Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια εχω μια ερωτηση, ειναι ασφαλης να περασω αυτη την εκδοση MMhttp://www.droidviews.com/install-marshmallow-kdz-lg-g3-d855-using-flash-tool/ στο g3 μου 32gb η μηπως θα παρουσιασει επιπλοκες; πχ να κρασαρει, να χαθει η εγγυηση της συσκευης, να παρουσιασει προβλημα με σενσορες η με εφαρμογες, η ακομα και να μην λαβει τα ανερχομενα update; Θελω να καταληξω στο αν αυτη η εκδοση που περνιεται με flash ειναι παρομοια με αυτη που θα δωθει OTA η απο σουιτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η εγγύηση θα χαθεί σίγουρα εφόσον το android 6 δεν είναι για την χώρα από την οποία αγοράστηκε το κινητό. Κατά τ' άλλα είναι άψογη η νέα αυτή έκδοση οπότε προχώρα, αρκετά γρήγορο χωρίς lagαρίσματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση κρισεως.

εχει παρει κανενας την 6 εκδοση με εντελως stock κινητο . ειτε μεσο ota ειτε με lg pc suite ειτε με lg mobile support tool?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Αργή η διαδικασία της μετάβασης στη marshmallow σαν να κόλλησε στη Πολωνία. Είχα την εντύπωση ότι είχε περπατήσει και παραπέρα.

Άραγε να είναι συγκεκριμένα προβλήματα πχ. gps

Θυμάμαι τη lollipop τη πήρα από τους τελευταίους Σουηδικό και unbranded το δικό μου.

Με το καλό...

Link to comment
Share on other sites

A similar Marshmallow build has also been released in South Korea, but other regions still appear to be waiting for official firmware to reach them over-the-air. However, it might be worth checking out LG’s Mobile support tool, especially in Europe, if you’re really desperate to test out Marshmallow.

 

These roll-outs can take time, but Verizon customers should keep an eye out for that OTA notification over the next week or so. Other LG G3 owners will just have to sit tight.

 

ΠΗΓΗ http://www.androidauthority.com/verizon-lg-g3-marshmallow-update-668715/

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς σας restarts με την ΜΜ? Εδώ και 3 μέρες όποτε πάω να απαντήσω σε κλήση κάνει restart να πω ότι ποτέ πριν δεν είχα θέμα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς σας restarts με την ΜΜ? Εδώ και 3 μέρες όποτε πάω να απαντήσω σε κλήση κάνει restart να πω ότι ποτέ πριν δεν είχα θέμα

 

Πρoσωπικα εχω το κιν λιγες ημερες αγορασμενο(καινουργιο)του εβαλα την ΜΜ χωρις ρουτ και τετοια απλα την stock και ειμαι καταευχαριστημενος δεν αντιμετωπισα τετοιο θεμα ουτε κανενα αλλο.Ειναι απλα τελεια η ΜΜ σε εμενα προσωπικα και σαν διαχειρηση μπαταριας κλασης ανωτερη απο την LL.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς σας restarts με την ΜΜ? Εδώ και 3 μέρες όποτε πάω να απαντήσω σε κλήση κάνει restart να πω ότι ποτέ πριν δεν είχα θέμα

δοκιμασε να ξαναεγκαταστησεις την ρομ.φανταζομαι εχεις στοκ ρομ οποτε με flashtool επελεξε cseflash,ισως να εμεινε κανενα σκουπιδι απο πριν και κανει διενεξεις.επισης πολλες φορες φταιει η μπαταρια αν ειναι παλια αν και επικεντρωνεις το προβλημα στις κλησεις μονο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε καμια ενημερωση για το ποτε θα ερθει η 6?

εντελως stock κινητο ,,αναφερομαι Ota Η μεσω lg support tool

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε καμια ενημερωση για το ποτε θα ερθει η 6?

εντελως stock κινητο ,,αναφερομαι Ota Η μεσω lg support tool

 

Ακόμα τιποτα...και εγώ αυτό περιμένω με γαλλικό μοντέλο. Μάλλον θα βρήκαν bug και τη πάγωσαν, διαφορετικά, τουλάχιστον για τα unbranded δεν υπάρχει λόγος να μη τη δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ γαλλικό έχω.. Όταν με το καλό έρθει θα πάμε σε 6.0.1 ?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τιποτα...και εγώ αυτό περιμένω με γαλλικό μοντέλο. Μάλλον θα βρήκαν bug και τη πάγωσαν, διαφορετικά, τουλάχιστον για τα unbranded δεν υπάρχει λόγος να μη τη δώσουν.

παντως μεχρι στιγμης με πολωνικη το μονο bug ,αν ειναι κιολας,ειναι οτι στην οθονη κλειδωματος στην λολιποπ απλως πατουσες την οποια ειδοποιηση και ανοιγε ενω τωρα πατας και βγαζει ενα θολο τετραγωνο κατω και πρεπει να συρεις για να σε παει εκει,δηλαδη 2 κινησεις απο μια,κατα τα αλλα ειναι πολυ καλυτερη απο καθε προηγουμενη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Από Τσεχία το κινητό, τίποτα ακόμα. Λέτε να περιμένουμε μέχρι να έρθει οτα;

Αλλιώς τρόπος για να βάλουμε με στοκ δεν θα παίζει μετά η εγγύηση; Αυτό κατάλαβα δηλαδή.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

παντως μεχρι στιγμης με πολωνικη το μονο bug ,αν ειναι κιολας,ειναι οτι στην οθονη κλειδωματος στην λολιποπ απλως πατουσες την οποια ειδοποιηση και ανοιγε ενω τωρα πατας και βγαζει ενα θολο τετραγωνο κατω και πρεπει να συρεις για να σε παει εκει,δηλαδη 2 κινησεις απο μια,κατα τα αλλα ειναι πολυ καλυτερη απο καθε προηγουμενη.

 

Και στη lolli το κάνει πχ στο WhatsApp όταν έρθει μήνυμα, πρέπει να σύρω οπουδήποτε στην οθόνη για να ανοίξει. Μόνο το ραδιόφωνο πάει κατευθείαν στην εφαρμογή.

 

Από Τσεχία το κινητό, τίποτα ακόμα. Λέτε να περιμένουμε μέχρι να έρθει οτα;

Αλλιώς τρόπος για να βάλουμε με στοκ δεν θα παίζει μετά η εγγύηση; Αυτό κατάλαβα δηλαδή.

 

Δεν ισχύει η εγγύηση καθώς μπορούν να δουν ότι έχει πειραχθεί κι έχει μπει ROM διαφορετικής προέλευσης

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Και στη lolli το κάνει πχ στο WhatsApp όταν έρθει μήνυμα, πρέπει να σύρω οπουδήποτε στην οθόνη για να ανοίξει. Μόνο το ραδιόφωνο πάει κατευθείαν στην εφαρμογή.

 

 

 

Δεν ισχύει η εγγύηση καθώς μπορούν να δουν ότι έχει πειραχθεί κι έχει μπει ROM διαφορετικής προέλευσης

 

Μπορεις να βαλεις την stock ΜΜ εαν θες manual(οπως εχω κανει και εγω την Πολωνικη version αλλα δεν ειμαι ρουτ ουτε ημουνα)να δεις πως δουλευει(για εμενα ειναι παρα πολυ stable η ΜΜ)και μολις βγει η ΜΜ της χωρας που ειναι προελευσεις το κιν σου το γυρνας σε ΛΛ και κανεις το update κανονικα με ΟΤΑ και ετσι αυτομάτος εχεις την εγγυηση σου παλι.Απλα να επισημανω οτι δεν ειμαι ρουτ και ουτε ημουνα ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις την stock ΜΜ εαν θες manual(οπως εχω κανει και εγω την Πολωνικη version αλλα δεν ειμαι ρουτ ουτε ημουνα)να δεις πως δουλευει(για εμενα ειναι παρα πολυ stable η ΜΜ)και μολις βγει η ΜΜ της χωρας που ειναι προελευσεις το κιν σου το γυρνας σε ΛΛ και κανεις το update κανονικα με ΟΤΑ και ετσι αυτομάτος εχεις την εγγυηση σου παλι.Απλα να επισημανω οτι δεν ειμαι ρουτ και ουτε ημουνα ποτε.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Θα το σκεφτώ και ίσως το κάνω. Γιατί δεν βλέπω πότε θα γίνει η αναβάθμιση σε Τσεχία.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Θα το σκεφτώ και ίσως το κάνω. Γιατί δεν βλέπω πότε θα γίνει η αναβάθμιση σε Τσεχία.

Λογικά πάνω από μήνα δεν θα αργήσει ...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις την stock ΜΜ εαν θες manual(οπως εχω κανει και εγω την Πολωνικη version αλλα δεν ειμαι ρουτ ουτε ημουνα)να δεις πως δουλευει(για εμενα ειναι παρα πολυ stable η ΜΜ)και μολις βγει η ΜΜ της χωρας που ειναι προελευσεις το κιν σου το γυρνας σε ΛΛ και κανεις το update κανονικα με ΟΤΑ και ετσι αυτομάτος εχεις την εγγυηση σου παλι.Απλα να επισημανω οτι δεν ειμαι ρουτ και ουτε ημουνα ποτε.

 

Λέμε τώρα ότι βάζω MM από Πολωνία και μετά βγαίνει και της Τσεχίας, γιατί να γυρίσω στην LL και να πάω ξανά στην MM; Δεν μου βγάζει νόημα, απλά κατευθείαν περνάς από πάνω ως καθαρή εγκατάσταση την MM Tσεχίας. :)

 

* Πιθανότατα όμως να περιμένω για την ΟΤΑ αναβάθμιση.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Λέμε τώρα ότι βάζω MM από Πολωνία και μετά βγαίνει και της Τσεχίας, γιατί να γυρίσω στην LL και να πάω ξανά στην MM; Δεν μου βγάζει νόημα, απλά κατευθείαν περνάς από πάνω ως καθαρή εγκατάσταση την MM Tσεχίας. :)

 

* Πιθανότατα όμως να περιμένω για την ΟΤΑ αναβάθμιση.

Ναι μπορει να γινει και αυτο που λες αλλα παλι σε manual φαση.Απλα εγω θα το γυρισω στην LL για να την παρει μεσω ΟΤΑ κανονικα απλα για να ειμαι εγω καλυμμενος και να δω οτι δεν θα εχω θεμα με ΟΤΑ στο αμμεσο μελλον σε αλλες εκδοσεις εαν βγουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορει να γινει και αυτο που λες αλλα παλι σε manual φαση.Απλα εγω θα το γυρισω στην LL για να την παρει μεσω ΟΤΑ κανονικα απλα για να ειμαι εγω καλυμμενος και να δω οτι δεν θα εχω θεμα με ΟΤΑ στο αμμεσο μελλον σε αλλες εκδοσεις εαν βγουν.

Είναι και αυτό, δεν το είχα σκεφτεί. Καλώς, ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω αφησει λίγο το θέμα λόγω στρατού, εχω το g3 d855 με την cloudy rom. έχει βγει για το κινητο η Marshmallow; ή και πείτε μου αν γωνρίζετε αν έχει βγαλει η xenonhd για την Marshmallow.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω αφησει λίγο το θέμα λόγω στρατού, εχω το g3 d855 με την cloudy rom. έχει βγει για το κινητο η Marshmallow; ή και πείτε μου αν γωνρίζετε αν έχει βγαλει η xenonhd για την Marshmallow.

Ναι εχει βγει για τα πολωνικα τηλ.ψαξε στο xda για την ρομ εχει και αλλες

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει βγει για τα πολωνικα τηλ.ψαξε στο xda για την ρομ εχει και αλλες

 

Σε ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...