Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω σου λεει πως να τα κανεις ολα

 

http://www.needrom.com/download/letv-x5001s/

 

Αν εχεις adblock απενεργοποίησε το γιατι δεν θα μπορεις να κανεισ download κατι αρχεια που εχει

 

Παιδια βλεπω να το μπρικαρω στο τελος το τηλεφωνο

Λοιπον

Βαζω το update zip (8s) στο τηλεφωνο

To κλεινω

volume up και power και μπαινω σε recovery mode

Αλλα μου βγαζει κινεζικα και δεν μπορω να κανω τιποτα

Το μονο που καταφερα ειναι να το επαναφέρω στης αρχικες ρυθμίσεις αλλα οτι ειχα σε φακελους δεν εχει σβηστεί !!!!

 

Μια βοήθεια ρε παιδια να βαλω την 8s

Ειμαι ΑΣΧΕΤΟΣ και δεν βοηθάνε και τα αγγλικα μου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια βλεπω να το μπρικαρω στο τελος το τηλεφωνο

Λοιπον

Βαζω το update zip (8s) στο τηλεφωνο

To κλεινω

volume up και power και μπαινω σε recovery mode

Αλλα μου βγαζει κινεζικα και δεν μπορω να κανω τιποτα

Το μονο που καταφερα ειναι να το επαναφέρω στης αρχικες ρυθμίσεις αλλα οτι ειχα σε φακελους δεν εχει σβηστεί !!!!

 

Μια βοήθεια ρε παιδια να βαλω την 8s

Ειμαι ΑΣΧΕΤΟΣ και δεν βοηθάνε και τα αγγλικα μου!

 

Αφου σου λεει τι να κανεις για να μην βλεπεις στα κινεζικα ....

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο τηλεφωνο και δυνατα χαρακτηριστικα. Το παρακολουθω το τηλεφωνο και θα διαβασω με ενδιαφερον οσα γραψαται. Και ελπιζω και σε αναλυτικες περιγραφες απο οσους το παραλαβουν. Οπως θα καταλαβατε με ενδιαφερει η περιπτωση του. Ευχαριστω για τις πληροφοριες !!!!!
Link to comment
Share on other sites

1. Enable USB debugging on the phone.

2. Download the file from here called "S1_x500-CN-OP-DBXCNOP5500811172S-5.5.008S.zip". Rename it to "update.zip" and copy the file to the root of the phone.

3. Shutdown the phone.

4. Hold volume up and the power button together, as soon you see the LeTV bootlogo, let both go again, and it should boot into the stock recovery.

5. Now check Clear Data so both Update system and Clear data are checked – and then press the Start button

6. Now it will start flashing, now just wait for 10 minutes, and it should boot up and you have a clean new original LeTV system – done!

 

 

που το γραφει ρε αδερφε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφου σου λεει τι να κανεις για να μην βλεπεις στα κινεζικα ....

 

1. Enable USB debugging on the phone.

2. Download the file from here called "S1_x500-CN-OP-DBXCNOP5500811172S-5.5.008S.zip". Rename it to "update.zip" and copy the file to the root of the phone.

3. Shutdown the phone.

4. Hold volume up and the power button together, as soon you see the LeTV bootlogo, let both go again, and it should boot into the stock recovery.

5. Now check Clear Data so both Update system and Clear data are checked – and then press the Start button

6. Now it will start flashing, now just wait for 10 minutes, and it should boot up and you have a clean new original LeTV system – done!

 

 

που το γραφει ρε αδερφε?

Link to comment
Share on other sites

Όπως πάντα, πρώτοι στην Ελλάδα:

 

Hands-on: LeTV Le 1S @ myphone.gr

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Όπως πάντα, πρώτοι στην Ελλάδα:

 

Hands-on: LeTV Le 1S @ myphone.gr

 

 

copy paste απο τις άλλες παρουσιάσεις και ειναι μπερδεμένο...κατά τα άλλα

πολυ ωραιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει κανεις να βοηθήσει?

Όποια έκδοση του google play και να κατεβάσω ενω την κάνει instal δεν μπορεί να την ανοίξει

Edited by skokman
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω τηλεφωνο με υπηρεσίες της google

Το μονο που με χαλάει ειναι οτι δεν εχει ελληνικά η 8ς

Μάλλον θα το δωσω για το χ600

Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω τηλεφωνο με υπηρεσίες της google

Το μονο που με χαλάει ειναι οτι δεν εχει ελληνικά η 8ς

Μάλλον θα το δωσω για το χ600

Τι λετε?

 

Εδω για ανταλλαγή! χαχα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θα μας πει κανεις τι λέει το τηλεφωνο αυτο;

Τι γίνετε με την κάμερα κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Θα μας πει κανεις τι λέει το τηλεφωνο αυτο;

Τι γίνετε με την κάμερα κτλ;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=426629

Δες εδώ έχω ποσταρει και φώτο. Κατά την προσωπική μου άποψη οι φώτο βγαίνουν "ψευτικες". Υπάρχει βέβαια και ρύθμιση για φυσικές φώτο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=426629

Δες εδώ έχω ποσταρει και φώτο. Κατά την προσωπική μου άποψη οι φώτο βγαίνουν "ψευτικες". Υπάρχει βέβαια και ρύθμιση για φυσικές φώτο.

 

τι ενοεεις ψεφτικες?δεν εχουν σωστα χρωματα?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

το x500 or x600 ειναι καλυτερο;

Δες το review του Gizchina, στο οποίο -αναμενόμενα- γίνεται εκτενής αναφορά/σύγκριση με το X600.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ !

Κατάφερα να βάλω τη ρομ του Ιταλού ! Την έχω πανω λιγες ώρες ! Ολά φαίνεται να λειτουργουν κομπλε ! Το κινητό πάει σφαίρα και με 30% μπαταρία μετα το περασμα της ρομ χτύπησε αντουτου 55000 !

Ελληνικά φουλ πλεον χωρίς θέματα με κινεζιες !

Αυτές οι πρωτες εντυπώσεις ! Περιμένω να το δουλεψω κι'αλλο για να έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη !

Θα επανελθω με πληρέστερο ποστ !

aris/20

The only thing i know is that i don't know anything!

THINK DIFFERENT

Link to comment
Share on other sites

με τις ειδοποιησεις messenger-viber skype ολα καλα?η μολις κλεισει η οθονη και μεινει το κινητο ανενεργο δυο λεπτα δεν ερχονται?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που την έβαλα είναι πολύ καλή μέχρι τώρα γρήγορη και σταθερή .... Άντε να περιμένουμε και άλλες Ρομ και σίγουρα miui μιας και το τηλέφωνο μας είναι σχεδόν ίδιο με το νέο xiaomi note 3
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που πέρασαν την Ρομ του ιταλού μπορούν να μας πούνε πως κάνανε Ρουτ και πως την περάσανε την Ρομ με δύο λόγια. Ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που πέρασαν την Ρομ του ιταλού μπορούν να μας πούνε πως κάνανε Ρουτ και πως την περάσανε την Ρομ με δύο λόγια. Ευχαριστώ πολυ

 

Στο ποστ #153 έχει τα λινκ για να κατεβάσεις την Ρομ και ένα fix που έχει κατέβασε και το twrp βάλε τον στον υπολογιστή σου και αφού συνδέσεις το τηλέφωνο σε debuging mode κάνε εγκατάσταση στου twrp στη συσκευή με ένα απλό bat file που υπάρχει μέσα .Αφού περάσεις το recovery κλείσε το τηλέφωνο και άνοιξε το με το power button kai vol+ πατημενα ταυτόχρονα για να μπεις στο recovery mode αφού κανείς wipe την προηγούμενη Ρομ κανείς intall την Ρομ που κατεβασες και έχεις αντιγράψει στην συσκευή σου στο root της εσωτερικής μνήμης μετά κανείς reboot περιμένει γύρω στα πέντε λεπτά να μπουταρει η συσκευή ...ΠΡΟΣΟΧΗ στο setup στην αρχή θα σου εμφανίσει μόνο τα αγγλικά και κινέζικα σαν επιλογή γλώσσας ....συνέχισε στα αγγλικά και μόλις τελειώσει το setup πήγαινε στις ρυθμίσεις γλώσσας που μπορείς να επιλέξεις ελληνικά ...τέλος ή Ρομ είναι ήδη root !!!!....εύκολη και απλή διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ #153 έχει τα λινκ για να κατεβάσεις την Ρομ και ένα fix που έχει κατέβασε και το twrp βάλε τον στον υπολογιστή σου και αφού συνδέσεις το τηλέφωνο σε debuging mode κάνε εγκατάσταση στου twrp στη συσκευή με ένα απλό bat file που υπάρχει μέσα .Αφού περάσεις το recovery κλείσε το τηλέφωνο και άνοιξε το με το power button kai vol+ πατημενα ταυτόχρονα για να μπεις στο recovery mode αφού κανείς wipe την προηγούμενη Ρομ κανείς intall την Ρομ που κατεβασες και έχεις αντιγράψει στην συσκευή σου στο root της εσωτερικής μνήμης μετά κανείς reboot περιμένει γύρω στα πέντε λεπτά να μπουταρει η συσκευή ...ΠΡΟΣΟΧΗ στο setup στην αρχή θα σου εμφανίσει μόνο τα αγγλικά και κινέζικα σαν επιλογή γλώσσας ....συνέχισε στα αγγλικά και μόλις τελειώσει το setup πήγαινε στις ρυθμίσεις γλώσσας που μπορείς να επιλέξεις ελληνικά ...τέλος ή Ρομ είναι ήδη root !!!!....εύκολη και απλή διαδικασία

Παιδια ευχαριστουμε αλλα θα ηθελα και εγω τον ποιο πανω οδηγο λιγο ποιο αναλυτικο για να μπορεσω να την περασω επειδή τωρα θα το παρω και δεν εχω ασχοληθεί με ρομ παρα μονο πριν 4 χρονια με ένα Huawei τοτε, και επειδή τα αγγλικα μου δεν είναι καλα. πχ λεει ποιο πανω σε debuging mode δηλαδή? η με ένα απλό bat file , η αφού κανείς wipe την προηγούμενη Ρομ,κλπ βοηθήστε μας λιγο παραπανω και εμας τους ασχετους, Ευχαριστω πολύ.

Edited by k30taas
Link to comment
Share on other sites

Arxika katevazis ta 3 arxia TWRP , wifi fix , ROM BB72.

Pas sto kinito stis ρυθμισεις kai patas 7 fores sto bulid version gia na emfanisoume to developer option kai meta energopoioume to USB debugging(entopismos sfalmaton USB sta ellinika) kai meta sindeis to kinito me usb sto PC . Epita kanis antigrafi tin ROM sto kinito xwris na kaneis aposimpiesi. Meta trexis to Install_LETV_x500_ recovery _BB72_GS_2860.exe apo to PC kai akolouthas tis odigies apo to command prompt pou 8a vgi. Epita to kinito tha kanei restart se recovery mode. Auto itan gia to recovery.

 

Gia na kanoume install ti ROM twra. APo to TWRP recovery pata sto ikonidio WIPE meta Advanced Wipe kai meta epelekse ta

1)Dalvik Cache

2)System

3)Data

4)Cache

kai meta sire apo to SWIPE sto WIPE

Otan teliosi to WIPE 8a dis panw panw Complete Successful Wipe

Meta pas piso sto menu toy TWRP kai patas sto ikonidio Install metakinis to moxlo gia na vris to Le1s_x500-BY_BB72_Multi_Lang-Based_5.5.008S pou eixame kanei antigrafi kai kaneis install sirontas pali apo aristera pros deksia. Meta tin egkatastasi kaneis apla ena akoma WIPE mono sta Dalvik Cache & Cache kai kane reboot to sistima.

Stin arxi lei oti 8a argisi na ksekinisi to kinito ala auto einai fisiologiko kai kata ti diarkia tis egkatastashs tha dis mono 2 glosses. Agglika kai Kinezika epilegis ta Agglika kai meta to alazis auto apo tis rithmisis toy kinitoy kai vazis ta ELLHNIKA

Gia to arxio Wifi FIX kaneis install opos tin ROM apl tha kaneis install to Wifi-fix mesa apo to TWRP recovery kai ena WIPE mono ta Dalvik Cache & Cache. Den xriazete na kaneis WIPE prin tin egkatastasi toy Wifi fix

 

Αυτο το ειχα στειλει σε καποιον σε πμ. Επειδη ομως ειναι μεγαλο το βαζω ετσι. Αν ενοχλει ας το σβήσει καποιος μοντερειτορ! ΕΛπιζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...