Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει παρατηρησει κανεις αλλος αν εχει μειωθει η φωτεινοτητα η ειναι η ιδεα μου;
Βασικά στην always on οθόνη μου φαίνεται ότι έχει μειωθεί αρκετά έξω δεν βλέπεις τίποτα.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε Oreo στην always on βλέπω πλέον μόνο την στάθμη της μπαταρίας και το ποσοστό της. Πριν έβλεπα και εικονίδια των εφαρμογών που έστελναν ειδοποιήσεις. Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω ή έτσι είναι πλέον σε όλους?
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε Oreo στην always on βλέπω πλέον μόνο την στάθμη της μπαταρίας και το ποσοστό της. Πριν έβλεπα και εικονίδια των εφαρμογών που έστελναν ειδοποιήσεις. Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω ή έτσι είναι πλέον σε όλους?
Έρχονται κανονικά σε μένα.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξερει ποια ειναι η καλητερη gcam για το g5 αν εχει καποιο λινγκ?

 

https://forum.xda-developers.com/lg-v30/themes/cstark27-google-camera-mod-wide-angle-t3747263

 

Σε αυτό το link θα ψάξεις. Εγώ έχω την 3.8 και είναι μια χαρά πλην του lens blur που ώρες ώρες κρασάρει. Κατά τα λοιπά δουλεύει άψογα και είναι και το πρώτο app του cstark που πλεόν είχε wide και regular κάμερα σε ένα.

Link to comment
Share on other sites

Giwrgos_Gk

 

Είσαι χωρίς κάρτα σιμ σε αυτό το στιγμιότυπο ή κακό σήμα; Τι είναι αυτό που σου τρώει μπαταρία;

 

Η ελληνική μετάφραση είναι λίγο για τον μπέο ή μου φαίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικο που δεν εχω παρει ακομα 8?Ειμαι με Ελληνικη συσκευη και δυστυχως δεν εχω γνησιο καλωδιο για να προσπαθησω με Lg Up....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικο που δεν εχω παρει ακομα 8?Ειμαι με Ελληνικη συσκευη και δυστυχως δεν εχω γνησιο καλωδιο για να προσπαθησω με Lg Up....

 

Κι εγώ με ελληνική συσκευή είμαι και δεν έχω πάρει oreo. Μιας και έχουν περάσει αρκετές μέρες, όσοι έχετε oreo μπορείτε να γράψετε εντυπώσεις τώρα που έχετε πιο ολοκληρωμένη εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με ελληνική συσκευή είμαι και δεν έχω πάρει oreo. Μιας και έχουν περάσει αρκετές μέρες, όσοι έχετε oreo μπορείτε να γράψετε εντυπώσεις τώρα που έχετε πιο ολοκληρωμένη εμπειρία;

 

Μπαταρία στα ίδια επίπεδα με πριν δηλαδή απλά καλή για νορμάλ χρήστες, για βαριά χρήση θες φορτιστή μαζί σου. Χωρίς να έχω κάνει hard reset , το κινητό δείχνει πιο γρήγορο, η μετάβαση στο μενού αλλά και από εφαρμογή σε εφαρμογή είναι πιο γρήγορη. Έχει πιο ωραίο μενού από πριν, ωραία η προσθήκη του android manager που βγάζει μύνημα για το ποια εφαρμογή καταναλώνει μπαταρία. Επίσης, έχει εμφανιστεί και gaming mode για να αλλάζεις ανάλυση στα παιχνίδια. Άλλαξε και το μενού της κάμερας αλλά όχι η ποιότητα των φωτός. Ωραία προσθήκη είναι και με το διαρκές πάτημα σε μια εφαρμογή σου βγαίνουν επιλογές όπως εμφάνιση widget, προσθήκη επαφών, αποστολή sms-mail κλπ. Γενικά ξέροντας ότι είναι το τελευταίο update, αξίζει να περαστεί. Προσωπικά επειδή σε λίγο καιρό θα αλλάξω συσκευή , θα το κρατήσω για να περάσω lineage μιας και την υποστηρίζουν (είχαν αναφέρει ότι μπορεί να πάρει και pie)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με ελληνική συσκευή είμαι και δεν έχω πάρει oreo. Μιας και έχουν περάσει αρκετές μέρες, όσοι έχετε oreo μπορείτε να γράψετε εντυπώσεις τώρα που έχετε πιο ολοκληρωμένη εμπειρία;

 

Και εγώ με ιταλικό και ακόμα δεν έχει έρθει κάτι. Υπάρχει κανένας οδηγός για το πως γίνεται με το LG up ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.εχω πρόβλημα με το gps του τηλεφώνου.ποιο συγκεκριμένα πριν 2-3 μήνες χάθηκε το σήμα.δεν έδειχνε τπτ.αποφάσισα να του κάνω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων!δούλευε αλλα για λίγες ωρες.μετα πάλι τα ίδια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερει κάποιος κάτι να με βοηθεισει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.εχω πρόβλημα με το gps του τηλεφώνου.ποιο συγκεκριμένα πριν 2-3 μήνες χάθηκε το σήμα.δεν έδειχνε τπτ.αποφάσισα να του κάνω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων!δούλευε αλλα για λίγες ωρες.μετα πάλι τα ίδια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερει κάποιος κάτι να με βοηθεισει?

 

Κλασικό πρόβλημα του τηλεφώνου. Αν δεν έχεις εγγύηση...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πριν λίγες μερες έληξε!εχει πρόβλημα το gps και θελει αλλαγή ολοι η πλακέτα?
Όχι η πλακέτα το GPS αλλάζουν μόνο

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εύκολο σε παρακαλώ να μου στείλεις κάποιο link για να δω και να αγοράσω το ανταλλακτικό.γιατι ενας τεχνικός που το ειδε μου ειπε οτι παει ολο μαζί,με την πλακετα ειναι fix
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εύκολο σε παρακαλώ να μου στείλεις κάποιο link για να δω και να αγοράσω το ανταλλακτικό.γιατι ενας τεχνικός που το ειδε μου ειπε οτι παει ολο μαζί,με την πλακετα ειναι fix
Αν κάνεις αναζήτηση στο youtube

 

Lg g5 GPS fix

 

θα βρεις πολλά βίντεο που θα σε βοηθήσουν....

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτο εδω με το κομμάτι πλαστικού το έκανε ο τεχνικός αλλα τπτ.και μετα μου ειπαι οτι αν εξακολουθεί να εχει πρόβλημα πρεπει να αλλάξω ολοι τη πλακέτα.γνωρίζεις αν υπάρχει κομμάτι σαν ανταλλακτικό το gps απο μονο του?
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που έχω διαβάσει κανείς δεν έχει βρει μόνιμη λύση με τα κόλπα που αναφέρονται στο ιντερνετ.

Στην αντιπροσωπεία άλλαζαν και την οθόνη για κάποιο λόγο σε όσες συσκευές είχαν πρόβλημα με το gps.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να το φτιάξει τεχνικός δύσκολο ώς ακατόρθωτο?πρεπει να παει σε εξειδικευμένο τεχνικό της lg.και θα παει 100 euro +
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να το φτιάξει τεχνικός δύσκολο ώς ακατόρθωτο?πρεπει να παει σε εξειδικευμένο τεχνικό της lg.και θα παει 100 euro +

 

Για να στο φτιάξει κάποιος πρέπει να ξέρει ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα. Αν το είχαν βρει πιστεύω θα είχε αναρτηθεί η λύση στο διαδίκτυο.

Από την στιγμή που δεν έχει γίνει, για μένα η procordia είναι μονόδρομος.

Στην θέση σου δεν θα το έφτιαχνα. Είναι πλέον παλιό το κινητό και δεν νομίζω οτι αξίζει. Βρες μια άλλη συσκευή για gps:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ!

 

Τίποτα...ένας λόγος ακόμα που δεν θα το έφτιαχνα είναι οτι πολλοί κάτοχοι στο εξωτερικό αναφέρουν οτι μετά από μήνες το πρόβλημα ξαναπαρουσιάστηκε....κακός σχεδιασμός μάλλον!!!

Δεν θυμάμαι που το είχα διαβάσει, ήταν ένας τύπος που είχε και φωτό, οτι η λύση ήταν ένα άλλο καπάκι για το πίσω μέρος...αν το βρω θα ποστάρω το σύνδεσμο

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ!

ψάξε να βρεις ένα βίντεο που δείχνει πως ανοίγει και το gps και φτιάχνει τα δοντάκια.... όχι με χαρτάκια και λαλακιες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...