Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα μπει Μαρτιος και δεν εχουμε παρει ακομα την 6 ota...

 

υπαρχει καποιο νεοτερο, καποια ενημερωση???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα μπει Μαρτιος και δεν εχουμε παρει ακομα την 6 ota...

 

υπαρχει καποιο νεοτερο, καποια ενημερωση???

 

γαλλικο το δικο μου τιποτα στον οριζοντα

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

γαλλικο το δικο μου τιποτα στον οριζοντα

περα απο το θεμα της εγγυησης που θα χαθει,γιατι δεν περνατε την πολωνικη σε kdz αρχειο με flashtool ουτε ρουτ χρειαζεται και θα γευτητε μια πολυ καλη ρομ.εγω αυτο εκανα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

περα απο το θεμα της εγγυησης που θα χαθει,γιατι δεν περνατε την πολωνικη σε kdz αρχειο με flashtool ουτε ρουτ χρειαζεται και θα γευτητε μια πολυ καλη ρομ.εγω αυτο εκανα.

 

Το φοβάμαι ρε συ.... έχει κάπου κάποιον οδηγό;

ή έστω να μας πεις εσύ την διαδικασία αλλά και τα LINKS απο που κατεβάζουμε flashtool και kdz αρχεία απο σίγουρες τοποθεσίες...

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το LGUP κατέβασε και το σχετικό kdz και είσαι έτοιμος, είναι απλή η διαδικασία

 

Σε δύο κινητά την έβαλα πάνω από τη 5.0 και πάει μια χαρά, ότι χρειάζεσαι είναι στο XDA

 

Δες και αυτόν τον οδηγό

 

https://youtu.be/iPKcuYwDoxY

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο XDA και δίνουν ένα link για το kdz

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G3%2FStock%2FD855%2F

Το σωστό αρχείο είναι αυτό;

Europe D85530B_00_1217.kdz

1208471KB

 

 

ΥΓ. το LGUP τι είναι;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι

 

το lgup είναι μια εφαρμογή για να φλασάρουμε επίσημες rom από ότι έχω καταλάβει, απλά το βάζεις και δουλεύει δε θέλει τίποτα το περίεργο και το κινητό ανοικτό όπως είναι ούτε fastboot, ούτε recovery ούτε usb debug

 

με την επιλογή refurbish κάνεις καθαρή εγκατάσταση με με το update τη περνάς από πάνω από τη 5.0

 

ενώ προτείνεται η πρώτη επιλογή, εμένα μου δούλεψε μια χαρά και η δεύτερη και δε χρειάστηκε να ξαναστήσω το κινητό μου

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλύτερη από τη lollipop

 

είναι πιο σαφώς πιο γρήγορη και πολύ πιο αποκρίσιμη, αισθητικά λίγο (έως αρκετά σε κάποια σημεία) πιο ωραία, μπαταρία ελαφρώς καλύτερη αλλά μη περιμένετε και θαύματα, μικροεπεμβάσεις στο ui με νόημα όπως το ότι ξαναμπήκε επιτέλους αθόρυβη λειτουργία και το do not disturb έγινε προαιρετικό οπότε μπορούμε να το έχουμε στο αθόρυβο με ξυπνητήρι και led notifications , μπήκε φακός στη notification bar οπότε δε θέλουμε εξτρά εφαρμογή για αυτό και διάφορα άλλα μικροπράγματα

 

το μόνο που έγινε χειρότερο όπως είπα και στο άλλο thread και αυτό υπάρχει από το mm του g4 είναι ότι το knock code έγινε πρακτικά άχρηστο αφού παραέγινε πολύπλοκο, τέσπα σε επόμενο κινητό έτσι κι αλλιώς θα έχω δακτυλικό αποτύπωμα..

 

θέματα με σήμα, 4g και gps δεν είχα το παραμικρό

 

γενικά αξίζει πολύ σαν αναβάθμιση και επειδή μάλλον θα είναι και η τελευταία της συσκευής είμαστε πολύ τυχεροί που είναι αρκετά προσεγμένη, το κινητό παίρνει μια "πνοή" για να μας συντροφεύει για κάποιο καιρό ακόμα χωρίς να δείχνει έντονα τα χρονάκια του

 

φυσικά μένει πίσω σε σχέση με τα πιο σύγχρονα, αλλά πρακτικά δε του λείπει και κάτι πέρα από επιδόσεις αν το καλοσκεφτούμε, σε κάποια πράγματα μάλλον όπως στη σχέση διαστάσεων/οθόνης παραμένει κορυφαίο

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν την πέρασα κι εγώ την Πολωνική ΜΜ στο Γαλλικό G3 μου....

 

Λοιπόν,,, ΑΛΛΟ κινητό! VFM !

Πολύ σβέλτο με πολύ πιο έντονα χρώματα επιλεγμένα. Πολύ βελτιομένη και η quick circle με νέα γραφικά και χρώματα ΑΜΟLED

 

Πολύ γρήγορά όλα.

 

Το bug που είχε η Lollipop με την κάμερα, που σε κάθε επανεκκίνηση ζητούσε επιλογη της SD , λύθηκε!

Μπορεί να μου φαίνεται γιατί είχε βαρύνει το LoLypop μου αλλά και πάλι δεν το θυμάμαι αν πηγαίνει σαν iphone, ουτε καινούριο.

 

Μπράβο στην LG για μια πολύ όμορφή , γρήγορη και προσεγμένη έκδοση MM.

 

To θέμα είναι ότι όταν βγεί καμιά αναβάθμιση της πολωνικής θα την πάρω ΟΤΑ? ή θα πρέπει να την παεράσω πάλι με την ίδια διαδικασία που περασα την ΜΜ?

 

Αν βρώ άλλα θέματα που χρήζουν ενημέρωσης θα επανέλθω

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Με βάση την εμπειρία μου από άλλα κινητά, αν δεν εχεις κάνει root θα τη πάρεις ota ή από το pc suite τελοσπάντων χωρίς θέματα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και καινούρια ρολογάκια στην quick circle θήκη
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπει το κινητο το LGUP...

 

εχουμε λυση σε αυτο?

 

Ποιο είναι αυτό το LGUP ρε παιδιά; Εγώ με το LG flash tool έκανα την αναβάθμιση.

 

Παρεμπιπτόντως , βρήκα ένα ψιλοbugακι με την φωτεινότητα.

όταν ενεργοποιώ την quick circle , δεν έχει πλήρη φωτεινότητα, όπως παλιά , αλλά την τελευταία ρύθμιση έντασης που είχε πριν κλείσω το καπάκι. Και αυτό δεν αλλάζει αν δεν ανοίξω το καπάκι να δει το φως η οθόνη και να προσαρμοστεί πάλι.

 

Με αποτέλεσμα το βράδυ που πέφτω για ύπνο , η οθόνη είναι στο ΜΙΝ, και αν το πρωί ανοίξω την quick Circle θα είναι θεοσκότεινη, θα πρέπει να ανοίξω το καπάκι να δει οτι ξημέρωσε , να δυναμώσει το φως και μετά ΟΚ , φωτίζει πιο έντωνα η Quick Circle....

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ειναι το νεο ας πουμε flashtool.me flashtool κανεις αναβαθμηση αλλα οχι υποβαθμηση,ετσι βγηκε αυτο;)
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ειναι το νεο ας πουμε flashtool.me flashtool κανεις αναβαθμηση αλλα οχι υποβαθμηση,ετσι βγηκε αυτο;)

 

Γιατί ο φίλος που δεν του βλέπει το κινητό δεν δοκιμάζει το παλιό με το οποίο έκανα εγώ την αναβάθμηση; το LG flashtool.

 

Το καινούριο τι νεο προσφέρει , εκτός του ότι είναι νέο;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως κάνω τον chrome default browser ?
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με flashtool... ολα καλα!

 

ευχαριστω παιδια!!!:)

 

 

 

και οκ, δεν τρελλαθηκα κιολας με την 6αρα...

 

περιμενω να δω μονο την μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως κάνω τον chrome default browser ?

στις ρυθμισεις εφαρμογων νομιζω οτι εχει επιλογη χωρις να ειμαι σγουρος για προταιρεοτητα,αλλα παλι πατας το εικονιδιο και ανοιγεις τον chrome και εισαι ενταξει. αν τωρα σε ρωταει οταν ανοιγεις τον browser ποιον θελεις ,πατα αυτον που θελεις τικαροντας την απαντηση σου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω να μην εντυπωσιαζομαι απο την 6αρα...

 

στην προσπαθεια να μεταφερω τις εφαρμογες μου στην sd, μετα απο τις 7-8 πρωτες που δεν ειχα προβλημα, μου βγαζει μηνυμα ¨δεν υπαρχει αρκετος αποθηκευτικος χωρος" σε αδεια 32αρα καρτα...

 

γκρρρρρ...:mad:

Link to comment
Share on other sites

εγώ παρατήρησα κάτι άλλο το οποίο δε μου το κάνει στη mm στο nexus μου, αλλά μου το κάνει στα g3 καθώς και σε ένα g4 (και δε γινόταν στη ll)

 

όταν κατεβάζω κάτι με το chrome (πχ pdf ή εικόνα) δε μου το ανοίγει μέσω αυτού με την ανάλογη εφαρμογή (πχ acrobat ή gallery)

 

αυτό γιατί μπορεί να συμβαίνει και κυρίως πώς λύνεται;

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...