Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://nl.ifixit.com/Answers/View/394237/GPS+Not+working+well+at+all

 

Διάβασε το ποστ του Tim Small και το τελευταίο του DR G

Edited by ironbum2

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος που να χρειάστηκε να αλλάξει πλακέτα μέσω Procordia? Θέλω μερικές πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος απο εδω το ίδιο πρόβλημα?βρήκα κάποια λύση!

 

Nαι εγω..Πηγα το κινητο Προκορντια πριν 3 μηνες εκαναν αλλαγη κεραιας GPS,δουλεψε για κανενα διμηνο και τωρα παλι τα ιδια...Για πες....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το gps λένε ότι δουλεύει σωστά με android oreo, όταν το πάρουμε θα φανεί.

 

Και αυτό με τις ώρες του είναι..στην αρχή κλείδωνε αμέσως 12-13 δορυφόρους, τώρα πέσαμε πάλι στους 6-7 και μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις 1-2 λεπτά μέχρι να κλειδώσει...ότι να ναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει καποιος απο εδω το ίδιο πρόβλημα?βρήκα κάποια λύση!

 

Περιμένουμε να μας πεις την λύση αγαπητέ.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου στο lg phone from μου βγάζει πως είναι provider: ABC και provider name: Europe Common.

κατέβασα το kdz για την GRC και το LGUP ζητά να μου αλλάξει imei.

Ποιό oreo πρέπει να κατεβάσω;

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου στο lg phone from μου βγάζει πως είναι provider: ABC και provider name: Europe Common.

κατέβασα το kdz για την GRC και το LGUP ζητά να μου αλλάξει imei.

Ποιό oreo πρέπει να κατεβάσω;

Δεν μπορεί να σου αλλάξει ιμει το lgup μόνο αν αλλαξεις πλακέτα αλλάζει το ιμει

Κατέβασε την https://lg-firmwares.com/downloads-file/16510/H85030a_00_OPEN_EU_OP_0910.kdz

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα δεν την εχω παρει και δεν μπορω να την παρω μεσω Bridge γιατι εχω Samsung usb καλωδιο....Λετε να μην μου ερθει ποτε ΟΤΑ?
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα δεν την εχω παρει και δεν μπορω να την παρω μεσω Bridge γιατι εχω Samsung usb καλωδιο....Λετε να μην μου ερθει ποτε ΟΤΑ?

 

Στανταρ απλα ισως περιμενεις λιγες μερες ακομα. Παντως ειναι καλο update, προσθετει καποια ωραια features (οχι κατι τρελο). Εκανα factory reset και περιμενω να δω πως ειναι η μπαταρια τωρα αλλα προς το παρον μου φαινεται οριακα καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Στανταρ απλα ισως περιμενεις λιγες μερες ακομα. Παντως ειναι καλο update, προσθετει καποια ωραια features (οχι κατι τρελο). Εκανα factory reset και περιμενω να δω πως ειναι η μπαταρια τωρα αλλα προς το παρον μου φαινεται οριακα καλυτερη.

 

Ευχαριστω.Εμενα προσωπικα η μπαταρια με ενδιαφερει να γινει λιγο καλυτερη σε αυτονομια....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

κάτι που δεν μου αρέσει στο oreo είναι πως πατώντας παρατεταμένα τον διακόπτη data της πάνω μπάρας με βγάζει πια στην κατανάλωση των data και όχι στην επιλογή 3g/4g κλπ.

ξέρει κάποιος αν αλλάζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

κάτι που δεν μου αρέσει στο oreo είναι πως πατώντας παρατεταμένα τον διακόπτη data της πάνω μπάρας με βγάζει πια στην κατανάλωση των data και όχι στην επιλογή 3g/4g κλπ.

ξέρει κάποιος αν αλλάζει αυτό;

 

Οχι μονο αυτο αλλα βγαζει και καθε φορα που ανοιγεις και κλεινεις τα δεδομενα ενα ενοχλητικο μηνυμα για χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια αυτή η 8.0.0 v30 βλέπω πχ αν ειμαι σε μια σελίδα δε βγάζει κάτω τη μπάρα επιστροφής και εκκαθάρισης.

Πχ ειμαι σε μια σελιδα που παρακολουθώ και δε μπορώ να γυρίσω στην προηγούμενη που έβλεπα ή να κάνω εκκαθάριση.

Edit: Άκυρο το βρήκα απλώς άλλαξε το πως εμφανίζεται

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Ακόμα δεν έχω λάβει την αναβάθμιση, είναι φυσιολογικό;

 

Νομίζω ότι κανείς με ελληνική συσκευή δεν την έχει λάβει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κανείς με ελληνική συσκευή δεν την έχει λάβει.

 

Επιβεβαιωνω κι εγω με Ελληνικη συσκευη ακομα τιποτα...Ελπιζω να την παρουμε πριν πεθανουμε :lol::p:lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω με Ελληνικη συσκευη ακομα τιποτα...Ελπιζω να την παρουμε πριν πεθανουμε :lol::p:lol:

 

Εγώ είμαι με ιταλική (από αντικατάσταση flex 2 από την LG).

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα επίσης πως η φωτογραφική δεν κρατάει όταν την κλείνεις την προεπιλογή λειτουργίας (χειροκίνητο, αυτόματο κλπ). Πολύ άβολο κατά τη γνώμη μου.
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω ελληνική συσκευή και την πήρα μέσω ota. Καλύτερα όμως η προηγούμενη δε με βολεύει καθόλου η νέα. 1ον με τη μπάρα κατω και 2ον οπως λεει και ο φίλος τη λειτουργία φωτογραφικής
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω ελληνική συσκευή και την πήρα μέσω ota. Καλύτερα όμως η προηγούμενη δε με βολεύει καθόλου η νέα. 1ον με τη μπάρα κατω και 2ον οπως λεει και ο φίλος τη λειτουργία φωτογραφικής

 

Ποια είναι τα τρία γραμματάκια χώρας που γράφει το κουτί σου; και για τα δύο αρνητικά που αναφέρεις είναι εύκολο να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός;

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα τρία γραμματάκια χώρας που γράφει το κουτί σου; και για τα δύο αρνητικά που αναφέρεις είναι εύκολο να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός;

GRC λέει.

Δε μου αρεσε οτι για να εμφανιστεί κατω στη μπαρα με το βελακι τον κύκλο(home) και το τετράγωνο, πως λέγεται δε ξερω πρέπει να συρεις την οθονη απο τέρμα κατω ελαφρως προς τα πάνω για να εμφανιστεί.Το καλο φυσικα ειναι ότι εχει επιλογη να ειναι διάφανα τα συμβολα και οχι παντα σε λευκο φόντο μεσα . Οταν εχουμε blue filter δε φαίνεται η μπάρα ασπρη, αυτό ειναι καλο.

Στη φωτογραφία δεν εχει επιλογή οπως πριν αμεσα για να βαλεις manual, για να το κάνεις αυτο πας στην λειτουργία και να το επιλέξεις.

Το περιβάλλον γενικα στο τηλ είναι καλύτερο

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...