Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 απο fastcardtech


bambis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α δλδ επελεξες χρώμα, φορτιστή ευρωπαϊκό και τα αλλά προεπιλεγμένα τα άφησες οπως ήταν??

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δλδ αν δεν τις επιλεξω τις default επιλογές τους (γτ είναι έξτρα χρέωση) δεν θα έχει προεγκατεστημένο το playstore??

Εσύ τις άφησες τις προεπιλεγμένες??

 

Τα άλλα τα ξε-τικάρεις για να μην χρεωθείς άδικα.

Επιλέγεις μόνο χρώμα και ευρωπαικό φορτιστή ή σε άλλες συσκευές και την έκδοση εαν υπάρχουν διαφορετικές ( άφησε και σημείωμα για τον φορτιστή γιατί 3 φορές ξέχασαν να μου τον βάλουν και μου έστειλαν τώρα 5 μαζί )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παράγγειλα το s6 edge μόλις τώρα... Κ ο Θεός βοηθός! :)

Ο πρώτος που παραγγελνω την συγκεκριμένη συσκευή??

:)

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το θέμα να μετονομαστεί σε:

"αφού το fastcardtech, τελικά, στέλνει ελαττωματικα-πειραγμενα κινητά :cry:, ήρθε η ωρα να γευτουμε και την ποιότητα της after sale υποστήριξης (γιατι την pre sale τη ζησαμε στο πετσι μας :w00t:) και ποσο γρήγορα μπορούμε (ν)α(ν) συνεννοηθούμε μέχρι να μας κάνουν refund!! :X"

 

Αύριο, που λογικά παραλαμβανω, μπαίνω και γω στο club...:worry:

 

@adversus, λες, αν του ψιθυρισω στα Κινέζικα και μου απαντησει, να αρχίσω τα....Γαλλικά?

:lol: :rotfl: :lol:

Link to comment
Share on other sites

@adversus, λες, αν του ψιθυρισω στα Κινέζικα και μου απαντησει, να αρχίσω τα....Γαλλικά?

:lol: :rotfl: :lol:

 

Πρόσεχε μην σου μιλήσει ελληνικά μετά και χειροτερέψει η κατάσταση.. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα, θα του περάσω την παρασκευή custom rom.

Θήκη αυτή που είχα βάλει στο θέμα της συσκευής, μία Hybrid Armor

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα, θα του περάσω την παρασκευή custom rom.

Θήκη αυτή που είχα βάλει στο θέμα της συσκευής, μία Hybrid Armor

 

Τελικα ειναι ολοκαινουριο περα απο το οτι ειναι original δεν μας ειπες?

Link to comment
Share on other sites

Εδω βρε εγω το πειραματοζωοοο:lol:

Root-twrp recovery-rom και απο χθες βραδυ εχω ενα Note 5 με λιγο edge σε 5,7 ιντσες :)

Το τηλεφωνο εγινε πραγματικα απιστευτο με την παραπανω rom, αυτην εδω δλδ http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/kyubi-rom-port-n5-n910f-coj3-v5-t3254964/post63960172#post63960172

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδω βρε εγω το πειραματοζωοοο:lol:

Root-twrp recovery-rom και απο χθες βραδυ εχω ενα Note 5 με λιγο edge σε 5,7 ιντσες :)

Το τηλεφωνο εγινε πραγματικα απιστευτο με την παραπανω rom, αυτην εδω δλδ http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/kyubi-rom-port-n5-n910f-coj3-v5-t3254964/post63960172#post63960172

 

Note 5 με λιγο edge?????:lol:

Link to comment
Share on other sites

Note 5 με λιγο edge?????:lol:

Αμε τι σου φαινεται γελοιο? Δουλευει κανονικα με χαδι>>εμφανιζεται η ιδια μπαρα συντομευσεων που υπαρχει στο s6edge+

 

έεεετσι...δώσε ελπίδα στο λαό σου!!!!

Παρελαβε εσυ και θα σε φτιαξω εγω κιμα να φανε κεφτεδακια οι μαιμουδες μας:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκινήσει τα ΝΤΑΟΥΛΟΟΥΝΤΙΑΣΜΑΤΑ και τη μελέτη!!!

 

Root ( http://forum.xda-developers.com/note-4/orig-development/sm-n910-cf-auto-root-t2897428 ) και Recovery

( http://teamw.in/twrp_view_all_devices ) από το θέμα της συσκευής στο myphone?

 

ή Root από κει και Bootloader ( https://mega.nz/#!2ddSxKKD!MWa6fXWA7nP4jYlUF1QvHWTlP7uF1xG5bOmST84CBqQ ) από τη σελίδα που έδωσες?

 

Άλλο είναι το Twrp, άλλο το Cwm και άλλο το bootloader ή τα πρώτα δύο είναι bootloader και το twrp είναι η εξέλιξη του Cwm όπως το καταλαβαίνω (πάνε πολλά χρόνια που σκάλιζα το HD2)?

 

Για modem και kernel που βλέπω είναι νωρίς ακόμα να ρωτήσω....ας αρχίσω με τα βασικά.

 

Έχω μεγαλώσει πολύ για τέτοια κόλπα εγώ τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Αμε τι σου φαινεται γελοιο? Δουλευει κανονικα με χαδι>>εμφανιζεται η ιδια μπαρα συντομευσεων που υπαρχει στο s6edge+

Δεν το ηξερα. Γελασα οπως το εγραψες. :)

 

Το παλικαρι που παρηγγειλε το s6 edge ποσο το βρηκε; 376? To απλο στα 314 το βλεπω. Μπαα μονο το νοτελι λεει αντε και το lg g4. Τι λετε και εσεις;

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, αυτά τα δύο είναι τα "λαβράκια"...;)

Άντε να κοιτούσες και το Galaxy s5 στα 180 για πιο "φθηνά".

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, αυτά τα δύο είναι τα "λαβράκια"...;)

Άντε να κοιτούσες και το Galaxy s5 στα 180 για πιο "φθηνά".

Και τα HTC M8 & M9 αξιζουν καργα (τα εχω παρει και αυτα) μην βαρατε..:p

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Τρεχάτε Χριστιανοί (και μη)...γύρω στα 260 έχει το original ολοκαίνουριο νοτελι στο fct...:D

Μόλις παρέλαβα και δυστυχως, μου περίσσεψαν και τόσα τσαμπιά μπανάνες! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τρεχάτε Χριστιανοί (και μη)...γύρω στα 260 έχει το original ολοκαίνουριο νοτελι στο fct...:D

Μόλις παρέλαβα και δυστυχως, μου περίσσεψαν και τόσα τσαμπιά μπανάνες! :lol:

 

Oυτε refubrished ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Τρεχάτε Χριστιανοί (και μη)...γύρω στα 260 έχει το original ολοκαίνουριο νοτελι στο fct...:D

Μόλις παρέλαβα και δυστυχως, μου περίσσεψαν και τόσα τσαμπιά μπανάνες! :lol:

 

Οι μπανάνες είναι οριτζιναλ ή τίποτα μασημένες απο μαιμουδες;;

 

Καλοριζικοοο!!

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα f500.Το κουτι εγραφε g4 dual-LTE και δεν ηταν σφραγισμενο. Ο φορτιστης ειχε κατι ψιλογρατσουνιες αν τον παρατηρουσες προσεκτικα και δεν καταφερε να φορτισει πληρως τη συσκευη σε διαστημα μερικων ωρων παρολο που ειναι 1.8Α. Χρησιμοποιησα τελικα ενα samsung 1A που φορτιζε πολυ πιο γρηγορα. Εμφανη φθορα υπαρχει στον αισθητηρα laser και πολυ ελαχιστη στο φακο της καμερας εξωτερικα ενω τα ρυθμιστικα εντασης εχουν ενα μικρο τζογο. Δε γνωριζω αν συμβαινει γενικα σε ολα τα καινουρια g4. Η ρομ φαινεται να ειναι καποιου παροχου γιατι κατα την εκκινηση εμφανιζει ενα λογοτυπο U+ ενω υπαρχουν και καμποσες σχετικες εφαρμογες εγκατεστημενες. Κατα τα άλλα ειναι αψογο και δειχνει καινουριο.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα f500.Το κουτι εγραφε g4 dual-LTE και δεν ηταν σφραγισμενο. Ο φορτιστης ειχε κατι ψιλογρατσουνιες αν τον παρατηρουσες προσεκτικα και δεν καταφερε να φορτισει πληρως τη συσκευη σε διαστημα μερικων ωρων παρολο που ειναι 1.8Α. Χρησιμοποιησα τελικα ενα samsung 1A που φορτιζε πολυ πιο γρηγορα. Εμφανη φθορα υπαρχει στον αισθητηρα laser και πολυ ελαχιστη στο φακο της καμερας εξωτερικα ενω τα ρυθμιστικα εντασης εχουν ενα μικρο τζογο. Δε γνωριζω αν συμβαινει γενικα σε ολα τα καινουρια g4. Η ρομ φαινεται να ειναι καποιου παροχου γιατι κατα την εκκινηση εμφανιζει ενα λογοτυπο U+ ενω υπαρχουν και καμποσες σχετικες εφαρμογες εγκατεστημενες. Κατα τα άλλα ειναι αψογο και δειχνει καινουριο.

Join the club... New=(used) phones from fct. η καινουργεια ορολογεια της λεξης "καινουργειο τηλ" απο το αγαπημενο μας κινεζομαγαζακι της απατεωνειας....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...