Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα λεπτάκι παιδιά.

 

Θέλω να βάλω λεφτά στο Revolut.

Οχι από άλλη κάρτα δικιά μου (δεν έχω άλλη κιόλας) αλλά από φίλου.

Θα πρέπει η κάρτα του να είναι μόνο debit;

Η πρέπει να γίνει ΝΤΕ και καλά με εμβάσμα;

Επιλοχια πρεπει να γινει ντε και καλα με εμβασμα οσο εχουμε capital control

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι εννοείς πέραν του ότι θα πάρεις ένα ψαλίδι και θα την κόψεις;

ή απλα δεν την φορτωνεις χρηματα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ηρθε η καρτα revolut και γραφει το ονομα μου. δεν εστειλα φωτο ή κατι αλλο.

αλαξα πιν σε ατμ της αλφα. πατησα ερωτηση υπολοιπου πιστωτικης καρτας και μου ειπε η καρτα δεν υποστηριζεται.

την εβαλα στο πευπαλ και ολα καλα ;);)

 

το εξηγεί νομίζω στο faq οτι δεν είναι σταθερού νομίσματος λογαριασμός γιαυτό δεν μπορεί να σου δώσει υπόλοιπο.

 

Εγώ πάντως έφαγα πόρτα από ΤΟΜΤΟΡ για απλή αγορά 9 ευρώ, θέλει λέει να του στείλω φωτογραφία της φυσικής κάρτας (με καλυμένα τα μισά νούμερα) γιατί η επαλήθευση στοιχείων δεν ολοκληρώνεται σωστά.... τους απάντησα οτι είναι virtual κάρτα και να δουν το revolut.com (για να τους τρολλάρω κυρίως, όπου να'ναι παραλαμβάνω την φυσική έτσι και αλλιώς), ενημέρωσα και το support του revolut και περιμένω. την παραγγελία έτσι και αλλιώς δεν την βιάζομαι

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ εγγραφή, έστειλα και ένα εμβασμα και παρήγγειλα και την κάρτα. Όλα αυτά μέσα σε ελάχιστα λεπτά.

Αυτό που δεν κατάφερα να κάνω είναι verification στη revolut (όχι ότι χρειάζεται) γιατί όταν σου ανοίγει κάμερα να βγάλεις φώτο είτε το δίπλωμα, είτε τη φάτσα σου, τα εμφανίζει ανάποδα και το πρόσωπο όταν γυρίζεις την κάμερα το παραμορφωνει!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξετινάξει το aliexpress με την revolut σημερα!Βλέπω πόσο κοστίζει σε $ στο aliexpress κάνω την μετατροπή στο app από ευρώ σε $ και πληρώνω απευθείας σε $!Θα έχω κερδίσει τουλάχιστον 2-3 ευρω από της δωρεάν μετατροπές μεσω το app!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξετινάξει το aliexpress με την revolut σημερα!Βλέπω πόσο κοστίζει σε $ στο aliexpress κάνω την μετατροπή στο app από ευρώ σε $ και πληρώνω απευθείας σε $!Θα έχω κερδίσει τουλάχιστον 2-3 ευρω από της δωρεάν μετατροπές μεσω το app!

 

γιατι και να μην κανεις τις μετατροπες μονος σου το ιδιο πραγμα ειναι!!!! βρισκεις κατι που θελεις να αγορασεις σε δολλαρια και το αγοραζεις κανονικα δε χρειαζεται να μετατρεψεις τα λεφτα σου σε δολλαρια....

Link to comment
Share on other sites

γιατι και να μην κανεις τις μετατροπες μονος σου το ιδιο πραγμα ειναι!!!! βρισκεις κατι που θελεις να αγορασεις σε δολλαρια και το αγοραζεις κανονικα δε χρειαζεται να μετατρεψεις τα λεφτα σου σε δολλαρια....

 

Σοβαρά?!Δεν το ήξερα!Σε ευχαριστώ για το info! :)

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά?!Δεν το ήξερα!Σε ευχαριστώ για το info! :)

 

ε ναι.... μα πες οτι εχεις τα λεφτα σου στο revolut σε ευρω.... και αγορασεις κατι σε δολλαρια αυτοματα θα κανει τη μετατροπη δε χρειαζεται να μπεις σε τοση διαδικασια....

εγω ο μονος λογος που χρησιμοποιω το exchange ειναι απλα για να ενημερωθω ποσα θα πληρωσω...

Link to comment
Share on other sites

για να κανουμε εμβασμα για την καρτα που λετε θελει in banking?

γινεται και σε καταστημα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

γινεται και σε καταστημα

 

και να υποθέσω για να φτιάξω in banking πάλι σε κατάστημα πρέπει να πάω?

Link to comment
Share on other sites

και να υποθέσω για να φτιάξω in banking πάλι σε κατάστημα πρέπει να πάω?

Ναι, πρέπει να πας σε κατάστημα.

Αν όμως ζητήσεις in banking, δεν θα καταφέρεις τίποτα. Αν πάλι ζητήσεις e-banking, θα κάνεις τη δουλειά σου :)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που στο γκισέ της τράπεζας η προμήθεια για έμβασμα είναι 10πλάσια!

 

Δεν το ηξερα αυτο !!!

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα αυτο !!!

Ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα τώρα στα τιμολόγια βασικών εργασιών, για εξερχόμενα εμβάσματα ως 1000 ευρώ από γκισέ καταστήματος, η Εθνική χρεώνει προμήθεια 8 ευρώ, η Πειραιώς 10, η Eurobank 15. Καταλαβαίνεις τι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα τώρα στα τιμολόγια βασικών εργασιών, για εξερχόμενα εμβάσματα ως 1000 ευρώ από γκισέ καταστήματος, η Εθνική χρεώνει προμήθεια 8 ευρώ, η Πειραιώς 10, η Eurobank 15. Καταλαβαίνεις τι γίνεται!

 

Χρησιμοποιω εδω και δεκα ολοκληρα χρονια το e-banking δυο τραπεζων χωρις κανενα προβλημα. Μονον μια - δυο φορες το χρονο πηγαινω σε γκισε.

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα τώρα στα τιμολόγια βασικών εργασιών, για εξερχόμενα εμβάσματα ως 1000 ευρώ από γκισέ καταστήματος, η Εθνική χρεώνει προμήθεια 8 ευρώ, η Πειραιώς 10, η Eurobank 15. Καταλαβαίνεις τι γίνεται!

 

27€ πλήρωσα προ λίγων ημερών στο γκισέ της ΕΤΕ για να στείλω 9,000 στην πειραιώς

Link to comment
Share on other sites

27€ πλήρωσα προ λίγων ημερών στο γκισέ της ΕΤΕ για να στείλω 9,000 στην πειραιώς
Ναι, τα 8 ευρώ είναι μέχρι 1000 ευρώ. Από 1000 μέχρι 50000 είναι 8 ευρώ συν 2 τοις χιλίοις οπότε για 9000 βγαίνει σύνολο 26 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρέπει να πας σε κατάστημα.

Αν όμως ζητήσεις in banking, δεν θα καταφέρεις τίποτα. Αν πάλι ζητήσεις e-banking, θα κάνεις τη δουλειά σου :)

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα ανάληψη 40€ από την revolut μέσω ατμ της alpha bank. Δεν μου χρέωσε προμήθεια.

Στις λεπτομέρειες μου λέει fee.... no fee.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα ανάληψη 40€ από την revolut μέσω ατμ της alpha bank. Δεν μου χρέωσε προμήθεια.

Στις λεπτομέρειες μου λέει fee.... no fee.

 

Δηλαδη εκανες αναληψη 40 € απο το ποσο που ειχες βαλει πριν ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εκανες αναληψη 40 € απο το ποσο που ειχες βαλει πριν ;

 

Ναι, εχω βάλει αρκετά και ήθελα να τσεκάρω τις προμήθειες

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εκανες αναληψη 40 € απο το ποσο που ειχες βαλει πριν ;

 

Επομενως δεν υπαρχει προμηθεια , ουτε στην καταθεση, ουτε στην αναληψη εκτός απο το 1€ που ειναι τα εξοδα του εμβασματος στο e-banking

Πειν απο λιγο ενεργοποιησα κι εγω την καρτα μου στο paypal και ενανα επαλήθευση. Χρεωθηκα 1€ για την εγγραφη της καρτας και 1,5 € για την επαλλήθευση. Το 1,5 € επιστρεφεται μετα την εισαγωγη του τετραψηφιου που στελενει το paypal μεσα σε 24 ωρες. Ο τετραψηφιος αριθμος εμφανιστηκε σε δευτερολεπτα στο κινητο μου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Επομενως δεν υπαρχει προμηθεια , ουτε στην καταθεση, ουτε στην αναληψη εκτός απο το 1€ που ειναι τα εξοδα του εμβασματος στο e-banking

Πειν απο λιγο ενεργοποιησα κι εγω την καρτα μου στο paypal και ενανα επαλήθευση. Χρεωθηκα 1€ για την εγγραφη της καρτας και 1,5 € για την επαλλήθευση. Το 1,5 € επιστρεφεται μετα την εισαγωγη του τετραψηφιου που στελενει το paypal μεσα σε 24 ωρες. Ο τετραψηφιος αριθμος εμφανιστηκε σε δευτερολεπτα στο κινητο μου

 

Το 1 ευρω να το περιμενεις σε 10-15 μερες!

Link to comment
Share on other sites

χτες παρέλαβα και εγώ την κάρτα από revolut. Oντως κουφή συσκευασία, ευχάριστη έκπληξη

 

[/img]

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...