Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έστειλα :

1) Mark as a "gift" and declare a low value (20$) to avoid custom issues.

2) Install Google play store and Google apps

3) Root the phone

4) Install the newest multi-language

5) Remove all Chinese apps

6) Check for any damage (Software-Hardware) and Screen problems (pixels or scratches)

7) Check that the phone works properly 100% (after root) before you send it.

8) Send EU adapter

9) Make sure all gifts included

10) Please make a very good wrapping to the product to avoid damage during transportation.

11) Send me tracking number

12)Please be sure that it will work on Greece * * * (COSMOTE-WIND-VODAFONE)

13) Universal Earphone as an extra gift would be appreciated!

Best regards

===========================ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

About*your*requests:

 

1)*Done.

2)-5)*We*are*sorry*to*inform*you*these*can*be*done*only*by*customers.

6)-7)*The*item*SKU316500*will*be*tested/checked*before*shipping*out.

8)*Will*do.

9)*According*to*the*webpage,*the*package*of*item*SKU316500*includes:*

 

1*X*Le*1S

1*X*QC*Charging*Adapter

1*X*Data*Cable

1*X*Clip

1*X*Manual

 

10)*Will*do.

11)*The*tracking*information*will*be*updated*within*1*week*after*it*is*shipped*out.

12)*To*check*if*it*is*suitable*for*Greece,*would*you*please*check*out*this*page?

 

http://www.banggood.com/forum-topic-9641.html

 

13)*We*are*sorry*to*inform*you*we*could*not*offer*an*earphone*for*item*SKU316500.

 

We've*held*your*order*for*now.*We*will*start*the*processing*once*we*receive*your*confirmation.

 

Hope*this*answers*your*question*and*we*look*forward*to*your*kind*reply.

 

Best*regards,

 

Vijay

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχω ελληνικά?? Θα πρέπει να το ρουταρω εγώ ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενα κακο που βρήκα ειναι η καμερα δεν βγαζει και τοσο καλες φωτο αλλα αυτο μπορει να ειναι και προβλημα του firmware

 

http://www.gizchina.com/2015/11/16/camera-shootout-oneplus-x-vs-letv-le1s-vs-xiaomi-mi4c/

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εμενα μου φαινεται σαν "φτηνοτερη" εκδοση του LE1 ?

Και στην καμερα αλλα και στην οθονη που το ασπρο του μου φανηκε πιο κιτρινο και το packaging μου φαινεται πιο φτηνοδουλεια.

Λετε να κανει καμια αρπαχτη η Letv εκμεταλλευομενη την εξαιρετικη υποδοχη που ειχε το LE1?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εμενα μου φαινεται σαν "φτηνοτερη" εκδοση του LE1 ?

Και στην καμερα αλλα και στην οθονη που το ασπρο του μου φανηκε πιο κιτρινο και το packaging μου φαινεται πιο φτηνοδουλεια.

Λετε να κανει καμια αρπαχτη η Letv εκμεταλλευομενη την εξαιρετικη υποδοχη που ειχε το LE1?

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου - τα ίδια παρατηρώ και εγώ και έχω ακριβώς την ίδια απορία.

Είμαι περίεργος να δω κανένα πλήρες review και κυρίως μια σύγκριση side by side με το LE1...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα κατι μου λεει αυτο εχει γινει...

εβαλαν unibody+finger και εκοψαν αλλου.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν τον ενδιαφέρει κανέναν το κινητό στα 163 ευρώ (160.50 έκανε και 1,5 ευρώ που ήθελε η προπληρωμένη) ας μου στείλει πμ. Τελικά αποφάσισα να πάρω το 32άρι x500 γιατί μου άρεσε το χρώμα του περισσότερο.

 

Το κινητό είναι αγορασμένο απο banggood δεν έχει αποσταλεί ακόμα οπότε μπορεί να γίνει αλλαγή της διεύθυνσης. :)

http://prntscr.com/93ma3u

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ενα κακο που βρήκα ειναι η καμερα δεν βγαζει και τοσο καλες φωτο αλλα αυτο μπορει να ειναι και προβλημα του firmware

 

http://www.gizchina.com/2015/11/16/camera-shootout-oneplus-x-vs-letv-le1s-vs-xiaomi-mi4c/

 

Κι εγώ το διάβασα χτες αυτό το συγκριτικό και μου έκανε εντύπωση....ίσως ήταν κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο μοντέλο, ίσως οι αντιθαμβωτικές επιστρώσεις στο φακό δεν είναι οι ενδεδειγμένες ή εν τέλει μια διόρθωση στο firmware να βελτιώσει την κατάσταση....

Δεν θέλω να πιστεύω ότι το 1s είναι κατώτερο σε φωτο απ'ότι το 1.....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου - τα ίδια παρατηρώ και εγώ και έχω ακριβώς την ίδια απορία.

Είμαι περίεργος να δω κανένα πλήρες review και κυρίως μια σύγκριση side by side με το LE1...

 

Παιδια, απο τα βιντεο δε μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα, ακομα και διπλα διπλα να ηταν οι συσκευες. Η γωνια ληψης του βιντεο, σε πολλες περιπτωσεις επηρεαζει το αποτελεσμα. Εγω ειμαι πεπεισμενος οτι προκεται για τα ιδια ακριβως τηλεφωνα (σιγα μην εχουν αλλη γραμμη παραγωγης και αλλους προμηθευτες για την οθονη και την καμερα), με τις μονες διαφορες να εντοπιζονται στο aluminium unibody και στο δακτυλικο / bumped cpu.

Σε λιγες μερες θα το εχω στα χερια μου και θα σας μεταφερω τις εντυπωσεις μου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο τα βιντεο δε μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα, ακομα και διπλα διπλα να ηταν οι συσκευες. Η γωνια ληψης του βιντεο, σε πολλες περιπτωσεις επηρεαζει το αποτελεσμα. Εγω ειμαι πεπεισμενος οτι προκεται για τα ιδια ακριβως τηλεφωνα (σιγα μην εχουν αλλη γραμμη παραγωγης και αλλους προμηθευτες για την οθονη και την καμερα), με τις μονες διαφορες να εντοπιζονται στο aluminium unibody και στο δακτυλικο / bumped cpu.

Σε λιγες μερες θα το εχω στα χερια μου και θα σας μεταφερω τις εντυπωσεις μου...

Βαγγέλη μπορεί να υπάρχει άλλος αλγόριθμος στην κάμερα .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μπορεί να υπάρχει άλλος αλγόριθμος στην κάμερα .

 

Ναι Χαρη, αλλα αυτα αλλαζουν απο τη μια στιγμη στην αλλη, σχετικα ευκολα (ειτε με επισημη αναβαθμιση rom, ειτε με third party rom ή application κλπ κλπ). Το ζητημα ειναι να εχεις το ιδιο hardware (που ειμαι πεπεισμενος οτι ειναι), τα υπολοιπα ειναι ευκολα...;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο τα βιντεο δε μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα, ακομα και διπλα διπλα να ηταν οι συσκευες. [...] (σιγα μην εχουν αλλη γραμμη παραγωγης και αλλους προμηθευτες για την οθονη και την καμερα), [...]

Και όμως, πολλές φορές οι κατασκευαστές χρησιμοποιούν διαφορετικούς προμηθευτές για τμήματα ακόμα και του ιδίου τηλεφώνου.

Π.χ. σε τηλέφωνο που είχα παλιότερα, μετά από αρκετές συζητήσεις για διαφορετικά χρώματα στην οθόνη ανάλογα με τη συσκευή που σου... τύχαινε, είχε γίνει γνωστό ότι ο κατασκευαστής προμηθευόταν οθόνες (για το ίδιο πάντα τηλέφωνο) από τουλάχιστον 2 διαφορετικούς προμηθευτές, πιθανώς και 3 - φαντάζομαι αναλόγως της διαθεσιμότητος, της τιμής που μπορεί να εξασφάλιζε για κάθε παρτίδα κλπ.

 

Πάντως συμφωνώ κι εγώ μαζί σου για τα video reviews - δύσκολα μπορείς να βγάλεις άκρη για τέτοια θέματα.

Περισσότερο περιμένω να διαβάσω τη γνώμη του reviewer που είχε και τις 2 συσκευές στα χέρια του (ελπίζοντας πάντα βέβαια ότι πρόκειται για αξιόπιστο review και reviewer... ;))

Link to comment
Share on other sites

Και όμως, πολλές φορές οι κατασκευαστές χρησιμοποιούν διαφορετικούς προμηθευτές για τμήματα ακόμα και του ιδίου τηλεφώνου.

Π.χ. σε τηλέφωνο που είχα παλιότερα, μετά από αρκετές συζητήσεις για διαφορετικά χρώματα στην οθόνη ανάλογα με τη συσκευή που σου... τύχαινε, είχε γίνει γνωστό ότι ο κατασκευαστής προμηθευόταν οθόνες (για το ίδιο πάντα τηλέφωνο) από τουλάχιστον 2 διαφορετικούς προμηθευτές, πιθανώς και 3 - φαντάζομαι αναλόγως της διαθεσιμότητος, της τιμής που μπορεί να εξασφάλιζε για κάθε παρτίδα κλπ.

 

Πάντως συμφωνώ κι εγώ μαζί σου για τα video reviews - δύσκολα μπορείς να βγάλεις άκρη για τέτοια θέματα.

Περισσότερο περιμένω να διαβάσω τη γνώμη του reviewer που είχε και τις 2 συσκευές στα χέρια του (ελπίζοντας πάντα βέβαια ότι πρόκειται για αξιόπιστο review και reviewer... ;))

 

Αυτο ειναι κατι διαφορετικο. Αυτο που λες συμβαινει οταν οι ποσοτητες που παραγγελνει ενας κατασκευαστης ειναι τεραστιες (βλεπε apple που παιρνει οθονες απο 2 κατασκευαστες κλπ κλπ), αλλα εκει η διαφορα ειναι πως προκειται για ιδιων προδιαγραφων (στα χαρτια παντα ) οθονες, που απλα ειναι καθαρα θεμα τυχης τι θα σου κατσει.

Κι εδω , φυσικα, θα ισχυει αυτο, το αν θα σου κατσει κιτρινο κομματι ειναι καθαρα Kinder εκπληξη.

Αλλα αυτο σημαινει, πως μπορει αντιστοιχα να σου τυχει και χειροτερη οθονη σε letv1, σε αντιθεση με letv1s.

Με απλα λογια, θεωρω πως οι οθονες εχουν ακριβως τα ιδια specs, "στα χαρτια" και απλα το τι κομματι θα τυχει απο review σε review κι απο αγοραστη σε αγοραστη, ειναι καθαρα θεμα τυχης (κι αντε στα κινεζικα των 180 ευρω δε σε νοιαζει και πολυ, σε iphone των 950 ομως)???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν τον ενδιαφέρει κανέναν το κινητό στα 163 ευρώ (160.50 έκανε και 1,5 ευρώ που ήθελε η προπληρωμένη) ας μου στείλει πμ. Τελικά αποφάσισα να πάρω το 32άρι x500 γιατί μου άρεσε το χρώμα του περισσότερο.

 

Το κινητό είναι αγορασμένο απο banggood δεν έχει αποσταλεί ακόμα οπότε μπορεί να γίνει αλλαγή της διεύθυνσης. :)

http://prntscr.com/93ma3u

 

το 32άρι x600 μήπως εννοείς ότι αποφάσισες να πάρεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν τον ενδιαφέρει κανέναν το κινητό στα 163 ευρώ (160.50 έκανε και 1,5 ευρώ που ήθελε η προπληρωμένη) ας μου στείλει πμ. Τελικά αποφάσισα να πάρω το 32άρι x500 γιατί μου άρεσε το χρώμα του περισσότερο.

 

Το κινητό είναι αγορασμένο απο banggood δεν έχει αποσταλεί ακόμα οπότε μπορεί να γίνει αλλαγή της διεύθυνσης. :)

http://prntscr.com/93ma3u

Καλημέρα Bill σου έχω στείλει pm.

Link to comment
Share on other sites

το 32άρι x600 μήπως εννοείς ότι αποφάσισες να πάρεις?

 

Εε αφού κατάλαβες τι ήθελα να πω τι με ζορίζεις? :lol:

Edited by navi55

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Νεο update σημερα

https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fbbs.letv.com%2Fforum-1202-1.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο που ανεβασα ηταν το φορουμ για το 1s και αυτο ειναι το θεμα για το update

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://bbs.letv.com/thread-1077001-1.html&usg=ALkJrhjwsCvTPxALew4Ecz84kVLDzm06FA

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω και βελτιώσεις στην κάμερα?

 

ετσι λεει

Δες εδω καποιες φωτο που εβγαλε καποιος με το κινητο αυτο

http://forum.xda-developers.com/general/general/letv-le-1s-released-antutu-test-score-t3234994/page12

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αυτο το λινκ νομιζω ειναι για την νεα 008S εκδοση που ειναι η πιο καινουργια και την τεταρτη λενε θα ειναι stable

http://g3.letv.cn/160/41/113/letv-hdtv/0/upload/tmp/20151118153202849/S1_x500-CN-OP-DBXCNOP5500811172S-5.5.008S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500

Link to comment
Share on other sites

Εε αφού κατάλαβες τι ήθελα να πω τι με ζορίζεις? :lol:

 

χαχα!! :)

Υπήρχε και κάποιος άλλος λόγος περαν της εμφάνισης? Γιατι και 'γω μεταξύ αυτών των δυο ήμουν και τελικα κατέλιξα στο Χ600

Link to comment
Share on other sites

χαχα!! :)

Υπήρχε και κάποιος άλλος λόγος περαν της εμφάνισης? Γιατι και 'γω μεταξύ αυτών των δυο ήμουν και τελικα κατέλιξα στο Χ600

 

1) Μου αρέσει εμφανησιακά περισσότερο ( δεν άρεσε το full metal body όταν το έπιασα στα χέρια μου αντίστοιχο)

2) Δεν μου πολυάρεσε το gold αν ήταν σε silver κατά 80% εκείνο θα κρατούσα.

3) Βρήκα σε πιο καλή τιμή το x600 32Gb (όπου το προτέρημα του x500 ήταν η μνήμη)

4) Βαριέμαι να περιμένω να βγεί ROM ενώ στο x600 υπαρχουν πλέον σχεδόν τέλειες υλοποιήσεις

5) Εχω παραγγείλει ήδη θήκες για το x600 ( :lol: )

6) Δεν ξέρω αν αξίζει τελικά το δακτυλικό αποτύπωμα περισσότερο σε σχέση με την οθόνη sharp που έχει το x600.

 

Σε 15 μέρες θα έχω όμως στα χέρια μου τελικά και τα δύο οπότε side by side θα τα συγκρίνω και θα αποφασίσω. Και θα σας πώ και τι ισχύει! :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

1) Μου αρέσει εμφανησιακά περισσότερο ( δεν άρεσε το full metal body όταν το έπιασα στα χέρια μου αντίστοιχο)

2) Δεν μου πολυάρεσε το gold αν ήταν σε silver κατά 80% εκείνο θα κρατούσα.

3) Βρήκα σε πιο καλή τιμή το x600 32Gb (όπου το προτέρημα του x500 ήταν η μνήμη)

4) Βαριέμαι να περιμένω να βγεί ROM ενώ στο x600 υπαρχουν πλέον σχεδόν τέλειες υλοποιήσεις

5) Εχω παραγγείλει ήδη θήκες για το x600 ( :lol: )

6) Δεν ξέρω αν αξίζει τελικά το δακτυλικό αποτύπωμα περισσότερο σε σχέση με την οθόνη sharp που έχει το x600.

 

Σε 15 μέρες θα έχω όμως στα χέρια μου τελικά και τα δύο οπότε side by side θα τα συγκρίνω και θα αποφασίσω. Και θα σας πώ και τι ισχύει! :)

 

Αναμένουμε.. :)

 

Και ένα ακόμη +του Χ600 είναι η κάμερά του.

 

Από που το παρήγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε.. :)

 

Και ένα ακόμη +του Χ600 είναι η κάμερά του.

 

Από που το παρήγγειλες?

 

Η κάμερα είναι όντως καλύτερη?

Περίμενα πως και πως την κυκλοφορία του 1s είναι όντως τόσο πιο τραγικό απο το x600?

αν είναι να μόνο για το μέταλο να το βράσω.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι όντως καλύτερη?

Περίμενα πως και πως την κυκλοφορία του 1s είναι όντως τόσο πιο τραγικό απο το x600?

αν είναι να μόνο για το μέταλο να το βράσω.

 

Σε αυτό το άρθο "Camera Shootout: OnePlus X vs LeTV Le1S vs Xiaomi Mi4c"

http://www.gizchina.com/2015/11/16/camera-shootout-oneplus-x-vs-letv-le1s-vs-xiaomi-mi4c/

 

ο reviewer αναφέρει ότι περίμενε η κάμερα του Χ500 να τα πάει καλά, δεδομένου ότι το x600 έιχε καλή απόδοση, και αναφέρει πως του προκάλεσε αρνητική έκπληξη η κάμερα του X500.

Και στα σχόλια αρκετοί χρήστες τον ρώτησαν ποιο από τα δύο είναι καλύτερο και απάντησε: "So far the Le1 is my choice between the two"

τα συμπεράσματα δικά σας..

 

Επίσης το Χ600 αν εξαιρέσεις το πάχος, έχεις καλύτερες διαστάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...