Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο Dialer του πάντως δεν μου αρέσει καθόλου. Για να καλέσεις, πρέπει να πληκτρολογήσεις τουλάχιστον μια σειρά 3-4 touch επιλογών για να κάνεις μια γ@μ@μένη κλήση.......

 

Ουτε εμενα, οπως και το messenger για SMS... εχετε να προτεινετε εναλλακτικη?

 

Τελικα οντως ΔΕΝ κολαει ο Nova... το Screen locker που εβαλα εκανε την ζημια... Καποιο απλο locker χωρις μπλιμπλικια και να μην τρωει μπαταρια?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2-3 ερωτησούλες.....

 

- Κατά την διάρκεια κλήσης το κινητό το νιώθω να δονείται στο χέρι μου με τυχαίο τρόπο. Τι είναι αυτό? Τι κανει κ σε σας? Πως το βγάζω? Εχει μια επιλογή για την δόνηση, αλλά αυτό καταλαβαίνω είναι η δόνηση κατά την κλήση (εννοώ όταν χτυπάει πριν απαντήσω, φαντάζομαι καταλαβαίνετε...)

- Πως στο καλό, ενώ έχω 2 sims μέσα, μπορώ να του βάλω να καλεί με προεπιλεγμένη Sim, χωρίς να με ρωτάει συνέχεια με ποια από τις 2 να καλέσει? Από τον dialer του Ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις κλήσεων --> Phone account settings --> Make calls with ---> του έχω πολλάκις επιλέξει με ποια sim να καλεί, αλλά συνεχώς μου επιλέγει "Ask first" και φυσικά συνεχώς ρωτάει με ποια sim να καλέσει.

Ο Dialer του πάντως δεν μου αρέσει καθόλου. Για να καλέσεις, πρέπει να πληκτρολογήσεις τουλάχιστον μια σειρά 3-4 touch επιλογών για να κάνεις μια γ@μ@μένη κλήση.......

 

Κατα τα λοιπά, όπως έλεγα και στο μύνημα (#480 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6445411#post6445411) κ με εξαίρεση το μέτριο ηχείο κ τα μη φωτζόμενα πλήκτρα, το κινητό τα σπάει. Εχει συνδεθεί σε dt σε ότι έχω προσπαθήσει να συνδεθώ (Wi-Fi, Car Bluetooth), το GPS κλειδώνει αμέσως ενώ και το 4G της Wind (ναι υπάρχει τέτοιο, μη γουρλώνετε τα μάτια....), όπου υπάρχει στην Αθήνα, πάει σφαίρα.

 

Αυτό για την δόνηση ενώ είναι σε κλήση το παρατήρησα κι εγω όντως. Δεν γνωρίζω τι παίζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτησούλες.....

 

- Κατά την διάρκεια κλήσης το κινητό το νιώθω να δονείται στο χέρι μου με τυχαίο τρόπο. Τι είναι αυτό? Τι κανει κ σε σας? Πως το βγάζω? Εχει μια επιλογή για την δόνηση, αλλά αυτό καταλαβαίνω είναι η δόνηση κατά την κλήση (εννοώ όταν χτυπάει πριν απαντήσω, φαντάζομαι καταλαβαίνετε...)

Κατα τα λοιπά, όπως έλεγα και στο μύνημα (#480 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6445411#post6445411) κ με εξαίρεση το μέτριο ηχείο κ τα μη φωτζόμενα πλήκτρα, το κινητό τα σπάει. Εχει συνδεθεί σε dt σε ότι έχω προσπαθήσει να συνδεθώ (Wi-Fi, Car Bluetooth), το GPS κλειδώνει αμέσως ενώ και το 4G της Wind (ναι υπάρχει τέτοιο, μη γουρλώνετε τα μάτια....), όπου υπάρχει στην Αθήνα, πάει σφαίρα.

Αυτό με την κλήση δεν το έχω παρατηρήσει.

Μιας και βλέπω ότι το έχεις συνδέσει με Car Bluetooth σου εμφανίζει τα track infο;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της επιλογής με ποια sim θα καλέσει νομίζω είναι bug του oxygen. Στο op2 διορθώθηκε μολις μέσα στην εβδομάδα με το νέο 2.2.0 update που βγήκε

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κλήση δεν το έχω παρατηρήσει.

Μιας και βλέπω ότι το έχεις συνδέσει με Car Bluetooth σου εμφανίζει τα track infο;

 

Φίλε μου δυστυχώς πολλά δεν μπορώ να πω. Το έκανα pair με εργοστασιακό Bluetooth Radio (της Skoda εαν έχει κάποια σημασία....) σε αυτοκίνητο που χρησιμοποίησα ευκαιριακά. Συνδεθηκε πανευκολα, έκανα κλήσεις, όποτε εβγαινα αποσυνδεόταν, όταν ξαναεμπαινα συνδεόταν χωρίς ρυθμίσεις κ πολλά πολλά. Mp3 δεν έπαιξα.

Γενικά πάντως στο ίδιο αμάξι (κ bluettoth radio φυσικά....) είχε "παίξει" αναλόγως απροβλημάτιστα κ το προηγούμενό μου Huawei G610, κινητό δηλ κάποιες γενιές πίσω....

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως υπαρχει καμια προσκληση !ευχαριστω καλες γιορτες

 

Καθε Τριτη, μπορεις να το αγορασεις χωρις προσκληση. :)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την δόνηση εν ώρα κλήσης το έχω κι εγώ.

Γενικά θέλει δουλειά το λογισμικό. Το έχουν λίγο παρατημενο οι τυπαδες της 1+

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να πειραματιστούν με Cyanogen, σήμερα ανέβηκε νέα ROM (work in progress) με βάση το Cyanogen 13.0 η οποία είναι σε δοκιμαστική φάση

 

CyanogenMod 13.0, ROM for the OnePlus X

 

:blink:

In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

- Κατά την διάρκεια κλήσης το κινητό το νιώθω να δονείται στο χέρι μου με τυχαίο τρόπο. Τι είναι αυτό? Τι κανει κ σε σας? Πως το βγάζω? Εχει μια επιλογή για την δόνηση, αλλά αυτό καταλαβαίνω είναι η δόνηση κατά την κλήση (εννοώ όταν χτυπάει πριν απαντήσω, φαντάζομαι καταλαβαίνετε...)

 

Ναι, μου το κάνει κι εμένα... Αρχικά νόμιζα ότι δεν δούλευε ο proximity και πατούσα διάφορα, μέχρι που το άφησα με ανοιχτή ακρόαση στο γραφείο. Τρομερά ενοχλητικό bug

 

- Πως στο καλό, ενώ έχω 2 sims μέσα, μπορώ να του βάλω να καλεί με προεπιλεγμένη Sim, χωρίς να με ρωτάει συνέχεια με ποια από τις 2 να καλέσει? Από τον dialer του Ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις κλήσεων --> Phone account settings --> Make calls with ---> του έχω πολλάκις επιλέξει με ποια sim να καλεί, αλλά συνεχώς μου επιλέγει "Ask first" και φυσικά συνεχώς ρωτάει με ποια sim να καλέσει.

 

Τσέκαρα κι εγώ αν μου λέει ask first, εν τέλει μου έχει προεπιλογή τη sim1. νομίζω ότι η λειτουργία προς το παρόν είναι ως εξής. η προεπιλεγμένη κάρτα αφορά μόνο το highlighted/ενεργό πράσινο κουμπί κατά τη διάρκεια πληκτρολόγησης αριθμού. διαφορετικά μέσω recent calls ή speed dials διαλέγεις κάθε φορά. Φυσικά και δεν κάνει λογική ο τρόπος, αλλά να δούμε επόμενο update.

 

Ο Dialer του πάντως δεν μου αρέσει καθόλου. Για να καλέσεις, πρέπει να πληκτρολογήσεις τουλάχιστον μια σειρά 3-4 touch επιλογών για να κάνεις μια γ@μ@μένη κλήση.......

Γούστα είναι αυτά. Για μένα τόσο ο native dialer, όσο και ο messenger είναι οι καλύτερες και πιο όμορφες επιλογές. Και δεν χρειάζεται μια σειρά 3-4 επιλογών. Αν το αφήσεις στα speed dials π.χ. εκεί θα το βρείς όταν τον ξανανοίξεις. Και το fab για τα πλήκτρα είναι προσβάσιμο σε κάθε σελίδα, άρα εκ των πραγμάτων δεν χρειάζεσαι ούτε 3.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες συγνωμη αν ειμαι offtopic απλα θελω την βοηθεια σας σε κατι, οσοι το αγορασατε περναει κανονικα απο το official site της oneplus πληρωμη μεσω paypal χωρις balance και τραβωντας χρηματα απο visa πειραιως??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες συγνωμη αν ειμαι offtopic απλα θελω την βοηθεια σας σε κατι, οσοι το αγορασατε περναει κανονικα απο το official site της oneplus πληρωμη μεσω paypal χωρις balance και τραβωντας χρηματα απο visa πειραιως??

Εγώ το αγόρασα με αυτόν τον τρόπο με κάρτα eurobank.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες συγνωμη αν ειμαι offtopic απλα θελω την βοηθεια σας σε κατι, οσοι το αγορασατε περναει κανονικα απο το official site της oneplus πληρωμη μεσω paypal χωρις balance και τραβωντας χρηματα απο visa πειραιως??

 

 

 

ετσι το αγορασα φιλε μου. δεν θα εχεις προβλημα.

 

Εγω εχω ενα κουφο προβλημα. δεν μου τραβαει βιντεο η καμερα, κανει να ξεκινησει κ σταματαει. κ με αλλα app τα ιδια. Δε ξερω τι εχει γινει. ειμαι unroot με oxygen ενημερωμενο . δε το πειραξα για να λειτουργησουν 3-4 πραγματακια αψογα τις γιορτες. τελικα ουτε αυτο δεν κατφερα.

Link to comment
Share on other sites

ετσι το αγορασα φιλε μου. δεν θα εχεις προβλημα.

 

Εγω εχω ενα κουφο προβλημα. δεν μου τραβαει βιντεο η καμερα, κανει να ξεκινησει κ σταματαει. κ με αλλα app τα ιδια. Δε ξερω τι εχει γινει. ειμαι unroot με oxygen ενημερωμενο . δε το πειραξα για να λειτουργησουν 3-4 πραγματακια αψογα τις γιορτες. τελικα ουτε αυτο δεν κατφερα.

Για προσπάθησε να κάνεις clear cache στο πρόγραμμα της κάμερας μπας και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για προσπάθησε να κάνεις clear cache στο πρόγραμμα της κάμερας μπας και στρώσει.

 

H' και επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη χρησιμοποιησα αλλο app μπας και, αλλα τζιφος. Μετα μπηκα για να κανω wipe cash (παρεπιπτοντως το dalvik cash δεν το βρηκα) εκανα αλλα παλι τπτ. Εκανα reboot εσβησα και τα cash κ data των εφαρμογων παλι τπτ. Στην επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χανεται τπτ; γιατι δεν εκανα μηπως πρεπει να τα ξαναβαζω ολα απο την αρχη. Να σημειωθει οτι ουτε root δεν εχω κανει ειμαι με το oxygen 2.1.3-x

Υπαρχει περιπτωση να ειναι προβλημα hardware?

Τρεμω στη σκεψη να πρεπει να το στειλω πισω. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη χρησιμοποιησα αλλο app μπας και, αλλα τζιφος. Μετα μπηκα για να κανω wipe cash (παρεπιπτοντως το dalvik cash δεν το βρηκα) εκανα αλλα παλι τπτ. Εκανα reboot εσβησα και τα cash κ data των εφαρμογων παλι τπτ. Στην επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χανεται τπτ; γιατι δεν εκανα μηπως πρεπει να τα ξαναβαζω ολα απο την αρχη. Να σημειωθει οτι ουτε root δεν εχω κανει ειμαι με το oxygen 2.1.3-x

Υπαρχει περιπτωση να ειναι προβλημα hardware?

Τρεμω στη σκεψη να πρεπει να το στειλω πισω. :cry:

 

Με την επαναφορά χάνονται όλα μια γίνει όπως όταν το πήρες.

Αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα πρέπει να το στείλεις πίσω για επισκευή. Μάλλον θα ειναι hardware το πρόβλημα εφόσον δεν γίνει και με επαναφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια το σαμπανιζε φενεται πανεμορφο.

 

Φαντάζομαι εννοείς το λευκό.....κι εμένα μου άρεσε!

Αλλά το καλό το παλικάρι.......εγώ έχω πάρει λευκά skins από dbrand.

Έχουν έρθει αλλά ακόμη δεν τα έχω βάλει να πω εντυπώσεις, διότι πρώτα θέλω να το βαρεθώ ως μαύρο κ επεται....

Προς τα παρόν παραμένει "μαμά" με την "μαμα" θήκη του. Σύντομα τα customizations....

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Έχω και γω παραγγείλει το x από το σάιτ της one plus με express delivery. Κάνοντας ερώτηση στο σάιτ μου είπαν οτι θα κάνει περίπου 1 μήνα για Ευρώπη. Είναι δυνατόν να κάνει τόσο πολύ?

Το tracking number μου βγάζει οτι το πακέτο είναι στο Βέλγιο από τις 18/12/2015 μέχρι και σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Έχω και γω παραγγείλει το x από το σάιτ της one plus με express delivery. Κάνοντας ερώτηση στο σάιτ μου είπαν οτι θα κάνει περίπου 1 μήνα για Ευρώπη. Είναι δυνατόν να κάνει τόσο πολύ?

Το tracking number μου βγάζει οτι το πακέτο είναι στο Βέλγιο από τις 18/12/2015 μέχρι και σήμερα.

 

Με express delivery σε 4-5 ημέρες θα το έχεις στην πόρτα σου, κι αυτό διότι έρχεται από τις αποθήκες τους στην Ευρώπη. Έτσι τουλάχιστον έγινε σε μένα. Τώρα λόγω των ημερών ενδεχομένως να είναι λίγο περισσότερο. Εκτός κι αν δεν εχουν αποθέματα - που δεν πιστευω - κ για αυτό σου λένε τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε ακουστικά; Εγω έβαλα προχθές από το iPhone αλλά τα είχα στο τέρμα και δεν άκουγα δυνατά.

Κάποιος που να έχει βάλει ακουστικά άλλης εταιρίας;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να στείλω κενό sms; Μόλις παρατήρησα ότι χωρίς να γράψω κάτι δε μου δίνει επιλογή για αποστολή. Δοκίμασα με space ή enter αλλά και πάλι δε γίνεται. Edited by htrul18
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην αρχη χρησιμοποιησα αλλο app μπας και, αλλα τζιφος. Μετα μπηκα για να κανω wipe cash (παρεπιπτοντως το dalvik cash δεν το βρηκα) εκανα αλλα παλι τπτ. Εκανα reboot εσβησα και τα cash κ data των εφαρμογων παλι τπτ. Στην επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χανεται τπτ; γιατι δεν εκανα μηπως πρεπει να τα ξαναβαζω ολα απο την αρχη. Να σημειωθει οτι ουτε root δεν εχω κανει ειμαι με το oxygen 2.1.3-x

Υπαρχει περιπτωση να ειναι προβλημα hardware?

Τρεμω στη σκεψη να πρεπει να το στειλω πισω. :cry:

 

Αν δεν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (ναι, η συσκευή επανέρχεται στην αρχική της κατάσταση) δεν πρόκειται να αποφανθείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...