Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι το fb της ms όπου δεν υπάρχει στα 10ρια παρά μόνο στα 8 (αν δεν κάνω λάθος)

 

Αυτή η εφαρμογή είναι φτιαγμένη για 8αρια. Την έχει γιατί έκανε αναβάθμιση το 730 από 8αρια και δεν εγκατέστησε το καινούργιο facebook. Αν κατεβάσει την καινούργια θα του καταργήσει αυτήν. Δουλεύει και στα δεκάρια αλλά δεν αφήνουν να την κάνεις download επειδή το facebook έχει βγάλει την καινούργια εφαρμογή. Κάποιοι την ξαναπέρναγαν με sideload από ένα λινκ που είχε ανέβει στο φόρουμ του windowscentral αλλά προσωπικά δεν είχα κατεβάσει το πακέτο στο πισι και τώρα δεν θυμάμαι το λινκ.

 

Πω, *******... Θα ψάξω να βρω κάποιο παλιό link. Thanks!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο 640XL μου, η κάμερα μου βγάζει ότι παρουσιάστηκε ένα σφάλμα στην εφαρμογή. Αν πατήσω ΟΚ και συνεχίσω να χρησιμοποιώ την κάμερα, υπάρχει περίπτωση να μην αποθηκεύσει την φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το facebook που είχαμε στα 8.1. Μπορει να μου λείπουν τα φρου φρου των emoji αλλά επιτέλους κάνω τη δουλειά μου χωρίς όλα αυτά τα κολλήματα. Όποιος θέλει ας δει εδώ http://forums.windowscentral.com/windows-10-mobile/442703-how-get-old-facebook-app-microsoft.html .
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Ποιο άρθρο το λέει αυτό και ποσο μεγάλος μάντης είναι; :p

 

Αν και εδώ είναι απορίες εφαρμογων, όχι λειτουργικού! ;)

 

Ο Rubino δε σου φτάνει; Αυτός κάνει για 10 μάντες. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου λύσετε μία απορία; Αφού η Microsoft έχει τη δική της εφαρμογή του Facebook, γιατί δεν δίνει την επιλογή σε όποιον θέλει να την κατεβάζει αλλά μας «υποχρεώνει» κατά κάποιο τρόπο να έχουμε μόνο την εφαρμογή του Facebook Inc; Θα μου πεις γιατί την διέγραφες όταν την είχες; Στο 950XL που έχω, δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά σε Lumia με 1GB RAM υπάρχει πρόβλημα. Σε περίπτωση δηλαδή που κάνεις μία εργοστασιακή επαναφορά, μετά δεν μπορείς να κατεβάσεις πάλι το Facebook app της Microsoft. Και μη μου πείτε λύσεις του στιλ SlimSocial, μιλάω, ή μάλλον γράφω για το Microsoft Facebook app.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το facebook που είχαμε στα 8.1. Μπορει να μου λείπουν τα φρου φρου των emoji αλλά επιτέλους κάνω τη δουλειά μου χωρίς όλα αυτά τα κολλήματα. Όποιος θέλει ας δει εδώ http://forums.windowscentral.com/windows-10-mobile/442703-how-get-old-facebook-app-microsoft.html .

Παιζει και για το μεσεντζερ το παλιο κανα αρχειο;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Παιζει και για το μεσεντζερ το παλιο κανα αρχειο;

 

Το να έχουμε τα 10 και να ψάχνουμε εφαρμογές των 8.1 για να δουλεύουν έστω και με μειωμένες δυνατότητες θεωρώ οτι φτάσαμε στο απόλυτο μηδέν για τα 10άρια. Η κατρακύλα δεν έχει τέλος. :wacko:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου λύσετε μία απορία; Αφού η Microsoft έχει τη δική της εφαρμογή του Facebook, γιατί δεν δίνει την επιλογή σε όποιον θέλει να την κατεβάζει αλλά μας «υποχρεώνει» κατά κάποιο τρόπο να έχουμε μόνο την εφαρμογή του Facebook Inc; Θα μου πεις γιατί την διέγραφες όταν την είχες; Στο 950XL που έχω, δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά σε Lumia με 1GB RAM υπάρχει πρόβλημα. Σε περίπτωση δηλαδή που κάνεις μία εργοστασιακή επαναφορά, μετά δεν μπορείς να κατεβάσεις πάλι το Facebook app της Microsoft. Και μη μου πείτε λύσεις του στιλ SlimSocial, μιλάω, ή μάλλον γράφω για το Microsoft Facebook app.

 

Πολυ απλα και σταρατα τα λες..η γνωμη μου στην απορια σου ειναι η εξης....οπως αψυχολογητα αφαιρεσε το ραδιοφωνο ενω το ειχαν σχεδον ολες οι συσκευες (κυριολεκτικα σιχαμερή κινηση) στο να αφαιρεσει το δικο της facebook της θα κολαγε?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου λύσετε μία απορία; Αφού η Microsoft έχει τη δική της εφαρμογή του Facebook, γιατί δεν δίνει την επιλογή σε όποιον θέλει να την κατεβάζει αλλά μας «υποχρεώνει» κατά κάποιο τρόπο να έχουμε μόνο την εφαρμογή του Facebook Inc; Θα μου πεις γιατί την διέγραφες όταν την είχες; Στο 950XL που έχω, δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά σε Lumia με 1GB RAM υπάρχει πρόβλημα. Σε περίπτωση δηλαδή που κάνεις μία εργοστασιακή επαναφορά, μετά δεν μπορείς να κατεβάσεις πάλι το Facebook app της Microsoft. Και μη μου πείτε λύσεις του στιλ SlimSocial, μιλάω, ή μάλλον γράφω για το Microsoft Facebook app.

 

Νομικοι λογοι. Αν εισαι ανεξαρτητος προγραμματιστης μπορεις να φτιαξεις κατι και να μην ενοχλησει το facebook. Αν εισαι ομως η microsoft δεν μπορεις να εχεις εφαρμογη facebook στο store χωρις την συμφωνη γνωμη του facebook. Απο την στιγμη που το facebook εβγαλε app στα δεκαρια θελει να χρησιμοποιουν μονο την δικια του εστω και αν ειναι κακογραμμενη.

Link to comment
Share on other sites

Το να έχουμε τα 10 και να ψάχνουμε εφαρμογές των 8.1 για να δουλεύουν έστω και με μειωμένες δυνατότητες θεωρώ οτι φτάσαμε στο απόλυτο μηδέν για τα 10άρια. Η κατρακύλα δεν έχει τέλος. :wacko:

Μην την ψάχνεις.Αλλά ντάξει ούτε με το σλίμ σόσιαλ γίνεται να την παλέψω για πολύ ουτε να εχω το αλλο το βαρος ο θεος να το κανει εφαρμογη.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την βρήκα στη βιβλιοθήκη εφαρμογών και την εγκατέστησα, γιατί την είχα βγάλει. Ίσως την βρείτε εκεί.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Νομικοι λογοι. Αν εισαι ανεξαρτητος προγραμματιστης μπορεις να φτιαξεις κατι και να μην ενοχλησει το facebook. Αν εισαι ομως η microsoft δεν μπορεις να εχεις εφαρμογη facebook στο store χωρις την συμφωνη γνωμη του facebook. Απο την στιγμη που το facebook εβγαλε app στα δεκαρια θελει να χρησιμοποιουν μονο την δικια του εστω και αν ειναι κακογραμμενη.

Κάπως έτσι την είχα υπόψιν μου την απάντηση. Και για να συμπληρώσω, από τη στιγμή που η Facebook Inc έχει απέναντι της ένα windows mobile OS της τάξεως του 1%, γιατί να ασχοληθεί/σπαταλήσει χρόνο για να φτιάξει εφαρμογή για τα windows; Πάρε την «παρόμοια» εφαρμογή από την apple και προσάρμοσε την όπως-όπως. Άλλωστε με το 1% θα ασχολούμαστε! Με απλά λόγια ο Mark Zuckeberg έγραψε στα παλιά του τα παπούτσια μια Microsoft, ή κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Το live tile από ημερολόγιο μάλλον δεν έχουν σκοπό να το διορθώσουν. Επίσης το live tile από τις ειδήσεις την οικονομικών δεν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Το live tile από ημερολόγιο μάλλον δεν έχουν σκοπό να το διορθώσουν. Επίσης το live tile από τις ειδήσεις την οικονομικών δεν δουλεύει.

 

 

 

Το ημερολογιο διάβασα ότι χαλάει με hard reset μετά την anniversary... Ετσι μου χαλασε και μενα. Προς το παρον φτιαχνει με επιστροφη στα 8 και αναβαθμιση αλλα hard reset μονο πριν την anniversary.

 

Απίστευτα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Νομικοι λογοι. Αν εισαι ανεξαρτητος προγραμματιστης μπορεις να φτιαξεις κατι και να μην ενοχλησει το facebook. Αν εισαι ομως η microsoft δεν μπορεις να εχεις εφαρμογη facebook στο store χωρις την συμφωνη γνωμη του facebook. Απο την στιγμη που το facebook εβγαλε app στα δεκαρια θελει να χρησιμοποιουν μονο την δικια του εστω και αν ειναι κακογραμμενη.

 

Κάπου εδώ είναι η απάντηση. Και προφανώς ο φίλος μας ο Μαρκ απαίτησε να κατέβει η εφαρμογή της ms.

Edited by alex_gate_7

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έχετε τερματίσει το off topic... Είστε 5 συγκεκριμένα άτομα και όπου βρείτε πάτε βάζετε ένα link ή κάποιο flame post και αρχίζει η άσχετη κουβέντα... Τουλάχιστον κοιτάξτε σε ποιο τόπικ γράφετε πριν να είστε λίγο σχετικοί με το θέμα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

η ελληνικη εφαρμογη για το ραδιο δεν λειτουργει.προσπαθησα να την εγκαταστήσω ξανα αλλα δεν την κατεβαζει απο το store .εχει και αλλος θεμα με την εφαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

η ελληνικη εφαρμογη για το ραδιο δεν λειτουργει.προσπαθησα να την εγκαταστήσω ξανα αλλα δεν την κατεβαζει απο το store .εχει και αλλος θεμα με την εφαρμογη?

 

Μου το εκανε και εμενα. Ειχα την εφαρμογή στην καρτα sd και δουλευε κανονικα. Εχτες μου ηρθε μια αναβαθμιση. Παω να την κανω και μου βγαζει σφαλμα. Διαγραφω την εφαρμογή αλλαζω τον χωρο αποθηκευσης και η εφαρμογή κατεβηκε και δουλευει σωστα.

Δοκιμασα να την ξαναπερασω στην sd και η εφαρμογή δεν μεταφερεται.

Δεν ξερω γιατι το εκαναν αυτό παντως θα διορθωσω την κριτικη που εκανα στο store(από 5αστερια 3)

Link to comment
Share on other sites

η ελληνικη εφαρμογη για το ραδιο δεν λειτουργει.προσπαθησα να την εγκαταστήσω ξανα αλλα δεν την κατεβαζει απο το store .εχει και αλλος θεμα με την εφαρμογη?

 

το ίδιο και σε μένα από εχτές. ούτε δουλεύει ούτε κατεβαίνει. αν έχει κάποιος το mail για επικοινωνία ας το ανεβάσει να του στείλω μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο και σε μένα από εχτές. ούτε δουλεύει ούτε κατεβαίνει. αν έχει κάποιος το mail για επικοινωνία ας το ανεβάσει να του στείλω μήνυμα.

 

Αντίθετα σε εμένα και κατέβηκε και δουλεύει μια χαρά και είναι και στην SD εγκατεστημένη.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο και σε μένα από εχτές. ούτε δουλεύει ούτε κατεβαίνει. αν έχει κάποιος το mail για επικοινωνία ας το ανεβάσει να του στείλω μήνυμα.

 

ellinikoradio1981@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν έβαλε επιλογή αυτός που την έφτιαξε να εγκαθίσταται στον εσωτερικό χώρο μόνο. Αν δεν σας κατεβαίνει, διαγράφετε την παλιά, βάζετε προσωρινά τον χώρο αποθήκευσης των καινούργιων εφαρμογών στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, την κατεβάζετε και μετά ξαναρυθμίζετε ως χώρο αποθήκευσης την sd κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν έβαλε επιλογή αυτός που την έφτιαξε να εγκαθίσταται στον εσωτερικό χώρο μόνο. Αν δεν σας κατεβαίνει, διαγράφετε την παλιά, βάζετε προσωρινά τον χώρο αποθήκευσης των καινούργιων εφαρμογών στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, την κατεβάζετε και μετά ξαναρυθμίζετε ως χώρο αποθήκευσης την sd κάρτα.

Αυτό εκανα και κατεβηκε. Το γιατι εγινε αυτό δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν έβαλε επιλογή αυτός που την έφτιαξε να εγκαθίσταται στον εσωτερικό χώρο μόνο. Αν δεν σας κατεβαίνει, διαγράφετε την παλιά, βάζετε προσωρινά τον χώρο αποθήκευσης των καινούργιων εφαρμογών στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, την κατεβάζετε και μετά ξαναρυθμίζετε ως χώρο αποθήκευσης την sd κάρτα.

 

Καμία σχέση, εμένα κατέβηκε στη κάρτα SD με την πρώτη. Και εξάλλου δεν γράφει στις αλλαγές της νέας έκδοσης πως πρέπει να εγκαθίσταται στην Εσωτερική μνήμη.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εκανα και κατεβηκε. Το γιατι εγινε αυτό δεν ξερω

 

Μόνο αυτός που έφτιαξε την εφαρμογή ξέρει γιατί έκανε την αλλαγή. Συνήθως στον εσωτερικό χώρο ανοίγει η εφαρμογή λίγο πιο γρήγορα (που δεν νομίζω ότι για την συγκεκριμένη εφαρμογή αποτελούσε πρόβλημα) συν αποφεύγει κάποια κρασαρίσματα από ελλατωματικές sd κάρτες. Γενικά πάντως για τέτοιου τύπου εφαρμογή δεν νομίζω να κερδίζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...