Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 απο fastcardtech


bambis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευή δεν ήταν refurbished ούτε μεταχειρισμένη...ήταν ολοκαίνουρια.

Τώρα να έχουν παραλάβει εν γνώση τους ελαττωματική παρτίδα, να το ξέρουν και να την πουλάνε ελαφρά την καρδία?

Όλα πιθανά είναι.....:blink:

 

Δεν ήταν ολοκαίνουργια, τσέκαρε την ημερομηνία κατασκευής και θα δεις.

Συσκευή του 14 ολοκαίνουργια δεν γίνεται να είναι.

+ ότι ήρθε με knox 0x1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το knox ήταν 0x1 γιατί το ξεκλείδωσαν για παγκόσμια χρήση. ..;)

 

Ναι, κολοκύθια με ρίγανη.

Ευρωπαικό μοντέλο είναι και προορίζεται για την ευρώπη, όταν πουλάς καινούργιο το δίνεις με την μαμα ρομ δεν του περνάς ρομ εσύ.

Πουλάνε και κινέζικα μοντέλα και αμερικάνικα και δεν τα ξεκλειδώνουν για παγκόσμια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.σε ευρωπαικό μοντέλο όπως το F δεν υπάρχει κανένας λόγος για flash..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Στο dispute paypal πως προσθετω φωτο ή unboxing γιατι μονο για μυνημα βρισκω? (Offtopic) sorry...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Στο dispute paypal πως προσθετω φωτο ή unboxing γιατι μονο για μυνημα βρισκω? (Offtopic) sorry...

 

Πρέπει να φτάσεις στο σημείο που στα ζητάει το paypal, σου βγάζει ένα ''respond''

Link to comment
Share on other sites

Θα σου στείλουν αργότερα ειδοποίηση να τους επισυνάψεις ντοκουμέντα, αφού το dispute γίνει claim, αφού το Paypal κλείσει προσωρινά την υπόθεση, αφού κάνεις appeal να ξανανοίξει, αφού σου προτείνει partial refund 20$ το fct, αφού κάνεις .......ουφφφφφφφφ, κουράστηκα :lol: :lol:........deny και ξανανοίξει την προσωρινά κλεισμένη υπόθεση το Paypal, οπότε και θα εξετάσουν την υπόθεση "εις βάθος"!!! :blink:

Άραξε, χαλάρωσε και απόλαυσέ το...;)...γιατί θα τραβήξει σε μάκρος η ιστορία!!

Link to comment
Share on other sites

πωω με φτιαξατε πρωινιατικα..

 

και περιμενω κιενα note 3 απο κει

 

και ειναι για φιλο και θα με πρηξει αν εχει θεματα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ελα και πάμε γερά για να αποκτήσει το θέμα άλλες 16.000 εμφανίσεις!! :lol: :lol: :lol:

 

Το κατάστημα προσφέρει απλόχερα 20$ partial refund και πολλά μας είναι...:blink:

 

Το θέμα είναι να μην "τα παίρνει"κανένας υπάλληλος του Paypal από δαύτους και βρεθούμε προ νέων εκπλήξεων....:X

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε οσοι εχετε εμπειρια με το site; Να συννενοηθω μαζι τους ή κατευθειαν paypal;

 

Αν βρίσκεσε στην Κίνα και ξέρεις κινέζικα, μαζί τους.

Αλλιώς paypal.

Αυτοί με τα αγγλικά που ξέρουν θα σου σπάσουν τα νεύρα, χειρότερα κι από Έλληνα που δεν ξέρει αγγλικά και προσπαθεί να κάνει καμάκι σε τουρίστρια :rolleyes:

Άσε που το μόνο που σου λένε είναι το refund των 20$ να αγοράσεις τσίχλες.

 

Edit: εγώ σήμερα αγόρασα καινούργια μπαταρία και το κινητό είναι μία χαρά πλέον.

Αλλά την υπόθεση θα την συνεχίσω μόνο και μόνο για το γ@μωτο.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Οχι, ψαχνομαι πως γινεται. Επικοινωνησα μαζι τους και ισχυριζονται οτι ειναι καινουργιο. Τι αλλο θα ελεγαν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελα και πάμε γερά για να αποκτήσει το θέμα άλλες 16.000 εμφανίσεις!! :lol: :lol: :lol:

 

Το κατάστημα προσφέρει απλόχερα 20$ partial refund και πολλά μας είναι...:blink:

 

Το θέμα είναι να μην "τα παίρνει"κανένας υπάλληλος του Paypal από δαύτους και βρεθούμε προ νέων εκπλήξεων....:X

Γιατι μονο 20$ refund για ενα κινητο που κοστιζει 200$ καινουργιο και στο πουλανε μεταχειρο; Λιγα δεν ειναι; το ποσο αυτο το αποφασιζει το paypal ή το fct?

Ξεκινησες το dispute ηδη? Το καταστημα τι σου ειπε?
Link to comment
Share on other sites

Η εξέλιξη της υπόθεσης είναι αναλυτικά γραμμένη στο μήνυμα #333.

 

To μόνο που δε ξέρω είναι τι θα αποφασίσει το Paypal στο τέλος.

 

Το παιχνίδι λοιπόν έχει τις εξής κουρτίνες:

1) τα παίρνει από το fct ο υπάλληλος του Paypal που θα απαντήσει, τα 20$ που θα παιρνες πίσω αλλά πλέον δε θα πάρεις, γιατί ήθελες να κάνεις το μάγκα και να πατήσεις deny και το deal που σου πρότεινε το fct, θα ήταν το μεγαλύτερο κέρδος που θα είχες....:lol:

2) δεν τα παίρνει ο υπάλληλος γιατί το Paypal είναι σοβαρή εταιρεία, στέλνεις ντοκουμέντα, τα εξετάζουν, λαβαίνουν υπόψη τους ότι σκούζουν και άλλοι 20 για το ίδιο ακριβώς θέμα με το συγκεκριμένο μαγαζί και εισπράττεις πίσω τα λεφτουδάκια σου σε κανα διμηνο-τρίμηνο, αφού τους στείλεις πίσω το πακέτο.

3) είσαι καλό παιδί και παίρνεις τα 20$ που σου προσφέρει το fct

4) ΖΟΝΚ

 

Κοίτα να μη σου τύχει η κουρτίνα 4....:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κουρτίνα νούμερο 5

Παίρνεις τηλέφωνο και τους εξηγείς τι έγινε και τους ενημερώνεις ότι εαν αποφασισούν να μην σου δώσουν τα λεφτά πίσω θα τους καταγγείλεις μιας και θα παραβιάσουν την προστασία του αγοραστή που έχουν. ( το να αγοράζεις καινούργιο και να σου έρχετε μεταχειρισμένο είναι μέσα )

Και στο πι και φι έρχεται email με λινκ να στείλεις όλες τις αποδείξεις σου, σε 1-2 ημέρες έχει τελειώσει το case.

Link to comment
Share on other sites

Καλή υπομονή σε όσους την χρειαστούν. Κρίμα γιατί ήμουν έτοιμος να αγοράσω από το fct Πάντως σε επικοινωνία που είχα μαζί τους (μέσω chat), για κάποια κινητά που με ενδιέφεραν(note4,lg g4,lg g3, samsung s5) μου είπαν ότι είναι ή ανακατασκευασμένα (αν το αναγράφει) ή demo (που δεν το αναγράφουν και νομίζεις ότι είναι καινούρια) που βρίσκονται σε μαγαζιά του εκάστοτε κατασκευαστή(lg,samsung κλπ) και ότι ίσως κάποια να έχουν γρατσουνιές και αν θέλω άψογη εμφανισιακά συσκευή θα πρέπει να το σημειώσω. Κάπου διάβασα ότι σε κάποιους ήταν ολοκαίνουρια συσκευή. Τους είχατε γράψει τπτ κατά την παραγγελία?
Link to comment
Share on other sites

1. Πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά!

Νομίζω ότι θα έπρεπε να μεταφερθούν από κάποιο mod σε αυτοτελές thread στο κατάλληλο forum, γιατί το παρόν είχε άλλο σκοπό και αλλού κατέληξε.

Επιπλέον, τελικά θα χαθούν όλες οι χρήσιμες πληροφορίες.

 

2. Εμένα ακόμα δεν έχει ξεκινήσει το M8 μου από την Κίνα (δεν έχει καν παραδοθεί σε μεταφορέα), παρ' ό,τι έχει χρεωθεί η κάρτα μου από 27/1.

Γνωρίζει κανείς αν και πώς μπορώ να ακυρώσω την παραγγελία (με τόσα που ακούγονται...) και να μου επιστραφούν τα χρήματα σε σύντομο χρονικό διάστημα, χωρίς να ρισκάρω "πιστόλι" από την fct;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

@nikolasgrg,

εάν δεν αναγράφει ότι η συσκευή είναι refurbrished ή μεταχειρισμένη, εξυπακούεται ότι είναι καινούρια.

Το fct έχει την πολιτική, τελικά, να παρουσιάζει μεταχειρισμένες/refurbrished/ελαττωματικές συσκευές σαν καινούριες και να σε φλομώσει στην ταλαιπωρία, μέχρι να υποκύψεις και να τους παρατήσεις ήσυχους και να σου μείνει και το "λαβράκι" στο χέρι....:lol: :lol:

Φαίνεται, εκ του αποτελέσματος, αφού συνεχίζει και το κάνει, ότι πιο πολλά κερδίζει έτσι, παρά χάνει.

 

@cirith,

σε αντίστοιχη περίπτωση στο Gearbest (που τρώει και αυτό θάψιμο και ότι είναι της ίδιας συνομοταξίας με το fct) όπου δεν είχε αποσταλεί ακόμα το πακέτο, ακύρωσε την αποστολή και μου έκανε refund σχετικά γρήγορα....:blink:

Link to comment
Share on other sites

@cirith,

σε αντίστοιχη περίπτωση στο Gearbest (που τρώει και αυτό θάψιμο και ότι είναι της ίδιας συνομοταξίας με το fct) όπου δεν είχε αποσταλεί ακόμα το πακέτο, ακύρωσε την αποστολή και μου έκανε refund σχετικά γρήγορα....:blink:

 

Ευχαριστώ, αν τους πετύχω στο live chat αύριο, θα δω τι θα μου πουν.

Βλέπω σε αγγελίες κάτι φρεσκομεταχειρισμένα Huawei P8 στα 230 ή το Mi4 καινούργιο στα 170 από σοβαρά κινεζομάγαζα και σκέφτομαι ότι δεν αξίζει πλέον η αναμονή και το ρίσκο με το fct...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την καινούργια αυθεντική μπαταρία από την smartec η συσκευή πετάει και δεν χάνει καθόλου.

Αν δεν ξέρεις ότι είναι refurbished δηλαδή, το περνάς για ολοκαίνουργιο άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα μας έχεις @adversus και για τη κουρτίνα 5 και για την καινούρια μπαταρία.... ;) :up: :clap:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι, λοιπον, τους ζητησα φωτογραφιες πριν το στειλουν το κινητο μου και αυτοι το εστειλαν χωρις να μου στειλουν φωτογραφιες. Να κανω dispute στο paypal?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...