Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς αυτό έκανα κι εγω μετά το unlock, κατευθείαν σε custom λόγω xposed και xprivacy.

Σήμερα εγκατέστησα την συγκεκριμένη CM13 (build 20160709) και μόλις τελείωσα το σετάρισμα.

 

Φαίνεται πολύ smooth, αλλά θα χρειαστούν μερικές μέρες για να μπορώ να πω με σιγουριά.

Απ'οτι λένε πάντως στο συγκεκριμένο thread είμαστε πολύ κοντά σε official cm release.

Να έχεις υπόψη σου οτι πρέπει να εγκαταστήσεις και τα cm-13.0-RADIOS μετά απο ROM-Gapps.

 

Αν θέλεις βοήθεια για να βρεις την 20160709 μου λες, αφου ο server του developer δεν δουλεύει.

 

Edit: Εναλλακτικό link

 

 

:offtopic: Κι εσυ απο Redmi Note 2, καλά θυμάμαι; :offtopic:

 

Δώσε πληροφορίες μολις έχεις μια πιο ολοκληρωμένη άποψη για την ρομ για καθημερινή χρήση...για επίσημη υποστήριξη ακόμα το παλεύουν αλλα απ οτι βλεπω θα αργήσει λιγο παραπάνω απ οτι φαίνεται..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περίπου τα ίδια έκανε και Redmi 1S που το σέταρα σήμερα άλλο μέλος της οικογένειας. Πρόσθετα τον λογαριασμό gmail που υπήρχε έκανε συγχρονισμό και δεν εμφάνιζε επαφές. (ενώ στην άλλη συσκευή που υπήρχε και εκεί ο λογαριασμός έδειχνε να συγχρονίζει). Η λύση δόθηκε ως εξής. Έκανα εξαγωγή τις επαφές σε vcard. Κατόπιν μπήκα στο gmail από το pc, δεν εμφάνιζε τις επαφές (δεν ξέρω γιατί), έκανα εισαγωγή από το αρχείο vcard, τις πήρε και κατ΄όπιν συγχρονισμό από το κινητό και τις εμφάνισε.

Θα το δοκιμάσω αργότερα να δω και εγώ τι παίζει απ το pc.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έχω φρικαρει.

ειχα stable chinese και παω να βαλω global stableκαι στο τελευταίο σταδιο που πατησα flash το flash tool εβγαλε error μετα απο λιγο:

"Not enough Storage is available to process this command (0x80070008: Max buffer sector is 256)"

συμφωνα με το πρωτο post πρεπει να δοκιμασω αλλη rom. δοκιμαζω και στη μεση της διαδικασιας εβγαλε error και απο εκει και περα το κινητο κολαει στο MI logo (και μπαινει και σε fast boot οταν παταω power+volume down).

(

 

Μην αγχώνεσαι είναι απλό..

Κατεβάζεις αυτό...fastboot to edl mode

Tο αποσυμπιέζεις στην επ εργασίας του υπολογιστή.

Βάζεις το κινητό σε fastboot mode και το συνδέεις..

Τρέχεις το edl.cmd και θα δεις το κινητό θα γυρίσει σε edl(αναβοσβήνει το κοκκινο led).

Κατεβάζεις αυτή τη ρομ.. 7.2.5 fastboot rom kenzo

και συνεχίζεις με τον οδηγό που έχεις..

Έκανα εξαγωγή τις επαφές σε vcard. Κατόπιν μπήκα στο gmail από το pc, δεν εμφάνιζε τις επαφές (δεν ξέρω γιατί), έκανα εισαγωγή από το αρχείο vcard, τις πήρε και κατ΄όπιν συγχρονισμό από το κινητό και τις εμφάνισε.

Νομίζω για σένα έλεγα λίγο πιο πάνω που δεν τις "έπαιρνε"....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό έκανα κι εγω μετά το unlock, κατευθείαν σε custom λόγω xposed και xprivacy.

Σήμερα εγκατέστησα την συγκεκριμένη CM13 (build 20160709) και μόλις τελείωσα το σετάρισμα.

 

Φαίνεται πολύ smooth, αλλά θα χρειαστούν μερικές μέρες για να μπορώ να πω με σιγουριά.

Απ'οτι λένε πάντως στο συγκεκριμένο thread είμαστε πολύ κοντά σε official cm release.

Να έχεις υπόψη σου οτι πρέπει να εγκαταστήσεις και τα cm-13.0-RADIOS μετά απο ROM-Gapps.

 

Αν θέλεις βοήθεια για να βρεις την 20160709 μου λες, αφου ο server του developer δεν δουλεύει.

 

Edit: Εναλλακτικό link

 

 

:offtopic: Κι εσυ απο Redmi Note 2, καλά θυμάμαι; :offtopic:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όλες τις πληροφορίες.

Σίγουρα μια ενημέρωση σχετικά με αυτή την Cm που δουλεύεις θα είχε ενδιαφέρον για να κρίνουμε καλύτερα.

Θα αρχίσω με Mokee μια και την βλέπω να έχει περπατήσει πιο σωστά, χωρίς να είναι απόλυτο, αλλά υπάρχει μια σταθερότητα.

http://download.mokeedev.com/?device=kenzo&type=

Τουλάχιστον θα έχω το χρόνο να ασχοληθώ διαβάζοντας για επιμέρους θέματα και σε άλλες κοινότητες περί αυτών, όπως σωστά είπες για την προηγούμενη συσκευή (RN2) οι πιο σωστές rom έπαιζαν κατά με από Ρωσία.

Αφού έχεις διαθέσει να ασχοληθείς κοίτα και εδω http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=737235.

Δούλεψε Chrome για την μετάφραση.

Τώρα για θέματα όρεξη να'χεις να κατεβάσεις http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=636805

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Όταν λέμε nandroid backup εννοούμε το backup που παίρνουμε μέσω TWRP, είναι το ίδιο ή

είναι κάτι άλλο?

Θέλει root?

Είδα ότι υπάρχει και app για online backup που θέλει root.

 

Αυτό το back από ότι κατάλαβα επαναφέρει το τηλέφωνο σε μια συγκεκριμένη κατάσταση,

(δεν μπορείς να επαναφέρεις δεδομένα συγκεκριμένων εφαρμογών) στην ROM που είχες κατά το backup

 

Για να επαναφέρεις πχ. μετά από ένα clean install ή αναβάθμιση δεδομένα συγκεκριμένων

εφαρμογών τα επαναφέρουμε από το mi cloud και από τα τοπικά αντίγραφα και είμαστε 100% εντάξει?

Ρωτάω γιατί έχω την 7.2.2 και σκέφτομαι να πάω στην 7.5.1 με clean install

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Όταν λέμε nandroid backup εννοούμε το backup που παίρνουμε μέσω TWRP, είναι το ίδιο ή

είναι κάτι άλλο?

Θέλει root?

Είδα ότι υπάρχει και app για online backup που θέλει root.

 

Αυτό το back από ότι κατάλαβα επαναφέρει το τηλέφωνο σε μια συγκεκριμένη κατάσταση,

(δεν μπορείς να επαναφέρεις δεδομένα συγκεκριμένων εφαρμογών) στην ROM που είχες κατά το backup

 

Για να επαναφέρεις πχ. μετά από ένα clean install ή αναβάθμιση δεδομένα συγκεκριμένων

εφαρμογών τα επαναφέρουμε από το mi cloud και από τα τοπικά αντίγραφα και είμαστε 100% εντάξει?

Ρωτάω γιατί έχω την 7.2.2 και σκέφτομαι να πάω στην 7.5.1 με clean install

Ευχαριστώ

To Nandroid backup είναι μέσα από το twrp και επαναφέρει το τηλέφωνο σε μία κατάσταση με τις εφαρμογές και τα δεδομένα του..(δεν χάνεται τίποτα) και δεν θέλει ρουτ.

 

Το micloud επαναφέρει εφαρμογές αλλά όχι τα δεδομένα τους.

Link to comment
Share on other sites

 

Την έχω μπανισει καιρό στο Ali, δύο ερωτήσεις μια που την έχεις στα χέρια σου, είναι μεταλλική και πλάτη με τύπου δέρμα.?

Δειχνει το δέρμα καλά κολλημένο, από εφαρμογή στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε, πρόσφατα την απέκτησες,αν ναι καλορίζικη ,λίγο σκληρό και πολύ πλαστικό μου φαίνεται, όμως ωραία εμφανίσιμη μεν.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Φιλόσοφε θα σου απαντήσω το μεσημέρι.. θύμησε με.. δεν την μελέτησα πολύ.. Και καλα δέρμα είναι (πλαστικούρι και μέταλλο.)

Από εφαρμογή είναι σούπερ.. μπαίνει πανεύκολα και βγαίνει δύσκολα και είναι καλά κολλημένη.

deni χθες μου ρθε .. είναι πολύ όμορφη και αρκετά καλή ποιότητα..

Link to comment
Share on other sites

Φιλόσοφε θα σου απαντήσω το μεσημέρι.. θύμησε με.. δεν την μελέτησα πολύ.. Και καλα δέρμα είναι (πλαστικούρι και μέταλλο.)

Από εφαρμογή είναι σούπερ.. μπαίνει πανεύκολα και βγαίνει δύσκολα και είναι καλά κολλημένη.

deni χθες μου ρθε .. είναι πολύ όμορφη και αρκετά καλή ποιότητα..

Δίνει πολύ όγκο στο κινητό? Υπάρχει περίπτωση να ξέρεις πόσα mm πάχος έχει?

Και κανένα λινκ ίσως? :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλόσοφε θα σου απαντήσω το μεσημέρι.. θύμησε με.. δεν την μελέτησα πολύ.. Και καλα δέρμα είναι (πλαστικούρι και μέταλλο.)

Από εφαρμογή είναι σούπερ.. μπαίνει πανεύκολα και βγαίνει δύσκολα και είναι καλά κολλημένη.

deni χθες μου ρθε .. είναι πολύ όμορφη και αρκετά καλή ποιότητα..

 

Αν είναι σκληρό πλαστικό τη θεωρώ καλύτερη από την μεταλλική, τα του λόγου απώλεια σήματος με φοβιζουν λίγο.

Άσε που σκέφτομαι συνέχεια να πάρω μια msvii και για τον ίδιο λόγο το τρεναρω...

Για τη ώρα θα είμαι με μια ipaky που αμένω.

 

Οι θήκες είναι για να το προστατεύει και ανάλογα για το τι κάνεις αγοράζεις και την αντίστοιχη,αρα θα έχουν όγκο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω παρει και εγω το τηλεφωνο φοβερο σε ολα αλλα στα μυνηματα ρε παιδια με χρεωνει 2 και 3 την φορα.Εψαξα στις ρυθμισεις για να του αλλαξω χαρακτηρες αλλα τιποτα ξερει καποιος κατι;Εχω την ελληνικη 7.5.1 ΜIUI
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. παρελαβα το κινητο. κανα 2 κολληματα εφαγε και αναγκαστηκα να του κανω επανεκκίνηση κατα τα αλλα πολυ καλο. αυτο που θελω να με βοηθησετε ειναι πως γινεται να στειλω μυνηματα μεσω app facebook. δεν μπορω να στειλω. μονο μεσω messenger. εχετε βρει λυση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. παρελαβα το κινητο. κανα 2 κολληματα εφαγε και αναγκαστηκα να του κανω επανεκκίνηση κατα τα αλλα πολυ καλο. αυτο που θελω να με βοηθησετε ειναι πως γινεται να στειλω μυνηματα μεσω app facebook. δεν μπορω να στειλω. μονο μεσω messenger. εχετε βρει λυση?

 

Μόνο μέσω browser ..

Δίνει πολύ όγκο στο κινητό? Υπάρχει περίπτωση να ξέρεις πόσα mm πάχος έχει?

Και κανένα λινκ ίσως? :)

 

Δεν την μέτρησα να σου πω αλλά δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη.

Λίγο πιο λεπτή από την ipaky θα έλεγα..

Αν θες το μεσημέρι στειλε μου να την δω και να σου πω..

Καλημερα εχω παρει και εγω το τηλεφωνο φοβερο σε ολα αλλα στα μυνηματα ρε παιδια με χρεωνει 2 και 3 την φορα.Εψαξα στις ρυθμισεις για να του αλλαξω χαρακτηρες αλλα τιποτα ξερει καποιος κατι;Εχω την ελληνικη 7.5.1 ΜIUI

Για άλλη μία φορά να πούμε ότι γράφει Ελληνικά 160 χαρακτήρες μόνο με κεφαλαία..

Εστω και ένα γραμμα να είναι μικρό πέφτει στα 70/

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

ευτυχής κάτοχος εδώ και 1 ώρα!!!!

το πήρα απο vickmall

τη πρέπει να κάνω για να βάλω ελληνικά???

ή να το αφήσω όπως είναι ????

είναι η official rom αυτή που φοράει???

πια rom ειναι η καλύτερη???

ειμαι λιγο άσχετος:p:p

ευχαριστώ

 

στο Model number γιατί γράφει redmi note 3 και όχι pro???

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μία φορά να πούμε ότι γράφει Ελληνικά 160 χαρακτήρες μόνο με κεφαλαία..

Εστω και ένα γραμμα να είναι μικρό πέφτει στα 70/

 

oK ευχαριστω δεν το ειχα διαβασει:)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

ευτυχής κάτοχος εδώ και 1 ώρα!!!!

το πήρα απο vickmall

τη πρέπει να κάνω για να βάλω ελληνικά???

ή να το αφήσω όπως είναι ????

είναι η official rom αυτή που φοράει???

πια rom ειναι η καλύτερη???

ειμαι λιγο άσχετος:p:p

ευχαριστώ

 

στο Model number γιατί γράφει redmi note 3 και όχι pro???

 

Έχεις official developer rom και είσαι έτοιμος για ξεκλείδωμα..

Είναι καλή αυτή η ρομ... αλλά αν θέλεις Ελληνικά η λύση είναι μονόδρομος.

Εχεις κάνει αίτηση ξεκλειδώματος;

Και είναι pro... απο την στιγμή που λέει hexa core

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

ευτυχής κάτοχος εδώ και 1 ώρα!!!!

το πήρα απο vickmall

τη πρέπει να κάνω για να βάλω ελληνικά???

ή να το αφήσω όπως είναι ????

είναι η official rom αυτή που φοράει???

πια rom ειναι η καλύτερη???

ειμαι λιγο άσχετος:p:p

ευχαριστώ

 

στο Model number γιατί γράφει redmi note 3 και όχι pro???

Έχεις το δικο μας μην ανησυχείς το redmi note 3 γιατι δεν εχει δοθεί ονομασια redmi note 3 pro άπλα εχει διαφορά στον επεξεργαστή το δικο μας με το redmi note 3,τωρα σε αυτα που ρωτας πάνε και διαβασε την 1 σελιδα ,για να περάσεις ελληνικα πρέπει πρωτα να περάσεις dev rom ,περνιέται ευκολα μετα πρέπει να ξεκλειδώσεις και μετα την ελληνικη .

Ναι σωστά εχεις dev rom ακομη καλυτερα,ειδα γρήγορα την φωτογραφία.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

To Nandroid backup είναι μέσα από το twrp και επαναφέρει το τηλέφωνο σε μία κατάσταση με τις εφαρμογές και τα δεδομένα του..(δεν χάνεται τίποτα) και δεν θέλει ρουτ.

 

Το micloud επαναφέρει εφαρμογές αλλά όχι τα δεδομένα τους.

 

ευχαριστω

Νομιζα οτι ειναι καποια εφαρμογη που κανουμε εγκατασταση. (το backup μέσα από το twrp το εχω κανει για ασφαλεια)

αρα τα δεδομενα μονο με τοπικα αντιγραφα?

Edited by stathisksts
Link to comment
Share on other sites

αρα τα δεδομενα μονο με τοπικα αντιγραφα?

Ε ναι ... η με καμία εφαρμογή.. αλλά μην με ρωτήσεις δεν παίρνω ποτέ backup.

Link to comment
Share on other sites

geoanto555 αν φορας την 7.5.1 κανε ενα check σε παρακαλω... κανε σε εναν αριθμο φραγη και μετα καλεσε απο αυτον τον αριθμο...εμενα παντως δεν την κραταει την φραγη και με καλει κανονικα ο αριθμος που εχω φραξει...σ'ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

geoanto555 αν φορας την 7.5.1 κανε ενα check σε παρακαλω... κανε σε εναν αριθμο φραγη και μετα καλεσε απο αυτον τον αριθμο...εμενα παντως δεν την κραταει την φραγη και με καλει κανονικα ο αριθμος που εχω φραξει...σ'ευχαριστω..

 

Σε ένα σταθερό τηλ που το κανα μόλις.... δουλεύει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...