Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Officially announced today (29/10),

διαθέσιμο στα €269, από 5 Νοεμβρίου 2015 (Glass edition), στα €369 (Ceramic Edition - limited - 24 Νοεμβρίου)

https://oneplus.net/gr/x/

 

Διαστάσεις: 140 x 69 x 6.9 mm, //Bάρος: Onyx: 138 g (4.86 oz), Ceramic: 160 g (5.64 oz)

Λειτουργικό Σύστημα: OxygenOS based on Android 5.1.1

CPU: Qualcomm® SnapdragonTM 801 processor with 2.3 GHz Quad-core CPUs

GPU: Qualcomm® AdrenoTM 330

RAM: 3GB LPDDR3

Αποθηκευτικός χώρος: 16GB eMMC v5.0 (Expandable storage up to 128GB)

 

Αισθητήρες: Accelerometer, Gyroscope, Proximity, Ambient Light, HALL

Μπαταρία: Embedded rechargeable typical 2,525 mAh LiPo battery

 

SAR CE: Head-0.317 W/kg; Body-0.420 W/kg

 

EU/India:

GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz / TDD-LTE: Bands 38/40 / WCDMA: Bands 1/2/5/8 / FDD-LTE: Bands 1/3/5/7/8/20 (παίζει λοιπόν και στα 800 - band 20)

 

FM Radio: Yes

Wi-Fi: 2.4Ghz b/g/n WCN3680, Bluetooth: Bluetooth 4.0

Τοποθεσία: Supports GPS, GLONASS, and BDS

 

Οθόνη Active Matrix OLED, Μέγεθος: 5.0" Corning® Gorilla® Glass 3, Ανάλυση: 1080p Full HD, 441 PPI

 

SIM: 2 slots - fits either 2 Nano SIM cards (DSDS) or 1 Nano SIM and 1 MicroSD card

Θύρες: Data & charging: Micro-USB, Audio: 3.5mm jack

 

Κουμπί λειτουργίας, Ρυθμιστής έντασης, Ολισθητής Ειδοποίησης (slider, like OnePlus TWO), Χωρητικά / κουμπιά στην οθόνη

Notification LED (πολύχρωμο)

 

Back Camera:13 MP, f/2.2, Μπροστινή Κάμερα: 8 MP, f/2.4

Video: 1080p resolution video, Slow Motion: 720p video at 120fps

Edited by asot
update

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαίνεται πολύ καλό. Τα mAh της μπαταρίας σκέφτομαι και το αν θα ζεσταίνεται το κινητό. Θα μπορούσε να έχει dual-tone flash αλλά εντάξει, σιγά. Ερώτηση: Σε περίπτωση που θέλει service, να φανταστώ επίσημο στην Ελλάδα δεν υπάρχει ε;
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που θέλει service, να φανταστώ επίσημο στην Ελλάδα δεν υπάρχει ε;

Ενα Ευρωπαικό κέντρο υπάρχει προς το παρόν (ασε που μπορεί - On occasion - να στελνουν Κίνα για επισκευή...)

Η τιμή ειναι πολύ καλή αλλά η τιμή USA είναι φανταστική ($249=περιπου 225€)

Δεν υπάρχουν πολλά 5" με (σοβαρή) μπαταρια πάνω από 2500mAh - Honor 6, Xiaomi Mi4c, HTC One (M9), Xperia Z1

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Άμα το στέλνουν Κίνα την κάτσαμε :p

Καλά ναι τέλεια τιμή αλλά και η ευρωπαϊκή τιμή δεν είναι και τόσο άσχημη. Αυτά τα 3GB της ραμ είναι που με ψήνουν πολύ :P

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χαλάνε τα 16GB αλλά τουλαχιστον υπάρχει microSD slot.

 

Κατάφερε κανένας να γραφτεί στο invite list; Εγω έβαλα τα στοιχεία μου, μου έγραψε οτι θα στείλουν confirmation mail αλλα δεν ήρθε ποτε :/

Edited by htrul18
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανένας να γραφτεί στο invite list; Εγω έβαλα τα στοιχεία μου, μου έγραψε οτι θα στείλουν confirmation mail αλλα δεν ήρθε ποτε :/

Μια χαρά γράφτηκα, ήρθε το confirm email σε 2 λογαριασμούς που δοκίμασα...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανένας να γραφτεί στο invite list; Εγω έβαλα τα στοιχεία μου, μου έγραψε οτι θα στείλουν confirmation mail αλλα δεν ήρθε ποτε :/

 

Κι εγώ γράφτηκα μια χαρά. Άργησε βέβαια λίγο το confirmation mail.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως και σε μένα ήρθε τελικά με κάποια καθυστέρηση. :)
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα σταλούν 5,000 προσκλήσεις!

Ελαβα μόλις ΔΥΟ!!!

Εκανα claim την 1η (εχει 72 ώρες περιθώριο) και 10 μέρες countdown from claim, για πληρωμή (ειπαμε, shipping from November 5th)

 

ΜΠορώ να δώσω την 2η (φαντάζομαι με αντίστοιχη διαδικασία με το OP2) σε μέλος με 100+ ποστς στο φορουμ.

Οι ενδιαφερόμενοι, ας στείλουν ΡΜ

Update: H πρόσκληση δόθηκε.-

Αντε να δούμε!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για το X. Κουκλί εμφανισιακά,κάτω από το καπό..δυνατά και τιμή πολύ πολύ σωστή.

 

ΥΓ. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει πως λειτουργεί το σύστημα με τα invitations? Επίσης πληρωμή με paypal και πως τα στέλνουν?

Ευχαριστώ :):)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα claim την 1η (εχει 72 ώρες περιθώριο) και 10 μέρες countdown from claim, για πληρωμή (ειπαμε, shipping from November 5th)

 

€ 269 + πόσα τα έξοδα αποστολής;

Link to comment
Share on other sites

€ 269 + πόσα τα έξοδα αποστολής;

Δεν δίνει ένδειξη ακόμα, φανταζομαι το κλασσικό (20-25€)

Ευτυχώς έχει διαθέσιμα ήδη accessories (tempered glass 14€, wood or carbon fiber cover 24€)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω τι γίνεται έχω γραφτεί και εγώ ήρθε ένα εμαιλ για like μέσω Facebook αυτό είναι το invite? ...ας μας δώσει κάποιος τα φώτα του τι γίνεται μετα
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω τι γίνεται έχω γραφτεί και εγώ ήρθε ένα εμαιλ για like μέσω Facebook αυτό είναι το invite? ...ας μας δώσει κάποιος τα φώτα του τι γίνεται μετα

Invtes from OnePlus και Like/FaceBook δεν έχουν σχεση...

Ερχεται EMAIL from OnePlus invites@oneplus.net

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Invtes from OnePlus και Like/FaceBook δεν έχουν σχεση...

Ερχεται EMAIL from OnePlus invites@oneplus.net

 

Ευχαριστώ ,άρα αυτό το εμαιλ είναι άσχετο

Link to comment
Share on other sites

Άμα το στέλνουν Κίνα την κάτσαμε :p

Καλά ναι τέλεια τιμή αλλά και η ευρωπαϊκή τιμή δεν είναι και τόσο άσχημη. Αυτά τα 3GB της ραμ είναι που με ψήνουν πολύ :P

 

Όπως έραψα και σε παλαιότερο post έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από το service του oneplus one .Είχα ανοίξει ticket στην oneplus που προσπάθησαν να με βοηθήσουν αλλά δεν τα κατάφεραν ,έκανα rma και μου έστειλαν καινούριο και ολα αυτα μεσα σε 3 βδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει ένδειξη ακόμα, φανταζομαι το κλασσικό (20-25€)

Ευτυχώς έχει διαθέσιμα ήδη accessories (tempered glass 14€, wood or carbon fiber cover 24€)

 

ενημερωτικα ρωταω , εφοσον πληρωνεις μεταφορικα 20-25€ σε ποσες μερες το εχεις στα χερια σου ;

οχι εργασιμες , στο συνολο ποσες μερες περνανε ;

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα ρωταω , εφοσον πληρωνεις μεταφορικα 20-25€ σε ποσες μερες το εχεις στα χερια σου ;

οχι εργασιμες , στο συνολο ποσες μερες περνανε ;

Για να πάρεις ρεαλιστική απάντηση, ρίξε μια ματια στο νήμα του OP Two, να δεις πως τα πήγαν όσοι παρήγγειλαν πρόσφατα.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήρθε 10 μέρες μετά την παραγγελία του, συστημένο :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

hands on video

 

 

Βγαίνει και σε λευκό ε;

Για το μαύρο σε πολλά hands-on έχουν πει ότι γεμίζει δαχτυλιές αλλά και πάλι μου αρέσει περισσότερο!

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες στο hands on video δειχνει ότι εχει προεγκατεστημενο tempered glass (η ένα "καλο screen protector", δεν είναι ξεκαθαρο απολυτα, το να είναι after market το βλεπω δυσκολο, καθως είναι πολύ νωρις) και μια λεπτη θηκουλα στο πακετο.

Καθολου ασχημα.

ΥΓ Το μαυρο είναι πανεμορφο....

 

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...