Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αστο στην πρίζα μπας και ανοίξει. Μην απογοητεύεσαι, θα επανέλθει!!!

Δεν νομίζω να ανοίξει. Δείχνει σαν να μη φορτίζει καθόλου. 3μερες στον φορτιστή και δεν ζεσταθηκε καθόλου η μπαταρία του. Δείχνει εντελώς νεκρό. Πρώτη φορά μου συμβαίνει σε mediatek επεξεργαστή. Και πίστεψε με έχω φτιάξει πάρα πολλά. Κρίμα γιατί ήταν πολύ καλό τηλέφωνο... Αν κάποιος έχει κανένα σπασμένο και δεν το χρειάζεται ας μου στείλει μήνυμα μήπως με την δική του μπαταρία καταφέρει να πάρει μπρος

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα το έπαθε ως εξής. Το κινητό είναι της κοπέλας μου. Κόλλησε στο Facebook και του έκανε αναγκαστική επανεκκίνηση. Κράτησε πατημένο το power button για λίγα δευτερόλεπτα. Αυτό ήταν έκλεισε και δεν ξανά άνοιξε. Από ότι μου είπε είχε 90 της εκατό μπαταρία όταν έγινε αυτό. Πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να έπαθε.

Link to comment
Share on other sites

http://s.aliexpress.com/6jURv2Ib

 

Την έχω πάρει για φίλο (άργησε κάπως να έρθει). Ήταν ευχαριστημένος μετά την αλλαγή.

 

Την παρήγγειλα και εγώ. Αλήθεια πως αλλάζει η οθόνη; Υπάρχουν πουθενά οδηγίες ή κάποιο video;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιο νέο η κάποια λύση πες μας και εμάς

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Μου είχε το συγκεκριμένο θέμα πριν περίπου 1 χρόνο όταν εξαντλήθηκε εντελώς η μπαταρία του κινητού το οποίο εκλεισε και δεν ανοιξε ποτέ.

Η λύση η δική μου ήταν να το εχω επι 3 μερες στον φορτιστή να βάζω-βγάζω το καλώδιο καποιες φορές ωσπου ενα πρωινό ξύπνησα και είδα το φωτάκι να λειτουργεί!!!

Εγώ το άφησα 24 ώρες αλλά δεν είδα καμία βελτίωση θα το αφήσω καμία βδομάδα μήπως και ξεκίνηση αλλιώς θα το στείλω για πέταμα. Ήταν καλό τηλ ......

 

Δυστηχώς όπως με ενημέρωσε ο τεχνικός το κινητό δεν επισκευάζεται και ότι έχει κρασάρει η rom. Απαράδεκτο πάντως να συμβαίνει αυτό μετά από update. Συμπτωση ή όχι δεν ξέρω τι συμβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα νέα... Το δίνεις; Θέλω να δοκιμάσω μήπως καταφέρω βάζοντας κομμάτια στο δικό μου καταφέρω να το φέρω στη ζωή.. Αν το δίνεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά είναι κάποιος εδώ που να έχει το κινητό σπασμένο και να το δίνει σε καλή τιμή;;;;; Θέλω να δοκιμάσω την μπαταρία του στο δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πωλούνται για ανταλακτικα 2 μπαταρίες η μία είναι καινούρια την πήρα μήπως και φταίει η μπαταρία και δεν δουλεύει το κινητό αλλά τελικά δεν έφταιγε αυτό. Οθόνη και ότι άλλο ανταλακτικο θέλετε εκτός γιο μητρική. Όποιος θέλει να μου στείλει π.μ. Διαφορετικά αγοράζω σπασμένο αλλά λειτουργικό τηλ επίσης οποίος πουλάει να μου στείλει
Link to comment
Share on other sites

Πωλούνται για ανταλακτικα 2 μπαταρίες η μία είναι καινούρια την πήρα μήπως και φταίει η μπαταρία και δεν δουλεύει το κινητό αλλά τελικά δεν έφταιγε αυτό. Οθόνη και ότι άλλο ανταλακτικο θέλετε εκτός γιο μητρική. Όποιος θέλει να μου στείλει π.μ. Διαφορετικά αγοράζω σπασμένο αλλά λειτουργικό τηλ επίσης οποίος πουλάει να μου στείλει

 

Θέλω την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπέρα

μου εσπασε η οθονη και αγορσα 2 φορες οθονη απο 2 διαφορετικους πωλητες στο Αλι αλλα και τις 2 φορες το αποτελεσμα ειναι μαυρη οθονη. Θεωρω αδυνατον να ειναι προβληματικη και τις 2 φορες η οθονη.

 

Ξερετε τι μπορει να παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

μου εσπασε η οθονη και αγορσα 2 φορες οθονη απο 2 διαφορετικους πωλητες στο Αλι αλλα και τις 2 φορες το αποτελεσμα ειναι μαυρη οθονη. Θεωρω αδυνατον να ειναι προβληματικη και τις 2 φορες η οθονη.

 

Ξερετε τι μπορει να παιζει ?

 

Μια από τα ίδια......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θα ήθελα να αγοράσω μια οθόνη . Όσοι ενδιαφέρονται και βρίσκονται στην περιοχή της Θεσσαλονίκης ή του Ηρακλείου παρακαλώ να επικοινωνήσουν μαζί μου σε προσωπικό μήνυμα . Ευχαριστώ .
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά από 2.5 χρόνια μόνο καλά λόγια έχω να πω για το Χ500. Μέχρι προχθές το είχα με την 10άρα του Ιταλού & δούλευε άψογα. Πριν από κάνα μήνα άρχισε να μου σπάει τα νεύρα διότι όποτε πήγαινα ν' ανοίξω εφαρμογή έβγαινε ότι το "android.process.acore" έχει σταματήσει, οπότε έπρεπε να πατάς 3-4 φορές για να βγεις απ' αυτό. Ότι & να δοκίμασα ως θεραπεία δεν είχε αποτέλεσμα. Έτσι, φίλος που ασχολείται μ' αυτά του έβαλε την crDroid με 7.1.2 & απ' ότι είδα μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα, προς το παρόν. Μου είπε ότι πια είναι δύσκολο να βρεις ρομ γιατί η Leeco τόχει παρατήσει (προφανώς όχι μόνο αυτό), το δε επίσημο φόρουμ έχει κλείσει!

Ελπίζω να συνεχίσει για πολύ ακόμα να λειτουργεί. Πάντως μέχρι στιγμής τα λεφτά του τα έχει βγάλει πολλαπλά. Με τις προδιαγραφές που είχε τον καιρό της αγοράς & έχει βέβαια & σήμερα, κρίνω ότι καλύπτει & τις σημερινές ανάγκες τουλάχιστον του μέσου χρήστη. Εξάλλου εδώ κυκλοφορούν συσκευές με 1 & 2ΜΒ μνήμη τα 3Χ32 δεν θα είναι αρκετά;

 

Αυτά προς ενημέρωση για όποιον ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν για πωληση 2 μπαταριες η μια ειναι καινουρια η αλλη μεταχειρισμενη. την ειχα αγορασει γτ ειχε χαλασει το κινητο και νομιζα οτι εφταιγε η μπαταρια. επισης υπαρχει και το κινητο (εκτος απο οθονη) για ανταλακτηκα (ηχεια καμερες και οτι αλλο εχει μεσα) αν καποιος ενδιαφερεται να μου στειλει προσωπικο μηνυμα

 

Υ.Γ η πλακετα δεν δουλευει δεν ξερω τι εχει

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχει κανείς πρόβλημα με την SIM2 του κινητού. Έβαλα σήμερα, για πρώτη φορά, μια δεύτερη SIM της WIND για data στη δεύτερή θέση και δεν εμφανίζει τίποτα. Σαν να μην την έβαλα. Η ίδια SIM στην θέση 1 δουλεύει κανονικά. Έχω την 10s του Ιταλού.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να απενεργοποιεί την SIM2 που μπορεί να πείραξα κάποια στιγμή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...