ ήμουν μαθημενος αλλιώς.. Κρίμα...

Η χρήση από χρήση διαφέρει, ποια ήταν ακριβώς η χρήση, sot? ομιλία? απλά σκάλισμα?

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες εκτός μπριζας με 90% 4g και υπόλοιπο μπαταρίας 35% έχω τώρα 4:55 sot. Ομιλία κάνα μισάωρο . Nougat περασμένη από πάνω χωρίς καθαρή εγκατάσταση.

 

Ποιο iPhone βγάζει πάνω από 5ωρες sot σε 2 μέρες με 3-4 ώρες ομιλίας όπως ο Νίκος? Την ημέρα 2 φορτίσεις θα θελει

Link to comment
Share on other sites

4 με 5 ωρες;Με μπαταρία 3600;Το iPhone 6s ενός έτους με μπαταρία 1700 μου έβγαζε 7 ώρες χρήση και αναμονή 24 ώρες.. .Ειλικρινά απογοητευτικός ο χρόνος για το s7 edge.

Άρα τζάμπα παραπονιομουν τόσες μέρες και νόμιζα ότι έχω προβληματική μπαταρία...Προφανώς όλα τα edge το ίδιο είναι απλώς εγώ ήμουν μαθημενος αλλιώς.. Κρίμα...

 

Φίλε μου διάβασες τι έγραψα ? Με τη χρήση που κάνω το iPhone δε βγάζει ούτε 2 ώρες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

4 με 5 ωρες;Με μπαταρία 3600;Το iPhone 6s ενός έτους με μπαταρία 1700 μου έβγαζε 7 ώρες χρήση και αναμονή 24 ώρες.. .Ειλικρινά απογοητευτικός ο χρόνος για το s7 edge.

Άρα τζάμπα παραπονιομουν τόσες μέρες και νόμιζα ότι έχω προβληματική μπαταρία...Προφανώς όλα τα edge το ίδιο είναι απλώς εγώ ήμουν μαθημενος αλλιώς.. Κρίμα...

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν είναι συγκρίσιμα μεγέθη οι ώρες χρήσης του iPhone με το android. Οπότε μην απογοητεύεσαι τσάμπα :cool:

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν είναι συγκρίσιμα μεγέθη οι ώρες χρήσης του iPhone με το android. Οπότε μην απογοητεύεσαι τσάμπα :cool:

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο τον τρόπο που γράψει ο φίλος πάντως θα έλεγα να γυρίσει σε apple. Θα είναι καλύτερα με τα 1700..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις sot σε iPhone?

Δε νομίζω.

 

Δεν είναι εξοικειωμένος με τα Android το παιδί κ δεν τα ερμηνεύει σωστά αυτά που λέμε εδώ.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις sot σε iPhone?

Δε νομίζω.

 

Δεν είναι εξοικειωμένος με τα Android το παιδί κ δεν τα ερμηνεύει σωστά αυτά που λέμε εδώ.

Σωστή απάντηση. Δεν δείχνει SOT το iPhone. Εγώ που είμαι με S7 Edge και iPhone 7 (όχι plus), αν κάνω την ίδια χρήση, είμαι περίπου στα ίδια. Μην συγκρίνετε ανόμοια λογισμικά και hardware. Και γενικά μην κολλάμε τόσο στους αριθμούς. Αν μας καλύπτει στις ανάγκες που έχουμε, είναι μία χαρά η συσκευή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση που βγηκε σημερα!μεχρι στιγμης δεν εχω προσεξει καποια αλλαγη

Κι εγώ εκανα άμεσα την τελευταία αναβάθμιση .Επιτελους δουλεύει το secret menu με *#06#

Όσον αφορά την αυτονομία,με κλειστά δεδομένα και wifi με 2G εκτοξεύτηκε στις 72 ώρες αναμονη.Βαζοντας 4G και ανοιχτά δεδομένα η μπαταρια άδειασε σε 10 ώρες την Κυριακή που μας πέρασε...ωστόσο η χρηση ήταν βαρειά.

Ακόμη δεν ειμαι σίγουρος αν όντως υπάρχει όφελος στην κατανάλωση με την 7.0....

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Σορρυ αν παρανόησα κάτι...δεν κατάλαβα ότι ο Νίκος εννοούσε ομιλία...Εγώ μιλάω για σκάλισμα απλό το κινητό και Ίντερνετ wifi...Πχ αυτή τη στιγμή στα 81% η μπαταρία μου δίνει χρόνο λειτουργίας της οθόνης 53 λεπτά....είναι οκ αυτό;;;Χωρίς ομιλία απλά χρήση Ίντερνετ και σκάλισμα..Τώρα όσο για το iPhone θα παραθέσω μια φωτό να μου πείτε αν είναι κάτι παρόμοιο...Και προς Θεού μην φορτώνετε ψάχνομαι ακόμη...Μια βδομάδα έχει που χρησιμοποιώ android...Από το 2010 χρησιμοποιούσα iPhone.

fc1c100b63a05ce6fe3d9daafa67ffc0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...