Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω. Αλλιώς θα άφηναν τις GIF και στην κανονική έκδοση του Messenger! Λες να αφαιρέσουν τον περιορισμό των 2GB στην κανονική έκδοση του Messenger; :p

 

Είχα ξεχάσει ότι έχει ήδη βάλει τον περιορισμό! :lol: :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά κατάφερα να κάνω εξαγωγή τις επαφές. Είναι λίγο παράξενος ο τρόπος αλλά τα κατάφερα και θα το πω μήπως το χρειαστεί και άλλος.

Καταρχήν το έκανα με ένα λογαριασμό Google μέσω pc.

Πας στο Google Contacts και στην αριστερή πλευρά έχει ένα μενού και πατάς Περισσότερα και σου βγάζει επιλογή για Εισαγωγή πατάς αυτό και εμφανίζεται επιλογή για εισαγωγή επαφών από άλλους λογαριασμούς και στην τέταρτη επιλογή που λέει αλλος παροχος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου κανείς σύνδεση με το λογαριασμό Microsoft και έτσι μπορείς να κατεβάζεις τις επαφές στο pc σε μορφή CSV η Vcard.

 

Οι επαφές φαίνονται κανονικά;γιατί σε μένα που τις έκανα μεταφορά από gmail σε outlook τις εμφάνισε κινεζικα

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ηχογραφεί αυτόματα τις κλήσεις που κάνουμε ή δεχόμαστε?

 

Όχι δεν υπάρχει. Στο android υπάρχουν κορυφαίες εφαρμογές σε αυτό τον τομέα. Στα wp νομίζω είναι κλειδωμένα τέτοια χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει. Στο android υπάρχουν κορυφαίες εφαρμογές σε αυτό τον τομέα. Στα wp νομίζω είναι κλειδωμένα τέτοια χαρακτηριστικά.

 

Στα τηλεφωνα που ηρθαν με 10αρια υπαρχει αυτή η δυνατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ηχογραφεί αυτόματα τις κλήσεις που κάνουμε ή δεχόμαστε?

 

 

Όχι δεν υπάρχει. Στο android υπάρχουν κορυφαίες εφαρμογές σε αυτό τον τομέα. Στα wp νομίζω είναι κλειδωμένα τέτοια χαρακτηριστικά.

 

 

Στα τηλεφωνα που ηρθαν με 10αρια υπαρχει αυτή η δυνατοτητα.

 

Σε εμένα πάντως με 950 XL δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Ούτε και στο 550, και αυτά έχουν βγει με 10.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές το έκανα έτσι, τελικά μου άφηνε αρκετές επαφές έξω. Καμία 100ρια από τις 650. Η λύση ήταν να βάλω τον Outlook στην Android συσκευή

Όχι δεν είχα τέτοιο θέμα αλλά δεν έχω και τόσες πολλές όπως εσύ αν παίζει κάποιο ρόλο που έχεις πολλές.το μοναδικό πρόβλημα να το πω έτσι δεν της μετέφερε μαζί με της φωτογραφίες.

Οι επαφές φαίνονται κανονικά;γιατί σε μένα που τις έκανα μεταφορά από gmail σε outlook τις εμφάνισε κινεζικα

 

Μόνο σε μια επαφή μου άλλαξε το όνομα από ελληνικά μου το έβγαλε στο περίπου στα λατινικά.

Link to comment
Share on other sites

Στα τηλεφωνα που ηρθαν με 10αρια υπαρχει αυτή η δυνατοτητα.

 

Θέλει ΑΥΤΌΜΑΤΗ ηχογράφηση. Δεν υπάρχει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκαν OneNote και Ταινίες και Τηλεόραση!

Στο τελευταίο βλέποντας ένα βίντεο, πας στο επόμενο ή στο προηγούμενο με αντίστοιχο σύρσιμο της οθόνης (δεξιά, αριστερά)!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκαν OneNote και Ταινίες και Τηλεόραση!

Στο τελευταίο βλέποντας ένα βίντεο, πας στο επόμενο ή στο προηγούμενο με αντίστοιχο σύρσιμο της οθόνης (δεξιά, αριστερά)!!!

 

Αυτό νομίζω πως υπήρχε έχω και καιρό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και το Whatsapp ενημερώθηκε χθες αλλά δεν είδα καμία αλλαγή. Για την ώρα η εισαγωγή Gif παραμένει προνόμιο του iOS μόνο.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, η εφαρμογή του Facebook ξεκίνησε εδώ και κάποιες μέρες να κάνει αρκετά force closes και στο i5 με 4GB RAM laptop μου... Είναι προφανές ότι το πρόβλημα το έχει η εφαρμογή και όχι η MS και το λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, η εφαρμογή του Facebook ξεκίνησε εδώ και κάποιες μέρες να κάνει αρκετά force closes και στο i5 με 4GB RAM laptop μου... Είναι προφανές ότι το πρόβλημα το έχει η εφαρμογή και όχι η MS και το λειτουργικό.

Σε Asus tablet που έχω για τη δουλειά με Android 4.4.2 στη χθεσινή του αναβάθμιση το Facebook σερνοταν και για να βάλω κωδικό έπρεπε να παραμείνει σε portrait mode! Μόλις τον έβαζα και ανοιγε, τότε πήγαινε σε landscape mode! Πριν δεν το έκανε αυτό!

Αρχίζω κι εγώ να πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα Facebook παρα λειτουργικού!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το WhatsApp δεν είχε ποτέ GIF. Στο Messenger η έκδοση beta εχει GIF!

Το WhatsApp ενημερώνετε σχεδόν καθημερινά, η beta έκδοση τουλάχιστον, αλλά δεν βλέπω κι εγώ καμιά διαφορά! Η μόνη μεγάλη διαφορά ήταν όταν έβαλαν βιντεοκλήση! Στο Messenger να δω πότε θα βάλουν!!

Αυτό νομίζω πως υπήρχε έχω και καιρό.

Όχι, δεν υπήρχε! Μετά την αναβάθμιση όταν ανοίγεις την εφαρμογή στο γράφει τι νέο εχει! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

To WhatsApp στο iOS με το τελευταίο update έχει έτοιμα gif. Στα wp και το android μπορείς να μετατρέψεις τα βίντεο που τραβάς σε gif αλλα δεν έχει επιλογή να διαλέξεις έτοιμα gif. Το messenger έχει gif εδώ και πολύ καιρό, οχι μονο το beta αλλα και το κανονικό.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

To WhatsApp στο iOS με το τελευταίο update έχει έτοιμα gif. Στα wp και το android μπορείς να μετατρέψεις τα βίντεο που τραβάς σε gif αλλα δεν έχει επιλογή να διαλέξεις έτοιμα gif. Το messenger έχει gif εδώ και πολύ καιρό, οχι μονο το beta αλλα και το κανονικό.

Απ' το κανονικό έφυγαν προχθές και πήγαν στο beta! Η beta δεν είχε ποτέ GIF. Τυχαίνει να τις είχα και τις δυι γι αυτό στο λέω!

Στο WhatsApp πως τις κάνεις GIF τις εικόνες; Πρώτη φορα το ακούω...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Από dialer ποιον χρησιμοποιείτε? Έβαλα τον rap dialer αλλά μου φαίνεται λίγο βαρύς και εγώ το βασικό που χρειάζομαι είναι τα ελληνικά στο keypad. Έχει κάποιος πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Για εγγραφη φωνης,παμε ρυθμισεις-συστημα-τηλεφωνο-προεπιλεγμενες εφαρμογες-και στις κλησεις επιλεγουμε εφαρμογη ηχογραφ.κλησεων [καμια-εγγραφη φωνης] lumia 550-650-950
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος την διαδικασία να τρέξουμε εφαρμογές .xap μέσα από το τηλέφωνο χωρίς δλδ να τις κατεβάσουμε από το store;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος την διαδικασία να τρέξουμε εφαρμογές .xap μέσα από το τηλέφωνο χωρίς δλδ να τις κατεβάσουμε από το store;

 

Ρυθμίσεις - Ενημέρωση και Ασφάλεια - Για προγραμματιστές - Λειτουργία προγραμματιστή.

 

Ίσως χρειαστεί η εφαρμογή να είναι αποθηκευμένη στη μνήμη της συσκευής, όχι σε κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Ενημέρωση και Ασφάλεια - Για προγραμματιστές - Λειτουργία προγραμματιστή.

 

Ίσως χρειαστεί η εφαρμογή να είναι αποθηκευμένη στη μνήμη της συσκευής, όχι σε κάρτα.

 

Το έκανα, άλλα δεν ξέρω τον λόγο που δεν τρέχει την εφαρμογή. Δοκίμασα και με την εφαρμογή στην κάρτα μνήμης και στην συσκευή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα, άλλα δεν ξέρω τον λόγο που δεν τρέχει την εφαρμογή. Δοκίμασα και με την εφαρμογή στην κάρτα μνήμης και στην συσκευή.

 

Ποιά εφαρμογή?

 

Μήπως έχει κάποια dependencies που δεν έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή?

 

Μήπως έχει κάποια dependencies που δεν έχεις?

 

Tetra lock screen, είναι της Microsoft.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Tetra lock screen, είναι της Microsoft.

 

Όταν έβαλα τα Interop Tools για να ξεκλειδώσω το ράδιο, ήθελε τα .ΝΕΤ (τα αντίστοιχα για κινητό) κλπ.

 

Έπρεπε να περαστούν πρώτα και μάλιστα με συγκεκριμένη σειρά.

 

Στα σχόλια, στην εφαρμογή κλπ δεν υπάρχουν πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

Όταν έβαλα τα Interop Tools για να ξεκλειδώσω το ράδιο, ήθελε τα .ΝΕΤ (τα αντίστοιχα για κινητό) κλπ.

 

Έπρεπε να περαστούν πρώτα και μάλιστα με συγκεκριμένη σειρά.

 

Στα σχόλια, στην εφαρμογή κλπ δεν υπάρχουν πληροφορίες?

 

Όχι δεν έχει τίποτα, λέει μόνο να πατήσω και να κάνω install. Αλλά δυστυχώς δεν προχωράει.

 

Είναι αυτή εδώ

http://www.appx4fun.com/xap/6169/

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περάσει ποτέ xap πακέτο (αυτά τα πακέτα είναι η παλιά μορφή για τα windows 8) αλλά έχω την εντύπωση ότι θέλει μια διαδικασία με ένα πρόγραμμα που λέγεται "xap deployment tool". Αντίθετα όσα πακέτα έχουν την κατάληξη .appxbundle είναι για δεκάρια και αν έχουν σωστή ψηφιακή υπογραφή εγκαθίστανται απλά κάνοντας κλικ πάνω τους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...