Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τραπεζικό έμβασμα στον λογαριασμό skrill (alpha bank) απαιτεί 2-3 μέρες για ολοκλήρωση. Σε περίπτωση άμεσης μεταφοράς από λογαριασμό alpha bank, χρειάζεται τις ίδιες μέρες?

 

Εννοεις απο αλλη τραπεζα ;

Εγω μετεφερα απο λογαριασμο της Alpha Bank στον λογαριασμό της Skrill στην Alpha bank.

Η συναλαγη μεσα στην ιδια τραπεζα ειναι αμεση

Εκανα την συναλλαγη με ebanking Δευτερα πρωι και εμφανιστηκαν τα χρηματα στην skrill Τριτη βραδυ

Απο αυτο εβγαλα το συμπερασμα οτι η καθυστερηση οφειλεται στην Skrill

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοεις απο αλλη τραπεζα ;

Εγω μετεφερα απο λογαριασμο της Alpha Bank στον λογαριασμό της Skrill στην Alpha bank.

Η συναλαγη μεσα στην ιδια τραπεζα ειναι αμεση

Εκανα την συναλλαγη με ebanking Δευτερα πρωι και εμφανιστηκαν τα χρηματα στην skrill Τριτη βραδυ

Απο αυτο εβγαλα το συμπερασμα οτι η καθυστερηση οφειλεται στην Skrill

Κι εγώ περιμένω από χτες, γι αυτό ρωτάω. Επίσης κάπου διάβασα ότι με τα cc ενώ τα λεφτά φεύγανε από την τράπεζα, δεν φαινόταν στην skrill, ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ περιμένω από χτες, γι αυτό ρωτάω. Επίσης κάπου διάβασα ότι με τα cc ενώ τα λεφτά φεύγανε από την τράπεζα, δεν φαινόταν στην skrill, ισχύει?

 

Δεν εχω ακουσει κατι τετοιο. Οταν φευγουν απο την τραπεζα μεσολαβει ενα χρονικο διαστημαμεχρι να πιστωθει ο ατομικός σου λογαριασμός Skrill , Σε αυτο πραγματι δεν "φαινονται" Αλλα δεν χανονται ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξαν ξανα τα εμβάσματα απο Πειραιώς.Εγω έστειλα πριν λιγο έμβασμα στην revolut και εκτελέστηκε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο έστειλα με έμβασμα από εθνική στην revolut.

Μέχρι σήμερα δεν έχω δει τα χρήματα στην εφαρμογή.

Πόσες περίπου μέρες παίρνει η διαδικασία;

Τουλάχιστον σήμερα ήρθε η κάρτα.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο έστειλα με έμβασμα από εθνική στην revolut.

Μέχρι σήμερα δεν έχω δει τα χρήματα στην εφαρμογή.

Πόσες περίπου μέρες παίρνει η διαδικασία;

Τουλάχιστον σήμερα ήρθε η κάρτα.

Με βαση τη δικη μου πληρωμη, αποψε θα τα δεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

ενω μπορεσα και εκανα 1 αγορα με revolut μεσω πευπαλ τωρα μου βγαζει αυτο

We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x-4210 because it has been denied by the card issuer. We'll use your preferred back-up payment method to complete this transaction. Please continue with this back-up payment method or choose a different way to pay.

τι πρεπει να κανω;;;

εχω μεσα 23 ευρω

Link to comment
Share on other sites

ενω μπορεσα και εκανα 1 αγορα με revolut μεσω πευπαλ τωρα μου βγαζει αυτο

We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x-4210 because it has been denied by the card issuer. We'll use your preferred back-up payment method to complete this transaction. Please continue with this back-up payment method or choose a different way to pay.

τι πρεπει να κανω;;;

εχω μεσα 23 ευρω

Πήγαινε settings->apps, βρες την εφαρμογή revolut και κάνε clear cache και clear data. Μετά άνοιξε κανονικά την εφαρμογή, κάνε login, πήγαινε my card και θα δεις ότι ενώ ο αριθμός κάρτας θα είναι ο ίδιος με τώρα, θα έχει αλλάξει το cvv και η ίσως και ημερομηνία λήξης. Μπες paypal, πήγαινε edit card, βάλε το νέο cvv και ημερομ. λήξης και είσαι έτοιμος. Μπορείς να ξανακάνεις κανονικά αγορές.

Το pp θα σου τραβήξει $1 για το edit και θα στο επιστρέψει μετά από μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο έστειλα με έμβασμα από εθνική στην revolut.

Μέχρι σήμερα δεν έχω δει τα χρήματα στην εφαρμογή.

Πόσες περίπου μέρες παίρνει η διαδικασία;

Τουλάχιστον σήμερα ήρθε η κάρτα.

Στην ''κινηση'' σου γραφει """Valeur χχ/11/2015""", την επομενη μερα του valeur θα μπουν τα χρηματα σου στην revolut

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε settings->apps, βρες την εφαρμογή revolut και κάνε clear cache και clear data. Μετά άνοιξε κανονικά την εφαρμογή, κάνε login, πήγαινε my card και θα δεις ότι ενώ ο αριθμός κάρτας θα είναι ο ίδιος με τώρα, θα έχει αλλάξει το cvv και η ίσως και ημερομηνία λήξης. Μπες paypal, πήγαινε edit card, βάλε το νέο cvv και ημερομ. λήξης και είσαι έτοιμος. Μπορείς να ξανακάνεις κανονικά αγορές.

Το pp θα σου τραβήξει $1 για το edit και θα στο επιστρέψει μετά από μέρες.

 

εκανα αυτο αλλα δεν αλαξε τιποτα απο τα νουμερα.

διεγραψα την καρτα απο το πευπαλ και οταν πηγα να την ξαναβαλω μου εβγαλε αυτο The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

μαλλον με μπλοκαρανε ισως επειδη προσπαθησα να κανω πολλες φορες αγορα απο το αλι

τι κανω; μηπως πρεπει να κανω verify;

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Στην ''κινηση'' σου γραφει """Valeur χχ/11/2015""", την επομενη μερα του valeur θα μπουν τα χρηματα σου στην revolut

Στην κίνηση γράφει

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/19/0e97512f244058bb21bd45cb7cd4494e.jpg

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

μου απαντησαν αυτο

hi i am really sorry about this. we are having a temporary issue with our card we are working extremely hard right now to fix this. your card should be up and running again soon. we shall keep you informed via social media http://www.facebook.com/revolutapp

Link to comment
Share on other sites

with our card

Αυτο σημενει οτι το προβλημα ειναι γενικο με την καρτα τους; και οχι μονο με την δικη σου ;

Εχει αντιμετωπισει αλλος προβλημα αυτες τις μερες;

Εγω εκανα μια φωρτιση ( εγινε κανονικα) και 8 αγορες που κι αυτες εγιναν κανονικα. (Μικροποσά)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως συνεχιζεται το προβλημα. δεν την κανει add στο πευπαλ

 

Ολα καλα την ξεμππλοκαρισε ο αγγλος και παιζει και στο πευπαλ και στο αλι.

απλα πηγα στο ατμ και αλαξα το pin

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Στην ''κινηση'' σου γραφει """Valeur χχ/11/2015""", την επομενη μερα του valeur θα μπουν τα χρηματα σου στην revolut

Στραβομαρα ...

Valeur 17/11/2015 λέει στην κίνηση αλλά δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν βλέπω το ποσό στην κάρτα.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα εγω στις 12/11 απο Banggood με χρεωστικη Visa Πειραιως κανονικα. Απλα μου εστειλαν ενα e-mail που ελεγε οτι η συναλλαγη χρειαζεται επιβεβαιωση απο την τραπεζα και μια μερα μετα αλλο e-mail οτι η συναλλαγη εγκριθηκε

 

εγώ από το ίδιο μαγαζί έφαγα πόρτα μέσω PayPal και χρεωστική Πειραιώς αλλά το κουφό είναι ότι δεν μου δίνει καν την επιλογή να πληρώσω κατευθείαν με την ίδια κάρτα.τους έστειλα και μειλ και απάντησαν ότι δεν δέχονται ελληνικές κάρτες.και έχω ακόμα pending payment το redmi note 2 prime με τον κωδικό που το κατέβαζε 135$.πως στο καλό θα πληρώσω τώρα; είναι απίστευτη τιμή γαμοτο γιαυτό είπα να αλλάξω για πρώτη φορά το vickmall που είναι άψογο και παίζει και κανονικά PayPal χωρίς κόλπα και νταβαντζηλικια.

 

Προσωπικά δεν μπορώ να βγάλω λογικό συμπέρασμα. Είναι λόττο η κατάσταση τελικά; Τι να πω:what:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μπορώ να βγάλω λογικό συμπέρασμα. Είναι λόττο η κατάσταση τελικά; Τι να πω:what:

 

Αν γινει αποδεχτή η πληρωμή ειναι θεμα τύχης γιατί ακομα υπάρχουν τα CC!

Link to comment
Share on other sites

Στραβομαρα ...

Valeur 17/11/2015 λέει στην κίνηση αλλά δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν βλέπω το ποσό στην κάρτα.

Κανονικα θα επρεπε να εχουν μπει τα χρηματα στην καρτα στις 18/11/2015 πρωινη ωρα.

Δες παλι στην ''κινηση'' αν εχεις γραψει στην '''Αιτιολογία'''' σκετο το νουμερο reference χωρις τη λεξη reference.

Στειλε τους και ενα mail

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στραβομαρα ...

Valeur 17/11/2015 λέει στην κίνηση αλλά δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν βλέπω το ποσό στην κάρτα.

 

επισης μπορεις να στειλεις με mail στο support@revolut.com screenshot του εμβασματος (αν το εκανες με web banking) και στο subject να βαλεις το κινητο + ονομα σου, αναφεροντας το προβλημα και λεγοντας στο chat το ποτε ακριβως το εστειλες να το δουν. το εκανα γιατι ειχα χρησιμοποιησει την λεξη reference μαζι με το νουμερο. Εντος 30 λεπτων το προβλημα λυθηκε.:D

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά απο revolut σε revolut γινεται?

Το κοίταξα στην εφαρμογή και δεν είδα οτι μπορεί να γίνει,αλλά κάνω και ερώτημα μήπως και δεν το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά απο revolut σε revolut γινεται?

Το κοίταξα στην εφαρμογή και δεν είδα οτι μπορεί να γίνει,αλλά κάνω και ερώτημα μήπως και δεν το βλέπω.

Πας εκεί που λέει send και στέλνεις δωρεάν σε όποιον θες

Link to comment
Share on other sites

Πας εκεί που λέει send και στέλνεις δωρεάν σε όποιον θες

Πω Πω τι αχρηστος είμαι, μια ώρα έψαχνα να το βρω και ήταν μπροστά μου, ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...