Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε λιγο αυτο.

https://mega.nz/#!9xcAEabD!FZ4IKXKavbd9q_EclPslqxGIm0BNT2x7xOHXZmINYQY

Ειναι το στοκ launcher του Letv. Το κανεισ εγκατασταση απο το recovery χωρις WIPES.

Και μετα για να αλλαξεις τον launcher : Settings / Applications / Default applications (bottom left) / Desktop / Launcher

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mετά κόπων και βασανων και με την πολύτιμη βοήθεια του προλαλήσαντα (TrelosEisai) τον οποίο τον ευχαριστώ δημοσίως, καταφέραμε και περάσαμε την Ρομ του Ιταλού και το wifi fix. Ο nova δεν δουλεύει. Δουλεύουν όλοι οι άλλοι που τους έχει stock μέσα μετά το Root. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ τον hola. Θα επανέλθω με εντυπώσεις από την Ρομ εν καιρό. Πάντως η πρώτη εντύπωση είναι ότι το κινητό έγινε πιο smooth. Κάποια ανεπαίσθητα bugs εξαφανίστηκαν παντελώς. Τώρα για την μπαταρία είδωμεν.

Πάντως και με τον Hola ναι μεν έχει ειδοποιήσεις πάνω στην μπάρα του τηλ αλλά δεν γράφει πάνω στο εικονίδιο του Viber ας πούμε 1,2,3 ανάλογα με τα μνμ που έχεις δεχτεί

Edited by LiquidSnake
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε με την Ρομ του Ιταλού έχουμε ειδοποιήσεις σε Viber κλπ. Αν περάσει λίγη ώρα από τη στιγμή που έσβησε η οθόνη του κιν , μετά πρέπει να μπεις μέσα στο Viber να τσεκάρεις και βλέπεις ότι έχεις μνμ. Διόρθωνεται κάπως η πρέπει να ζήσουμε με αυτό ??
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε με την Ρομ του Ιταλού έχουμε ειδοποιήσεις σε Viber κλπ. Αν περάσει λίγη ώρα από τη στιγμή που έσβησε η οθόνη του κιν , μετά πρέπει να μπεις μέσα στο Viber να τσεκάρεις και βλέπεις ότι έχεις μνμ. Διόρθωνεται κάπως η πρέπει να ζήσουμε με αυτό ??

 

Βαλε τον στοκ λανσερ που εχω γραψει σε παραπανω ποστ. και δες αν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η κάμερα είναι πολύ χειρότερη από αυτήν του LG G3 :(

 

Δείγμα σε "δύσκολες συνθήκες" - http://imgur.com/a/PAEUJ (κάτω του G3)

 

Καλύτερα να τα συγκρίνεις σε ιδανικές συνθήκες...

Για το αποτέλεσμα που βλεπω φταίνε πολλα και οχι η κάμερα και μόνο....

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να τα συγκρίνεις σε ιδανικές συνθήκες...

Για το αποτέλεσμα που βλεπω φταίνε πολλα και οχι η κάμερα και μόνο....

 

Αυτό είναι το κακό... ότι όλες οι δοκιμές γίνονται σε ιδανικές συνθήκες, αλλά οι κάμερες δεν είναι μόνο για να βγάζουμε τοπία και παραλίες με τον ήλιο ντάλα. Στα δύσκολα είναι που δείχνουν τις δυνατότητές τους. Έχω κάνει αρκετές δοκιμές σε ανάλογες δύσκολες συνθήκες και η κάμερα με χάλασε εντελώς καθώς και το ασθενικό flash το οποίο είναι μόνο για φιγούρα.

 

Επίσης να προσθέσω ότι ο φακός στα 13Mp είναι 4:3 και όχι 16:9 (στο LG G3 είναι 16:9)

Zortalian from Planet Zortal
Link to comment
Share on other sites

Βαλε τον στοκ λανσερ που εχω γραψει σε παραπανω ποστ. και δες αν δουλευει

Με τον στοκ λανσερ φαίνεται να δουλεύει. Η μόνη περίπτωση να μην δουλέψει είναι αν ενώ είσαι στο Viber κανονικά βγεις εκτός σύνδεσης ενώ είσαι συνδεδεμένος κανονικά σε νετ. Δεν ξέρω πως το κάνει αλλά γίνετε.

Edited by LiquidSnake
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως στο x600 έχει μια εφαρμογή μέσα που λέγεται housekeeper. Εκεί από default όλες οι εφαρμογές που είναι ανοιχτές πολύ ώρα κλείνουν κάποια στιγμή για εξοικονόμηση ενέργειας. Διάλεξε τις εφαρμογές που θες να μην κλείνουν και θα είσαι ok. Αλλιώς οταν έχεις ανοιχτό το viber πάτα το κουμπί του μενού και στο μικρό παραθυράκι του viber σύρε το δαχτυλό σου προς τα κάτω για να εμφανιστεί ενα λουκετάκι στο παράθυρο του viber και να μην κλείνει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

fa4fa6ab951822069d7a67ef2e1b856c.jpgfb4da9fd8717cf699f654dc263cf6a95.jpg5aaef1631fd8d2157a8835495239e144.jpg88f208dd7711431118fc1eecb71cf55a.jpg899880ca51ff3a7fdb56bf3efa3cb7e6.jpg

 

Ακόμα μερικές φώτο...............

Επίσης οποίος έχει θέμα με τις ειδοποιήσεις το housekeeper είναι ή λύση. Το ανέλυσε ο φίλος Leonir πιο πάνω. Έφτιαξαν τα πάντα

Edited by LiquidSnake
Link to comment
Share on other sites

7470ccf21b42162aee1cf6e232ca1980.jpg092845ea376890d8e7363341bc69dd3b.jpg

Δεν ξέρω κατά ποσό έχει σημασία ή βαθμολογία στο Antutu αλλά έτσι για την ιστορία ή πρώτη εικόνα με την στοκ Ρομ και ή δεύτερη με του ιταλού

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος, ρε παιδιά, ποια εφαρμογή είναι η housekeeper γιατί δεν την βρίσκω στα running apps... στην 36E rom. Ευχαριστώ
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος, ρε παιδιά, ποια εφαρμογή είναι η housekeeper γιατί δεν την βρίσκω στα running apps... στην 36E rom. Ευχαριστώ

Βρίσκετε σε εικονίδιο πάνω στην οθόνη. Είναι εφαρμογή. Τώρα ανάλογα με τον λανσερ που χρησιμοποιείς μπορεί να στην έχει βάλει μέσα σε φάκελο. Ψάξε λίγο και θα τη βρεις. Ενοειται ότι έχεις βάλει την Ρομ του Ιταλού έτσι όπως περιγράφεται σε αυτό το νήμα έτσι ????

Edited by LiquidSnake
Link to comment
Share on other sites

Την 36Ε έχω.. ίσως δεν υπάρχει σε αυτή, ευχαριστώ πάντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την 36Ε έχω.. ίσως δεν υπάρχει σε αυτή, ευχαριστώ πάντως. Εκτός αν είναι μια με εικονίδιο σαν μπάτλερ με... παπιγιον

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

σημερα το παραγγειλα απο το vickmall. ποσο καιρο θα κανει να ερθει ?

3 μήνες πάνω κάτω

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι το daily pass της wind. Πάρε τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών και ζήτα να σου απενεργοπιησουν την υπηρεσία :wind daily pass.
Link to comment
Share on other sites

Είναι το daily pass της wind. Πάρε τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών και ζήτα να σου απενεργοπιησουν την υπηρεσία :wind daily pass.

 

:clap::love::love::love:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Το φόρτησα πρώτη φορά και πήγε μέχρι 98% η μπαταρία και μετά σαν να σταμάτησε να φορτίζει. Το δούλεψα μέχρι 40% και με τον δικό του φορτιστή πήγε 82% και έμεινε εκεί για καμία ώρα μέχρι να το αποσυνδέσω. Καμία ιδέα για τι τη συμβαίνει; Ευχαριστώ και χρόνια πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο γιατι βλεπω οτι πλεον το Lg L9ii που εχω φτανει στα ορια του σιγα σιγα..

Αρχικα σκεφτομουν Xiaomi ως μονοδρομο (εχει το Note 3g η γυναικα μου και μου αρεσει πολυ και ως hardware και ως software) αλλα βλεποντας το x500 καταλαβαινω οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα..

Καποιες ερωτησεις εχω βεβαια γιατι οι πληροφοριες που βρηκα ειναι συγκεχυμένες..

Εαν το αφησω με την μαμα ρομ θα εχω καποιο θεμα/bugs κτλ ή πρεπει να βαλω του Ιταλου που βαζετε οι περισσοτεροι?

Εχει ραδιοφωνο?

Θηκες/αξεσουαρ/glasses κτλ βρισκεις ευκολα? Γιατι για τα xiaomi πλεον βρισκεις και στα περιπτερα..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα δυο.ενα 16 και ενα 32 giga .170 και 200 ευρω.22 δεκεμβριου εγινε η παραγγελια.το ενα απο vickmall και το αλλο απο gearbest. Edited by pankan1s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...