Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ παρατήρησα κάτι άλλο το οποίο δε μου το κάνει στη mm στο nexus μου, αλλά μου το κάνει στα g3 καθώς και σε ένα g4 (και δε γινόταν στη ll)

 

όταν κατεβάζω κάτι με το chrome (πχ pdf ή εικόνα) δε μου το ανοίγει μέσω αυτού με την ανάλογη εφαρμογή (πχ acrobat ή gallery)

 

αυτό γιατί μπορεί να συμβαίνει και κυρίως πώς λύνεται;

 

Δεν είμαι με marshmallow βλέπω κανονικά pdf χωρίς να έχω κατεβάσει μια εφαρμογή utility της Google με όνομα Google PDF viewer αλλά εσύ μπορείς να το κατεβάσεις και να δεις αν υπάρχει διάφορα στην ανάγνωση των pdf σου.

Ψάξε Google στο market και κάπου προς τα κάτω θα τη βρεις!

Την είχα κατεβάζει παλιότερα αλλά δεν αλλάζει συμπεριφορά από όσο θυμάμαι με ή χωρίς αυτήν!!

Γιαυτό και τη σούταρα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συνεχιζω να μην εντυπωσιαζομαι απο την 6αρα...

 

στην προσπαθεια να μεταφερω τις εφαρμογες μου στην sd, μετα απο τις 7-8 πρωτες που δεν ειχα προβλημα, μου βγαζει μηνυμα ¨δεν υπαρχει αρκετος αποθηκευτικος χωρος" σε αδεια 32αρα καρτα...

 

γκρρρρρ...:mad:

 

Επανέφερε εφαρμογές στο κινητό και backup στα δεδομένα της κάρτα σου.

Μετά κάνε αφαίρεση της κάρτας από το μενού της αποθήκευσης και αφαίρεσε τη κατά από το G3.

Σε υπολογιστή κάνε φορμάτ της κάρτας και τοποθέτησε την πάλι στο κινητό.

Έτσι θα μηδενίσει και δεν θα έχεις πρόβλημα.

Δεν το έχω κάνει αυτό για να γνωρίζω αν λειτουργεί.

Αν παρουσιάσει ασυμβατότητα με το φορμάτ του υπολογιστή λογικά θα αναλάβει το Android τα περαιτέρω.

Αν το αφηγήσεις έτσι δεν απαγκιστρωθείς ποτέ από το πρόβλημα αυτή την εντύπωση έχω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι με marshmallow βλέπω κανονικά pdf χωρίς να έχω κατεβάσει μια εφαρμογή utility της Google με όνομα Google PDF viewer αλλά εσύ μπορείς να το κατεβάσεις και να δεις αν υπάρχει διάφορα στην ανάγνωση των pdf σου.

Ψάξε Google στο market και κάπου προς τα κάτω θα τη βρεις!

Την είχα κατεβάζει παλιότερα αλλά δεν αλλάζει συμπεριφορά από όσο θυμάμαι με ή χωρίς αυτήν!!

Γιαυτό και τη σούταρα!!!

 

με καμιά εφαρμογή δε μου το ανοίγει, πρέπει να πάω είτε μέσω file manager στα downloads ή στο downloads (την "εφαρμογή") και να το ανοίξω από κει

 

από τον chrome όμως απευθείας δεν ανοίγει σε κανένα lg μου με mm, αλλά ανοίγει κανονικά στο nexus μου με 6.0.κατι

το κάνει download και μετά μου λέει ότι δε μπορεί να το ανοίξει

 

και όπως είπα το κάνει και σε απλές φωτογραφίες, δεν τις ανοίγει η gallery

 

κάποιο βλακωειδές bug θα είναι τώρα αυτό..

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/5294051/LG-Quick-Circle-Wireless-Charging-Folio-Case-Black-G3.html

Εξαιρετική θήκη,επέλεξε με την wireless φόρτιση όπου φεύγει το καπάκι του κινητού πίσω και μπαίνει η θήκη. ..άψογη λειτουργία και αίσθηση

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/5294051/LG-Quick-Circle-Wireless-Charging-Folio-Case-Black-G3.html

Εξαιρετική θήκη,επέλεξε με την wireless φόρτιση όπου φεύγει το καπάκι του κινητού πίσω και μπαίνει η θήκη. ..άψογη λειτουργία και αίσθηση

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι ενδιαφέρομαι για θήκη για το D858HK

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει την αναβάθμιση σε 16g από αρχές Γενάρη με flashtool όταν βγήκε Πολωνία όλα καλά αξίζει να την κάνεις
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να χανεις την εγγυηση οταν την περνας χειροκινητα, περιμενετε να ερθει ota...

 

δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο...

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω ιταλικο, με το που περασα χειροκινητα, εχασα την εγγυηση...

 

(τελικα, ισχυει πραγματι αυτο που εχω διαβασει απο εδω και απο εκει??)

Link to comment
Share on other sites

με καμιά εφαρμογή δε μου το ανοίγει, πρέπει να πάω είτε μέσω file manager στα downloads ή στο downloads (την "εφαρμογή") και να το ανοίξω από κει

 

από τον chrome όμως απευθείας δεν ανοίγει σε κανένα lg μου με mm, αλλά ανοίγει κανονικά στο nexus μου με 6.0.κατι

το κάνει download και μετά μου λέει ότι δε μπορεί να το ανοίξει

 

και όπως είπα το κάνει και σε απλές φωτογραφίες, δεν τις ανοίγει η gallery

 

κάποιο βλακωειδές bug θα είναι τώρα αυτό..

 

Είσαι σίγουρος ότι σου γίνεται μόνο σε pdf? Το ίδιο έχω αντιμετωπίσει (δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου) σε stock Android και CM με διαφορά αρχεία (εικόνες, τραγουδια).

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Και φωτογραφίες είπα

 

πάντως το nexus μου με stock 6.0.2 δε μου το κάνει ούτε το g3 σε lollipop το έκανε

 

Τελευταία μου ελπίδα να είναι θέμα που να λυθεί με update του chrome, γιατί από την LG δε περιμένω άλλη αναβάθμιση για να είμαι ειλικρινής

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

καλσπερα σε ολους,

 

μου εχει κλειδωσει το swipe lock.. δεν αφηνει λεει ο administrator...

 

υπαρχει λυση?

στο youtube εχει καποια βιντεακια πως ξεπερνας το κλειδωμα οθονης.ισως αλλη λυση να ξαναπερασεις την ρομ απο την αρχη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω ιταλικο, με το που περασα χειροκινητα, εχασα την εγγυηση...

 

(τελικα, ισχυει πραγματι αυτο που εχω διαβασει απο εδω και απο εκει??)

 

Που το καταλαβες οτι εχασες εγγυηση?

 

Εγω με το που πηρα το κινητο περασα ΜΜ.

 

Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει σιγουρα οτι χασαμε εγγυηση ετσι ωστε αν ισχύει και την εφαγα να κανω root να μπορω να βαλω adaway τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνεις στο κινητό Root, custom recovery, custom rom μπορείς πάντα να το επαναφέρεις στην αρχική κατάσταση και να είσαι εντός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε μου. Το θεμα ειναι οτι δεν κρατησα στοιχεια απο τις εργοστασιακες ρυθμισεις. Το μονο που προλαβα να δω ηταν οτι εγραφε στο πληροφοριες λογισμικου Android 5.0. Που βρισκω λοιπον τη συγκεκριμενη εκδοση (5.0 για lg g3) αν χρειαστει κατι?

 

Υγ. Εντελως καινουριος στο android. Ειχα 3 χρονια iphone 4 και πριν Nokia N73

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε μου. Το θεμα ειναι οτι δεν κρατησα στοιχεια απο τις εργοστασιακες ρυθμισεις. Το μονο που προλαβα να δω ηταν οτι εγραφε στο πληροφοριες λογισμικου Android 5.0. Που βρισκω λοιπον τη συγκεκριμενη εκδοση (5.0 για lg g3) αν χρειαστει κατι?

 

Υγ. Εντελως καινουριος στο android. Ειχα 3 χρονια iphone 4 και πριν Nokia N73

 

Κατέβασε το πρόγραμμα LG PHONE FROM και θα σου βγάλει link με την εργοστασιακή έκδοση που είχε όταν το αγόρασες και είσαι οκ.

 

Ή αλλιώς, από υπολογιστή με το πρόγραμμα LG δεν κάνει επαναφορά;

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω φιλε, δε θελω να το κανω τωρα απλα να το χω υπ οψιν μου.

 

Αλλη μια ερωτηση και σορυ για το πρηξιμο. Υπαρχει τροπος να αλλαχτουν τα εικονηδια του status bar σε αυτα του stock mm του nexus?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω φιλε, δε θελω να το κανω τωρα απλα να το χω υπ οψιν μου.

 

Αλλη μια ερωτηση και σορυ για το πρηξιμο. Υπαρχει τροπος να αλλαχτουν τα εικονηδια του status bar σε αυτα του stock mm του nexus?

μονο με ρουτ και μετα διαλεγεις απο το xda καποια ρομ η καποια mod.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλη Σαρακοστή, lg g3 αναβάθμιση απο 5 σε 6 πολωνικη βρικαρε στην αναβάθμιση και βγαζει το παρακάτω ερρορ οταν παω να μπω σε download mode, η οταν παει να bootαρει security error

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160314/ddbb1231a3a0b82479dbd46c76f78e8d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλη Σαρακοστή, lg g3 αναβάθμιση απο 5 σε 6 πολωνικη βρικαρε στην αναβάθμιση και βγαζει το παρακάτω ερρορ οταν παω να μπω σε download mode, η οταν παει να bootαρει security error

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160314/ddbb1231a3a0b82479dbd46c76f78e8d.jpg

εβαλες kdz αρχειο με flashtool και μπρικαρε? κατι εκανες λαθος,δες κατεβασες την ρομ για το d855?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Βρηκα τυχαια αυτον τον συνδεσμο http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

και αν και ασχετος απο android μαλλον ειναι επισημο MM για LG g3.

Συμφωνα με την εφαρμογη LG Phone From η συσκευη μου ειναι απο Ελβετια 6RS/SUNRISE_16G(SWITZERLAND)

Ερωτηση 1) Κατεβασα την D85510L_00.kdz , με ποιο τροπο θα την εγκαταστησω?

2) Με ποιο προγραμμα-εφαρμογη κανω σωσιμο σε PC των Επαφων, φωτογραφιων κτλ πριν κανω αναβαθμηση?

Ευχαριστω και συγνωμη εαν κουρασα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...