Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 απο fastcardtech


bambis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και παλι, λοιπον, τους ζητησα φωτογραφιες πριν το στειλουν το κινητο μου και αυτοι το εστειλαν χωρις να μου στειλουν φωτογραφιες. Να κανω dispute στο paypal?

 

Kαι να σου τις έστελναν ποια η διαφορά; και εγώ πήρα φωτογραφίες πρίν το στείλουν αλλά το πρόβλημα δεν φαινόταν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαι να σου τις έστελναν ποια η διαφορά; και εγώ πήρα φωτογραφίες πρίν το στείλουν αλλά το πρόβλημα δεν φαινόταν.

 

Λεω μπας και παρω κανενα ευρω, αν με δικαιωσει το paypal. :p

Link to comment
Share on other sites

Λεω μπας και παρω κανενα ευρω, αν με δικαιωσει το paypal. :p

 

Στις φωτογραφίες της συσκευής δεν φαίνεται τίποτα.

Τα emails κράτα κι ότι άλλο από αποδείξεις ( π.χ εγώ έχω τις απαντήσεις τους ότι ήταν καινούργιο κτλπ. )

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι, λοιπον, τους ζητησα φωτογραφιες πριν το στειλουν το κινητο μου και αυτοι το εστειλαν χωρις να μου στειλουν φωτογραφιες. Να κανω dispute στο paypal?

 

Πώς το ξέρεις ότι σου το στειλαν?

Όταν το στέλνουν σου στέλνουν φώτο από το ταχυδρομείο.

Άρα δε στο στειλαν, απλά σου είπαν ότι το στειλαν για να σε καθησυχάσουν.

Έχεις ακόμα μέρες για να το στείλουν. ..:p

Το θέμα είναι να κατάφερνες να ακύρωνες την αποστολή.

Με dispute στο paypal δε θα καταφέρεις τίποτα. Θα κλείσει την υπόθεση και θα σου πουν όταν παραλαβεις και δεν είναι αυτό που παρήγγειλες ή έχεις κάποιο πρόβλημα, να κάνεις appeal, δηλαδή να ξανά εξετάσουν την υπόθεση.

Ευτυχώς υπάρχει η κουρτίνα 5 του @adversus! :lol:

Βομβαρδισε τους εν τω μεταξύ με μηνύματα να μη σου το στείλουν, να σου στείλουν φώτο από μέσα από έξω το imei, το sn, φώτο από το πρόγραμμα Phone info που να επαληθεύει όλα αυτά και ότι δεν είναι refurbrished.

Ρώτα τους επαννειλημενως αν είναι καινουριο, γιατί μαθαίνεις από άλλα μέλη του myphone ότι όλα που στελνουν είναι refurbrished!!!

Όλα αυτά θα τα χρησιμοποιησεις για όπλα για την εξέταση της υπόθεσης από το paypal.

Όταν παραλαβεις θα τραβήξεις βίντεο όλο το "ξετυλιγμα", την ενεργοποίηση της συσκευης, πέρνα στο καπάκι το Phone info και εμφάνισε πληροφορίες από το imei και το sn (αυτό το βρίσκεις και κάτω από τη μπαταρία, τράβα το κ αυτό βίντεο) και να είναι ίδιο με αυτό που δείχνει και το Phone info.

Το Phone info έχει επίσης έλεγχο refurbrish-ιμοτητας, αξιοποίησε το!

Αυτά τα λίγα από μένα, για να προστατευτείς όσο το δυνατόν.

Α, ζήτα από μέλη με το ίδιο πρόβλημα το e-mail που χρησιμοποιουν στπ paypal σε pm να τα επικαλεστεις και στο f(u)c(k i)t αλλά και στο paypal...εγώ θα σου στείλω το δικό μου...;)

Link to comment
Share on other sites

Κουρτίνα νούμερο 5

Παίρνεις τηλέφωνο και τους εξηγείς τι έγινε και τους ενημερώνεις ότι εαν αποφασισούν να μην σου δώσουν τα λεφτά πίσω θα τους καταγγείλεις μιας και θα παραβιάσουν την προστασία του αγοραστή που έχουν. ( το να αγοράζεις καινούργιο και να σου έρχετε μεταχειρισμένο είναι μέσα )

Και στο πι και φι έρχεται email με λινκ να στείλεις όλες τις αποδείξεις σου, σε 1-2 ημέρες έχει τελειώσει το case.

 

Που παίρνεις τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Που παίρνεις τηλέφωνο?

 

Contact -> Call us

 

Εγώ σήμερα πήρα τους είπα τι έγινε και τους είπα για το buyer protection που έχουν.

Κατευθείαν μου έστειλε ένα email να ανεβάσω τις αποδείξεις μου και μετά από μία ώρα είχα ενημέρωση, ο πωλητής έχει πλέον 2 ημέρες να στείλει το 40% του ποσού που ζήτησα σαν partial refund ή 100% του ποσού και να γυρίσω την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Contact -> Call us

 

Εγώ σήμερα πήρα τους είπα τι έγινε και τους είπα για το buyer protection που έχουν.

Κατευθείαν μου έστειλε ένα email να ανεβάσω τις αποδείξεις μου και μετά από μία ώρα είχα ενημέρωση, ο πωλητής έχει πλέον 2 ημέρες να στείλει το 40% του ποσού που ζήτησα σαν partial refund ή 100% του ποσού και να γυρίσω την συσκευή.

 

Ε ρε γλέντια. Τρελό πιστόλι τους έριξες. Όπως λέει και ο δημακης άνοιξες δρόμο. Μπορεί αν γίνει μαζική αναφορά στο ππ να αλλάξει τακτική και το κατάστημα. Αν θα μείνουν οι χαμηλές τιμές είναι άλλο θέμα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ρε παιδια τι κανουμε?το παραγγελνουμε το νοτελι η αλλαζουμε ροτα?ειμαι σε μεγαλο διλημα με ολα αυτα που ακουω,απο την αλλη παλι εχει και τη γλυκα του το ρισκο στη ζωη,δε συμφωνειτε?
Link to comment
Share on other sites

Αφού βράζει το αίμα σου, μετά από τόσα που διαβάζεις εδώ μέσα, μην το συζητάς, παρήγγειλε το άμεσα!

Και άμα δε θέλεις να ταλαιπωρηθείς, σου κάνω πακέτο και σου στέλνω το δικό μου. Σε δυο μέρες το αργότερο, το χεις στα χέρια σου!

Link to comment
Share on other sites

Αφού βράζει το αίμα σου, μετά από τόσα που διαβάζεις εδώ μέσα, μην το συζητάς, παρήγγειλε το άμεσα!

Και άμα δε θέλεις να ταλαιπωρηθείς, σου κάνω πακέτο και σου στέλνω το δικό μου. Σε δυο μέρες το αργότερο, το χεις στα χέρια σου!

 

Χα χα χα τοσο ασχημα?

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα τοσο ασχημα?

 

Όχι μωρέ με καινούργια μπαταρία είσαι μια χαρά, το gps δεν δουλεύει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα...επιβάλλεται να το στείλω πίσω....όπως και εσύ που το ξεφορτώθηκες...για ψυχολογικούς λόγους αλλά και για να μην περάσει στα Κινεζάκια ότι την έφεραν στους Νεάντερταλ Ούγκα Ούγκα...;)

Δεν μου πάει η καρδιά βέβαια να το αποχωριστώ, θα ζούσα χωρίς το GPS, αλλά δε γίνεται διαφορετικά.

Πέρασε και η γιορτή του Αγίου Βαλεντίνου..... χα χα χα χα χα

 

Σου το έκαναν το partial refund? 40%

Link to comment
Share on other sites

 

Σου το έκαναν το partial refund? 40%

 

Αύριο τελειώνει η προθεσμία, αλλιώς τα παίρνει μόνο του το paypal.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγινε η παραγγελια τελικα και ελπιζω ολα να πανε καλα,μωρε,θετικη σκεψη χρειαζεται!!Να ρωτησω κατι ρε παιδια σε σχεση με την αποστολη,εκει που ελεγε να επιλεξω τροπο αποστολης,επελεξα china air.... δωρεαν,μετα ειχε singapoure κ.λ.π αλλα με καποια χρεωση.Οποτε τωρα τι σημαινει οτι θα ερθει σε κανα τριμηνο?επειδη ειναι δωρεαν?
Link to comment
Share on other sites

Σου είπα...επιβάλλεται να το στείλω πίσω....όπως και εσύ που το ξεφορτώθηκες...για ψυχολογικούς λόγους αλλά και για να μην περάσει στα Κινεζάκια ότι την έφεραν στους Νεάντερταλ Ούγκα Ούγκα...;)

Δεν μου πάει η καρδιά βέβαια να το αποχωριστώ, θα ζούσα χωρίς το GPS, αλλά δε γίνεται διαφορετικά.

Πέρασε και η γιορτή του Αγίου Βαλεντίνου..... χα χα χα χα χα

 

Σου το έκαναν το partial refund? 40%

Απο περιεργεια δοκιμασες να φλασαρεις αλλη ρομ;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγινε η παραγγελια τελικα και ελπιζω ολα να πανε καλα,μωρε,θετικη σκεψη χρειαζεται!!Να ρωτησω κατι ρε παιδια σε σχεση με την αποστολη,εκει που ελεγε να επιλεξω τροπο αποστολης,επελεξα china air.... δωρεαν,μετα ειχε singapoure κ.λ.π αλλα με καποια χρεωση.Οποτε τωρα τι σημαινει οτι θα ερθει σε κανα τριμηνο?επειδη ειναι δωρεαν?

 

Είσαι τολμηρός τελικά, μπράβο σου!! :blink:

Γνωρίζεις ότι αγοράζεις και περιμένεις refurbrished συσκευή λοιπόν.

Mια χαρα είναι για τα λεφτά που δίνεις, με την προυπόθεση να μην έχεις θεματάκια, ή αν έχεις να λύνονται σχετικά εύκολα.

 

Δωρεάν είναι και η singapore post....μάλλον με αυτήν το στέλνουν.

 

Σου εύχομαι να είναι προβληματική μόνο η μπαταρία, να την αλλάξεις και να χαρείς τη σούπερ συσκευάρα....;)

 

Απο περιεργεια δοκιμασες να φλασαρεις αλλη ρομ;

Και την official rom και την kuybi του Νοτε 5.

Διάβαζα πάντως, με αφορμή αυτό που μου τυχε, πως υπάρχουν έντονα θέματα με το GPS της συγκεκριμένης συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Πες το μυστικό να φτιάξω το GPS και θα το κρατήσω και γω!!

 

Κανόνισες επιστροφή στο fct και full refund?

Link to comment
Share on other sites

Πες το μυστικό να φτιάξω το GPS και θα το κρατήσω και γω!!

 

Κανόνισες επιστροφή στο fct και full refund?

Σου έχω πει πως θα τους συμπεριφερθω κατάλληλα αυτήν την φορά. ..

Ναι full refund και επιστροφή. ...τα Πελέ μου!!!:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Συνεννοηθηκες με το paypal ή περιμένεις να το εξετάσουν κ να σε ειδοποιησουν να τους στείλεις στοιχεία?

Την μαιμουδια που συζητάγαμε θα την τολμήσεις, να την τολμήσω και εγώ?

Με έχεις κάψει που μου έχεις κάψει, λίγο παραπάνω τσουρουφλισμα τι πειράζει? :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τολμηρός τελικά, μπράβο σου!! :blink:

Γνωρίζεις ότι αγοράζεις και περιμένεις refurbrished συσκευή λοιπόν.

Mια χαρα είναι για τα λεφτά που δίνεις, με την προυπόθεση να μην έχεις θεματάκια, ή αν έχεις να λύνονται σχετικά εύκολα.

 

Δωρεάν είναι και η singapore post....μάλλον με αυτήν το στέλνουν.

 

Σου εύχομαι να είναι προβληματική μόνο η μπαταρία, να την αλλάξεις και να χαρείς τη σούπερ συσκευάρα....;)

 

Να σαι καλά,για την μπαταρία που λες εννοεις δεν βγάζει ουτε μισή μέρα?

Και την official rom και την kuybi του Νοτε 5.

 

Διάβαζα πάντως, με αφορμή αυτό που μου τυχε, πως υπάρχουν έντονα θέματα με το GPS της συγκεκριμένης συσκευής.

 

Να σαι καλά σε ευχαριστώ,για την μπαταρία που λες εννοειςς δε βγάζει ουτε μισή μέρα?

Link to comment
Share on other sites

Mισή μέρα βγάζει, απλά δε ξέρεις πότε θα κλείσει η συσκευή...μπορεί να γίνει στο 20% αλλά μπορεί και να γίνει στο 60% επειδή είναι ελαττωματική η μπαταρία.

Αν τελικά το κρατήσω, θα την αλλάξω όπως ο @adversus.

 

@vasilis_hd2 βλέπω χαμό από ρομς στο xda :!:

Θα περάσω τη μύ(γ)α, μιας και σε ακολουθώ τυφλά :ninja: και μετά βλέπω το θέμα της NAMELESS έχει πολύ μεγάλο αριθμό εμφανίσεων...;)

Link to comment
Share on other sites

Mισή μέρα βγάζει, απλά δε ξέρεις πότε θα κλείσει η συσκευή...μπορεί να γίνει στο 20% αλλά μπορεί και να γίνει στο 60% επειδή είναι ελαττωματική η μπαταρία.

Αν τελικά το κρατήσω, θα την αλλάξω όπως ο @adversus.

 

@vasilis_hd2 βλέπω χαμό από ρομς στο xda :!:

Θα περάσω τη μύ(γ)α, μιας και σε ακολουθώ τυφλά :ninja: και μετά βλέπω το θέμα της NAMELESS έχει πολύ μεγάλο αριθμό εμφανίσεων...;)

Ποσο να κανει λες η μπαταριουλα για να ετοιμάζομαι?έχουμε τιμή?

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...