Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Speaking of the international LG G3 variants, past reports suggested that this particular version will receive the update on Mar. 14. However, now, Mobi Picker said the Android 6.0 update will be rolled out sometime in February.

 

ΠΗΓΗ http://www.ibtimes.com/android-60-marshmallow-update-status-lg-g4-lg-g3-lg-g2-lg-v10-lg-g-flex-2-2295205

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Speaking of the international LG G3 variants, past reports suggested that this particular version will receive the update on Mar. 14. However, now, Mobi Picker said the Android 6.0 update will be rolled out sometime in February.

 

ΠΗΓΗ http://www.ibtimes.com/android-60-marshmallow-update-status-lg-g4-lg-g3-lg-g2-lg-v10-lg-g-flex-2-2295205

 

Λογικό να καθυστερήσει. Εχουν ακουστει πολλα μικροbuggs και προβληματα στο xda. Λογικα αυτα προσπαθουν να φτιαξουν . + οτι εχουν να ασχοληθουν και με το g4 και το g5 που βγαινει τωρα ... δεν βαριεσαι?καποτε θα ερθει και σε μας :D

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να καθυστερήσει. Εχουν ακουστει πολλα μικροbuggs και προβληματα στο xda. Λογικα αυτα προσπαθουν να φτιαξουν . + οτι εχουν να ασχοληθουν και με το g4 και το g5 που βγαινει τωρα ... δεν βαριεσαι?καποτε θα ερθει και σε μας :D

 

Την εχω εναμιση μηνα σχεδoν δεν εχει κανενα θεμα σε τιποτα εχει τρομερη ταχυτητα και πολυ καλυτερη διαχειριση σε ολα. Και ελπιζω να μην την καταστρεψουν στην lg. Ειναι αναβαθμισμενη σε ολα παρα πολυ σε συγκριση με Lollipop. Στο xda η μιση δεν ξερουν να την φλασαρουν και η αλλη μιση φλασαρουν οτι mode απο lollipop υπαρχει πανω στην Μ.. μετα απορουν γιατι εχουν θεματα. Μεχρι και οι Devs δεν απαντανε καν πλεον εδω και πολυ καιρο. Και λογικο ειναι ο καθενας φλασαρη οτι νανε χωρις να μπαινει στην σκεψη αν ειναι συμβατο με M.

Link to comment
Share on other sites

Την εχω εναμιση μηνα σχεδoν δεν εχει κανενα θεμα σε τιποτα εχει τρομερη ταχυτητα και πολυ καλυτερη διαχειριση σε ολα. Και ελπιζω να μην την καταστρεψουν στην lg. Ειναι αναβαθμισμενη σε ολα παρα πολυ σε συγκριση με Lollipop. Στο xda η μιση δεν ξερουν να την φλασαρουν και η αλλη μιση φλασαρουν οτι mode απο lollipop υπαρχει πανω στην Μ.. μετα απορουν γιατι εχουν θεματα. Μεχρι και οι Devs δεν απαντανε καν πλεον εδω και πολυ καιρο. Και λογικο ειναι ο καθενας φλασαρη οτι νανε χωρις να μπαινει στην σκεψη αν ειναι συμβατο με M.

 

το ux ειναι το 4?

επισης καποιες εφαρμογες της lg θα μπορεσω να τις διαγραψω?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει παρει κανονικα την αναβαθμιση απο LG Suite, το κινητο ειναι απο eshop.gr κ γραφει απο εξω POL, οποτε εινα με την επισημη mm.

Ως προς τη χρηση απλαει πεταει...κανενα κολλημα ολα καλα. Εβαλα κ ενα antutu ετσι για τους τυπους (δεν πολυασχολουμαι) και βγαζει 55.000 (32gb/3gb RAM)

Οποτε οταν με το καλο ερθει η mm κ στα αλλα προτεινω να την βαλετε αμεσα!

Link to comment
Share on other sites

το ux ειναι το 4?

επισης καποιες εφαρμογες της lg θα μπορεσω να τις διαγραψω?

 

Ναι το ux του 4 εχει. Ειδη περιμενουμε το ux του 5 για οσους ειναι root. Ισως μελλοντικα το δοσει και στους μη root. Νομιζω καποιες γινεται να τις σβησεις δεν ξερω 100% σιγουρα. Σιγουρα παντως θα χρειαζεται root για να σβησεις τις περισσοτερες γιατι εχει παρα πολυ σαβουρα μεσα οπως ολα τα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ux του 4 εχει. Ειδη περιμενουμε το ux του 5 για οσους ειναι root. Ισως μελλοντικα το δοσει και στους μη root. Νομιζω καποιες γινεται να τις σβησεις δεν ξερω 100% σιγουρα. Σιγουρα παντως θα χρειαζεται root για να σβησεις τις περισσοτερες γιατι εχει παρα πολυ σαβουρα μεσα οπως ολα τα κινητα.

 

και κατι τελευταιο factory reset κανω πριν η μετα για να ειναι πιο τουρμπατο?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μερες που εβαλα την MM στοκ και ειμαι πολύ ευχαριστημένος.Δουλευει αψογα χωρις αυτο το μικρο λαγκ που ειχε πρώτα με το μαμά browser και με καλύτερή διαχείριση μπαταρίας.Το μονο λάθος που βλεπω ειναι οτι στην εναλλαγή κάμερας μπρος-πίσω έχει μια μικρή καθυστέρηση
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω το ΙΜΕΙ του κινητού της γυναίκας μου, στο site με τα firmwares, μου λέει ότι είναι 6PO/POLAND και ότι η έκδοση του είναι V21a.

Στο ίδιοο site, υπάρχουν 5 επιλογές 6PO/POLAND από τις οποίες μόνο οι 2 φαίνεται να παίρνουν Marshmallow.

Ποια η διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα 5?

Αν κατεβάσω και προσπαθήσω να εγκαταστήσω μια από τις άλλες 6PO/POLAND θα έχω πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω το ΙΜΕΙ του κινητού της γυναίκας μου, στο site με τα firmwares, μου λέει ότι είναι 6PO/POLAND και ότι η έκδοση του είναι V21a.

Στο ίδιοο site, υπάρχουν 5 επιλογές 6PO/POLAND από τις οποίες μόνο οι 2 φαίνεται να παίρνουν Marshmallow.

Ποια η διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα 5?

Αν κατεβάσω και προσπαθήσω να εγκαταστήσω μια από τις άλλες 6PO/POLAND θα έχω πρόβλημα;

προφανως οι υπολοιπες ειναι απο τοπικους παροχους.περασε την εφαρμογη lg phone from απο playstore και κατω γραφει ποια ρομ εχεις κανονικα και σε παραπεμπει εκαι που μπορεις να την κατεβασεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω τωρα την ΜΜ και σκεφτομαι να την βαλω απλα δεν ξερω ποιο απο ολα να κατεβασω καμια βοηθεια; https://mirrors.c0urier.net/?dir=android%2Fteamhorizon%2Fexperimental
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω τωρα την ΜΜ και σκεφτομαι να την βαλω απλα δεν ξερω ποιο απο ολα να κατεβασω καμια βοηθεια; https://mirrors.c0urier.net/?dir=android%2Fteamhorizon%2Fexperimental

γκουγκλαρισε D85530B_00_1217.kdz

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους flashara χτες την xenonhd MM για το g3 europe model 32gb θα ηθελα μια βοηθεια καθως δεν γνωριζω ποια πρεπει να κατεβασω απο εδω για να κανω install το xposed

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφέρεται να περασει την mm στο λινκ πιο κατω μπορεί να δει τα νεα χαρακτηριστικά σε σχεση με την προηγούμενη εκδοση τις lg

http://dyk.lgmobile.com/dyk/osupgrade/osu.dev

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/mm-xposed-support-d855-v30b-t3286231 δες και εδω διαβασε προσεκτικα γιατι αναφερθηκαν καποια προβληματα γενικα με το xposed.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/mm-xposed-support-d855-v30b-t3286231 δες και εδω διαβασε προσεκτικα γιατι αναφερθηκαν καποια προβληματα γενικα με το xposed.

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχω το κινητο με την εκδοση mm αλλα θελω να γυρισω σε στοκ lollipop αλλα δε τα καταφερνει το flashtool βγαζει error.αν ξαναβαλω την mm την περναει κανονικα..ιδεες?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχω το κινητο με την εκδοση mm αλλα θελω να γυρισω σε στοκ lollipop αλλα δε τα καταφερνει το flashtool βγαζει error.αν ξαναβαλω την mm την περναει κανονικα..ιδεες?

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-d855-30b-images-kdz-flashables-t3282012 εχει λιγο ποιο κατω οδηγο.το φλαστουλ δεν κανει downgrade.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-d855-30b-images-kdz-flashables-t3282012 εχει λιγο ποιο κατω οδηγο.το φλαστουλ δεν κανει downgrade.

 

ευχαριστω το κοιταω τωρα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται πολυ μυστηριο δε βγαζω ακρη...κατεβασα το προγραμμα που λεει για downgrade,αντικατεστησα και το αρχειο απ τη σελιδα που δινει..δε ξεκιναει κατι ,λεει unknown model,παροτι δεξια λεει d855

 

edit ειχα ξεχασει να εγκαταστησω το δευτερο αρχειο.

 

δε καταλαβαινω ομως τι πρεπει να κανω μετα,δεν εχει κατι να επιλεξω,απλα start

 

δεν τις ειδα τις βουλιτσες δεξια,ολα οκ γυρισε σε κιτκατ.

 

ερωτηση επειδη αυριο το στελνω στο σερβις,πρεπει να περασω αλλη ρομ?το τηλεφωνο ειναι 6pr δηλαδη πορτογαλικο

 

 

τωρα φοραει την v10e-eur-xx

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται πολυ μυστηριο δε βγαζω ακρη...κατεβασα το προγραμμα που λεει για downgrade,αντικατεστησα και το αρχειο απ τη σελιδα που δινει..δε ξεκιναει κατι ,λεει unknown model,παροτι δεξια λεει d855

 

edit ειχα ξεχασει να εγκαταστησω το δευτερο αρχειο.

 

δε καταλαβαινω ομως τι πρεπει να κανω μετα,δεν εχει κατι να επιλεξω,απλα start

 

δεν τις ειδα τις βουλιτσες δεξια,ολα οκ γυρισε σε κιτκατ.

 

ερωτηση επειδη αυριο το στελνω στο σερβις,πρεπει να περασω αλλη ρομ?το τηλεφωνο ειναι 6pr δηλαδη πορτογαλικο

 

 

τωρα φοραει την v10e-eur-xx

κατεβασε το lg phone from απο playstore και στο τελος κατω εχει λινγκ για να κατεβασεις αυτην που φορουσε το κινητο σου εξ αρχης.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το lg phone from απο playstore και στο τελος κατω εχει λινγκ για να κατεβασεις αυτην που φορουσε το κινητο σου εξ αρχης.

 

ευχαριστω πολυ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Εχω την πολωνικη mm το εχω κανει root και δεν μπορω να βαλω το xposed.Τα βηματα που κανω ειναι,φλασαρω πρωτα απο

recovery αυτο το αρχειο (XposedSupport_D855-30b_xpirt.zip)boot,και μετα αυτο (xposed-v79-sdk23-arm.zip)ξανα boot και τελος κανω εγκατασταση το xposed.Γραφει οτι δεν ειναι συμβατο με την εκδοση 23 του android SDK η την αρχιτεκτονικη του επεξεργαστη σας. Που

κανω λαθος ρε παιδια ευχαριστω εκ των προτερων

 

Παιδια το βρηκα.Ειχα κατα λαθος μια παλια εκδοση του xposed 2.6.1 ενω επρεπε να εγκαταστησω την 3.0.Πολυ κακο για το τιποτα

Edited by papamo
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...