Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον chrome και μου είχε σπάσει τελείως τα νευρα...Τότε ήμουν με ελληνικη miui stable. Άλλαξα 1-2 miui Roms αλλά και πάλι το ίδιο...

Από τότε που έβαλα RR nougat, δεν μου το ξαναέκανε. Η τουλάχιστον δεν το παρατήρησα (που σημαίνει ότι υπάρχει σίγουρα τρομερή βελτίωση γιατί αλλιώς θα το είχα παρατηρήσει)

Δεν ξέρω τι μπορεί να το προκαλεί, είναι πολύ περίεργο.

Έχεις δοκιμάσει clean install χωρίς καμία επαναφορά δεδομένων εφαρμογών (είτε από TWRP είτε από titanium backup) ? Έχω ακούσει ότι βγαίνουν διάφορα προβλήματα στις εφαρμογές έτσι

 

Έχω εγκαταστήσει τον Chrome αμέσως μετά από την εγκατάσταση της nougat και συμβαίνει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω εγκαταστήσει τον Chrome αμέσως μετά από την εγκατάσταση της nougat και συμβαίνει το ίδιο.

Λίγο άσχετο, αλλά με τι τρόπο πηγές από Marshmallow σε Nougat? Ποιο firmware περάσες;

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο, αλλά με τι τρόπο πηγές από Marshmallow σε Nougat? Ποιο firmware περάσες;

Αν είσαι με τελευταία dev miui δεν θες firmware,μονο τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο, αλλά με τι τρόπο πηγές από Marshmallow σε Nougat? Ποιο firmware περάσες;

 

Δεν πέρασα κανένα firmware. Μόνο αυτό έχω σκεφτεί να κάνω. Αν και δεν πιστεύω ότι θα βοηθήσει στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πέρασα κανένα firmware. Μόνο αυτό έχω σκεφτεί να κάνω. Αν και δεν πιστεύω ότι θα βοηθήσει στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

Πριν λίγο πέρασα την NitrogenOS με Radon 4.1 και όλα καλά με τον chrome.

Ο μόνος λόγος για να κολλάει είναι η GPU να μην ανεβάζει συχνότητα κατά το scrolling.

Εσύ ποια rom έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πέρασα την NitrogenOS με Radon 4.1 και όλα καλά με τον chrome.

Ο μόνος λόγος για να κολλάει είναι η GPU να μην ανεβάζει συχνότητα κατά το scrolling.

Εσύ ποια rom έχεις;

 

Την τελευταία rr. Έχω βάλει και Nitrogen. Τ ίδια. Από πυρήνα έχω τον agni. Και radon έχω βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με την ενεργοποίηση του INTERNET.

Η σύνδεση είναι what's up της COSMOTE.

Είχα κάνει παλιότερα όλες τι ενέργειες για να έχω internet (μηνύματα στο 1333 με internet, start, 4G) και όλα δούλευαν τέλεια. Μετά από την τελευταία ανανέωση της κάρτας και αφού "φόρτωσα" 500ΜΒ, ενεργοποιώ το mobile data και δε γίνεται τίποτα. Δε μου βγάζει ούτε καν την ένδειξη "Η+" πάνω δεξιά που έβγαζε παλιά. Έχετε καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή 8.2 βγήκε για το kenzo; Επείσης περάσαμε επίσημη ROM miui αλλά δεν λαβαίνει ενημερώσεις , ο φίλος μου είχε την 8.1.1.0 αν δεν κάνω λάθος και δεν ερχόταν η 8.1.6.0 ... Αναγκαστικά έπρεπε να κατεβάσει τo zip και μέσω του Updater ...

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με την ενεργοποίηση του INTERNET.

Η σύνδεση είναι what's up της COSMOTE.

Είχα κάνει παλιότερα όλες τι ενέργειες για να έχω internet (μηνύματα στο 1333 με internet, start, 4G) και όλα δούλευαν τέλεια. Μετά από την τελευταία ανανέωση της κάρτας και αφού "φόρτωσα" 500ΜΒ, ενεργοποιώ το mobile data και δε γίνεται τίποτα. Δε μου βγάζει ούτε καν την ένδειξη "Η+" πάνω δεξιά που έβγαζε παλιά. Έχετε καμιά ιδέα?

 

Επανεκκίνηση εκανες;

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με την ενεργοποίηση του INTERNET.

Η σύνδεση είναι what's up της COSMOTE.

Είχα κάνει παλιότερα όλες τι ενέργειες για να έχω internet (μηνύματα στο 1333 με internet, start, 4G) και όλα δούλευαν τέλεια. Μετά από την τελευταία ανανέωση της κάρτας και αφού "φόρτωσα" 500ΜΒ, ενεργοποιώ το mobile data και δε γίνεται τίποτα. Δε μου βγάζει ούτε καν την ένδειξη "Η+" πάνω δεξιά που έβγαζε παλιά. Έχετε καμιά ιδέα?

Έκανες καμία ενημέρωση λογισμικού πρόσφατα; Αν ναι έλεγξε το πρωτόκολλο APN.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με την ενεργοποίηση του INTERNET.

Η σύνδεση είναι what's up της COSMOTE.

Είχα κάνει παλιότερα όλες τι ενέργειες για να έχω internet (μηνύματα στο 1333 με internet, start, 4G) και όλα δούλευαν τέλεια. Μετά από την τελευταία ανανέωση της κάρτας και αφού "φόρτωσα" 500ΜΒ, ενεργοποιώ το mobile data και δε γίνεται τίποτα. Δε μου βγάζει ούτε καν την ένδειξη "Η+" πάνω δεξιά που έβγαζε παλιά. Έχετε καμιά ιδέα?

 

πήγαινε ρυθμίσεις -> κάρτες sim και κινητά δίκτυα -> cosmote -> ονόματα access point -> cosmote internet -> πρωτόκολλο apn -> IPv4/IPv6

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι εγραψε ο dev για την lineage rom στην επομενη εκδοση θα ειναι οκ το βιντεο..οσοι ειστε με 14.1 με ποιο firmware ειστε?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα προχτες να περασω την rr marshmallow αλλα οταν ανοιξε δεν ειχα ουτε wifi ουτε σημα..ενω τα imei και mac υπηρχαν κανονικα..

 

Περασα την ελληνικη ξανα γιατι βιαζομουν και δεν ασχολήθηκα...

 

Ξερουμε γιατι; Μου φανηκε πολυ καλη απο το λιγο που ειδα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα προχτες να περασω την rr marshmallow αλλα οταν ανοιξε δεν ειχα ουτε wifi ουτε σημα..ενω τα imei και mac υπηρχαν κανονικα..

 

Περασα την ελληνικη ξανα γιατι βιαζομουν και δεν ασχολήθηκα...

 

Ξερουμε γιατι; Μου φανηκε πολυ καλη απο το λιγο που ειδα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Πως και δεν πέρασες την RR nougat? Είναι πολύ καλή.

Όσο για τα προβλήματα αυτά, μου κάνει για θέμα με το firmware..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα τα φώτα σας. Είμαι κάτοχος του Redmi note 3 pro αγορασμένο από Ευρωπαϊκή αποθήκη μέσω κινέζικου καταστήματος πριν από 8 μήνες. Έκανα δώρο στον αδερφό μου το ίδιο κινητό αγορασμένο από Κωστοβολο πριν μια εβδομάδα. Το θέμα μου είναι ότι το κινητο από Κωστοβολο είναι λίγο μεγαλύτερο σε διάσταση. Η θήκη που έχω στο δικό μου δεν εφαρμόζει. Παίζει να είναι μαϊμού?
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι μαϊμού?

 

Οχι, δεν είναι μαϊμού, απλά αυτό που πήρες για τον αδελφό σου είναι η Ευρωπαϊκή έκδοση του κινητού. Ο λόγος που είναι λίγο μεγαλύτερο είναι ότι έχει μια επιπλέον κεραία για να υποστηρίζει την band 20 (για 4G).

Το νήμα για το κινητό του αδελφού σου είναι εδώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρήγγειλα το redmi note 3 pro από ελληνικό κατάστημα (diktyo.xyz), όμως στο κουτάκι της συσκευασίας γράφει redmi note 3 σκέτο, αλλά τα χαρακτηριστικά που περιγράφει απ' εξω είναι του pro, δηλ. 16mp κάμερα, qualcomm Snapdragon 650 hexa-core 1.8GHz. Τι μου έστειλαν? να το γυρίσω πίσω ή να τους παρω τηλ? θα σας στείλω και φωτο
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρήγγειλα το redmi note 3 pro από ελληνικό κατάστημα (diktyo.xyz), όμως στο κουτάκι της συσκευασίας γράφει redmi note 3 σκέτο, αλλά τα χαρακτηριστικά που περιγράφει απ' εξω είναι του pro, δηλ. 16mp κάμερα, qualcomm Snapdragon 650 hexa-core 1.8GHz. Τι μου έστειλαν? να το γυρίσω πίσω ή να τους παρω τηλ? θα σας στείλω και φωτο

Δεν υπάρχει το Pro σαν κάτι διαφορετικό. Μόνο ο επεξεργαστής αλλάζει, όχι ο τίτλος του κινητού μας. Το σωστό σου έστειλαν :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το Pro σαν κάτι διαφορετικό. Μόνο ο επεξεργαστής αλλάζει, όχι ο τίτλος του κινητού μας. Το σωστό σου έστειλαν :)

 

Μίλησα με το κατάστημα και μου είπαν ότι pro είναι το μοντέλο με τα 32gb, όχι με τα 16gb..και επίσης ότι το 32άρι είναι λίγο μεγαλύτερο..Πρώτη φορά το ακούω εγώ αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το κατάστημα και μου είπαν ότι pro είναι το μοντέλο με τα 32gb, όχι με τα 16gb..και επίσης ότι το 32άρι είναι λίγο μεγαλύτερο..Πρώτη φορά το ακούω εγώ αυτό

Μεγαλύτερο σε διαστάσεις (κατά 2.5 χιλιοστά) είναι το International (ή Special) edition που υποστηρίζει και την μπάντα 20 για το 4G. Πόσο χώρο έχει το δικό σου; 16 ή 32 GB?

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερο σε διαστάσεις (κατά 2.5 χιλιοστά) είναι το International (ή Special) edition που υποστηρίζει και την μπάντα 20 για το 4G. Πόσο χώρο έχει το δικό σου; 16 ή 32 GB?

 

το 16gb πήρα

Link to comment
Share on other sites

Pro το εχουν βαφτισει στα καταστηματα.

Η χιαομι ολα νοτε 3 τα λεει και εχουν μονο διαφορα στα χαρακτηριστικα.

Σωστο κινητο σου εχουν δωσει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο, ο συνδυασμός τιμής/χαρακτηριστικών/band 20 (έχω wind) δείχνει ικανοποιητικός, οπότε μία από αυτές τις μέρες, θα προχωρήσω σε αγορά του συγκεκριμένου smartphone. Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα και από μεγάλη αλυσίδα (η διαφορά τιμής με skroutz/bestprice είναι γελοία, αν υπολογίσει κάποιος την εγγύηση).

 

Στις μεγάλες αλυσίδες (αλλά και αλλού) δε γράφουν Pro. Επειδή η διαφορά sar μεταξύ "απλού" και Pro είναι μεγάλη, ξέρουμε ποια καταστήματα πωλούν την Pro έκδοση;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε το τηλέφωνο μετά από service και ανοίγοντας το κολάει στο βήμα της επιβεβαίωσης του mi account. Μου βγάζει "Αδυναμία ελέγχου κατάστασης εύρεσης" οπότε δεν μπορώ να μπω στο τηλέφωνο. Μου είπαν από το service ότι φταίνε οι servers της xiaomi και να περιμένω μερικές μέρες. Ισχύει κάτι τέτοιο ή με δουλεύουν;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...