Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 απο fastcardtech


bambis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το δικό μου είναι refurbished 101%

Απο που το καταλαβες; για δωσε λιγες πληροφοριες να καταλαβουν και οι υποφηφιοι αγοραστες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι κινεζοι ειναι πονηροι. Δε χαριζουν. Ωστοσο το deal συχνα παραμενει καλο.

Το συγκεκριμένο όχι, να ήταν 170-180 ναι

Έχω ήδη ζητήσει το 40% πίσω.

 

Τουλάχιστον δουλεύει?

Αν δουλεύει, πάει στα κομάτια.

Πως το κατάλαβες?

Phone info for samsung

και καπάκι τηλ στην sammy.

Δουλεύει αν κι έχω σήμερα το ίδιο θέμα με την μπαταρία όπως κι εσύ.

Επίσης σήμερα είδα ότι έχω οδηγίες χρήσης για LG :P

Link to comment
Share on other sites

Mόνο του Βασίλη του στέλνουν τα καλά!!! :lol: :lol: :lol:

 

Το phone info samsung τι σου έδειχνε, γιατί εμένα μια χαρά τα δειχνει όλα, συν του ότι δείχνει ότι έχω το Note 5 πια και όχι το 4, μετά που έβαλα τη ρομ που έγραψε ο Βασίλης....:lol: :lol: :lol:

 

Το 40% τι να το κάνεις πίσω, άμα έχεις μια συσκευή που δε δουλεύει, δεν τον κατάλαβα τον συλλογισμό σου....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο όχι, να ήταν 170-180 ναι

Έχω ήδη ζητήσει το 40% πίσω.

 

 

Phone info for samsung

και καπάκι τηλ στην sammy.

Δουλεύει αν κι έχω σήμερα το ίδιο θέμα με την μπαταρία όπως κι εσύ.

Επίσης σήμερα είδα ότι έχω οδηγίες χρήσης για LG :P

Πως το εκανες αυτο με το να ζητησης πισω το 40% γιατι με ενδιαφερει και εμενα; και το δικο μου ειναι μεταχειρο. Απο το paypal; και πως;

Link to comment
Share on other sites

Mόνο του Βασίλη του στέλνουν τα καλά!!! :lol: :lol: :lol:

 

Το phone info samsung τι σου έδειχνε, γιατί εμένα μια χαρά τα δειχνει όλα, συν του ότι δείχνει ότι έχω το Note 5 πια και όχι το 4, μετά που έβαλα τη ρομ που έγραψε ο Βασίλης....:lol: :lol: :lol:

 

Το 40% τι να το κάνεις πίσω, άμα έχεις μια συσκευή που δε δουλεύει, δεν τον κατάλαβα τον συλλογισμό σου....:confused:

 

Knox 0x1 , invalid imei και refurbished status

Η συσκευή δουλεύει κανονικά αλλά είχα ενημερώσει πριν το αγοράσω ότι δεν θέλω να πάρω εαν είναι refurbished και μου είπαν ότι είναι brand new. Τι δεν κατάλαβες στο ότι ζητάω το 40% πίσω αφού δεν παρέλαβα αυτό που μου είπαν;

 

Πως το εκανες αυτο με το να ζητησης πισω το 40% γιατι με ενδιαφερει και εμενα; και το δικο μου ειναι μεταχειρο. Απο το paypal; και πως;

Video με το unboxing και dispute στο paypal για παραλαβή κινητού διαφορετικό απο αυτό που λένε ότι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα γιατί να ζητήσεις 40% και όχι full refund και να τους στειλεις τη συσκευή πίσω.

Αφού με το πρόβλημα που χει η μπαταρία, που μπορεί να μην είναι της μπαταρίας, αλλά να φταίει η συσκευή, πως θα τη λειτουργήσεις? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα γιατί να ζητήσεις 40% και όχι full refund και να τους στειλεις τη συσκευή πίσω.

Αφού με το πρόβλημα που χει η μπαταρία, που μπορεί να μην είναι της μπαταρίας, αλλά να φταίει η συσκευή, πως θα τη λειτουργήσεις? :blink:

 

Γιατί περιμένω ήδη έναν μήνα χωρίς συσκευή και δεν διατίθεμαι να περιμένω ακόμα έναν για να πάρω άλλη συσκευή.

Σου είπα ότι μου έκανε το ίδιο θέμα, όχι ότι συνεχίστηκε. Η συσκευή λειτουργεί πλέον τέλεια αλλά.... δεν είναι brand new.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο όχι, να ήταν 170-180 ναι

Έχω ήδη ζητήσει το 40% πίσω.

 

Πληροφοριακά εμένα για το lg παραδέχτηκαν ότι δεν ήταν καινούργιο και δεν δεχόντουσαν να δώσουν πίσω πάνω από το 11% των χρημάτων που πλήρωσα. Το δέχτηκα γιατί δεν είχα χρόνο και διάθεση να ασχοληθώ περισσότερο και γενικά είχα ξενερώσει. Η εναλλακτική ήταν να συνεχίσω σε claim. Λογικά θα το κέρδιζα αλλά θα έπρεπε να επιστρέψω συσκευή πίσω και τα χρήματα θα τα έπαιρνα αν παραλάμβαναν... και δεν είχα διαβάσει και τα καλυτερα για άτομα που είχαν επιστρέψει συσκευές. Νομίζω Επίσης ότι δεν γίνεται να βγάλει απόφαση για partial refund το PayPal, οπότε να το έχεις υπόψιν Αυτό.

Από την εμπειρία μου θα σου έλεγα να πας για full refund και επιστροφή συσκευής αν έχει το χρόνο και τη διάθεση να ασχοληθείς. Και πάντα να μιλάς μέσω PayPal. Μέσω email από ένα σημείο και μετά δεν απαντούσαν καν.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά εμένα για το lg παραδέχτηκαν ότι δεν ήταν καινούργιο και δεν δεχόντουσαν να δώσουν πίσω πάνω από το 11% των χρημάτων που πλήρωσα. Το δέχτηκα γιατί δεν είχα χρόνο και διάθεση να ασχοληθώ περισσότερο και γενικά είχα ξενερώσει. Η εναλλακτική ήταν να συνεχίσω σε claim. Λογικά θα το κέρδιζα αλλά θα έπρεπε να επιστρέψω συσκευή πίσω και τα χρήματα θα τα έπαιρνα αν παραλάμβαναν... και δεν είχα διαβάσει και τα καλυτερα για άτομα που είχαν επιστρέψει συσκευές. Νομίζω Επίσης ότι δεν γίνεται να βγάλει απόφαση για partial refund το PayPal, οπότε να το έχεις υπόψιν Αυτό.

Από την εμπειρία μου θα σου έλεγα να πας για full refund και επιστροφή συσκευής αν έχει το χρόνο και τη διάθεση να ασχοληθείς. Και πάντα να μιλάς μέσω PayPal. Μέσω email από ένα σημείο και μετά δεν απαντούσαν καν.

 

Έχω ξαναπάρει partial refund από το paypal απ'το banggood ( με απόφαση του paypal γιατί το bang δεν το δεχόταν κι ας ήρθε σπασμένη η μισή παραγγελία μου )

Για full δεν με συμφέρει γιατί θα πρέπει να παραμείνω χωρίς συσκευή, το δοκιμάζω και βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναπάρει partial refund από το paypal απ'το banggood ( με απόφαση του paypal γιατί το bang δεν το δεχόταν κι ας ήρθε σπασμένη η μισή παραγγελία μου )

Για full δεν με συμφέρει γιατί θα πρέπει να παραμείνω χωρίς συσκευή, το δοκιμάζω και βλέπω.

 

Τότε ok, αυτό είναι πολύ καλό. Πήγαινέ το μέχρι τέλους. Επίσης παρακολούθησε συχνά τη σελίδα του προϊόντος. Υπάρχει περίπτωση να βάλουν στη σελίδα ότι είναι refurbished. Αν και θα σου πρότεινα ακόμα μια φορά να πας για full refund, όλο και κάποιο παλιό κινητό θα έχεις να την περάσεις για λίγο καιρό.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τότε ok, αυτό είναι πολύ καλό. Πήγαινέ το μέχρι τέλους. Επίσης παρακολούθησε συχνά τη σελίδα του προϊόντος. Υπάρχει περίπτωση να βάλουν στη σελίδα ότι είναι refurbished. Αν και θα σου πρότεινα ακόμα μια φορά να πας για full refund, όλο και κάποιο παλιό κινητό θα έχεις να την περάσεις για λίγο καιρό.

 

Έχω βγάλει φωτογραφίες και βίντεο με την σελίδα εξ'αρχης :D

και τα emails που ρωτούσα πριν αγοράσω αν είναι καινούργιο κτλπ, τους είχα πει αν δεν είναι δεν θα αγοράσω αυτό αλλά κάποιο άλλο κτλπ.

Να σαι καλά, για να δούμε τι θα δούμε μιάς και γενικώς δεν με χαλάει η συσκευή μωρέ γιατί λειτουργεί τέλεια, απλά είναι το ****το που δεν το είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βγάλει φωτογραφίες και βίντεο με την σελίδα εξ'αρχης :D

και τα emails που ρωτούσα πριν αγοράσω αν είναι καινούργιο κτλπ, τους είχα πει αν δεν είναι δεν θα αγοράσω αυτό αλλά κάποιο άλλο κτλπ.

Να σαι καλά, για να δούμε τι θα δούμε μιάς και γενικώς δεν με χαλάει η συσκευή μωρέ γιατί λειτουργεί τέλεια, απλά είναι το ****το που δεν το είπαν.

 

Και εμένα αυτό με είχε χαλάσει, που δεν το είχαν πει, είναι το γ@μwτο που λες και εσυ. Εγώ πάντως το μετάνιωσα, έπρεπε να το στείλω πίσω. Τη συσκευή την έχω παροπλισει τις τελευταίες μέρες προς το παρόν...ψάχνω για την καινούργια...

Καλό κουράγιο και καλή τύχη.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν πάντως κάποιος από εσάς δεν θέλει το νοτελι του αλλά τουλάχιστον να είναι σε λειτουργική κατάσταση καλή το συζητώ

Ο demakhs δεν το θέλει απ'ότι ξέρω.

Αν είναι στην ίδια κατάσταση με το δικό μου είναι σαν καινούργιο εξωτερικά και εσωτερικά

 

Και εμένα αυτό με είχε χαλάσει, που δεν το είχαν πει, είναι το γ@μwτο που λες και εσυ. Εγώ πάντως το μετάνιωσα, έπρεπε να το στείλω πίσω. Τη συσκευή την έχω παροπλισει τις τελευταίες μέρες προς το παρόν...ψάχνω για την καινούργια...

Καλό κουράγιο και καλή τύχη.

Αφου λειτουργεί προσωπικά δεν έχω πρόβλημα όλα οκ μιας και στην Ελλάδα σε τέτοια τιμή δεν το βρίσκω ούτε σακατεμένο :p αυτό το γ@μwτο είναι που σε τρώει

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα note 4 από fct και δυστυχώς δε δουλεύει το gps, κατά τα άλλα είναι super. Επικοινώνησα και περιμένω...
Link to comment
Share on other sites

Είναι από την ίδια ελαττωματική παρτίδα που στείλαν σε όλους....:cry:

Αφού δεν έχεις πρόβλημα και με τη μπαταρία είσαι από τους τυχερούς.

Αν συμβιβάζεσαι και ζεις χωρίς το GPS, η συσκευή είναι ολοκαίνουργια....;)

Link to comment
Share on other sites

Ποσα πληρωσατε για το note 4;

Τελικα μηπως ειναι καλυτερα μεταχειρα απο Ελλαδα;Θα στοιχησει 100€ παραπανω αλλα θα εχει εγγυηση κανα χρονο και θα δουλευουν τα παντα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως ακυρωνω μια παραγγελια? Εχουν παρει τα λεφτα,αλλα δεν το εχουν στειλει να παω μεσω paypal η fct?
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης εχουμε και λεμε: ακυρωση παραγγελιας, ελατωματικα κινητα, μεταχειρισμενα κινητα, και δεν ξερω τι αλλο ακομα. Ωραια εμπειρια το fct......
Link to comment
Share on other sites

To g2 που μου ήρθε ηταν οκ εκτος οτι ειχε γρατζουνιες. Η ακυρωση αφορα το lg optimus g που τελικα δεν μου αρεσει, οποτε δεν εχω καποιο προβλημα με το fct.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρισκάρετε και δίνετε τα χρήματα σας εφόσον το κινητό που σας στέλνουν είναι σίγουρο ότι κάπου θα έχει θέμα?

 

:geek::geek:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε σίγουρο δεν είναι. Απλά υπάρχει ρίσκο που όπως βλέπω φτάνει σε ενα 20 με 30%. Εγω προσωπικά παρέλαβα μια πολύ καλή συσκευή (βέβαια δεν ηταν σφραγισμένη η συσκευασία) στα 2/3 της τιμής σε σχέση με τους υπολοιπους κινέζους.
Link to comment
Share on other sites

οταν φωναζα για το fast:worry: δεν μ ακουγατε τα παλικαρια ειναι απατεωνες

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω καταλήξει πόσο ακριβές είναι αυτό.

Στα e-mails απάντησαν αμέσως σήμερα με οδηγίες, πριν καν λήξει η γιορτή τους και καταλήξανε πως αν δε διορθώνονται τα προβλήματα που έχω, να το στείλω πίσω.

Το κομμάτι του full refund δεν έχω διευκρινίσει ακόμα, αλλά εκεί μπαίνει (ελπίζω) και το Paypal στη μέση.

Η συσκευή δεν ήταν refurbished ούτε μεταχειρισμένη...ήταν ολοκαίνουρια.

Τώρα να έχουν παραλάβει εν γνώση τους ελαττωματική παρτίδα, να το ξέρουν και να την πουλάνε ελαφρά την καρδία?

Όλα πιθανά είναι.....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...