Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν να περιγραφεις ακριβως οτι κανω παντα στις συσκευες μου! Δυστυχως ομως μετα απο ολα αυτα, και φυσικα με clean install, εγω επιασα max 2,5 ωρες Sot. Απο χθες με την 6.0.1 παλι, εχω πάνω από 2,5 ωρες Sot με υπολοιπο 59%% μπαταρια...ολα ακριβως ιδια στημενα! Και τωρα βλεπω την διαφορα στην εμφανιση, μετα απο 20 μερες με την 7αρα...η 6.0.1 δειχνει "χοντροκομμενη"...

 

Και οι αποδείξεις...

 

d0a1b7dffc2a23785f561f2b5498b15a.jpg

 

9918641a662f6f6f47fcd4eccc4f7032.jpg

 

χεχε, νομιζω οτι λιγο αν εισαι ρεαλιστης και πρακτικος, ετσι θα το στησεις. Δεν χανεις απο πρακτικοτητα, αλλα πετας ο,τι αχρηστο σου εχουν βαλει..

Παντως εγω εχω παθει πλακα, και με αναμονη που ειναι σαφως καλυτερη και με χρηση..

Μηπως πρεπει να ρυθμισετε τις εφαρμογες σε εποπτεια (εκει στη μπαταρια που τις βαζεις σε παρακολουθηση-αδρανεια κτλ? εγω τις εχω βαλει σχεδον ολες να τις κλεινει γιατι δε θελω να δουλευουν οταν δεν τις χρησιμοποιω. Μονο viber Κτλ εχω ανοιχτες γιατι δε θελω να κοβονται..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

οτι να ναι, ο ενας λεει ετσι ,ο αλλος αλλιως :lol: ,τι ισχυει τελικα ;:ninja:

Παιδιά θεωρώ ότι ισχύει αυτό που επιτάσσει η λογική και αυτό που απαντάει η Samsung. Αν η απόδειξη δεν αναγράφει IMEI είναι φυσικό ότι θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί από τον καθένα για αντίστοιχου τύπου συσκευή.

Όποιο κατάστημα προσπαθεί να κάνει πατέντες, με αυτοκόλλητα πάνω στην απόδειξη , χειρόγραφη αναγραφή ή και άλλου τέτοιου απίθανα πράγματα, να σας πονηρεύει.

Από την άλλη, ακόμη και αν δεν υπάρχει απόδειξη αγοράς, θεωρώ ότι η Samsung είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να σου παρέχει την ελάχιστη δυνατή εγγύηση, που είναι 2 χρόνια από την ημερομηνία παραγωγής (και όχι αγοράς αφου δεν υπάρχει απόδειξη). Κάτι που κάνει νομίζω....

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Στην συνομιλια που ειχα ,με ρωτησε 2 φορες αν εχω μηχανογραφημενη αποδειξη (αυτο καταλαβα πιθανον οτι μετραει) μετα οταν ρωτησα για το IMEI ειπε οτι δεν χρειαζεται και οτι το βρισκουν.

 

Εχω κρατησει το screenshot απο τη συνομιλια και αν ποτε χρειαστει.....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

για δωστε μου ενα link να επικοινωνησω και εγω μαζι τους ,να δω τι θα μου πουνε ,αν υπαρχει θεμα θα κανω φασαρια στο μαγαζι απ οπου το αγορασα :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα, πιθανόν θα έχει ξανα-τεθεί το ερώτημα, αγόρασα ένα τζαμάκι κυρτό για την προστασία της οθόνης. Δοκιμάζοντάς το, πρόσεξα ότι η θήκη σιλικόνης που έχω θα το ξηλώσει αν πάω να την περάσω όσο έχει το temper. Τι γίνεται, υπάρχει θήκη που βολεύει για αυτή τη δουλειά, ή κάνουμε πατέντες; Αν έχει συζητηθεί πάλι, ένα link μόνο... Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

για δωστε μου ενα link να επικοινωνησω και εγω μαζι τους ,να δω τι θα μου πουνε ,αν υπαρχει θεμα θα κανω φασαρια στο μαγαζι απ οπου το αγορασα :mad:

 

Λοιπον ,επικοινωνησα μαζι τους ,τελικα ισχυει οτι η αποδειξη πρεπει να ειναι μηχανογραφημενη και να αναγραφει το imei της συσκευης ,αν δεν εχουμε μηχανογραφημενη αποδειξη ή καθολου τοτε η εγγυηση ισχυει απο την στιγμη που εγινε εισαγωγη το τηλεφωνο, το δικο μου πχ εγινε 18/8/16 , το αγορασα πριν κανα μηνα , αρα εχω χασει μισο χρονο εγγυησης ,αυτα λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς μου είπανε και μένα τηλεφωνικά. Μηχανογραφημένη ή χειρόγραφη (ρώτησα συγκεκριμένα) απόδειξη που αναφέρει το ΙΜΕΙ ή αλλιώς με βάση το ΙΜΕΙ που θα δούνε (χωρίς καθόλου απόδειξη) ξεκινάει η εγγύηση με την ημερομηνία εισαγωγής.

 

Άρα μεγάλη προσοχή, να αναφέρεται το ΙΜΕΙ στην απόδειξη και όχι με αυτοκόλλητο (ζητηστε χειρόγραφη απόδειξη, που είναι όλοι αναγκασμένοι να έχουν αντίστοιχο μπλοκακι σέ περίπτωση διακοπής ρεύματος ή βλάβης της ταμειακής/υπολογιστή). Οπότε ακόμα και σε αυτούς που δουλεύουν με ταμειακή (που είναι νόμιμο και σεβαστό), ζητάμε χειρόγραφη (άλλωστε είναι αθεωρητες πια βάση νόμου) και με το ΙΜΕΙ επάνω καθαρογραμμενο!).

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ,επικοινωνησα μαζι τους ,τελικα ισχυει οτι η αποδειξη πρεπει να ειναι μηχανογραφημενη και να αναγραφει το imei της συσκευης ,αν δεν εχουμε μηχανογραφημενη αποδειξη ή καθολου τοτε η εγγυηση ισχυει απο την στιγμη που εγινε εισαγωγη το τηλεφωνο, το δικο μου πχ εγινε 18/8/16 , το αγορασα πριν κανα μηνα , αρα εχω χασει μισο χρονο εγγυησης ,αυτα λοιπον

 

Και γιατί δεν γράφεις το imei κάπου στην απόδειξη ??

Δεν είναι κάτι κακό.. Εάν είναι χειρόγραφη δε θα πουν τίποτα. Αν είναι μηχανογραφημενη γράψε το κάπου και ζήτα να σου βάλουν μια σφραγίδα δίπλα με υπογραφή.. Και τέλος

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αααχχχ δεν με πανε οι δευτερες.Μου εμφανισε η οθονη κατι καθετες γκρι γραμμες σαν σκιες που αναλογα την φωτεινοτητα παχαινουν η λεπταινουν.Σερβις κατευθειαν?Και αν ναι ποιο ειναι το επισημο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα του Ιουνίου, αυστριακό και είναι στο service αυτή τη στιγμή για αλλαγή πλακέτας. Screen freezes και δεν έβγαινε από sleep mode.

 

Το πρώτο samsung που πάω service :D

 

οτι εχω αγορασει samsung ειναι και εγω πρωτη φορα στελνω service απλα ελπιζω να βρουν το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν γράφεις το imei κάπου στην απόδειξη ??

Δεν είναι κάτι κακό.. Εάν είναι χειρόγραφη δε θα πουν τίποτα. Αν είναι μηχανογραφημενη γράψε το κάπου και ζήτα να σου βάλουν μια σφραγίδα δίπλα με υπογραφή.. Και τέλος

 

Το τηλεφωνο θα το παρω απο διπλανο φορουμ σφραγισμενο απο αγγελια και δεν ειναι ευκολη διαδικασια ...Επαρχια εγω ..Αθηνα ο πωλητης!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ,επικοινωνησα μαζι τους ,τελικα ισχυει οτι η αποδειξη πρεπει να ειναι μηχανογραφημενη και να αναγραφει το imei της συσκευης ,αν δεν εχουμε μηχανογραφημενη αποδειξη ή καθολου τοτε η εγγυηση ισχυει απο την στιγμη που εγινε εισαγωγη το τηλεφωνο, το δικο μου πχ εγινε 18/8/16 , το αγορασα πριν κανα μηνα , αρα εχω χασει μισο χρονο εγγυησης ,αυτα λοιπον

 

Μετα απο την επικοινωνια που ειχα με την samsung επικοινωνησα με το καταστημα που εγινε η αγορα ,μου στειλαν με email και μηχανογραφημενα την αποδειξη αλλα δεν εχει καποια σφραγιδα ή υπογραφη πανω,λετε να ειναι ακυρη; γραφει τα παντα ομως απο αφμ κλπ κλπ ,imei, το ποσό και το πότε εγινε η αγορα

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το σπαμ αλλα μπορειτε να μου πειτα ποιο ειναι το επισημο σερβις της σαμσουνγκ?εχω βρει πολλα.Αλλα το επισημο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες στο εικονίδιο σύνδεσης του wifi μου βγάζει και ένα θαυμαστικό, ενώ συνδέεται αλλά με χαμηλή ταχύτητα το θαυμαστικό μένει
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο θα το παρω απο διπλανο φορουμ σφραγισμενο απο αγγελια και δεν ειναι ευκολη διαδικασια ...Επαρχια εγω ..Αθηνα ο πωλητης!

 

Εγώ θα ζητούσα να μου κάνει τη χάρη να το πάει ή θα έπαιρνα τηλ στο συγκεκριμένο κατάστημα να στείλω την απόδειξη να την φτιάξουν και πάλι πίσω..αν έχεις κάποιον δικό σου στην Αθήνα Με ταχυδρομείο δε θα πληρώσεις τίποτα σχεδόν αλλιώς παράτα το

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες στο εικονίδιο σύνδεσης του wifi μου βγάζει και ένα θαυμαστικό, ενώ συνδέεται αλλά με χαμηλή ταχύτητα το θαυμαστικό μένει

Αυτό συμβαίνει σε ένα συγκεκριμένο δίκτυο ή σε όλα που συνδέεσαι;

Αν είναι σε συγκεκριμένο, φταίει η σύνδεση. Κάνε μια επανεκκίνηση του ρούτερ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

τα ποιο κοντινα σε εσενα ειναι θεσσαλονικη 1)MICROTECH

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

 

Διεύθυνση :

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 22, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Τηλέφωνο :

2310557061 2)ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ Σ. ΜΙΧΑΗΛ

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

 

Διεύθυνση :

Κ. ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ 54

Τηλέφωνο :

2310500277 3)MY SERVICE-ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ Θ. & ΣΙΑ Ο.Ε.

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

 

Διεύθυνση :

ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΒΑΣΙΛΙΣΣΗΣ ΟΛΓΑΣ 140

Τηλέφωνο :

2310403303 ΤΟ 1 ειναι 1hourService

Link to comment
Share on other sites

Αααχχχ δεν με πανε οι δευτερες.Μου εμφανισε η οθονη κατι καθετες γκρι γραμμες σαν σκιες που αναλογα την φωτεινοτητα παχαινουν η λεπταινουν.Σερβις κατευθειαν?Και αν ναι ποιο ειναι το επισημο?

Αλλαγή οθόνης.. το ίδιο είχα κι εγώ αλλά ήταν οριζόντιες οι γραμμές σε εμένα..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή οθόνης.. το ίδιο είχα κι εγώ αλλά ήταν οριζόντιες οι γραμμές σε εμένα..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι ημερομηνια παραγωγης ειναι φιλε μου;

 

 

Ειναι σκιες που αν βαλεις τερμα την φωτεινοτητα στο αυτοματο χανοντε.Μετα απο λιγο που κοιταξα στο νετ λενε οτι ειναι Bug της καρτας γραφικων και ολοι πηγαν για αντικατασταση συσκευης και με αλλαγη οθονης δεν φτιαχνει.Οταν σου αλλαξαν οθονη μετα ηταν κομπλε?Ειχες ακομα την αδιαβροχοποιηση?Πως βλεπω τι ημερομηνια παραγωγης ειναι?Πηρα τηλ στην samsung hellas εκεινοι μου ειπαν 2-3 λυσεις και επελεξα να παρω τηλ την smartec να το κανονισω να το στειλω κτλ.Για πιο αμμεσα κυριως.Πηρα 4:15 στην smartec εφαγα 6-7 ακυρα θα παρω αυριο το πρωι τηλ.Ειναι απο Γερμανο το δικο μου αγορασμενο ελληνικο.Ελπιζω να μην εχω κανενα θεμα και να εξελιχθουν ολα ομαλα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Έχω Βιετνάμ συσκευή και είχα αλλάξει ρομ csc σε γερμανικό ποτε λέτε να πάρω νουγκατ σε κάνα 5μηνο η τώρα;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το phone info δες τι manufacture date βγαζει.

 

7.4.2016.παιζει ρολο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...