Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερώθηκαν GeoPhoto και WhatsApp!

Το τελευταίο στην έκδοση beta που είχα στο 830, ενημερωνόταν καθημερινά σχεδόν. Αν και δεν βλέπω ουσιαστική διαφορά της beta από την official, πέραν τα νούμερα της έκδοσης!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχω μία διαχρονική απορία.

Γιατί οι εφαρμογές της google (π.χ googlemaps, youtube) είναι μειωμένων δυνατοτήτων όταν τρέχουν σε πλατφόρμα wp10 mobile;

μέσω του edge;

είναι πολιτική της google; είναι δικαιώματα; τι είναι επιτέλους;:(

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι θέμα του λειτουργικού το οποίο δεν μπορεί να "αναγνωρίσει" αυτές τις λειτουργίες που λες. Οι ιστοσελίδες είναι οι ίδιες, δεν ανοίγουν διαφορετικές αναλόγως του λειτουργικού.

 

Τώρα που οφείλεται αυτό, δεν το γνωρίζω.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε το Outlook ξανά!

Το νέο; Ένας μπλε φάκελος στη μέση του μαύρου φόντου στα mail!

http://imgur.com/rVRM3vO

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι θέμα του λειτουργικού το οποίο δεν μπορεί να "αναγνωρίσει" αυτές τις λειτουργίες που λες. Οι ιστοσελίδες είναι οι ίδιες, δεν ανοίγουν διαφορετικές αναλόγως του λειτουργικού.

 

Τώρα που οφείλεται αυτό, δεν το γνωρίζω.

Ούτε το Music Tube κατεβάζει τραγούδια πλέον! Something get wrong μου βγάζει συνέχεια! :(

Ότι έχει σχέση με YouTube το χάλασαν! :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει παιδιά. Κάτι συμβαίνει, ούτε το Tube Cast λειτουργεί.. Κάτι έκανε αυτή η βρωμοgoogle και τα μπλόκαρε

 

Sent from mTalk

Η μόνη εφαρμογή που λειτουργεί ακόμη είναι η "Client for YouTube".

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει παιδιά. Κάτι συμβαίνει, ούτε το Tube Cast λειτουργεί.. Κάτι έκανε αυτή η βρωμοgoogle και τα μπλόκαρε

 

Sent from mTalk

 

Τώρα δοκίμασα το tube cast και λειτουργεί κανονικά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δοκίμασα το tube cast και λειτουργεί κανονικά.

Καλημερα, να σε ρωτησω, το tube cast οταν βαζεις full screen video αφηνει ακομα μαυρο κενο στην ακρη? Εκει που ειναι τα πληκτρα περιηγησης?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να σε ρωτησω, το tube cast οταν βαζεις full screen video αφηνει ακομα μαυρο κενο στην ακρη? Εκει που ειναι τα πληκτρα περιηγησης?

 

Ναι, στην δεξιά άκρη είναι μαύρο κενό με τα πλήκτρα περιήγησης.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δοκίμασα το tube cast και λειτουργεί κανονικά.

Η εφαρμογή δουλεύει κανονικά αλλά δεν κάνει playback και βγάζει σφάλμα.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην δεξιά άκρη είναι μαύρο κενό με τα πλήκτρα περιήγησης.

 

Αυτη ηταν η βασικη μου εφαρμογη για youtube αλλα μαλλον δεν την προσαρμοσαν ποτε για τα 10ρια..την παρατησαν..

Πλεον mytube και ολα κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δοκίμασα το tube cast και λειτουργεί κανονικά.

Ναι τώρα και σε μένα λειτουργεί κανονικά!

Το music tube συνεχίζει να μην κατεβάζει τραγούδια όμως! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ηταν η βασικη μου εφαρμογη για youtube αλλα μαλλον δεν την προσαρμοσαν ποτε για τα 10ρια..την παρατησαν..

Πλεον mytube και ολα κομπλε...

 

Το mytube έχει διαφημίσεις; Παρατημένη δεν είναι το tubecast, updates έρχονται, απλά δεν έχουν μπει στην διαδικασία να το διορθώσουν. Αν, λέμε τώρα, το διορθώσουν, θα είναι η κορυφαία εφαρμογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο! Αφού είναι επί πληρωμή!

Link to comment
Share on other sites

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω το audiobit για ακρόαση μουσικής αλλά μου κάνει διάφορα εκνευριστικά κολλήματα τώρα τελευταία.

Έχετε να προτείνεται κάποια άλλη εφαρμογή ;;

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 950XL περίπου 2 μήνες. Οπαδός του Android (λογικά θα ξαναγυρίσω). Μπορώ να πω ότι έχω συνηθίσει με τα Win10 και θα έλεγα ότι μου αρέσουν (με εξαίρεση την έλλειψη κάποιων εφαρμογών). Αυτό που δεν μπορώ να χωνέψω με τπτ όμως είναι αυτοί οι τραγικοί τύποι του Spotify.. Αντί να γράψουν μια UWP εφαρμογή να παίζει παντού, έχουν μια desktop ψιλομάπα για το pc/tablet και μια άθλια ported από κανένα IOS και έκτοτε ουδέποτε αναβαθμισμένη σε win mobile. Η εφαρμογή σε android/ios σπέρνει.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 950XL περίπου 2 μήνες. Οπαδός του Android (λογικά θα ξαναγυρίσω). Μπορώ να πω ότι έχω συνηθίσει με τα Win10 και θα έλεγα ότι μου αρέσουν (με εξαίρεση την έλλειψη κάποιων εφαρμογών). Αυτό που δεν μπορώ να χωνέψω με τπτ όμως είναι αυτοί οι τραγικοί τύποι του Spotify.. Αντί να γράψουν μια UWP εφαρμογή να παίζει παντού, έχουν μια desktop ψιλομάπα για το pc/tablet και μια άθλια ported από κανένα IOS και έκτοτε ουδέποτε αναβαθμισμένη σε win mobile. Η εφαρμογή σε android/ios σπέρνει.

 

Φίλε μου καλά τα λες. Επειδή κι εγώ χρησιμοποιώ το Spotify πάρα πολύ, μια λύση στα πολλά προβλήματα είναι να ΜΗ τη βάλεις στην sd. Αλλά και πάλι τα θέματα είναι πολλά.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

 

Για να δούμε, γιατί έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα και μόνο με τη tube cast ήμουν ευτυχισμένος, η οποία τώρα δε λειτουργεί..

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν κάνει λήψη των ελληνικών στο πληκτρολόγιο με αποτέλεσμα να μην έχω προτάσεις λέξεων και ορθογραφικό έλεγχο. Ξέρει κανείς τι γίνεται; Lumia 640
Link to comment
Share on other sites

Έγινε και σε μένα καναδυο βδομάδες πριν, μπήκα προσωρινά ως insider στη release preview και αφού κατέβασε τα λεξικά αποχώρησα από insider.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Ενημέρωση και ασφάλεια->Πρόγραμμα Windows Insider.

Μπες προσωρινά στο Release Preview (όχι το fast ή το slow) και θα κατεβάσει την γλώσσα όταν ψάξεις για ενημερώσεις και μετά την ενημέρωση βγες από Insider.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν συνηθίζω να «γκρινιάζω» γενικά, αλλά θα ήθελα να γράψω ένα παράπονο θα έλεγα, που όμως είναι λίγο πολύ γνωστό και έγκειται στη μερική εγκατάλειψη των αναβαθμίσεων των τρίτων εφαρμογών στα windows mobile. Χρησιμοποιώ το m-banking και των τεσσάρων τραπεζών. Η Πειραιώς δεν έχει εφαρμογή, το ξέρουμε και μπορώ να κάνω τη δουλειά μου μέσω της mobile σελίδας στον edge, που είναι αρκετά καλή και εξυπηρετική. Τη δουλειά μου την κάνω και από τις άλλες εφαρμογές των τραπεζών, μιας και δεν έχω απαιτήσεις, αλλά για κάποιον που θέλει να κάνει μία πιο επαγγελματική δουλειά, οι m-banking εφαρμογές στην πλατφόρμα του android είναι μακράν περισσότερο εξυπηρετικές. Η σύζυγός μου έχει ένα φθηνό Alcatel, που όμως όποτε θέλω να μπω σε κάποια τραπεζική εφαρμογή και έχω στη διάθεσή μου και τις δύο συσκευές (Lumia 950XL το δικό μου), χρησιμοποιώ το Alcatel. Μάλιστα σε μία τελευταία αναβάθμιση και της εφαρμογής της Alpha, μπορείς να χρησιμοποιείς ένα τετραψήφιο PIN για quick login, κάτι που το έχουν ήδη και η ΕΤΕ και η Πειραιώς. Δεν συζητάω για το περιβάλλον χρήσης που είναι σαφώς ανώτερο, μάλιστα σε επίπεδο e-banking και εκείνο που μου αρέσει στην ΕΤΕ, είναι πως εάν έχεις πάνω από έναν λογαριασμό να παρακολουθείς, μπορείς να του δόσεις κάποια ονομασία (σύνταξης της πεθεράς μου, ή μισθοδοσίας της γυναίκας μου) και ενώ στα δικά μας τα windows mobile, δεν σου δείχνει τις ονομασίες, στο android τις δείχνει κανονικά. Τόσο πολύ απαξιωτικά είναι τα windows mobile στους προγραμματιστές αυτών των εφαρμογών που δεν ασχολούνται-αναβαθμίζουν και τις wm εφαρμογές; Τέλος πάντων, είμαστε «μαζόχοι» με τα windows mobile και ελπίζουμε.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι πλέον (και πόσο μάλιστα όταν μιλάμε για εφαρμογές οι οποίες απευθύνονται αποκλειστικά σε μία μικρή χώρα και όχι παγκοσμίως) εφαρμογές θα βλέπουμε μόνο από σπόντα λόγο universal. Δεν νομίζω ότι θα καθίσει κανείς να αναπτύξει μία εφαρμογή σκεπτόμενος μόνο τα κινητά. Συμπέρασμα... εφαρμογές τραπεζών δεν θα δούμε για όσο καιρό παραμένει η τωρινή κατάσταση.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...