Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είμαι και ο καταλληλότερος να σου απαντήσω :p αλλά μια ημέρα με τα πάντα ανοιχτά, τη βγάζει οριακά.

 

Αρχοντας εισαι τοτε,μην μιλας καθολου...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω την συσκευή λίγο περισσότερο από έναν χρόνο και τελευταία παρατηρώ και γω κάποιες περίεργες αντιδρασεις τις μπαταρίας και ειδικά όταν κάνω επανεκκίνηση που μου ρίχνει πανω από 10% από το αρχικό ποσοστό. Αξίζει γενικά η αλλαγή της μπαταρίας; θα δω διαφορά ; Εάν ναι από που να την αγοράσω καλύτερα, από procordia ή από skroutz κτλπ; Στο skroutz βέβαια βλέπω αρκετές αρνητικές αξιολογήσεις και ψιλιαζομαι μήπως και δεν είναι οι αυθεντικές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω την συσκευή λίγο περισσότερο από έναν χρόνο και τελευταία παρατηρώ και γω κάποιες περίεργες αντιδρασεις τις μπαταρίας και ειδικά όταν κάνω επανεκκίνηση που μου ρίχνει πανω από 10% από το αρχικό ποσοστό. Αξίζει γενικά η αλλαγή της μπαταρίας; θα δω διαφορά ; Εάν ναι από που να την αγοράσω καλύτερα, από procordia ή από skroutz κτλπ; Στο skroutz βέβαια βλέπω αρκετές αρνητικές αξιολογήσεις και ψιλιαζομαι μήπως και δεν είναι οι αυθεντικές.

 

Μην μπεις σε εξοδα για νεα μπαταρια.Δυστυχως δεν αλλαζει κατι,ειτε απο σκρουτζ η απο Προκορντια...Το θεμα το εχει το τηλεφωνο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μην μπεις σε εξοδα για νεα μπαταρια.Δυστυχως δεν αλλαζει κατι,ειτε απο σκρουτζ η απο Προκορντια...Το θεμα το εχει το τηλεφωνο...

Αυτό είχα στο μυαλό μου, μήπως και δεν είναι θέμα μπαταρίας αλλα ενα από τα πολλα θέματα που έχει η συσκευή. Οπότε κάθομαι έτσι οπως ειμαι (ισως κανω καποια επαναφορά) και όσο κρατήσει.. Κρίμα και κρατάει ακόμα καλά σε πολλά επίπεδα...

Link to comment
Share on other sites

Μην μπεις σε εξοδα για νεα μπαταρια.Δυστυχως δεν αλλαζει κατι,ειτε απο σκρουτζ η απο Προκορντια...Το θεμα το εχει το τηλεφωνο...

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες.

 

Οκ,σορυ λοιπον γιατι γραφω ανακριβειες.Αν εσυ εισαι ευχαριστημενος απο την αυτονομια της συσκευης σου,παω πασο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα στο μυαλό μου, μήπως και δεν είναι θέμα μπαταρίας αλλα ενα από τα πολλα θέματα που έχει η συσκευή. Οπότε κάθομαι έτσι οπως ειμαι (ισως κανω καποια επαναφορά) και όσο κρατήσει.. Κρίμα και κρατάει ακόμα καλά σε πολλά επίπεδα...
Εγώ που άλλαξα από procordia είδα διαφορά πάντως.

Όχι τρελά πράγματα αλλά υπήρχε μια βελτίωση.

Εκεί που έβγαζα με το ζόρι τη μέρα μετά την αλλαγή την έβγαζα άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο magos_88. Αν η μπαταρία του είναι πεσμένη θα δει διαφορά αν την αλλάξει και φυσικά μόνο από procordia γιατί του skroutz είτε είναι μούφα είτε χειρότερης ποιότητας.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε το advanced battery calibrator και θα ξεμπερδεψετε.

Το κατέβασα, έκανα την διαδικασία που θέλει και θα στείλω αργότερα συμπεράσματα. Την εφαρμογή την διέγραψα, δε νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο σωστά ;

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα, έκανα την διαδικασία που θέλει και θα στείλω αργότερα συμπεράσματα. Την εφαρμογή την διέγραψα, δε νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο σωστά ;

 

Μπα δεν παίζει ρόλο. Περιμένω εντυπώσεις .

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος γνωριζει αν υπαρχει διαφορα αναμεσα στην μπαταρια με κατασκευαστη dongwua και στη μπαταρια με κατασκευαστη yantai θα ηθελα να ακουσω την αποψη του. Ολες οι μπαταριες που κυκλοφορουν εκτος lg ειναι yantai. Οι μπαταριες απο procordia ειναι dongwua.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος γνωριζει αν υπαρχει διαφορα αναμεσα στην μπαταρια με κατασκευαστη dongwua και στη μπαταρια με κατασκευαστη yantai θα ηθελα να ακουσω την αποψη του. Ολες οι μπαταριες που κυκλοφορουν εκτος lg ειναι yantai. Οι μπαταριες απο procordia ειναι dongwua.

Εγω εχω 2 yantai και οι δυο και ειναι αστα να πανε απο αυτονομια.Το απογευμα θελει φορτιση αν εχω ολα ανοιχτα(wifi,gps,4g).Dongwua δεν ειχα ποτε για να εχω μετρο συγκρισης....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα αντικατεστησα την πρωτη που ειχα παρει πριν απο ενα μηνα και μεχρι στιγμης δειχνει να κραταει πολυ καλα. Μαλλον ειναι θεμα τυχης. Αν θα πεσεις σε καλο στοιχειο η οχι. Καινοι δυο yantai. Η διαφορα ειναι οτι η δευτερη ηρθε στη συσκευασια της lg με το γνησιο αυτοκολλητο απ εξω.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα αντικατεστησα την πρωτη που ειχα παρει πριν απο ενα μηνα και μεχρι στιγμης δειχνει να κραταει πολυ καλα. Μαλλον ειναι θεμα τυχης. Αν θα πεσεις σε καλο στοιχειο η οχι. Καινοι δυο yantai. Η διαφορα ειναι οτι η δευτερη ηρθε στη συσκευασια της lg με το γνησιο αυτοκολλητο απ εξω.

Από ποιο κατάστημα την αγόρασες; Δούλεψε την καμία βδομάδα να μας δώσεις πιο ολοκληρωμένα συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Απο cellphone καλλιθεα. Δειχνει αρκετα καλη μεχρι στιγμης. Βεβαια θελει 2-3κυκλους μεχρι να στρωσει οποτε θα επανελθω.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 βδομάδα αφότου έκανα calibration, η αυτονομία μου φαίνεται κάπως καλύτερη και σίγουρα πιο σταθερή η ένδειξη της στάθμης. Όποιοι δεν το έχετε κάνει δεν χάνετε κάτι για να το δοκιμάσετε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...