Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. Βρηκα τυχαια αυτον τον συνδεσμο http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

και αν και ασχετος απο android μαλλον ειναι επισημο MM για LG g3.

Συμφωνα με την εφαρμογη LG Phone From η συσκευη μου ειναι απο Ελβετια 6RS/SUNRISE_16G(SWITZERLAND)

Ερωτηση 1) Κατεβασα την D85510L_00.kdz , με ποιο τροπο θα την εγκαταστησω?

2) Με ποιο προγραμμα-εφαρμογη κανω σωσιμο σε PC των Επαφων, φωτογραφιων κτλ πριν κανω αναβαθμηση?

Ευχαριστω και συγνωμη εαν κουρασα

Αν ειναι το σωστο φιρμγουερ για την συσκευη σου τοτε ψαξε και κατεβασε το flashtool για το g3 και με αυτο θα κανεις εγκατασταση.ριξε μια ματια στο τροποποιησεις για το lg3 στην πρωτη σελιδα εχει οδηγιες.τις επαφες κανε απο τις ρυθμισεις επαφων εξαγωγη στην καρτα μνημης και αργοτερα τις επαναφερεις η κανε αντιγραφο στον λογαριασμο google.επισης οτιαρχειο εχεις φωτο μουσικη κανε το ιδιο η αντεγραψε τα στο pc.επισης 2.το αρχειο που βρηκες μαλλον δεν ειναι mm.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια,εχω βαλει στο ματι το lg g3 των 16 gb αλλα ειμαι λιγο δυσπιστος γιατι απο καποιες αξιολογησεις που διαβασα στο σκρουτζ ελεγαν πως η μπαταρια η ταν χαλια,τους καηκε το τηλεφωνο και τους εσπασε η οθονη χωρις να κανουν τιποτα ενω ηταν μεσα σε τσεπη παντελονιου.Αξιζει τα λεφτα του η θα μου βγει προβληματικο ,η εκδοση android 6.0 παει καλα,εχει εμφανισει καποιροβλημα?
Link to comment
Share on other sites

με καμιά εφαρμογή δε μου το ανοίγει, πρέπει να πάω είτε μέσω file manager στα downloads ή στο downloads (την "εφαρμογή") και να το ανοίξω από κει

 

από τον chrome όμως απευθείας δεν ανοίγει σε κανένα lg μου με mm, αλλά ανοίγει κανονικά στο nexus μου με 6.0.κατι

το κάνει download και μετά μου λέει ότι δε μπορεί να το ανοίξει

 

και όπως είπα το κάνει και σε απλές φωτογραφίες, δεν τις ανοίγει η gallery

 

κάποιο βλακωειδές bug θα είναι τώρα αυτό..

 

ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΕ :cool:

 

ανοίγω όπως πριν και φωτό και pdf, συγκεκριμένα δοκίμαζα εκκαθαριστικά από την εφορία

 

μάλλον η πολωνική ήταν λίγο beta φάση και τώρα έχουμε το σωστό πράγμα, χωρίς χαζομαρούλες

 

βάλτε την άμεσα

 

θα δω και στο g4 τι γίνεται αλλά αύριο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω βαλει στο ματι το lg g3 των 16 gb αλλα ειμαι λιγο δυσπιστος γιατι απο καποιες αξιολογησεις που διαβασα στο σκρουτζ ελεγαν πως η μπαταρια η ταν χαλια,τους καηκε το τηλεφωνο και τους εσπασε η οθονη χωρις να κανουν τιποτα ενω ηταν μεσα σε τσεπη παντελονιου.Αξιζει τα λεφτα του η θα μου βγει προβληματικο ,η εκδοση android 6.0 παει καλα,εχει εμφανισει καποιροβλημα?

 

Απλή χρήση λίγες εφαρμογές κατοχή σαφώς κάτω από διετία ναι στο 16gb σε κάθε άλλη περίπτωση προτιμότερο το μεγάλο που... το κοντράρει το G4 για 50 ευρώ.

Η αυτονομία θα έπρεπε να ήταν μεγαλύτερη.

Μη μένεις στα προβλήματα, εγώ θα το έπαιρνα πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Κυριως για απλη χρηση ιντερνετ facebook,viber κτλ και για καμια φωτογραφια το θελω την εκδοση των 32gb δεν την χρειαζομαι πιστευω και δεν με ενδιαφερει εαν θα κοντραρει το g4 απλη χρηση μονο και δοκιμη του android 6.0 ευχαριστω φιλε μου για την βοηθεια οταν μαζεψω τα χρηματα θα το παρω !! :)
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αυτή την έκδοση (D85530C_00_0211.kdz) χθές και παρατηρώ ενα μικρό lag κυρίως στον dialer και στα contacts. Επίσης κάτι που με χάλασε με τη mm είναι οτι οι νέες ρυθμίσεις για το Knock Code το καθιστούν στην ουσία άχρηστο. Και κάποιες φορές, με το δικό μου συνδυασμό χρειάστηκε να τον επαναλάβω 3-4 φορές για να τον καταλάβει. Δεν έχω κάνει επαναφορά βέβαια και ελπίζω αυτά τα προβληματάκια να οφείλονται εκεί.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω βαλει στο ματι το lg g3 των 16 gb αλλα ειμαι λιγο δυσπιστος γιατι απο καποιες αξιολογησεις που διαβασα στο σκρουτζ ελεγαν πως η μπαταρια η ταν χαλια,τους καηκε το τηλεφωνο και τους εσπασε η οθονη χωρις να κανουν τιποτα ενω ηταν μεσα σε τσεπη παντελονιου.Αξιζει τα λεφτα του η θα μου βγει προβληματικο ,η εκδοση android 6.0 παει καλα,εχει εμφανισει καποιροβλημα?

 

μετα απο ενα χρονο κατοχης(16αρι) ακομη με την τελευταια εκδοση της λολλιποπ ακομη λογο γαλλικης προελευσης ουδεν προβλημα!τα 32 gb ειναι για πιο απαιτητικους!με μυνηματα επαφες facebook viber messenger gmail chrome τις φωτογραφιες αλμπουμ και shazam(να τρέχουν απο πισω) κανένα πρόβλημα και οι μικροκαθυστερήσεις(lag) πρέπει να εισαι πολυ παρατηριτικος και πολυ σπανια εμφανίζονται!μην το σκέφτεσαι έχει πεσει και η τιμη!απο μπαταρια έμενα με καλύπτει αν και σχετικά μέτρια ετσι λένε οι γνώστες με εμπειρία!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αυτή την έκδοση (D85530C_00_0211.kdz) χθές και παρατηρώ ενα μικρό lag κυρίως στον dialer και στα contacts. Επίσης κάτι που με χάλασε με τη mm είναι οτι οι νέες ρυθμίσεις για το Knock Code το καθιστούν στην ουσία άχρηστο. Και κάποιες φορές, με το δικό μου συνδυασμό χρειάστηκε να τον επαναλάβω 3-4 φορές για να τον καταλάβει. Δεν έχω κάνει επαναφορά βέβαια και ελπίζω αυτά τα προβληματάκια να οφείλονται εκεί.

εχει 2 εκδοσεις μια για 16αρι και μια για 32αρι,εβαλες την σωστη φανταζομαι.μιλαω για το μικρο λανγκ που ειδες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που ίσως έχει ξαναερωτηθεί, θα γίνει αναβάθμιση στα G3 , έχουμε κάποιο πρόσφατο νέο?Γιατί αργεί τόσο πολύ?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που ίσως έχει ξαναερωτηθεί, θα γίνει αναβάθμιση στα G3 , έχουμε κάποιο πρόσφατο νέο?Γιατί αργεί τόσο πολύ?

εχεις ακουσει για ευρωπη 2 ταχυτητων? εε .. εμεις ειμαστε η δευτερη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια αποφασισα να παρω απο το best price το lg g3 d855 eu των 16gb,μηπως ξερει καποιος που μπορω να βρω την εκδοση του android 6.0 marshmallow μαζι με οδηγιες για να το εγκαταστησω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια αποφασισα να παρω απο το best price το lg g3 d855 eu των 16gb,μηπως ξερει καποιος που μπορω να βρω την εκδοση του android 6.0 marshmallow μαζι με οδηγιες για να το εγκαταστησω?

Δες το ποστ νούμερο 92 τα λέει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

εχει 2 εκδοσεις μια για 16αρι και μια για 32αρι,εβαλες την σωστη φανταζομαι.μιλαω για το μικρο λανγκ που ειδες.

Ναι τη σωστή έχω βάλει. Εντάξει δεν είναι μεγάλο το lag. Θα το συνηθίσω

Link to comment
Share on other sites

Ναι τη σωστή έχω βάλει. Εντάξει δεν είναι μεγάλο το lag. Θα το συνηθίσω

μου κανει εντυπωση οτι εχεις lag με την mm.Εγω την βρισκω σιγουρα 10-15% πιο γρηγορη απο την lp...

Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση οτι εχεις lag με την mm.Εγω την βρισκω σιγουρα 10-15% πιο γρηγορη απο την lp...

Δεν έχω lag γενικά. Έχει ένα μικρό lag όταν τρέχεις με το δάχτυλο τις επαφές. Εκεί διστάζει λιγάκι. Δεν τρέχουν smooth οι επαφές. Οχι τίποτα έντονο, αλλά υπάρχει. Απλά το ανέφερα γιατί δεν το έκανε με την Lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω lag γενικά. Έχει ένα μικρό lag όταν τρέχεις με το δάχτυλο τις επαφές. Εκεί διστάζει λιγάκι. Δεν τρέχουν smooth οι επαφές. Οχι τίποτα έντονο, αλλά υπάρχει. Απλά το ανέφερα γιατί δεν το έκανε με την Lollipop.

Έκανες επαναφορα ε;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Γαλλικό G3 32GB και του πέρασα την πολωνική ROM για MM.

 

Τώρα που βγήκε κανονικά η ΜΜ , να κατεβάσω στην Γαλλική ROM να την βάλω με τον ίδιο τρόπο που είχα βάλει την Πολωνική;

 

Την Πολωνική την είχα βάλει με το LG Flash Tool 2014.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Γαλλικό G3 32GB και του πέρασα την πολωνική ROM για MM.

 

Τώρα που βγήκε κανονικά η ΜΜ , να κατεβάσω στην Γαλλική ROM να την βάλω με τον ίδιο τρόπο που είχα βάλει την Πολωνική;

 

Την Πολωνική την είχα βάλει με το LG Flash Tool 2014.

 

εγω εχω γαλλικο 16αρι και δεν ,σου ηρθε κανονικα ειδοποιηση απο τις ενημερώσεις λογισμικου??δεν ειδα κατι και στο site της lg να λεει για γαλλια!να δοκιμασω lg pc suite?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω γαλλικο 16αρι και δεν ,σου ηρθε κανονικα ειδοποιηση απο τις ενημερώσεις λογισμικου??δεν ειδα κατι και στο site της lg να λεει για γαλλια!να δοκιμασω lg pc suite?

Και εγώ γαλλικό 16άρι έχω και δεν μου έχει έρθει update.....

Ουτε ΟΤΑ ούτε μέσω καλωδίου....

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω και εγω γαλλικο 32gb με 3 gb ram.

 

το εψαξα ota μεσω lg pc suite και lg mobile support tool καμια ενημερωση ως τωρα

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ γαλλικό 16άρι έχω και δεν μου έχει έρθει update.....

Ουτε ΟΤΑ ούτε μέσω καλωδίου....

 

http://www.mylgphones.com/lg-g3-firmware-checking-the-software-version-and-update-history οι τελευταιοι των μοικανων!κλασσικά οπως την προηγουμενη φορά!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τσεχικο g3 ενημερώνεται αυτήν τη στιγμή με το pc suite. μέσα από το κινητό δεν βλέπει το update!!
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιζω και εγω σε στοκ CZE (Τσεχικο) 32 αρι. Απο το κινητο δεν το εβγαζε το update μονο απο το lg pc suite.

 

Με προλαβε ο απο πανω :D

Edited by ntragas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...