Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν κάνα χρόνο είχα στα χέρια μου ένα 640 και με κάποιο τρόπο τα είχα μεταφέρει, αλλά δε θυμάμαι να σου πω ρε γμτ... Κάνε μια ερώτηση και στο αντίστοιχο thread εκεί, όλο και κάποιος θα το έχει κάνει.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πριν κάνα χρόνο είχα στα χέρια μου ένα 640 και με κάποιο τρόπο τα είχα μεταφέρει, αλλά δε θυμάμαι να σου πω ρε γμτ... Κάνε μια ερώτηση και στο αντίστοιχο thread εκεί, όλο και κάποιος θα το έχει κάνει.

 

Εκανα και εκει. Δε θα το κρατησω το lumia 950. Παντως οταν συγκρινω το δικο μας με κατι τετοια κινητα βλεπεις 2 πραγματα. Το αρνητικο ειναι οτι η καμερα του xiaomi φανταζει της πλακας μπροστα στο lumia. Αλλα αυτα τα windows ειναι για πεταμα. Απο χθες προσπαθησα να πεισω τον ευατο μου για το lumia αλλα σε πολλα θεματα ειναι 100 χρονια πισω απο το android. Xiaomi again.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εκει. Δε θα το κρατησω το lumia 950. Παντως οταν συγκρινω το δικο μας με κατι τετοια κινητα βλεπεις 2 πραγματα. Το αρνητικο ειναι οτι η καμερα του xiaomi φανταζει της πλακας μπροστα στο lumia. Αλλα αυτα τα windows ειναι για πεταμα. Απο χθες προσπαθησα να πεισω τον ευατο μου για το lumia αλλα σε πολλα θεματα ειναι 100 χρονια πισω απο το android. Xiaomi again.

 

Έχει βελτιωθεί τόσο πολύ η κάμερα του 950? Μπράβο, καλό αυτό για τη Microsoft. Στο Lumia 535 που ειχα πριν το RN3, η κάμερα ήταν επιεικώς απαράδεκτη. Βέβαια, άλλη τιμή αγοράς είχε το 535, άλλη το RN3 και άλλη φυσικά το 950!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βελτιωθεί τόσο πολύ η κάμερα του 950? Μπράβο, καλό αυτό για τη Microsoft. Στο Lumia 535 που ειχα πριν το RN3, η κάμερα ήταν επιεικώς απαράδεκτη. Βέβαια, άλλη τιμή αγοράς είχε το 535, άλλη το RN3 και άλλη φυσικά το 950!

 

Ειναι πραγματικα εκπληκτικη η καμερα του 950, ας μη ξεφυγουμε ομως απο το θεμα μας. Δεν συγκρινεται με το δικο μας.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε κιαλλη nightly LOS.

ο dev ειπε οτι εφτιαξε το wireless display αλλα δεν εχω δει κανενα ποστ που να το επιβεβαιωνει. μπορει να μου πει κανενας απο εδω αν το εχει τεσταρει αν δουλευει;

και κατι ακομα.. τι παιζει με superuser? εχω παρα πολυ καιρο να φλασαρω την ρομ και εχουν αλλαξει πολλα πραγματα απ οτι βλεπω. πρεπει να φλασαρω κατι εξτρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ποια custom rom nougat θεωρείται ως καλύτερη; Δηλαδή να λειτουργούν όλα τα υποσυστήματα του κινητού (δακτυλικό, κάμερα, κλπ)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ποια custom rom nougat θεωρείται ως καλύτερη; Δηλαδή να λειτουργούν όλα τα υποσυστήματα του κινητού (δακτυλικό, κάμερα, κλπ)

 

Ευχαριστώ

Η RR ή και η Nitrogen αλλά ακόμη οι Nougat έχουν θέματα με την κάμερα από όσο διαβάζω. Όταν δώσει η Xiaomi όμως N στο κινητό, τότε θα παίζουν όλες νεράκι.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ποια custom rom nougat θεωρείται ως καλύτερη; Δηλαδή να λειτουργούν όλα τα υποσυστήματα του κινητού (δακτυλικό, κάμερα, κλπ)

 

Ευχαριστώ

Τις τελευταίες μέρες πέρασα NOS και Pure Nexus αλλά και στις 2 περιπτώσεις είχα μικρό κολλήματα στο scrollαρισμα. Το θέμα φαίνεται να το έχουν όλες οι Nougat roms.

 

Γύρισα στην Resurrection Remix 5.7.4 (Marshmallow) και ησύχασα.

Οπότε προτείνω την τελευταία + radon kernel.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες πέρασα NOS και Pure Nexus αλλά και στις 2 περιπτώσεις είχα μικρό κολλήματα στο scrollαρισμα. Το θέμα φαίνεται να το έχουν όλες οι Nougat roms.

 

Γύρισα στην Resurrection Remix 5.7.4 (Marshmallow) και ησύχασα.

Οπότε προτείνω την τελευταία + radon kernel.

 

Αυτή ακριβώς ήταν και η δική μου εμπειρία με όσες nougat δοκίμασα. Έντονο πρόβλημα στο σκρολαρισμα.

 

Και εγώ γύρισα στην Resurrection Remix 5.7.4 (Marshmallow) με Agni kernel και ησύχασα. Με τον agni δεν έχω σχεδόν καθόλου απώλεια στην μπαταρία την νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Την κάμερα πάντως διαβάζω πως την έχουν φτιάξει 100%. Το μόνο που μένει είναι ότι ΚΆΠΟΙΟΙ λένε πως με την στοκ εφαρμογή της κάμερας δεν δουλεύει το βίντεο. Αλλά με άλλες εφαρμογές όλα είναι τέλεια. Και το toggle του φλας ακόμα διαβάζω πως είναι τέλειο.
Link to comment
Share on other sites

Την κάμερα πάντως διαβάζω πως την έχουν φτιάξει 100%. Το μόνο που μένει είναι ότι ΚΆΠΟΙΟΙ λένε πως με την στοκ εφαρμογή της κάμερας δεν δουλεύει το βίντεο. Αλλά με άλλες εφαρμογές όλα είναι τέλεια. Και το toggle του φλας ακόμα διαβάζω πως είναι τέλειο.

 

Εγω πιστευω σε κανα μηνα θα εχουμε και snapshot,επισης εχει και η Mokee βγαλει 7.1.1 για οποιον θελει!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Απο μένα RR.

Τα όσα έχω δουλέψει παίζουν σωστα,όπου όσο την βελτιώνουν και ο dev μετέχει στα θέματα που αναφέρονται δύσκολα θα κάνω αλλαγή.

Παντα μικρά λάθη υπάρχουν σε μερικούς χρήστες στα όσα διάβασα και χθες βράδυ αλλά κυρίως είναι απο την εγκατάσταση.

Απο κει και μετά πολλοί προτείνουν την Nitrogen,χωρίς να έχω δοκιμάσει μια και εδώ είμαι ικανοποιημένος.

Όπως ειπώθηκε η κάμερα δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Το Wireless display για την ωρα δεν παίζει και είναι θέμα της N που υπάρχει και σε αλλες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Απο μένα RR.

Τα όσα έχω δουλέψει παίζουν σωστα,όπου όσο την βελτιώνουν και ο dev μετέχει στα θέματα που αναφέρονται δύσκολα θα κάνω αλλαγή.

Παντα μικρά λάθη υπάρχουν σε μερικούς χρήστες στα όσα διάβασα και χθες βράδυ αλλά κυρίως είναι απο την εγκατάσταση.

Απο κει και μετά πολλοί προτείνουν την Nitrogen,χωρίς να έχω δοκιμάσει μια και εδώ είμαι ικανοποιημένος.

Όπως ειπώθηκε η κάμερα δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Το Wireless display για την ωρα δεν παίζει και είναι θέμα της N που υπάρχει και σε αλλες συσκευές.

 

Σύμφωνα με την δική σου εμπειρία η nougat rr είναι το ίδιο smooth με την mm rr? Γιατί με αυτά που είδα εγώ είναι μέρα (mm) με τη νύχτα (nougat). Δεν παλευόταν και γύρισα πάλι σε marshmallow που τρέχει τέλεια. Ξαναλέω ότι έχω δοκιμάσει και άλλους πυρήνες με διάφορες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την δική σου εμπειρία η nougat rr είναι το ίδιο smooth με την mm rr? Γιατί με αυτά που είδα εγώ είναι μέρα (mm) με τη νύχτα (nougat). Δεν παλευόταν και γύρισα πάλι σε marshmallow που τρέχει τέλεια. Ξαναλέω ότι έχω δοκιμάσει και άλλους πυρήνες με διάφορες ρυθμίσεις.

Σε mm δεν είχα δουλέψει ποτε RR παρά μονο Cm που χωρίς πολλά πολλά την είχα κάνει να παίζει άψογα.

Το μέτρο σύγκρισης θα την έκανα με την Lineage όπου απο θέμα ταχύτητας ηταν ενα κλίκ κάτω. Παρα τα πολλά προβλήματα που είχε για μένα έλειπαν πολλά που τα είχα μέσω xposed ,αλλά είχε νεότερους κώδικες και συνεχή υποστήριξη.

Σε καμια περίπτωση δεν λέω οτι το καινούργιο είναι παντα και καλύτερο αλλά ουτε ντε και καλά βάλε μια Ρομ που αρέσει πχ σε μένα.

Η Ρομ έχω ξαναπει είναι καθαρά θέμα γούστου και πως βολευει το κάθε χρήστη.

Αν όπως σωστά εχεις κρίνει να εχεις μια Ρομ Απροβληματηστη δουλευεις σε mm ειτε RR ή (θα σου πουν και άλλοι) cm13.

Τώρα σαν Ρομ η N σε RR μου κάθεται καλά ,απο την αρχή,απο την αλλη μου άρεσε να ανακαλυπτω νέα ,χωρίς να κάνω μεγάλες αλλαγές στη συσκευή μου,πράγμα που εκανα παλαιότερα που στην ουσία είχα συσκευή χωρίς να την έχω χαρεί!

Link to comment
Share on other sites

Και από πού κατεβάζουμε την rr nougat;

Υπάρχουν οδηγίες εγκατάστασης κάπου;

 

Ευχαριστώ!

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-resurrectionremix-5-8-0-t3507433

Ερωτήσεις / Απαντήσεις / τα πάντα :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Εγώ έχω περάσει την AospExtended εδώ και καμιά βδομάδα και μπορώ να πω πως δεν εχω βρει κάποιο bug.

Ταχύτατη με πολλά καλούδια και πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας.

Για όποιον ενδιαφέρεται για τεστ drive...

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-aospextended-rom-v1-2-t3506955

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα σήμερα δυστυχώς έπεσε από μικρό ύψος το rn3pro μου και έσπασε το γυαλί της οθόνης,ξέρετε που μπορώ να βρω ανταλλακτικό να το αλλάξω;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει ο αδερφος μ το note 3 pro.οταν το ειχε παρει απο το minideal ειχε ζητησει ελληνικα να εχει.τωρα θελει να του κανει root και να περασει ccustom rom.διαβαζω εδω xda κ λενε οτι πρεπει ν ξεκλειδωσω bootloader.αλλα χανω λιγο την σειρα γτ αλλα λενε αν ειναι με china η global firmware .οτι πρπει ν ετοιθω για να ξεκλειθωθει και γινετε μετα απο 30 μερες.εχω συνηθησει απο lg samsung που μεσα απο 2 εφαρμογουλες το κινητο ειναι ετοιμο να τ αλλαξεις τ φωτα.

 

ας μου καποιος τ σωστα και ασφαλη βηματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό και πριν ένα μήνα πήρα στην κοπέλα μ τ europe edition το ακριβώς ίδιο κινητό από κατάστημα από Ελλάδα ενώ το δικό μ το είχα πάρει από minideal πριν ένα χρονο.το θέμα είναι ότι είμαστε τώρα στο ίδιο δωμάτιο με τα κινητά και και το ευρωπαικο πιάνει wifi σήμα από το ρούτερ π είναι στον​ κάτω όροφο ενώ στο δικό μ δεν πιανει.... Υπάρχει κάποια ρύθμιση να το κάνω να πιάνει η υπάρχει καποια αλλη Ρομ π ν ενισχύει τον δέκτη wifi του κινητού;;

Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις...

Ευτυχία είναι να ΜΗΝ κάνεις αυτό που ΔΕΝ θέλεις!!!!

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Την εχω παρατηρήσει και εγώ αυτη τη διαφορά,με το kate ενος φίλου μου. Είμαστε πχ στο ιδιο σημείο, και αυτός εχει παντα μία με δύο γραμμές πιο πανω. Ίσως να παίζει ρολο οι παραπάνω κεραίες που έχει το kate, τι να πω! Το ίδιο ισχύει και στο σήμα του(wind).
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το speaker του κινητού σταμάτησε να δουλεύει. Δηλαδή βάζω ένα τραγούδι και ενώ δείχνει ότι παίζει δεν ακούγεται αλλά αν βάλω ακουστικά ακούγεται κανονικά ξέρει κανείς τι μπορεί να παίχτηκε? Όταν με περνούν τηλέφωνο επίσης δεν χτυπάει αλλά αν το σηκώσω και μιλήσω μιλάω κανονικά άρα είναι μόνο το πίσω ηχείο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...