Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 1 βδομάδα αφότου έκανα calibration, η αυτονομία μου φαίνεται κάπως καλύτερη και σίγουρα πιο σταθερή η ένδειξη της στάθμης. Όποιοι δεν το έχετε κάνει δεν χάνετε κάτι για να το δοκιμάσετε.

 

Mε ποια εφαρμογη εκανες calibration??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η δικια μου δρν εστρωνε με καμμια εφαρμογη και δοκιμασε τον χειροκινητο τροπο. Το αφησα να αδειασει μεχρι να σβησει. Το παταγα συνεχεια να ανοιγει μεχρι που μου εβγαζε το εικονιδιο της μπαταριας καιβεγραφε 0%. Μετα το φορτισα κλειστο μεχρι το 100% και απο τοτε ειναι κομπλε.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου δρν εστρωνε με καμμια εφαρμογη και δοκιμασε τον χειροκινητο τροπο. Το αφησα να αδειασει μεχρι να σβησει. Το παταγα συνεχεια να ανοιγει μεχρι που μου εβγαζε το εικονιδιο της μπαταριας καιβεγραφε 0%. Μετα το φορτισα κλειστο μεχρι το 100% και απο τοτε ειναι κομπλε.

 

Τι εννοεις το φορτισες κλειστο?Το δικο μου και κλειστο να ειναι μολις το βαζεις στην φορτιση,ανοιγει....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις το φορτισες κλειστο?Το δικο μου και κλειστο να ειναι μολις το βαζεις στην φορτιση,ανοιγει....

Προφανώς δεν είχε καθόλου μπαταρία μέσα και γι'αυτό δεν άναψε... Από την άλλη αν θέλεις να το φορτίσεις κλειστό απλά βάζεις το κινητό να φορτίσει όταν λειτουργεί η συσκευή και αμέσως πατάς το κουμπί για απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είχε καθόλου μπαταρία μέσα και γι'αυτό δεν άναψε... Από την άλλη αν θέλεις να το φορτίσεις κλειστό απλά βάζεις το κινητό να φορτίσει όταν λειτουργεί η συσκευή και αμέσως πατάς το κουμπί για απενεργοποίηση.

 

A,δεν το ηξερα αυτο.Ευχαριστω....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο αρκετες μερες χρησης η μπαταρια δεν με εχει πεισει. Το πιο εκνευριστικο απο ολα ειναι οταν τη βγαλω απο τη φορτιση π.χ ειναι στο 72% πεφτει αμεσως 20-30% χωρις χρηση. Οταν την φορτωσω μεχρι το 100% και το αφησω λιγο ακομα στη φορτιση κανα μισαωρο περιπου δεν χανει το ποσοστο. Η αυτονομια του ειναι περιπου 3 ωρες οθονης. Στις καλες του 3.30. Θα εποικηνωνησω παλι με το καταστημα αλλα μαλλον θα την επιστρεψω. Θα ξαναφορμαρω το κινητο για να ειμαι απολυτα σιγουρος οτι δεν φταει καποια εφαρμογη η το τηλεφωνο αλλα αμφιβαλλω.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

A,δεν το ηξερα αυτο.Ευχαριστω....

Παρακαλώ.

Τελικα μετα απο αρκετες μερες χρησης η μπαταρια δεν με εχει πεισει. Το πιο εκνευριστικο απο ολα ειναι οταν τη βγαλω απο τη φορτιση π.χ ειναι στο 72% πεφτει αμεσως 20-30% χωρις χρηση. Οταν την φορτωσω μεχρι το 100% και το αφησω λιγο ακομα στη φορτιση κανα μισαωρο περιπου δεν χανει το ποσοστο. Η αυτονομια του ειναι περιπου 3 ωρες οθονης. Στις καλες του 3.30. Θα εποικηνωνησω παλι με το καταστημα αλλα μαλλον θα την επιστρεψω. Θα ξαναφορμαρω το κινητο για να ειμαι απολυτα σιγουρος οτι δεν φταει καποια εφαρμογη η το τηλεφωνο αλλα αμφιβαλλω.

Τέτοιες μπαταρίες από τον ίδιο κατασκευαστή πωλούνται και στο Ali, οι περισσότεροι γνώστες λενε ότι δεν είναι αυθεντική και επίσης ότι τα mah είναι πολύ λιγότερα από τα αναγραφόμενα... Τα μαγαζιά στο Σκρουτζ κατα 99% φέρνουν τις μούφα, εξού και η πολύ χαμηλή τιμή. Το δικό μου με μπαταρία 13 μηνών σε sot βγάζει πάνω από 4 ώρες με κανονική ολοήμερη χρήση...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρειάζονται κάπου οι παρακάτω προεγκατεστημένες εφαρμογές;

 

Amazon Shopping, Serie A TIM, MyTIM Fisso, MyTIM Mobile, Timvision, Top App.

 

Όχι, αν μπορείς να τις πετάξεις, κάντο άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οι μπαταριες απο τα σκρουτζομαγαζα με κατασκεταστη (yantai) δεν ανταποκρινονται σωστα. Επεστρεψα και τη δευτερη μπαταρια που μου ειχανε δωσει. Δειχνουν γνησιες αλλα υπαρχει πιθανοτητα να μην ειναι η αναγραφομενη χωρητικοτητα. Δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταίει. Θα αγορασω απο προκορντια και βλεπουμε.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα οι μπαταριες απο τα σκρουτζομαγαζα με κατασκεταστη (yantai) δεν ανταποκρινονται σωστα. Επεστρεψα και τη δευτερη μπαταρια που μου ειχανε δωσει. Δειχνουν γνησιες αλλα υπαρχει πιθανοτητα να μην ειναι η αναγραφομενη χωρητικοτητα. Δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταίει. Θα αγορασω απο προκορντια και βλεπουμε.

 

Η χωρητικότητα είναι σίγουρα το πρόβλημα, ειχα δει φωτογραφίες με μετρητή και ήταν γύρο στα 2200. Δοκίμασε με την αυθεντική από procordia και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικα παιδια μπαταρια μονο απο procordia. Μην χανετε χρονο και χρημα με του εμποριου μιας και δεν εχουν καμμια σχεση με την γνησια. Η διαφορα ειναι μεγαλη. Και ειμαι μολις στην τριτη φορτιση
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια μπαταρια μονο απο procordia. Μην χανετε χρονο και χρημα με του εμποριου μιας και δεν εχουν καμμια σχεση με την γνησια. Η διαφορα ειναι μεγαλη. Και ειμαι μολις στην τριτη φορτιση

 

Ποσο την εχουν στην Προ??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια μπαταρια μονο απο procordia. Μην χανετε χρονο και χρημα με του εμποριου μιας και δεν εχουν καμμια σχεση με την γνησια. Η διαφορα ειναι μεγαλη. Και ειμαι μολις στην τριτη φορτιση
Βάλε κάνα στατιστικό να δούμε

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά γιατί δεν φαίνονται και πολλά στο 86% έχεις 1 ώρα και 23 λεπτά sot σε 8 ώρες λειτουργίας;

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...