Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα!

 

Έπειτα από μία σοβαρή πτώση του κινητού το tempered glass που φορούσε έσπασε. Το συγκεκριμένο είχε αγοραστεί από το eshop αλλά δεν ήμουν ευχαριστημένος μιας και στον ήλιο φαίνονταν κουκίδες πάνω στο τζάμι και επιπρόσθετα αλλοίωνε τα χρώματα. Έχετε κάτι να προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα!

 

Έπειτα από μία σοβαρή πτώση του κινητού το tempered glass που φορούσε έσπασε. Το συγκεκριμένο είχε αγοραστεί από το eshop αλλά δεν ήμουν ευχαριστημένος μιας και στον ήλιο φαίνονταν κουκίδες πάνω στο τζάμι και επιπρόσθετα αλλοίωνε τα χρώματα. Έχετε κάτι να προτείνετε;

 

Nillkin pro, κάθεται τέλεια και είναι πολύ δυνατό. 3 φορές έπεσε το κινητό με την οθόνη και δεν έπαθε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία έχετε να προτείνετε κάποιο καλό-δοκιμασμένο screen protector; γιατί με της spigen δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Nillkin pro, κάθεται τέλεια και είναι πολύ δυνατό. 3 φορές έπεσε το κινητό με την οθόνη και δεν έπαθε τίποτα.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Απ' ότι είδα όμως δεν καλύπτει όλη την πρόσοψη του κινητού. Σκέψου ότι το tempered έσπασε ψηλά πάνω ακριβώς πάνω από το μεγάφωνο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κλαίω, μόλις άνοιξα Wi-Fi και κατεβάζει ενημέρωση ( έχω oreo πάνω από μήνα). Μας κακομαθαίνει η lg

Τελικά ήταν ενημέρωση ασφαλείας 11/2018 και λοιπές διορθώσεις σύνολο 480mb. Μια μόνο παρατήρηση, πριν το update είχα διαθέσιμα 12gb εσωτερική μνήμη και μετά 14,5gb.

Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα την lg πότε θα πάρουν οι ελληνικές συσκευές android 8 και σύμφωνα με τα γραφόμενά τους την έχουμε πάρει εδώ και 3 μήνες, δηλαδή πριν καν βγει παγκοσμίως!

 

Η απάντησή τους:

 

 

 

 

Αγαπητέ κύριε *******,

 

Η έκδοση 8 Oreo του λειτουργικού Android έγινε διαθέσιμη για την συσκευή LG G5 (H850) εισαγωγής της LG Electronics Ελλάς πριν τρεις μήνες. Για τον έλεγχο ενημέρωσης του λογισμικού και την λήψη της ανατρέξτε, αφού έχετε βεβαιωθεί πως η συσκευή σας έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο είτε μέσω wifi είτε μέσω δεδομένων παρόχου, στις Ρυθμίσεις -> Γενικές -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Κατάσταση -> Κέντρο Ενημέρωσης -> Ενημέρωση λογισμικού -> Έλεγχος ενημέρωσης λογισμικού.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Με εκτίμηση,

 

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα είπα απο περιέργεια να κάνω εναν έλεγχο ενημέρωσης λογισμικού και τι να δω; νέα ενημέρωση V30f-NOV! Τι ειναι αυτά που μας κάνει η LG;! Είναι ενημέρωση σταθερότητας και ασφαλείας. Υποψιάζομαι ότι μπορεί να παίρνει ίδιες ενημερώσει με το G6. Λέτε να πάρουμε και 9.0 μιας και έχουν ίδιο σχεδόν επεξεργαστή οι δύο συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα είπα απο περιέργεια να κάνω εναν έλεγχο ενημέρωσης λογισμικού και τι να δω; νέα ενημέρωση V30f-NOV! Τι ειναι αυτά που μας κάνει η LG;! Είναι ενημέρωση σταθερότητας και ασφαλείας. Υποψιάζομαι ότι μπορεί να παίρνει ίδιες ενημερώσει με το G6. Λέτε να πάρουμε και 9.0 μιας και έχουν ίδιο σχεδόν επεξεργαστή οι δύο συσκευές.

 

Ναι ενημέρωση ασφαλείας ήταν μαζί με μικροδιορθώσεις περίπου 480mb. Για 9 χλωμό το κόβω, άντε στο g6 να το δώσουν σε εμάς χλωμό. Η μόνη μας ελπίδα είναι η los rom που έδωσε στο g5 oreo και μπορεί και pie. Εν τω μεταξύ χθες πέρασα gcam του bsg με night sight. Πραγματικά τέτοιες νυχτερινές φωτός στο κινητό μας δεν έχω ξαναδεί, αξίζει με τα χίλια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενημέρωση ασφαλείας ήταν μαζί με μικροδιορθώσεις περίπου 480mb. Για 9 χλωμό το κόβω, άντε στο g6 να το δώσουν σε εμάς χλωμό. Η μόνη μας ελπίδα είναι η los rom που έδωσε στο g5 oreo και μπορεί και pie. Εν τω μεταξύ χθες πέρασα gcam του bsg με night sight. Πραγματικά τέτοιες νυχτερινές φωτός στο κινητό μας δεν έχω ξαναδεί, αξίζει με τα χίλια.

 

Εχεις link Κωστα??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εχεις link Κωστα??

 

Καλησπέρα, ταξίδευα και δεν πρόλαβα να απαντήσω νωρίτερα. https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/developers/ και επιλέγεις του b-s-g την τελευταία έβαλα. Έχω ήδη περάσει oreo, στην αρχή κόλλαγε λίγο αλλά έκανα clear cache και τώρα πάει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, με το τελευταιο update ασφαλειας του Νοεμβριου βλεπω οτι το ποσοστο της μπαταριας κατεβαινει πιο αργα με οτιδηποτε κανω σε σχεση με τ οreo. Παιζει να πρεπει να κανω factory reset για να δειχνει το σωστο?Δε νομιζω ξαφνικα να εφτιαξε το battery drain του κινητου ετσι απλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, με το τελευταιο update ασφαλειας του Νοεμβριου βλεπω οτι το ποσοστο της μπαταριας κατεβαινει πιο αργα με οτιδηποτε κανω σε σχεση με τ οreo. Παιζει να πρεπει να κανω factory reset για να δειχνει το σωστο?Δε νομιζω ξαφνικα να εφτιαξε το battery drain του κινητου ετσι απλα :lol:

 

Προσωπικά δεν αποκλείω να έχει στρώσει όντως. Η μπαταρία μου που έχει χάσει την ισχύ της λόγω χρόνου, πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να δοκιμάσει κάποιος που έχει κάρτα microsd samsung evo+ στο τηλέφωνό του κάποια εφαρμογή που μετράει την ταχύτητα και να μου πει τι ταχύτητα εγγραφής πιάνει;

 

 

Με samsung 64gb evo+

Πιανω 407 read και 134 write

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με samsung 64gb evo+

Πιανω 407 read και 134 write

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά ή έχεις γράψει τις ταχύτητες του αποθηκευτικού χώρου του ίδιου του τηλεφώνου ή κάνεις κάποιο λάθος. Αυτές οι ταχύτητες δεν παίζουν σε καμία κάρτα μνήμης και ειδικά σε τηλέφωνο, ενώ και η 64gb evo+ έχει ταχύτητες read/write 100/60mb.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Κλαίω, μόλις άνοιξα Wi-Fi και κατεβάζει ενημέρωση ( έχω oreo πάνω από μήνα). Μας κακομαθαίνει η lg

Τελικά ήταν ενημέρωση ασφαλείας 11/2018 και λοιπές διορθώσεις σύνολο 480mb. Μια μόνο παρατήρηση, πριν το update είχα διαθέσιμα 12gb εσωτερική μνήμη και μετά 14,5gb.

 

Καλησπέρα, ταξίδευα και δεν πρόλαβα να απαντήσω νωρίτερα. https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/developers/ και επιλέγεις του b-s-g την τελευταία έβαλα. Έχω ήδη περάσει oreo, στην αρχή κόλλαγε λίγο αλλά έκανα clear cache και τώρα πάει μια χαρά.

 

Ευχαριστώ για το link, όντως δίνει στο κινητό μας μια φοβερή νέα δυνατότητα αναφορικά με τις νυχτερινές λήψεις,

 

wide λήψεις πώς τραβάει ; είναι σε κάποιο menu ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το link, όντως δίνει στο κινητό μας μια φοβερή νέα δυνατότητα αναφορικά με τις νυχτερινές λήψεις,

 

wide λήψεις πώς τραβάει ; είναι σε κάποιο menu ;

 

Θέλει πολύ ψάξιμο γιατί υπάρχουν πολλοί developer. Μόνο ο cstark νομίζω φτιάχνει apk για LG με wide camera αλλά νομίζω του bsg για το night sight φυσάει. Εννοείται ότι το κινητό μας δεν έγινε p20 αλλά ένα πολύ δυνατό κινητό στη φωτογραφία ακόμα και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, θεωρώ ότι η συσκευή μας είναι εξαιρετική και στις νυχτερινές φωτογραφίες παίζοντας λίγο με το manual, αν το δουλέψετε λίγο θα πάθετε σοκ με το αποτέλεσμα. Συγκριτικά με τα Samsung και πιο συγκεκριμένα το S8 του αδερφού μου, έχουμε κορυφαίο manual και πολύ καλυτερες φωτογραφίες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, θεωρώ ότι η συσκευή μας είναι εξαιρετική και στις νυχτερινές φωτογραφίες παίζοντας λίγο με το manual, αν το δουλέψετε λίγο θα πάθετε σοκ με το αποτέλεσμα. Συγκριτικά με τα Samsung και πιο συγκεκριμένα το S8 του αδερφού μου, έχουμε κορυφαίο manual και πολύ καλυτερες φωτογραφίες.

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία. Το s8 ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα δεν το φτάνουμε, μπορεί το manual να είναι τοπ αλλά το αποτελέσμα (φωτό) είναι απλά καλό. Πάντως η google έχει βάλει τα γυαλιά σε όλους, πως ένα κινητό με μονή κάμερα έχει πατήσει τον ανταγωνισμό. Έχει κάνει θαύματα στο software και ευττυχώς και εμείς παίρνουμε λίγη από τη μαγεία του με τη gcam.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία. Το s8 ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα δεν το φτάνουμε, μπορεί το manual να είναι τοπ αλλά το αποτελέσμα (φωτό) είναι απλά καλό. Πάντως η google έχει βάλει τα γυαλιά σε όλους, πως ένα κινητό με μονή κάμερα έχει πατήσει τον ανταγωνισμό. Έχει κάνει θαύματα στο software και ευττυχώς και εμείς παίρνουμε λίγη από τη μαγεία του με τη gcam.

 

Τι να σου πω... δεν θέλω να υπερβάλω επειδή είμαι απλά κάτοχος της συσκευής, αλλά οι φωτογραφίες που βγάζω με manual (iso 100 έως 400 max νύχτα) είναι καλύτερες από του S8... τονίζω πως δεν μιλάω για το αυτόματο, άλλωστε δεν μπορούμε να μιλάμε σοβαρά για φωτογραφίες όταν είναι σε αυτόματη ρύθμιση. Με manual οι φωτογραφίες που βγάζω τη νύχτα είναι καλύτερες από το sight της google cam χωρίς πολύ θόρυβο και ταχύτατες. Στο αυτόματο ναι το sight είναι καλύτερο αλλά και πάρα πολύ αργό (λόγω κλείστρου λογικά??). Η google όντως έκανε καλή δουλειά αλλά σαφώς κοιτάζει πρώτα απ'όλα την τσέπη της, και στο δικό μας μία είναι η κύρια κάμερα όπως και στο G7 αλλά η δεύτερη δουλεύει αυτόνομα και κάνει τελείως διαφορετική δουλειά. Προσωπικά δεν μπορώ να αποχωριστώ τον ευρυγώνιο φακό όπως άλλωστε και οι περισσότεροι κάτοχοι της συσκευής.

Edited by R_TZAS
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... δεν θέλω να υπερβάλω επειδή είμαι απλά κάτοχος της συσκευής, αλλά οι φωτογραφίες που βγάζω με manual (iso 100 έως 400 max νύχτα) είναι καλύτερες από του S8... τονίζω πως δεν μιλάω για το αυτόματο, άλλωστε δεν μπορούμε να μιλάμε σοβαρά για φωτογραφίες όταν είναι σε αυτόματη ρύθμιση. Με manual οι φωτογραφίες που βγάζω τη νύχτα είναι καλύτερες από το sight της google cam χωρίς πολύ θόρυβο και ταχύτατες. Στο αυτόματο ναι το sight είναι καλύτερο αλλά και πάρα πολύ αργό (λόγω κλείστρου λογικά??). Η google όντως έκανε καλή δουλειά αλλά σαφώς κοιτάζει πρώτα απ'όλα την τσέπη της, και στο δικό μας μία είναι η κύρια κάμερα όπως και στο G7 αλλά η δεύτερη δουλεύει αυτόνομα και κάνει τελείως διαφορετική δουλειά. Προσωπικά δεν μπορώ να αποχωριστώ τον ευρυγώνιο φακό όπως άλλωστε και οι περισσότεροι κάτοχοι της συσκευής.

 

Και εγώ έχω πάθει εξάρτηση με τη wide camera και σε ταξίδια έχω βγάλει απίστευτα τοπία . Το μεγάλο παιχνίδι όμως είναι στις νυχτερινές που γενικά το g5 και μπόλικο θόρυβο έχει αλλά και δυστυχώς κόντρα σε πολύ φως (πχ κολόνες φωτισμού) δεν τα πάει καλά όπως το απόλυτο flagship της γενιάς του (s7 edge). Τη μέρα ακόμα και enrty level κινητά των 150-200 ευρώ μια χαρά φωτό βγάζουν. Εγώ απεναντίας δοκιμάζοντας την gcam του bsg με night sight έβγαλα φωτό 5 το πρωί απίστευτη με απειροελάχιστο έως ανύπαρκτο θόρυβο ενώ με το manual της lg μόνο θόρυβος έβγαινε. Προσωπικά προτιμώ καλές φωτός και ας βγαίνουν αργά παρά να βγαίνουν ακαριαία και να είναι φουλ στο θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Θα δακρύσω κι εγώ! Μόλις μου ήρθε -στην ελληνική συσκευή μου που έχει nougat- ειδοποίηση για update σε V30c-NOV-22-2018 με μέγεθος 1684mb!
Link to comment
Share on other sites

Θα δακρύσω κι εγώ! Μόλις μου ήρθε -στην ελληνική συσκευή μου που έχει nougat- ειδοποίηση για update σε V30c-NOV-22-2018 με μέγεθος 1684mb!

 

Χαχα να μαζευτούμε εμείς οι τελευταίοι των μοϊκανων της lg να το γλεντήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη η συγκινηση κι εγω με Ελληνικο G5(σαν μπακαπ συσκευη πλεον)...Αφου την κατεβαζω σε δοσεις την αναβαθμιση για να το απολαυσω μιας και θα ειναι η τελευταια που θα δουμε...:lol::lol::lol::happy::rolleyes:;)
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τηλέφωνο...αν δεν είχε το πρόβλημα με το gps, θα ήταν σούπερ.

Τα υπόλοιπα ήταν λεπτομέρειες...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τηλέφωνο...αν δεν είχε το πρόβλημα με το gps, θα ήταν σούπερ.

Τα υπόλοιπα ήταν λεπτομέρειες...

 

Και λιιιιγο καλυτερη αυτονομια ισως???

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...