Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχα και πως φαίνεται δλδ;

Είναι πολύ τρικαλο τουμπανο

Φαίνεται επιπέδου Samsung ΝΟΤΕ

Ισχύει;;;;

Βέβαια αναφέρομαι στην έκδοση που έβαλα παραπάνω 3/32 στα 350€

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαίνεται επιπέδου Samsung ΝΟΤΕ

Ισχύει;;;;

Βέβαια αναφέρομαι στην έκδοση που έβαλα παραπάνω 3/32 στα 350€

 

Μια χαρά είναι το κινητό... μπαταρία, οθόνη, υλικά, κάμερα κλπ. ειδικά για τα λεφτά του!

Προσωπικά δεν μπορώ να πω πως μου λείπει το NOTE...

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται επιπέδου Samsung ΝΟΤΕ

Ισχύει;;;;

Βέβαια αναφέρομαι στην έκδοση που έβαλα παραπάνω 3/32 στα 350€

Είναι επιπέδου Samsung όσο για τα νότε θα έλεγα πως είναι καλύτερο ακόμα και από το 4αρι. Ποιότητα κατασκευή κτλ τέλειο. Γενικά είναι σε όλα καλύτερο και χάνει λίγο στην κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερ.Με την καρτα γραφικων τι λεει παιδια;καπου ειχα δει ενα βιντεακι που ελεγε οτι δεν ειναι για πολυ βαρια παιχνιδια...δυσκολο μου φαινεται να το πιστεψω.εσεις εχετε αντιμετωπισει καποιο προβλημα;
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Σε θήκη protective τι προτείνετε;

 

Ανάλογα πάντα και την δουλειά που κάνεις / εάν είσαι οικοδόμος για παράδειγμα παίρνεις μια τύπου UAG/ εάν όμως θέλεις κάτι πιο lite εγώ με την original flip cover είμαι μια χαρά.

Υπάρχουν και οι θηκες πλάτης που όμως μπροστά πρέπει να έχεις πολύ δυνατό τζαμί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια απλή θήκη πλάτης από σιλικόνη λεπτή και διαφάνη γιατί μου αρέσει πολύ το χρώμα της συσκευής και δεν φαίνεται παράταιρη η θήκη. Πήγα σε αυτή τη λύση γιατί η συσκευή είναι ήδη μεγάλη. Προχθές μου έφυγε από την τσέπη της φόρμας όπως έκανα κάτι δουλειές και παρέμεινε άθικτο. Μου αρέσουν οι φλιπ αλλά σε τέτοιες ίντσες είναι δύσχρηστες. Μπροστά του έχω γυαλάκι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο design.

http://www.androidauthority.com/huawei-mate-9-colors-723900/

http://www.androidauthority.com/wp-content/uploads/2016/10/Huawei-Mate-9-render-silver-crop.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να και η pro version.

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/262141-image/Huawei-Mate-9-Pro.jpg

http://www.phonearena.com/news/Huawei-to-launch-Mate-9-Pro-with-5.9-inch-QHD-display-and-Android-7.0-Nougat_id86905

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο! Λέτε να το δούμε Ελλάδα πριν τα Χριστούγεννα?

 

Την pro έκδοση την βλέπω μόνο για Κίνα μεριά αν ισχύουν αυτά που διαβάζουμε τριγύρω. Ελπίζω να δούμε τουλάχιστον την κανονική έκδοση μέσα στον Δεκέμβρη στα μέρη μας. Να μην έχουμε τα ιδια όπως με το Mate 8 που κυκλοφόρησε στην ελληνική αγορά αρχές του Μαρτίου ενώ είχε παρουσιαστεί περί τα τέλη του 15.

Link to comment
Share on other sites

Την pro έκδοση την βλέπω μόνο για Κίνα μεριά αν ισχύουν αυτά που διαβάζουμε τριγύρω. Ελπίζω να δούμε τουλάχιστον την κανονική έκδοση μέσα στον Δεκέμβρη στα μέρη μας. Να μην έχουμε τα ιδια όπως με το Mate 8 που κυκλοφόρησε στην ελληνική αγορά αρχές του Μαρτίου ενώ είχε παρουσιαστεί περί τα τέλη του 15.

 

Δεν ξέρω εύχομαι να μην μας ξενερώσει με τους χρόνους άφιξης στην χώρα μας. Αν δεν είχε το dual active και 6" (που δεν είναι πλέον 6αρα) θα κοιτούσα ήδη αλλού...

 

Με βλέπω να παίρνω το 8αρι σε καλύτερη τιμή...

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,κατοχος απο εχθές και πολυ ευχαριστημένος (ηρθα απο note 4) .Να κανω 2 ερωτήσεις ,είμαι με την 180 μπορεί να μου πει κάποιος αν υπαρχει κουμπί καπου ώστε να ενεργοποιηθεί το gps εκτος απο να παω μεσα στης ρυθμίσεις και αν υπαρχει δυνατότητα να κρύβονται τα κουμπια (soft keys χωρις ροοτ)δεν βρίσκω καποια ρύθμιση για τις συντομεύσεις
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια νεος κατοχος και εγω ενως mocha gold,ερχομαι απο meizu pro 5 η αληθεια ειχα ενδιασμους λογο του μεγεθους αλλα ειναιμια χαρα!!ειμαι πολυ ευχαριστημενος,ημουν μεταξυ s6 plus και σε αυτο,αλλα επελεξα αυτο λογο βεβαια και της καλυτερης μπατταριας,εσεις τι λετε καλα εκανα???

εχω βεβαιακαι καποιες ερωτησεις να κανω για την συσκευη,π.χ μπορω να κανω μολις τραβαζω την οθονη προς τα κατω(οχι απο πανω πανω)να μην βγαινει η αναζητηση και να κατεβαινει η μπαρα με τις συντομευσεις?και επεισης παω να γραφτωστο huawei account,βαζω μαιλ και κωδικο και μου βγαζει οτι ο διακομιστης ειναι απασχολημενος,συνεχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,κατοχος απο εχθές και πολυ ευχαριστημένος (ηρθα απο note 4) .Να κανω 2 ερωτήσεις ,είμαι με την 180 μπορεί να μου πει κάποιος αν υπαρχει κουμπί καπου ώστε να ενεργοποιηθεί το gps εκτος απο να παω μεσα στης ρυθμίσεις και αν υπαρχει δυνατότητα να κρύβονται τα κουμπια (soft keys χωρις ροοτ)δεν βρίσκω καποια ρύθμιση για τις συντομεύσεις

 

Το Gps μπορεις μα το ενεργοποιησης κατεβαζοντας την μπαρα συντομευσεων - ειδοποιησεων....

Εαν εχεις international L29 η' Ευρωπαικη L09 τοτε δεν εχεις την επιλογη αποκρυψη τον soft keys η οποια υπαρχει στις κινεζικες εκδοσεις και μονο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορω να κανω μολις τραβαζω την οθονη προς τα κατω(οχι απο πανω πανω)να μην βγαινει η αναζητηση και να κατεβαινει η μπαρα με τις συντομευσεις?και επεισης παω να γραφτωστο huawei account,βαζω μαιλ και κωδικο και μου βγαζει οτι ο διακομιστης ειναι απασχολημενος,συνεχεια!!!

Αυτο δεν μπορει να γινει σε καμια εκδοση μονο αν αλλαξεις launcher που το υποστοιριζει

 

παω να γραφτωστο huawei account,βαζω μαιλ και κωδικο και μου βγαζει οτι ο διακομιστης ειναι απασχολημενος,συνεχεια!!!

 

Ειχε απαντηθει καπου πολυ παλια οτι θα πρεπει να γινει εγραφη μεσο pc απο το κεντρικο σαιτ της huawei αν δεν κανω λαθος και μετα απλα να κανεις log in στην συσκευη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να και η pro version.

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/262141-image/Huawei-Mate-9-Pro.jpg

http://www.phonearena.com/news/Huawei-to-launch-Mate-9-Pro-with-5.9-inch-QHD-display-and-Android-7.0-Nougat_id86905

 

Αν ισχυουν αυτα που γραφει τοτε δεν εχει καμια σχεση με αυτα που διαβαζαμε τοσες μερες για 6g ram στην pro εκδοση και αν ειναι αληθινη η εικονα δεν βλεπω και το IR blaster η' μαλον την θυρα ακουστικων!!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στην παραπάνω φωτογραφία βάλτε όπου Huawei στο λογότυπο ένα Samsung και έτοιμο το Note 7.

Ελπίζω να μην κατασκευάσει μια ρέπλικα του Note 7 και απλά αυτό να είναι ενα τυχαίο render ή τουλάχιστον το απλό που θα έρθει Ευρώπη να είναι το ίδιο τούμπανο αλλά στα γνωστά καλούπια.

Ναι, δεν έχει IR δυστυχώς.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να τα έχει φάει το rendering. Πάντως ούτε το Mate 8 έχει IR, σωστά?

Σωστα αλλα ελπιζαμε οτι φετος η Huawei θα μας έδινε την απόλυτη συσκευή (πολλοί θα διαφωνισουν με το παρακάτω) οπως εκανε και η samsung με το NOTE 7 duos....γιατι δεν θελει και πολυ....αν έδινε ενα Mate 8 με λιγο καλυτερη οθονη,καμερα σε κατηγορια s7 EDGE και ir blaster τοτε πιστευω οτι θα σαρωνε ολόκληρη την αγορά τηλεφώνων...χωρις κανενα ανταγωνιστή....θα επεζε μονη της και ας μην εχει πενακι....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στην παραπάνω φωτογραφία βάλτε όπου Huawei στο λογότυπο ένα Samsung και έτοιμο το Note 7.

Ελπίζω να μην κατασκευάσει μια ρέπλικα του Note 7 και απλά αυτό να είναι ενα τυχαίο render ή τουλάχιστον το απλό που θα έρθει Ευρώπη να είναι το ίδιο τούμπανο αλλά στα γνωστά καλούπια.

Ναι, δεν έχει IR δυστυχώς.

 

Εστάλη από το Mate 8

Πραγματικά δεν βρίσκω το λόγο να βάλει κουμπί μπροστά και το όνομα πάνω αλα Samsung.

Θέλω να πιστεύω και γω ότι είναι τυχαίο render.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν βρίσκω το λόγο να βάλει κουμπί μπροστά και το όνομα πάνω αλα Samsung.

Θέλω να πιστεύω και γω ότι είναι τυχαίο render.

 

Παιδια δεν ειναι τυχαίο εχει επιβεβαιωθεί οτι θα κυκλοφορήσει σε 2 εκδοσης η μια θα ειναι στο ύφος του MATE 8 και η αλλη στο υφος του NOTE 7 η οποια θα ειναι και η Pro version με QHD οθονη...εγω προσωπικα θα πήγαινα ανετα στην Pro edge εκδοση που μου μοιάζει και πιο ομορφη αρκει να ειναι ιδιας διαμέτρου και παρει καλύτερες κριτικές από την απλή κρατώντας την αυτονομία σε υψηλά επίπεδα....

Άλλωστε οι EDGE οθόνες ηρθαν για να μείνουν...βλεπε xiaomi mi note 2 εδω μεχρι και η elephone εγαλε με τιμη 140 δολαρια....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι τυχαίο εχει επιβεβαιωθεί οτι θα κυκλοφορήσει σε 2 εκδοσης η μια θα ειναι στο ύφος του MATE 8 και η αλλη στο υφος του NOTE 7 η οποια θα ειναι και η Pro version με QHD οθονη...εγω προσωπικα θα πήγαινα ανετα στην Pro edge εκδοση που μου μοιάζει και πιο ομορφη αρκει να ειναι ιδιας διαμέτρου και παρει καλύτερες κριτικές από την απλή κρατώντας την αυτονομία σε υψηλά επίπεδα....

Άλλωστε οι EDGE οθόνες ηρθαν για να μείνουν...βλεπε xiaomi mi note 2 εδω μεχρι και η elephone εγαλε με τιμη 140 δολαρια....

Το ερώτημα είναι γιατί η edge έκδοση να είναι στυλ Samsung & όχι xiaomi με edge άκρα.?

Καταλαβαίνω ότι μάλλον οι οθόνες αυτές θα έρχονται κατευθείαν από Κορέα αλλά δεν μπορούσαν να τις προσαρμοσουν?

 

Και για μένα αν βγάλει τελικά edge,(που μάλλον θα είναι και amoled) θα είναι μονόδρομος όσο και αν δεν μ'αρεσει ότι είναι κόπια της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι αρνητικός στις edge οθόνες αρκεί ή από το εργοστάσιο να έρθει έστω με περασμένη μεμβράνη ή να υπάρχει κάτι σωστό στην αγορά για την προστασία της οθόνης και να μην έχουμε φαινόμενα like Samsung so edge.

Εννοείται ότι η pro έκδοση τα σπάει αλλά επειδή είμαι και τύπος που θέλει την εγγύηση εάν δεν είναι για την Ευρωπαϊκή αγορά τότε δυστυχώς το pro δεν θα το τιμήσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα activate το account μου στο ιντερνέτ αλλά στο κινητό μου λέει ότι δεν υπάρχει.!!τι παίζει???

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι αρνητικός στις edge οθόνες αρκεί ή από το εργοστάσιο να έρθει έστω με περασμένη μεμβράνη ή να υπάρχει κάτι σωστό στην αγορά για την προστασία της οθόνης και να μην έχουμε φαινόμενα like Samsung so edge.

Εννοείται ότι η pro έκδοση τα σπάει αλλά επειδή είμαι και τύπος που θέλει την εγγύηση εάν δεν είναι για την Ευρωπαϊκή αγορά τότε δυστυχώς το pro δεν θα το τιμήσω.

Και εγώ που ήμουν ανάμεσα στο Κινέζικο και το Ευρωπαϊκό, όσο και αν ήθελα τα 4GB RAM, πήρα το Ευρωπαϊκό λόγω εγγύησης και μου βγήκε σε καλό τελικά μιας και όταν χρειάστηκα σέρβις σε 2 ημέρες ήταν έτοιμο. Το ίδιο θα γίνει όταν με το καλό πάρω και με το Mate 9.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...