Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ακριβως εννοεις??Τι δεν κλειδωνει??Με ποια εφαρμογη το δοκιμασες??Με το Sygic που δοκιμαζω εγω τουλαχιστον μια χαρα τα παει σε real time πλοηγηση και εννοειται χωρις data.Το gps test τι σου δει

To gps test εχψ και εγώ. Φτάνει στα 3 πόδια αλλά δεν κλειδώνει με την τελευταία developer. Με τις προηγούμενες ρομ δεν δοκίμασα. Καμία ιδέα;

 

 

Φίλε μου έχω την μούλτι του vickmall και με το sygic κλειδώνει απίστευτα γρήγορα(όπως ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμά μου πάρα πολύ πιο γρήγορα από το lg g2 που είχα πριν) για κοίταξέ το λίγο γιατί δεν μου ακούγεται φυσιολογικό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

 

Φίλε μου έχω την μούλτι του vickmall και με το sygic κλειδώνει απίστευτα γρήγορα(όπως ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμά μου πάρα πολύ πιο γρήγορα από το lg g2 που είχα πριν) για κοίταξέ το λίγο γιατί δεν μου ακούγεται φυσιολογικό

To ξερω φίλε, και το νοτε2 που είχα κλείδωνε πολύ γρήγορα. Μάλλον είναι κάποιο bug της τελευταίας developer

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε σεις πως ενεργοποιήειται το root στην τελευταία Dev? Αυτές δεν είναι prerooted?

 

Oi official δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μόλις παρέλαβα. Ήρθε με multi Rom. Μου ήρθε με κάτι εφαρμογές (clean master, cm security,cm locker). Επειδή δεν γνωρίζω αν κάνουν καλό στο τηλέφωνο μπορεί κάποιος να μου πει να τις κρατήσω ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μόλις παρέλαβα. Ήρθε με multi Rom. Μου ήρθε με κάτι εφαρμογές (clean master, cm security,cm locker). Επειδή δεν γνωρίζω αν κάνουν καλό στο τηλέφωνο μπορεί κάποιος να μου πει να τις κρατήσω ή όχι;

 

βγαλε το clean master κι εγω αυτο εκανα ειναι αχρηστο

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοεις??Τι δεν κλειδωνει??Με ποια εφαρμογη το δοκιμασες??Με το Sygic που δοκιμαζω εγω τουλαχιστον μια χαρα τα παει σε real time πλοηγηση και εννοειται χωρις data.Το gps test τι σου δει

To gps test εχψ και εγώ. Φτάνει στα 3 πόδια αλλά δεν κλειδώνει με την τελευταία developer. Με τις προηγούμενες ρομ δεν δοκίμασα. Καμία ιδέα;

Φιλε μου τα 3 feet ειναι ενα εξειρετικο νουμερο,και φυσικα εκει κλειδωνει,αυτες ειναι η δυνατοτητες τις συσκευης,μια χαρα εισαι λοιπον!!!

Ποσους δορυφορους βλεπει ταυτοχρονα,και ποσοι ειναι use εκεινη την στιγμη??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα 3 feet ειναι ενα εξειρετικο νουμερο,και φυσικα εκει κλειδωνει,αυτες ειναι η δυνατοτητες τις συσκευης,μια χαρα εισαι λοιπον!!!

Ποσους δορυφορους βλεπει ταυτοχρονα,και ποσοι ειναι use εκεινη την στιγμη??

 

Κλειδώνει όταν εμφανισει τις συντεταγμένες και σε εμένα δεν τις βγάζει. Αυτό λέμε.

Link to comment
Share on other sites

 

Κλειδώνει όταν εμφανισει τις συντεταγμένες και σε εμένα δεν τις βγάζει. Αυτό λέμε.

Οπα τωρα καταλαβα.........εαν δεν βαριεσε κανε μια επαναφορα και δοκιμασε παλι.

Eσυ δλδ δεν βλεπεις το παρακατω.....

http://i68.tinypic.com/nqyav5.jpg

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οπα τωρα καταλαβα.........εαν δεν βαριεσε κανε μια επαναφορα και δοκιμασε παλι.

Eσυ δλδ δεν βλεπεις το παρακατω.....

http://i68.tinypic.com/nqyav5.jpg

Τα βλέπω και εκει που λεει accuracy κατεβαίνει σιγα-σιγα και φτλανει εως το 3, και ενώ κανονικά θα έβρισκε τις συντεταγμένες, αυτο ξαναπαει στο 20,30 και επαναλαμβάνεται αυτή η διαδικασία. Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Επίσης η εφαρμογή της πιξύδας, όταν την ανοίγεις τη πρώτη φορα, σου ζητάει να κουνησεις τη κινητό για να κάνει calibration. Εμένα καθε φορά που την ανοίγω μου το ζητάει. Είναι σπαστικό.

Τώρα κατέβασα το gps test plus (σπασμένο) να δώ μήπως διορθωθεί.

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπω και εκει που λεει accuracy κατεβαίνει σιγα-σιγα και φτλανει εως το 3, και ενώ κανονικά θα έβρισκε τις συντεταγμένες, αυτο ξαναπαει στο 20,30 και επαναλαμβάνεται αυτή η διαδικασία. Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Επίσης η εφαρμογή της πιξύδας, όταν την ανοίγεις τη πρώτη φορα, σου ζητάει να κουνησεις τη κινητό για να κάνει calibration. Εμένα καθε φορά που την ανοίγω μου το ζητάει. Είναι σπαστικό.

Τώρα κατέβασα το gps test plus (σπασμένο) να δώ μήπως διορθωθεί.

:blink:Φιλε μου εαν βλεπεις την παραπανω εικονα και εσυ εισαι οκ.......δεν βλεπω να εχεις θεμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

:blink:Φιλε μου εαν βλεπεις την παραπανω εικονα και εσυ εισαι οκ.......δεν βλεπω να εχεις θεμα.

 

Φίλε μου σου λέω δεν βγάζει συντεταγμένες. Τι να την κάνω την εικόνα; :) Για αυτό είναι το gps, για να βρίσκεις τη θέση σου. Αλλιώς είναι αχρηστο. Μάλλον είναι bug της ρομ, ίσως την επόμενη εβδομάδα στο update να το διορθώσουνε. Είδομεν...

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε μου σου λέω δεν βγάζει συντεταγμένες. Τι να την κάνω την εικόνα; :) Για αυτό είναι το gps, για να βρίσκεις τη θέση σου. Αλλιώς είναι αχρηστο. Μάλλον είναι bug της ρομ, ίσως την επόμενη εβδομάδα στο update να το διορθώσουνε. Είδομεν...

Κατσε λιγο Αρη με μπερδευεις.......δλδ δοκιμασες το Sygic (το προγραμμα τυχαιο0 ας πουμε και δεν βρηκε την θεση σου αμεσα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κατσε λιγο Αρη με μπερδευεις.......δλδ δοκιμασες το Sygic (το προγραμμα τυχαιο0 ας πουμε και δεν βρηκε την θεση σου αμεσα?

Μόνο το gps test δοκίμασα και δεν τη βρήκε. Α, τώρα θυμήθηκα, με την προηγούμενη ρομ με το google maps τη βρηκε τη θεση μου(μια φορα που δοκιμασα)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το gps test δοκίμασα και δεν τη βρήκε. Α, τώρα θυμήθηκα, με την προηγούμενη ρομ με το google maps τη βρηκε τη θεση μου(μια φορα που δοκιμασα)

 

δοκιμασες μια εφαρμογή και έβγαλες συμπέρασμα ότι φταίει η ρομ ή οτιδήποτε άλλο εκτός από την ιδια την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το gps test δοκίμασα και δεν τη βρήκε. Α, τώρα θυμήθηκα, με την προηγούμενη ρομ με το google maps τη βρηκε τη θεση μου(μια φορα που δοκιμασα)

Φιλε μου μια χαρα ειναι η συσκευη σου...........δοκιμασε μια εφαρμογη πλοηγησης και θα δεις οτι ολα ειναι οκ.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μια χαρα ειναι η συσκευη σου...........δοκιμασε μια εφαρμογη πλοηγησης και θα δεις οτι ολα ειναι οκ.:)

 

Οκ παληκάρια θα δοκιμάσω αυριο και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το gps εδώ και 4 μέρες συνεχώς και η ακρίβεια του είναι φανταστική,θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις κάποια άλλη εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπω και εκει που λεει accuracy κατεβαίνει σιγα-σιγα και φτλανει εως το 3, και ενώ κανονικά θα έβρισκε τις συντεταγμένες, αυτο ξαναπαει στο 20,30 και επαναλαμβάνεται αυτή η διαδικασία. Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Επίσης η εφαρμογή της πιξύδας, όταν την ανοίγεις τη πρώτη φορα, σου ζητάει να κουνησεις τη κινητό για να κάνει calibration. Εμένα καθε φορά που την ανοίγω μου το ζητάει. Είναι σπαστικό.

Τώρα κατέβασα το gps test plus (σπασμένο) να δώ μήπως διορθωθεί.

 

Εαν δεν διορθωθει, το gps σου πασχει απο το λεγομενο DOP, dillusion of position, πολλα gps το παθαινουν αυτο, στα quadcopters δεν διορθωνεται μιας και το θεμα ειναι απο το hardware.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Σου το λέω γιατί η είναι stable 800mb ενώ η fastboot 2,1gb και από υπολογιστη φλασάρεις πρώτα τη fastboot.

Ευχαριστώ όλα πήγαν καλά φλασαρισμα την official μια χαρά.!!!!!

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη που να δουλευει το ir blaster στην nova?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

παντως δενεσαι συναισθηματικα με το τηλεφωνο αυτο. ειναι σαν την γυναικα. το βλεπεις σου αρεσει, σου ερχεται με κουσουρια, προσπαθεις να το βαλεις σε μια σειρα, υπαρχει περιπτωση να στραβωσει και να χωρισουν οι δρομοι σας(τουβλο), υπαρχει περιπτωση να το φερεις στα μετρα σου κανοντας καποιες υποχωρησεις(γλωσσα) αλλα στο τελος θα επεμβει το σοι απο την ελλαδα να της βαλει μυαλο :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

ειμαστε σε βλεψεις για αγορα του note 3... 3 ατομα

και θα θελαμε καποιον που πηρε την συσκευη και ξερει να μας πει να υπαρχουν σε ενα μηνυμα

Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να το ζητησεις? ρουταρισμενο? με ποια rom?

διαβαζουμε για ξεκλειδωμα bootloader αλλα πρεπει να εχεις την developer και οχι την stable.. καποιος να μας διαφωτισει και εδω..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το gps test δοκίμασα και δεν τη βρήκε. Α, τώρα θυμήθηκα, με την προηγούμενη ρομ με το google maps τη βρηκε τη θεση μου(μια φορα που δοκιμασα)

 

Με το GPS TEST δε βρίσκεις τη θέση σου, αλλά εάν, με πόση ακρίβεια κ πόσους δορυφόρους κλειδώνει....:blink:

Με οποιοδήποτε πρόγραμμα πλοήγησης όπως sygic, navigon, ακόμα και της google, βρίσκεις το στίγμα σου καθώς υπάρχει και η δυνατότητα πλοήγησης...;)

 

Το GPS του RN2 παντως που δοκιμασα, ειχε την απιστευτη επιδοση να κλειδωσει 18 από τους 21 δορυφόρους μέσα στο σπιτι σε χρόνο dt. Φοβηθηκα να βγω και να δοκιμασω έξω γιατί θα κλείδωνε τους 22 από τους 21 που έβλεπε! :lol: :rotfl:

Λογικά δε θα έχουν βάλει διαφορετικό δεκτη gps στο RN3, οπότε θα έχει την ίδια εξαιρετική λειτουργία....;)

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...