Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω απο το Viber ενα χαρακτηριστικό θεωρώ ότι λείπει για να γίνει ακόμα ποιο αψογο..Ειναι να μπορείς να αποκρύψεις μια συνομιλία και με τη χρήση pin να μπορείς να την διαβάσεις...Στη μετάβαση απο android σε windows ειναι το μόνο που λείπει απο το Viber..Είναι βέβαια και το buck up συνομιλιών viber που δεν μπορείς ακομα να κάνεις σε windows αλλα το σημαντικότερο είναι η απόκρυψη..Κάποιες συνομιλίες δεν θέλεις να μπορεί να της δει όποιος ανοίξει το viber σου ρε παιδι μου χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς ούτε αυτό το Viber μου ενημερώνει τα νέα μηνύματα! :(

Το προηγούμενο ενημέρωνε, αλλά το τελευταίο μήνα πριν αλλάξω στο 6.6 μου έκανε κόλπα με τα εισερχόμενα νέα μηνύματα!

Στην 6.6 δεν μου ήρθε ούτε μια ειδοποίηση μέχρι στιγμής! :( Έπρεπε να μπω στην εφαρμογή για να τα δω....

 

Edit: Ενημερώθηκε και η εφαρμογή AccuWeather!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε αυτό το Viber μου ενημερώνει τα νέα μηνύματα! :(

 

Το προηγούμενο ενημέρωνε, αλλά το τελευταίο μήνα πριν αλλάξω στο 6.6 μου έκανε κόλπα με τα εισερχόμενα νέα μηνύματα!

 

Στην 6.6 δεν μου ήρθε ούτε μια ειδοποίηση μέχρι στιγμής! :( Έπρεπε να μπω στην εφαρμογή για να τα δω....

 

 

 

Edit: Ενημερώθηκε και η εφαρμογή AccuWeather!

 

Μια φορά μου είχε τύχει και σε μένα μετά από αναβάθμιση του viber και έστρωσε με μια απλη επανεκκίνηση του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τραγικό αυτό που γίνετε με το messenger και facebook πολύ αργές εφαρμογές είμαι χρήστης windows phone 2 χρόνια, όσο περνάει ο καιρός απογοητεύομαι κιάλλο δεν έχει βγει κάτι θετικό μετά τα 10... και γενικά μου έχει αρκετά προβλήματα το messenger συνεχώς σβήνει το ίδιο και το fb δεν ξέρω το λόγο και με λίγα λόγια του δίνω ακόμη 1 χρόνο το πολλή και πάω android

Ειδικά αυτό με τις κλήσεις που δνε υπάρχουν ακόμη στο messenger πόσο κουραστικό είναι...

Edited by kipreosomonoiati
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τραγικό αυτό που γίνετε με το messenger και facebook πολύ αργές εφαρμογές είμαι χρήστης windows phone 2 χρόνια, όσο περνάει ο καιρός απογοητεύομαι κιάλλο δεν έχει βγει κάτι θετικό μετά τα 10... και γενικά μου έχει αρκετά προβλήματα το messenger συνεχώς σβήνει το ίδιο και το fb δεν ξέρω το λόγο και με λίγα λόγια του δίνω ακόμη 1 χρόνο το πολλή και πάω android

Ειδικά αυτό με τις κλήσεις που δνε υπάρχουν ακόμη στο messenger πόσο κουραστικό είναι...

Οι beta εκδόσεις αυτών των εφαρμογών είναι καλύτερες στα 1GB ram. Δεν ξέρω ποιες έχεις!

Ως τότε λογικά θα έχουν βάλει και κλήσεις για το Messenger! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οι beta εκδόσεις αυτών των εφαρμογών είναι καλύτερες στα 1GB ram. Δεν ξέρω ποιες έχεις!

Ως τότε λογικά θα έχουν βάλει και κλήσεις για το Messenger! ;)

 

Νασε καλά φίλε θα τις κατεβάσω ελπίζω να μην μου κάνουν προβλήματα όπως τις οφισιαλ... Αχαχα αν μπουν οι κλήσεις πριν το χρόνο μπορεί να μην αλλάξω

Link to comment
Share on other sites

Νασε καλά φίλε θα τις κατεβάσω ελπίζω να μην μου κάνουν προβλήματα όπως τις οφισιαλ... Αχαχα αν μπουν οι κλήσεις πριν το χρόνο μπορεί να μην αλλάξω

Μόνο τα εικονίδια έχουν έτοιμα για ενεργοποίηση όταν έρθουν οι κλήσεις! :D

Για πες μας, πως τα πάει με τις beta εφαρμογές;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανεις καινούρια έκδοση του skype? Είμαι fast και τιποτα ακομα στο appeasin το διαβασα

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρει κάνεις κάποια αντίστοιχη εφαρμογή του NextGen Reader που να είναι free; Γενικά κάποιο αντίστοιχα καλο rss reader;

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρει κάνεις κάποια αντίστοιχη εφαρμογή του NextGen Reader που να είναι free; Γενικά κάποιο αντίστοιχα καλο rss reader;

 

Sent from mTalk

 

Newsflow , πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

lumia 730, γιατί όταν συνδέω το κινητό στον υπολογιστή δε το δείχνει;
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εφαρμογή του opap που πήγε; Ούτε καν στη βιβλιοθήκη μου δεν υπάρχει, ενώ την είχα! :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα εικονίδια έχουν έτοιμα για ενεργοποίηση όταν έρθουν οι κλήσεις! :D

Για πες μας, πως τα πάει με τις beta εφαρμογές;

 

Ναί φίλε ποιο σταθερές και δεν διακόπτονται απότομα όπως τις οφισιαλ :P

Link to comment
Share on other sites

Ίδια υλοποίηση με SlimSocial απλά έχει κανα δυο παραπάνω ρυθμίσεις και επίσης σου δίνει δυνατότητα να μην έχεις ενεργοποιημένη την πλήρη οθόνη έτσι ώστε η κάτω μπάρα των windows να μην εξαφανίζεται με οποιοδήποτε άγγιγμα στην εφαρμογή.

ΥΓ:Τουλάχιστον κατάντια για το λειτουργικό να ψάχνουμε και να χρησιμοποιούμε τετοιους είδους εφαρμογές αλλά ας μην ξανανοίξουμε αυτό το θέμα.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ίδια υλοποίηση με SlimSocial απλά έχει κανα δυο παραπάνω ρυθμίσεις και επίσης σου δίνει δυνατότητα να μην έχεις ενεργοποιημένη την πλήρη οθόνη έτσι ώστε η κάτω μπάρα των windows να μην εξαφανίζεται με οποιοδήποτε άγγιγμα στην εφαρμογή.

ΥΓ:Τουλάχιστον κατάντια για το λειτουργικό να ψάχνουμε και να χρησιμοποιούμε τετοιους είδους εφαρμογές αλλά ας μην ξανανοίξουμε αυτό το θέμα.

 

Περιπου οι ιδιες ειναι αν και νομιζω πως το slimsocial μου καθεται καπως καλυτερα στο ματι..ημιμετρα φυσικα και οι δυο εφαρμογες αλλα οπως ειπες και εσυ τι αλλο να κανεις..το messenger να ηταν της προκοπης τουλαχιστον και δεν με απασχολει το κανονικο facebook..

Για το καταντια εχεις απολυτο δικιο και δεν χρειαζεται να ανοιχτει ξανα κουβεντα για αυτο το θεμα..το λειτουργικο ειναι δεδομενο οτι ειναι παρατημενο και απο MS και απο developers πλεον..εχουν βαλει πορεια για surface phone απο 2018 και μετα..και ειμαι σιγουρος πως συνεχιζουν να δινουν αυτα τα κουτσερεμανα updates στα wm10 γιατι λογικα θα θελουν να περασουν καποια θετικα χαρακτηριστικα στην νεα φουρνια software-hardware που θα βγαλουν μελλοντικα ή απλα να κρατα εστω επαφη με το mobile για τα ματια του κοσμου..τεσπα..

Link to comment
Share on other sites

Ίδια υλοποίηση με SlimSocial απλά έχει κανα δυο παραπάνω ρυθμίσεις και επίσης σου δίνει δυνατότητα να μην έχεις ενεργοποιημένη την πλήρη οθόνη έτσι ώστε η κάτω μπάρα των windows να μην εξαφανίζεται με οποιοδήποτε άγγιγμα στην εφαρμογή.

ΥΓ:Τουλάχιστον κατάντια για το λειτουργικό να ψάχνουμε και να χρησιμοποιούμε τετοιους είδους εφαρμογές αλλά ας μην ξανανοίξουμε αυτό το θέμα.

 

Εγώ από τα 8.1 έβαλα τα 10 χωρίς να κάνω hard reset, χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα προς το παρόν και έτσι έχω το facebook των 8.1 και λειτουργεί γρήγορα με μειωμένες δυνατότητες σχετικά με το facebook των 10.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Περιπου οι ιδιες ειναι αν και νομιζω πως το slimsocial μου καθεται καπως καλυτερα στο ματι..ημιμετρα φυσικα και οι δυο εφαρμογες αλλα οπως ειπες και εσυ τι αλλο να κανεις..το messenger να ηταν της προκοπης τουλαχιστον και δεν με απασχολει το κανονικο facebook..

Για το καταντια εχεις απολυτο δικιο και δεν χρειαζεται να ανοιχτει ξανα κουβεντα για αυτο το θεμα..το λειτουργικο ειναι δεδομενο οτι ειναι παρατημενο και απο MS και απο developers πλεον..εχουν βαλει πορεια για surface phone απο 2018 και μετα..και ειμαι σιγουρος πως συνεχιζουν να δινουν αυτα τα κουτσερεμανα updates στα wm10 γιατι λογικα θα θελουν να περασουν καποια θετικα χαρακτηριστικα στην νεα φουρνια software-hardware που θα βγαλουν μελλοντικα ή απλα να κρατα εστω επαφη με το mobile για τα ματια του κοσμου..τεσπα..

Έτσι ακριβώς.

Στα της εφαρμογής τώρα, και εγώ δεν θα έψαχνα για άλλη απλά με ενοχλούσε το χαρακτηριστικό με την πλήρη οθόνη.

Το καλό με το slimsocial είναι ότι οι δημιουργοί την αναπτύσουν παράλληλα και σε android άρα ίσως ότι βάζουν εκεί το βάζουν και στην δικιά μας (αλλά κρατώ μικρό καλάθι γιατί είδα ότι τις αναπτύσουν σε διαφορετικές γλώσσες και εργαλεία => επομένως διπλή δουλειά)

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Εχθές ξαφνικά η επίσημη εφαρμογή του fb δεν μου βγάζει όλες τις επιλογές μενού χωρίς να κάνει καν update,ετσι δεν μπορώ να δω τις πρόσφατες ροές κλπ.Την έσβησα και την ξανά εγκατέστησα ακόμα έβαλα και την beta αλλα τα ίδια,τι μπορεί να έγινε ετσι ξαφνικά? Εχω Lumia 950 xl.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές ξαφνικά η επίσημη εφαρμογή του fb δεν μου βγάζει όλες τις επιλογές μενού χωρίς να κάνει καν update,ετσι δεν μπορώ να δω τις πρόσφατες ροές κλπ.Την έσβησα και την ξανά εγκατέστησα ακόμα έβαλα και την beta αλλα τα ίδια,τι μπορεί να έγινε ετσι ξαφνικά? Εχω Lumia 950 xl.

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με το Facebook official και με ίδια συσκευή!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με το Facebook official και με ίδια συσκευή!

Και μένα μια χαρα ηταν ενάμιση μήνα που εχω το κινητό και μου το έκανα ετσι ξαφνικά και εχω νευριάσει

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ξαφνικά η επίσημη εφαρμογή του fb δεν μου βγάζει όλες τις επιλογές μενού χωρίς να κάνει καν update,ετσι δεν μπορώ να δω τις πρόσφατες ροές κλπ.Την έσβησα και την ξανά εγκατέστησα ακόμα έβαλα και την beta αλλα τα ίδια,τι μπορεί να έγινε ετσι ξαφνικά? Εχω Lumia 950 xl.

 

Το ίδιο και σε μένα, μάλλον θα αφαιρέθηκε με κάποιο server side update.

Κάπως έτσι είχαν φτιάξει τα gifs στο messenger όταν είχαν χαθεί για λίγο καιρό χωρίς να βγει update μέσω store.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα, μάλλον θα αφαιρέθηκε με κάποιο server side update.

Κάπως έτσι είχαν φτιάξει τα gifs στο messenger όταν είχαν χαθεί για λίγο καιρό χωρίς να βγει update μέσω store.

Οκ άμα είναι ετσι,σε λιγο καιρό θα φτιάξει λογικά.Μου έχει σπάσει τα νεύρα,τωρα μπαίνω από edge.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά! Τη συσκευή την έχω 1 μήνα και κάτι. Δεν έχω τέτοιο θέμα ακόμα με το Facebook. Ναι, στο Messenger είχαν βάλει gif στη beta έκδοση, ενώ η official δεν είχε. Λίγο αργότερα έβαλαν gif και στην official!

Πάντως και το Viber σε Android έχει gif, σε μας δεν έχει ακόμα!... Είναι γρήγορο τουλάχιστον! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...