Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 απο fastcardtech


bambis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αύριο τελειώνει η προθεσμία, αλλιώς τα παίρνει μόνο του το paypal.

 

Καλησπέρα. Τι εννοείς τα παιρνει μόνο του το ππ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα πήρα και 80ευρώ που είχα ζητήσει partial.

Αυτά είναι.

 

Καθόλου άσχημα θα ελεγα

Link to comment
Share on other sites

80/260 μας κάνει 30% και όχι 40%!!! :blink: :p

 

80 είχα ζητήσει στο refund σαν partial :D

 

 

edit:

 

Ενημέρωση, άλλαξαν την περιγραφή του note

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Demakhs

 

Εννοειται οτι θα κανω την μπινια-μαιμουδια...εχω να χασω κατι μηπως?:p

Η ρομ που σου λεω ειναι πολυ smooth και εχει και μια μικρη κουζινα ενσωματωμενη με πολυ ωραια mods. Διαφορετικα εικονιδια μπαταριας με ενα κλικ για αλλαγη-bootanimations και αλλα ωραια.

Με πηρες απο πισω.....για τα καλα εεε:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Από τη smartec την παίρνεις 20 ευρώ αν μένεις Αθήνα. Αν στη στείλουν +6 για το courier...;)

 

Σε ευχαριστώ φιλε demakhs

ποσο εκανε εσενα να ερθει?κανα μηνα?

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Δειτε εδω απαντηση στο dispute τα ΧαζοΚινεζαπαπα:lol:

2/19/2016 14:41 GMT+02:00 - Seller: Dear PayPal,For this buyer's case, we offered very clear explaination, and we write it on our page also: Note 1: 100% original contract unlocked rooted amazing phone, fully functional insert sim will working in worldwide, Build-in Google Service / Chinese apps removed or can be removed / 1 year warrantyNote 2: Due to unlocked IMEI/ SN numbers or different using zone, the imei numbers maybe auto changed to activate random good one.Note 3: Phone was technically unlocked, it will not support OTA upgrade especially when the phone is rooted. This is danger when you click OTA upgrade and the phone will be locked again or system cracked!About the GPS issue, there are so many people report this problem since the samsung note 4 just released.Please open the A-GPS to assist it, sometimes as the GPS signal is weak.We agree to refund $15 as compensation with the GPS problem

 

Αργησα να το ξεκινησω και τωρα εχουν ανεβασει και αυτα τα 1.2.3.4 notes και καλα που σε προειδοποιουν για καποια πραγματα και καλα.

Ψεματα και αυτα και χαζα...καθοτι το 910F γιατι να γινει rooted- unlocked?:p αφου ετσι και αλλιως για Ευρωπη ειναι...

Εβαλαν λεει και καλα-ποσο χαζοι μπορει να ειναι-google play και αφαιρεσαν τις Κινεζικες εφαρμογες....απο που? και απο ποιο? το ευρωπαικο 910F που υποτιθεται οτι πουλανε?

Καλα δεν εχουν ουτε και εναν που να γνωριζει και 2-3 στοιχειωδει πραγματακια και βαζουν ολοχαζες δικαολογιες οταν ζοριζονται.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν πει για 30$ :p

Dear customer,

Thanks for your reply, We can understand your feeling well, but as you know that the GPS just a small function for the phone, and it can be replaced by the A-GPS, when you use the Map, you can turn on the A-GPS, also you can download the GPS signal promotion APPs from the play store to strength it.

We can offer you at most $30 refund. If not possible, please send it back to us, we will offer you FUll refund.

Best Regards

Link to comment
Share on other sites

Ειχαν ανεβασει τοτε, πριν καμια βδομαδα δλδ αυτες τις χαζες δικαολογιες στην περιγραφη του τηλ. ?

Δεν νομιζω, τωρα τελευται θα το εκαναν αφου εφαγαν καργα refunds:!:

Διαβασες τις χαζομαρες που γραφουν? Μιλαμε για πολλα γελια....:lol::p:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειχαν ανεβασει τοτε, πριν καμια βδομαδα δλδ αυτες τις χαζες δικαολογιες στην περιγραφη του τηλ. ?

Δεν νομιζω, τωρα τελευται θα το εκαναν αφου εφαγαν καργα refunds:!:

Διαβασες τις χαζομαρες που γραφουν? Μιλαμε για πολλα γελια....:lol::p:lol:

 

Όχι προχθές τα έβαλαν, δεν βγάζουν καν νόημα αυτά που λένε μωρέ αλλά τι να τους πεις :rolleyes:

Εδώ τους έλεγα είναι χαλασμένη η μπαταρία και θέλω έστω τα λεφτά για καινούργια και μου είπαν να μου δώσουν 5$ γιατί η κινέζικη τόσο κοστίζει :lol::lol::lol:

Τα 30 τα πρόσφεραν μόλις μίλησα με το paypal.

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τα χαζα και πάρτε τα λεφτά!

Τέτοια προσφορά από Κινέζο του fct, δεν έχει ματαξαναγινει! :lol: :lol:

 

@adversus, τελικά είχες κ συ θέμα με το GPS? :blink:

 

Βρήκα υποψήφιο αγοραστή, αλλά να δω τι θα μου πει όταν του πω ότι δε δουλεύει το GPS...:cry:....αν δεν τον ενδιαφέρει ( :!: ), του αλλαζω μπαταρία και εφυγεεεεεεε.

 

Με τα Κινεζακια θα τη συνεχίσω τη διασκέδαση μέσω e-mail, πολύ πλάκα...αυτά που απαντανε, απλά δεν υπάρχουν! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το g4 f500 εκτος απο προβλημα με την καμερα κατεληξε σε bootloop μετα απο update με bridge. Τωρα ειναι σε φαση escalate στο paypal και ελπιζω για full refund και επιστροφη.
Link to comment
Share on other sites

@adversus, τελικά είχες κ συ θέμα με το GPS? :blink:

 

 

Ναι στην αρχή κλείδωνε λίγους που σου είχα πει και μετά από 1-2 ημέρες τίποτα 0.

Όπως και η μπαταρία μου, στην αρχή κρατούσε λίγο και χωρίς φορτιστή και την 2η ημέρα ούτε 1 λεπτό δεν κρατούσε χωρίς φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Είχαν ποτισει με σουπερ-μαντολινι 2-3 δορυφόρους για να σου την φέρουν,αλλά τελικά ψοφησαν και αυτοί! :lol: :lol:

 

Η μπαταρια που τυχε σε μενα τη βγάζει τη μέρα τουλάχιστον, αλλά οι δορυφόροι από την αρχή ψοφιοι...

 

Μας στείλανε τις ιδιες συσκευες απο ελαττωματικη παρτιδα και εννοείται ότι το γνώριζαν κιόλας.

 

Περιμένω τις εξελίξεις από το Paypal μέσω email, ουτε λεφτά για τηλεφωνική κλήση δεν τους χαραμιζω! :X

Link to comment
Share on other sites

Μπρε μηπως την πατησατε επειδη ειναι υψηλης ζητησης προιοντα;

Αναρωτιεμαι δεν κατεχω κιολας αν το g4 τραβιεται σαν το νοτε 4.

 

Α ναι

Παρελαβα παρασκευη νοτε 3 και mx4 ,σαν καινουργια αριστα.

Μηπως επειδη δεν πολυτραβαει σε πωλησεις το μειζου;δεν πολυασχολουνται να κλεψουν;

 

Αν και το νοτε 3 πρεπει να το ζητανε..

 

Μπα δεν κατεω..εσεις τι καταλαβαινετε;

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Μπρε μηπως την πατησατε επειδη ειναι υψηλης ζητησης προιοντα;

Αναρωτιεμαι δεν κατεχω κιολας αν το g4 τραβιεται σαν το νοτε 4.

 

Α ναι

Παρελαβα παρασκευη νοτε 3 και mx4 ,σαν καινουργια αριστα.

Μηπως επειδη δεν πολυτραβαει σε πωλησεις το μειζου;δεν πολυασχολουνται να κλεψουν;

 

Αν και το νοτε 3 πρεπει να το ζητανε..

 

Μπα δεν κατεω..εσεις τι καταλαβαινετε;

Για το ΜΧ4 δεν εχω καμια αμφιβολια, ψαξε ομως καλα το Note 3 σε ολα του....:)

Και μακαρι να ειναι 100% τελειο.

Εγω εχω παρει απο εκει πανω απο 30-40 συσκευες, 1η φορα την τρωω με το ΝΟΤΕ 4:mad:

Αλλα στο τελος παλι εγω θα κερδισω και αυτοι θα χασουν....DEMAKHS?:X

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπρε μηπως την πατησατε επειδη ειναι υψηλης ζητησης προιοντα;

Αναρωτιεμαι δεν κατεχω κιολας αν το g4 τραβιεται σαν το νοτε 4.

 

Α ναι

Παρελαβα παρασκευη νοτε 3 και mx4 ,σαν καινουργια αριστα.

Μηπως επειδη δεν πολυτραβαει σε πωλησεις το μειζου;δεν πολυασχολουνται να κλεψουν;

 

Αν και το νοτε 3 πρεπει να το ζητανε..

 

Μπα δεν κατεω..εσεις τι καταλαβαινετε;

Εγώ έχω καταλάβει ότι τα μη κινέζικα που πουλάει το εν λόγω κατάστημα σε πολύ μεγάλο ποσοστό είναι ειτε refurbished είτε demo από μαγαζιά. Άλλωστε το λενε και οι ίδιοι όταν παίρνουν τον ορό της αλήθειας. Γι αυτό και οι χαμηλές τιμές. Τώρα αν κάτσει κάποιο brand new ή σε άριστη κατάσταση ώστε να λογίζεται ως καινούργιο, έχει καλώς.

Τα κινέζικα που πουλάνε είναι brand new, άλλωστε δεν έχουν και τρομερές διαφορές στην τιμή σε σχέση με αλλά μαγαζιά. Αν και έχουν υπάρξει περιπτώσεις με meizu αν θυμάμαι καλά που ήταν used ή refurbished. Το μόνο ο σίγουρο είναι ότι δεν έχουν σωστή συμπεριφορά, δεν γίνεται να πουλάνε ως καινούργια refurbished κινητά. Τουλάχιστον ας λένε την αλήθεια ώστε να γνωρίζει ο καταναλωτής τι αγοράζει και να αξιολογεί με όλη την πληροφόρηση αν αξίζει ή τιμή του.

Αυτή είναι γενικά η άποψη που εχω σχηματίσει τόσο από προσωπική εμπειρία όσο και από αυτά που διάβασα εδώ και σε ξένα φόρουμ.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

To γαμάτο ήταν όταν τους ζήτησα στην αρχή έστω τα λεφτά να πάρω μία καινούργια μπαταρία ( 25$ που κάνει στο site της samsung μιας και αφού πήρα ''καινούργιο'' κινητό ήθελα αυθεντική μπαταρία σίγουρα ) μου είπαν μπορούν 5$ γιατί τόσο κάνει στην Κίνα μία μπαταρία :rolleyes:

Δηλαδή δεν φτάνει που παρέλαβα refurbished και σακατεμένη συσκευή, έπρεπε να πάρω και μούφα μπαταρία :ninja:

Link to comment
Share on other sites

To γαμάτο ήταν όταν τους ζήτησα στην αρχή έστω τα λεφτά να πάρω μία καινούργια μπαταρία ( 25$ που κάνει στο site της samsung μιας και αφού πήρα ''καινούργιο'' κινητό ήθελα αυθεντική μπαταρία σίγουρα ) μου είπαν μπορούν 5$ γιατί τόσο κάνει στην Κίνα μία μπαταρία :rolleyes:

Δηλαδή δεν φτάνει που παρέλαβα refurbished και σακατεμένη συσκευή, έπρεπε να πάρω και μούφα μπαταρία :ninja:

Ότι να ναι αυτοί οι κινεζοι...και απο τη μυγα ξιγκι... ,παίζει δηλαδή οι μπαταρίες και οι φορτιστες που βαζουν να μην είναι γνήσια? Γιατί είχα ένα θέμα με το καλώδιο του φορτιστή στο lg. Πάντως το αστείο της υπόθεσης είναι στο unboxing video που ανεβασες είχαν τις οδηγίες από lg....θα τους ειχε περισσέψει...

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι αυτοί οι κινεζοι...και απο τη μυγα ξιγκι... ,παίζει δηλαδή οι μπαταρίες και οι φορτιστες που βαζουν να μην είναι γνήσια? Γιατί είχα ένα θέμα με το καλώδιο του φορτιστή στο lg. Πάντως το αστείο της υπόθεσης είναι στο unboxing video που ανεβασες είχαν τις οδηγίες από lg....θα τους ειχε περισσέψει...

 

Η δική μου μπαταρία ήταν και ελλατωματική αλλά και του 5δόλλαρου 100% μιας και δεν κρατούσε ούτε 1λεπτό χωρίς φορτιστή :mad:

Ο φορτιστής ήταν ο γνήσιος και δούλευε 100%, λογικά είναι τι τους έχει μείνει από καλή παρτίδα και τι όχι ( στα επώνυμα )

Οι οδηγίες της LG έπαιξαν καθοριστικό ρόλο για να πάρω partial refund όμως κι όχι τα υπόλοιπα :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για το ΜΧ4 δεν εχω καμια αμφιβολια, ψαξε ομως καλα το Note 3 σε ολα του....:)

Και μακαρι να ειναι 100% τελειο.

Εγω εχω παρει απο εκει πανω απο 30-40 συσκευες, 1η φορα την τρωω με το ΝΟΤΕ 4:mad:

Αλλα στο τελος παλι εγω θα κερδισω και αυτοι θα χασουν....DEMAKHS?:X

 

μόλις μου είπε ο κάτοχος του νοτε 3 πως gps δουλευει,απο ρομ ειναι σε 4.4 και του βαζει error στην αναβαθμιση σε 5.......χαχα παμε για χακαρισμενο imei και s/n δλδ??

 

μαρεσεις vasili που εισαι επιμονος! έτσι!!

 

 

από μπαταρίες αφού ειναι used ας βάλουν οτι θενε..η συσκευη ναναι τζετ..

 

παιδια fastergps εφαρμογουλα απο μαρκετ να βοηθα το gps,βαλατε?

απο άχρηστο το g2 επιασε gps έτσι,

καλά θα το χετε κανει όλοι,απλά το γραφω μην δεν το ξερε καποιος.

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου είπε ο κάτοχος του νοτε 3 πως gps δουλευει,απο ρομ ειναι σε 4.4 και του βαζει error στην αναβαθμιση σε 5.......χαχα παμε για χακαρισμενο imei και s/n δλδ??

 

μαρεσεις vasili που εισαι επιμονος! έτσι!!

 

 

από μπαταρίες αφού ειναι used ας βάλουν οτι θενε..η συσκευη ναναι τζετ..

 

παιδια fastergps εφαρμογουλα απο μαρκετ να βοηθα το gps,βαλατε?

απο άχρηστο το g2 επιασε gps έτσι,

καλά θα το χετε κανει όλοι,απλά το γραφω μην δεν το ξερε καποιος.

 

Λόγω της ρομ του πετάει error στην αναβάθμιση, αναγκαστικά πρέπει να την περάσει manual.

Και προσωπικά είχα δοκιμάσει όλα τα app που ''βοηθάνε'' και δεν κλείδωνε ούτε έναν δορυφόρο κι ας έβλεπε 20-25

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρει απο εκει πανω απο 30-40 συσκευες, 1η φορα την τρωω με το ΝΟΤΕ 4:mad:

X

 

Δεν την έφαγες μόνο εσύ....:mad:

Σε αυτό αυτό που συμμετέχουμε όλοι, είναι ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΑΔΟΜΑΖΟ ΟΡΓΙΟ ΜΕ ΚΙΝΕΖΑΚΙΑ!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έφαγες μόνο εσύ....:mad:

Σε αυτό αυτό που συμμετέχουμε όλοι, είναι ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΑΔΟΜΑΖΟ ΟΡΓΙΟ ΜΕ ΚΙΝΕΖΑΚΙΑ!! :lol: :lol:

Μας αρέσει όμως.....Γιατί τα Κινεζακια είναι σφιχταααα:)

Και μας παιδευουνε με τις εισαγωγες_εξαγωγές των προϊόντων.....:lol::p:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...