Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το Paypal δεν είναι για παντού όμως , άντε ψώνισε στο aliexpress με paypal

 

μπορείς να βάλεις , απλά πρέπει να επικοινωνήσεις με το support για να στον βάλουν αυτοί

Ναι, για aliexpress είναι χρήσιμη, έχεις δίκιο. Δηλαδή απλώς ενημερωνω το support του paypal ότι θέλω να κάνω link λογαριασμό?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, για aliexpress είναι χρήσιμη, έχεις δίκιο. Δηλαδή απλώς ενημερωνω το support του paypal ότι θέλω να κάνω link λογαριασμό?

 

πήγαινε στο Help και στο Message center και στείλε μήνυμα ότι δεν μπορείς να βάλεις το iban σου

 

προσοχή ό.τι απαντάς να το απαντάς μέσω του message center , μην απαντάς μέσω email γιατί θα σου λένε ότι δεν είναι ασφαλές (να βάζεις πληροφορίες όπως το Iban)

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στο Help και στο Message center και στείλε μήνυμα ότι δεν μπορείς να βάλεις το iban σου

 

προσοχή ό.τι απαντάς να το απαντάς μέσω του message center , μην απαντάς μέσω email γιατί θα σου λένε ότι δεν είναι ασφαλές (να βάζεις πληροφορίες όπως το Iban)

 

Το έκανα και εγώ έτσι και με ζήτησαν αντίγραφο του βιβλιάριου και ταυτότητα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα καταφερα ξεμπλοκαρα τον λογαριασμο της revolut. Τους βρηκα στο τσατ και μου ειπαν να ξαναστειλω φωτο της ταυτοτητας και δικια μου.τους τα εστειλα και τον ξεκλειδωσαν. Απο οτι μου ειπαν δεν επιτρεπει η revolut μεταφορες χρηματων σε site τζογου ,στοιχηματισμου γιαυτο μπλοκαρε αυτοματα οταν πηγα να στειλω στην bet
Link to comment
Share on other sites

Το ενα ευρακι που χρεωνει το pp στην revolut κατα την διαδικασια της προσθεσης να το ξεχασω?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το ενα ευρακι που χρεωνει το pp στην revolut κατα την διαδικασια της προσθεσης να το ξεχασω?

 

Θα γυρισει πισω μετα απο 7-15 μερες....Εμενα εκανε 14 μερες να γυρισει πισω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρετε που κάνω ρύθμιση στο PayPal για αλλαγή νομίσματος απο τράπεζα και όχι απο PayPal?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρετε που κάνω ρύθμιση στο PayPal για αλλαγή νομίσματος απο τράπεζα και όχι απο PayPal?

paypal

profile

my money

my preapproved payments

update

set availiable founding sources

conversion options

bill me in the currency listed

Link to comment
Share on other sites

Τεσταροντας μια μεταφορα στη revolut απο eurobank και ενω εχω βαλει στα εξοδα SHA (μονο τα εξοδα της τραπεζας να επιβαρυνθω ) μου βγαζει χρεωση 11 ευρω. ΓΙΑΤΙ ????
Μήπως τίκαρες την επιλογή "επιθυμώ ο δικαιούχος να πιστωθεί άμεσα (επείγον)"? Αν ναι, μην την τικάρεις, όταν στέλνεις έμβασμα ως "επείγον" είναι σαν να στέλνεις πακέτο με κούριερ (δηλαδή χρεώνεσαι αρκετά παραπάνω για να φτάσει πιο γρήγορα)!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τίκαρες την επιλογή "επιθυμώ ο δικαιούχος να πιστωθεί άμεσα (επείγον)"? Αν ναι, μην την τικάρεις, όταν στέλνεις έμβασμα ως "επείγον" είναι σαν να στέλνεις πακέτο με κούριερ (δηλαδή χρεώνεσαι αρκετά παραπάνω για να φτάσει πιο γρήγορα)!

 

Πράγματι αυτό έκανα

Eπειδή δεν έχει εκτελεσθεί ακόμη το έμβασμα λόγω αργίας, μετέφερα τα χρήμματα από το συγκεκριμένο λογαριασμό σε άλλο και έτσι όταν αύριο το πρωί θα πάει να εκτελεσθεί το έμβασμα δεν θα βρει το αναγκαίο ποσό και θα ακυρωθεί (έτσι μου είπαν από την τράπεζα) χωρίς κόστος.

Edited by skyros
Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να κάνω αγορά από aliexpress αλλά προφανώς δεν περνάει η συναλλαγή λόγω CC. Έχει όμως αναφερθεί από κάποιους ότι κατάφεραν με Revolut.

 

Θα ήθελε κάποιος να μου εξηγήσει λίγο τι παίζει γενικά με την εφαρμογή Revolut. Κάνω top up μέσω της κάρτας μου (Χρεωστική Mastercard Εθνικής στην περίπτωσή μου); Και μετά κάνω την συναλλαγή πως; Επίσης μπορώ να περάσω χρήματα μετά και στο PayPal μέσω της Revolut;

 

Συγχωρέστε με για τις πολλές ερωτήσεις, είμαι σίγουρος ότι όλα έχουν λίγο πολύ απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ, αλλά τώρα αποφάσισα να ασχοληθώ, και δεν είμαι σίγουρος τι παίζει.

 

υ.γ.: Επειδή βλέπω ότι αναφέρεται συνέχεια η Revolut θα μπορούσε ίσως και να γίνει ένα ξεχωριστό θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να κάνω αγορά από aliexpress αλλά προφανώς δεν περνάει η συναλλαγή λόγω CC. Έχει όμως αναφερθεί από κάποιους ότι κατάφεραν με Revolut.

 

Θα ήθελε κάποιος να μου εξηγήσει λίγο τι παίζει γενικά με την εφαρμογή Revolut. Κάνω top up μέσω της κάρτας μου (Χρεωστική Mastercard Εθνικής στην περίπτωσή μου); Και μετά κάνω την συναλλαγή πως; Επίσης μπορώ να περάσω χρήματα μετά και στο PayPal μέσω της Revolut;

 

Συγχωρέστε με για τις πολλές ερωτήσεις, είμαι σίγουρος ότι όλα έχουν λίγο πολύ απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ, αλλά τώρα αποφάσισα να ασχοληθώ, και δεν είμαι σίγουρος τι παίζει.

 

υ.γ.: Επειδή βλέπω ότι αναφέρεται συνέχεια η Revolut θα μπορούσε ίσως και να γίνει ένα ξεχωριστό θέμα.

 

Θελω κι εγω την ιδια ενημερωση. Αυτες τις μερες ασχιληθηκα με την skrill. Ειναι κατι παρομοιο;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο λάθος θέμα.

Το ακυρο παει στην διαδικασια για να μην επιβαρυνθουμε με λαθος χρεωσεις απο τις τραπεζες σχετικα με το τροπο που πρεπει να στειλουμε χρημματα στη REVOLUT ?

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Το ακυρο παει στην διαδικασια για να μην επιβαρυνθουμε με λαθος χρεωσεις απο τις τραπεζες σχετικα με το τροπο που πρεπει να στειλουμε χρημματα στη REVOLUT ?

Όχι έκανα λαθος, αντί να γράψω στο θέμα με τις κάρτες έγραψα εδώ και το διόρθωσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να κάνω αγορά από aliexpress αλλά προφανώς δεν περνάει η συναλλαγή λόγω CC. Έχει όμως αναφερθεί από κάποιους ότι κατάφεραν με Revolut.

 

Θα ήθελε κάποιος να μου εξηγήσει λίγο τι παίζει γενικά με την εφαρμογή Revolut. Κάνω top up μέσω της κάρτας μου (Χρεωστική Mastercard Εθνικής στην περίπτωσή μου); Και μετά κάνω την συναλλαγή πως; Επίσης μπορώ να περάσω χρήματα μετά και στο PayPal μέσω της Revolut;

 

Συγχωρέστε με για τις πολλές ερωτήσεις, είμαι σίγουρος ότι όλα έχουν λίγο πολύ απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ, αλλά τώρα αποφάσισα να ασχοληθώ, και δεν είμαι σίγουρος τι παίζει.

 

υ.γ.: Επειδή βλέπω ότι αναφέρεται συνέχεια η Revolut θα μπορούσε ίσως και να γίνει ένα ξεχωριστό θέμα.

 

Top up κανεις μεσω εμβασματος απο τον λογαριασμο σου στην τραπεζα.Μπορεις μεχρι 500 ευρω τον μηνα(Λογο CC)Και μετα περνας την revolut καρτα και στο paypal και στο aliexpress κανονικα.Χρεωση για top up 1 ευρω απο την τραπεζα σου για το εμβασμα.Η revolut δεν χρωνει για το top up μεσω εμβασματος.Οτι αλλο θες εδω ειμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα εξοδα για ελλιπεις οδηγιες 9 ευρω που μας βγαζει η προεπισκοπιση εμβασματος η ΤΡ. ΠΕΙΡΑΙΩΣ τι ειναι και ποιος τα χρεωνετε ??
Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Top up κανεις μεσω εμβασματος απο τον λογαριασμο σου στην τραπεζα.Μπορεις μεχρι 500 ευρω τον μηνα(Λογο CC)Και μετα περνας την revolut καρτα και στο paypal και στο aliexpress κανονικα.Χρεωση για top up 1 ευρω απο την τραπεζα σου για το εμβασμα.Η revolut δεν χρωνει για το top up μεσω εμβασματος.Οτι αλλο θες εδω ειμαστε :)

 

Άρα η εφαρμογή Revolut, δημιουργεί και μία εικονική κάρτα για συναλλαγές, με το δικό της αριθμό κλπ;

Το έμβασμα για να το στείλω πρέπει να το κάνω μέσω e-banking ή μέσω της τράπεζας; Αν δώσω τον αριθμό της κάρτας και επιλέξω το ποσό, όπως μου βγάζει η εφαρμογή δηλαδή στην αρχή, δεν θα γίνει; Ή το ίδιο είναι;

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Άρα η εφαρμογή Revolut, δημιουργεί και μία εικονική κάρτα για συναλλαγές, με το δικό της αριθμό κλπ;

Το έμβασμα για να το στείλω πρέπει να το κάνω μέσω e-banking ή μέσω της τράπεζας; Αν δώσω τον αριθμό της κάρτας και επιλέξω το ποσό, όπως μου βγάζει η εφαρμογή δηλαδή στην αρχή, δεν θα γίνει; Ή το ίδιο είναι;

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

 

1)Εικονική κάρτα που μπορείς δωρεάν να στην στείλουν και σε πλαστική μορφή για αναλιψης απο ΑΤΜ και πληρωμές σε super market κ.α.

2)Μεσω e-banking για να εχεις την χαμηλότερη χρέωση(1 ευρω)

3)Τον αριθμό της δική σου κάρτας να βάλεις για να κάνεις κατάθεση στην revolut?Και να τα βαλεις δεν θα ολοκληρωθεί η κατάθεση λόγο των CC!

Link to comment
Share on other sites

1)Εικονική κάρτα που μπορείς δωρεάν να στην στείλουν και σε πλαστική μορφή για αναλιψης απο ΑΤΜ και πληρωμές σε super market κ.α.

2)Μεσω e-banking για να εχεις την χαμηλότερη χρέωση(1 ευρω)

3)Τον αριθμό της δική σου κάρτας να βάλεις για να κάνεις κατάθεση στην revolut?Και να τα βαλεις δεν θα ολοκληρωθεί η κατάθεση λόγο των CC!

Τέλεια, σε ευχαριστώ! Και κάτι τελευταίο, το έμβασμα που το στέλνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την εφαρμογή και πατήσεις top up και αλλάξεις την επιλογή από κάρτα σε transfer σου βγάζει μια κάρτα με τα στοιχεία της τράπεζας για να στείλεις το εμβασμα
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την εφαρμογή και πατήσεις top up και αλλάξεις την επιλογή από κάρτα σε transfer σου βγάζει μια κάρτα με τα στοιχεία της τράπεζας για να στείλεις το εμβασμα

 

Πρόσεξε να επιλέξεις για τον τραπεζικό λογαριασμό που είναι σε ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Στο insomnia έχει φτιαχτεί αναλυτικότατος οδηγός βήμα βήμα για revolut. Να βάλω εδώ το λινκ ή πειράζει που είναι από άλλο φόρουμ? Αλλιώς ας βάλει κάποιος mod στην αρχική σελίδα του thread τις οδηγίες που έχουν γραφτεί εδώ για το τι είναι η revolut και πως κάνουμε top up ώστε να μην γράφουμε συνέχεια τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εστειλα απο AlphaBank 10,00 € και περιμενω αυριο μεθαυριο να δω την πιστωση.

Η καρτα που μου εμφανιζει στο κινητο μου ειναι η δικη μου ; Αυτης τον αριθμο θα προσθεσω στο paypal ? πρωτα βεβαια θα πρεπει να εμφανιστουν τα χρηματα ωστε να βρει το paypal to 1,5 € για να κανει την επαληθευση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το revolut μπορεις να το διαχειριστεις μεσα απο τον υπολγιστη ή μονο απο κινητό;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στο insomnia έχει φτιαχτεί αναλυτικότατος οδηγός βήμα βήμα για revolut. Να βάλω εδώ το λινκ ή πειράζει που είναι από άλλο φόρουμ? Αλλιώς ας βάλει κάποιος mod στην αρχική σελίδα του thread τις οδηγίες που έχουν γραφτεί εδώ για το τι είναι η revolut και πως κάνουμε top up ώστε να μην γράφουμε συνέχεια τα ίδια.

Καλύτερα να ανοιχτεί ένα χωριστό νήμα και να μπει ένα link παρά να μπλέξουμε περισσότερο αυτό εδώ. Η Revolut έχει χρήσεις πέρα απο το PayPal.

 

Το revolut μπορεις να το διαχειριστεις μεσα απο τον υπολγιστη ή μονο απο κινητό;

Το site είναι απλώς μια μεγάλη διαφήμιση για το app. Το οποίο app δεν μπορώ να τρέξω...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...